Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Cabotine Gres dla kobiet

Cabotine Gres dla kobiet

Cabotine Gres dla kobiet Zdjęcia Cabotine Gres dla kobiet Zdjęcia

Cabotine marki Gres to kwiatowe perfumy dla kobiet. Cabotine został wydany w 1990 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Delville. Nutami głowy są kolendra, czarna porzeczka, Śliwka, liść czarnej porzeczki, brzoskwinia, tangeryna i kwiat pomarańczy; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, irys, fiołek, frezja, imbir, jaśmin, hiacynt, heliotrop, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, cywet, wanilia, wetyweria, cedr i czarna porzeczka.

Kolendra Czarna porzeczka Śliwka Liść czarnej porzeczki Brzoskwinia Tangeryna Kwiat pomarańczy

Goździk (roślina) Tuberoza Irys Fiołek Frezja Imbir Jaśmin Hiacynt Heliotrop Ylang-ylang Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo Cywet Wanilia Wetyweria Cedr Czarna porzeczka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cabotine by Gres.

Poison Tendre

Cabotine Recenzje Perfum

Felicja
Felicja

Najbardziej "zielony zapach" jaki spotkałam. Rzeczywiście jakoś przypomina mi Poison Tendre Diora. Na początku niestety daje kopa czymś sztucznym i męczącym, ale dosłownie po paru sekundach rozwija się w nim to co piękne.
Super świeży, wytrawny, mydlany, otulający. Pasuje do białej, wykrochmalonej koszuli. Ani trochę nie kojarzy się z jedzeniem (może nawet hamuje apetyt). Nie jest ani trochę zmysłowy. To czystość, jasny poranek i spacer wśród chaszczy...

Arttemiss
Arttemiss

Malarstwo i obyczaje: tradycja wjazdów paradnych

[ilustracja do zapachu: Wjazd ambasady Michała Kazimierza Radziwiłła do Rzymu w 1680 r., Pieter van Bloemen (1657-1720), Niccolò Viviani Codazzi (1648-1693), Rzym, 1680?]

Boszzz ile hiacyntu. Rzeki, morza i pół Rowu Mariańskiego. I to już w otwarciu obok zieloności porzeczkowych liści. Podsypany kolendrą, umajony kwieciem pomarańczowym kroczy pochód hiacyntów za paziów mając tuberozy. Wjazd ten paradny uświetniają takoż kłaniające się hiacyntom irysy i szyku zadające im imbirowe kłącza. Wnet jej wysokość róża wzdychać zacznie oczarowana i taktownie usunie się na drugi plan. Grają tonki, cywety, kłaniają się piżma, turlają porzeczki, ale nic nie przyćmi hiacyntowego splendoru, strojnego w złotogłowia mocy i brokaty projekcji. Korowód zamyka piżmo. Iście barokowy obraz to przepychu.

Można nie lubić, można nie chcieć, można i "od babć" czy "pudernic starych" zwyzywać, ale zmierzyć się zeń należy, choćby po to, aby pozać klasykę szyprowo-kwiatowego gatunku rodem z przełomu lat 80tych i 90tych.

Trwałość i dyfuzja przebogate.

Roma
Roma

Dawno chciałam poznać te wodę, ale jednocześnie bałam się kupić, bo nuty ma takie, ze powąchać i zemdleć... lilia, frezja, hiacynt, jaśmin, fiolek, ylang-ylang, śliwka... no, nie przepadam za nimi, muszę przyznać. Romantyczna jestem jak cholera, ale to skrzętnie ukrywam;-]
Wczoraj próbowałam je ponosić po raz pierwszy... i wybuch jasnych nut jaśminu i lilii powaliły mnie, spowodowały ból głowy... poczułam tez, ze zapach jest mi znany...
Dziś trwają próby od samego rana... Cabotine na pewno jest niezapomniany, intrygujący, choć na początku chciałoby się go jak najszybciej zmyć ze skory. Może i wydaje się świdrujący jak to trafnie określiła pewna forumowiczka, płyn do trwalej ondulacji, pamiętam, jak takie zapaszki wypełniały zakłady fryzjerskie we mnie budząc jakąś dziwna trwogę... haha..

W ogóle to go odczuwam dziś szalenie nostalgicznie... budzi we mnie mieszane uczucia i radość i lek, bo... kojarzy mi się ze szkolą, z uroczystościami szkolnymi w podstawówce, wtedy, wiadomo, trzeba była ubrać się galowo, czyli biała bluzka i granatowa, czy czarna kiecka, kiedyś była to dla mnie niemal trauma, bo jak mama mi coś wybrała, to... no, na wsi bym się spodobała... czarna, plisowana spódnica, biała koszula i beżowe rajstopy (mini! te to fajne były) i białe, skórzane pantofelki z paseczkami na... czarnych spodach... na małych, kwadratowych obcasach... kiedyś czułam się w tym okropnie, dziś spoglądam na te wspomnienia z rozrzewnieniem... ach, te apele, gra (nasza) na fletach i (innych) na mandolinach:-] chór szkolny (bywałam solistka! hehe) koleżanki, koledzy... To zapach czystości szarego mydła. Lubię je bardzo, choć tylko zapach, bo wysusza skore prawie na wiór... Ale dlaczego mi się przypomina także kościół... i wędrówki przez cale miasto na lekcje religii, tam obok salek katechetycznych, za kościołem była ogromna góra, z której się zbiegało wśród drzew, albo i zjeżdżało na tyłku (w zimie), na łeb, na szyje... To były czasy... wkuwanie pytań... i strach, ze nie dopuszczą do I komunii... pustka w glowie (100 pytań) i znow wkuwanie...

I jeszcze lato, słonce, wczesny wieczór... nagły bieg z koleżanką po... dary kościelne... a w nich były mityczne zagraniczne mydła, proszki do prania, ryz, salami... bardzo, bardzo chciałam to mamie przynieść, ale przyniosłam do domu jedynie solone masło (kiełbasy z osła nie chciałam jednak) i wzięłam dla siebie świetną koszulkę, T-shirt, w mocno-niebieskim kolorku, z ekstra fajnej bawełny (wiadomo) - obcisła, świetna, z aplikacją, chyba czarną była... uwielbiałam ja później nosić...

Cabotine przenosi mnie w inny czasy, których już nie ma... dziś wydają mi się bezpieczne, (bo takie są) to dziecięca radość, smutek, obawy, szczęście, ślepe i ufne... szczenięce lata.. Ech...
Przypomina mi jedną z Trucizn Diora - Tendre Poison, takie jakby śliwkowo - miodowe, którymi byłam kiedyś zawiedziona, a dziś mi się bardzo podobają... I jeszcze trochę Lune d`Ete Remy Latour.
Ponieważ w składzie są oprócz szalonych kwiatów, również owoce i liście czarnej porzeczki, to od razu jest przeniesienie do małego miasteczka, do ciotki... są wakacje, pamiętam, jak usiłowałam pomoc jej przebierać czarne porzeczki... kocham ten zapach, jest gorzkawy, lekko ostry, trochę słony - cudowny...
To było bimbanie całymi dniami, poznawanie kolegów, malowanie paznokci złotą farbą akwarelową, noszenie ukradzionej siostrę pomarańczowej bransoletki (malowanej w niebiesko - czerwone maleńkie kwiatki) ... to poczucie, ze jest się pępkiem świata...

Piękne, intrygujące perfumy, trzeba się przemóc, by je dobrze poznać, początki Cabotine (fajna nazwa) bywają zazwyczaj nieprzyjemne.
Ten zapach wydaje się być niezmienny, ale nie jest taki do końca, bo co i rusz coś fajnego się wylania, a to heliotrop, to kwiat lipy, lub miód, albo odrobina drewna... ale te wszystkie mile rzeczy przychodzą po wielu nieudanych próbach, trzeba być zdeterminowanym, by je dobre poznać... ale miłość jest niemal gwarantowana. Nie jest to codzienny zapach... jest wyjątkowy, trzeba mi mieć na niego nastrój...
Jest niewątpliwie bogaty, piękny, młody. Dostałam próbkę od milej Salvadory, muszę koniecznie kupić miniaturę, jest piękna... albo i 50 ml tej odświętnej radości..,
Choć nuty są jasne, czyste, jest w tym jakaś przewrotna demoniczność, (i szalone i spokojne) trudno je nawet opisać... myślę, ze jeszcze mnie milo nieraz zaskoczą:-)
Rany, warto było poczekać, czuje się dziś, jakbym miała na sobie Poison i to klasyczne:-)))

perfumeholic88
perfumeholic88

U mnie jak u elczyk po aplikacji nastapiło świdrowanie w nosie i lekki ból głowy. Zapach jest dla mnie za ostry, ostrością takiego zielska i kwiatów na czele ze zbyt mocnym hiacyntem i liśćmi porzeczki, których aromatu nie lubię. Gdzieś tu też plącze się tuberoza, ale nie w swojej pięknej postaci, a takiej mocno retro, czyli znów nie dla mnie. Czuje lekkie podobieństwo do nielubianych Czerwonych Drzwi, które też mocno mnie drażnią. Nie. Zdecydowanie jestem na nie.

Pluszowy Misiek
Pluszowy Misiek

Tego zapachu nie może zabraknąć u osób lubiących wszelakie zielone zapachy.
On jest taki trawiasto-kwiatowy że czujemy się w nim jak na łące. Zapach niesamowicie pasujący na lato.
Trwałość kilkugodzinna. Ja go lubię.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Po latach (niemal 25!) znowu sięgnęłam po Cabotine. Nigdy go nie zapomniałam, bo mnie wtedy w 1990 zachwycił. Choć muszę przyznać się bez bicia, że przez te wszystkie lata zapomniałam, jak się nazywa. Ale charakterystyczny zielony korek uformowany na kształt pąka kawiatowego zaprowadził mnie do niego jak po sznurku. I jak go odebralam? Wspaniały, mocarny zapach. Siła rażenia charakterystyczna dla zapachów z lat 80. i początku 90. Przy tym nadal uwodzi mnie! Musiałam go trochę zmyć, żeby bardziej dopasować jego moc i projekcję do współczesnego życia miejskiego. Ale to jest prawdziwe szaleństwo nut oparte o moją ulubioną (już wtedy?) gorzkawą nutę liścia czarnej porzeczki. Na przemian cierpki od liści i łodyżek oraz słodki od kwiatów, ale słodyczą roślinną, nie cukierkową. Kojarzy mi się z przedzieraniem się przez zarośnięty wysokimi roślinami, chaszczami wręcz, ogród, w którym krzewy owocowe poplątane są z niezwykle bujnymi kwiatami. Wszystko skąpane jest w słońcu. Niesamowicie energetyczne :) Synonim radości życia.

Wilma
Wilma

Piękny, szyprowy, wiosenny zapach. Jak to napisała Kasia7bhp zielony eliksir radości i świeżości. Na mnie trwał bardzo krótko, raczej jak mgiełka a nie perfum. Mimo to, polecam gdyż nie jest drogi i traktując go jako mgiełkę naprawdę wnosi radość dla duszy.

ela812
ela812

Ten zapach, to niekoniecznie moja bajka. Generalnie, perfumy o zielone barwie nie kojarzą mi się zbyt dobrze, dlatego do tych również podchodzę z rezerwą. Ale nie mogę powiedzieć, że są złe, nieciekawe czy nieładne. Wręcz przeciwnie, intrygują.
Początek jest bardzo, bardzo zielony, świeży i radosny. Jest to świeżość ściętej dopiero co łodygi i kwiatów. których w kompozycji jest mnogość. Zapach balansuje lekko między zielonością a lekką goryczą, jakby w składzie były aldehydy (i to budzi u mnie skojarzenie z "Cabochardem"). Potem stopniowo spod zieleni wydobywa się coraz mocniej aromat kwiatów i lekuśka ostrość imbiru i od tego momentu zapach podoba mi się coraz bardziej (warto dać mu szansę!).
Jestem dopiero w trakcie testowania i ciekawi mnie, czy i jak zapach rozwinie się jeszcze.
Projekcja i trwałość, jak na edt całkiem dobra.

Początek mnie zachwycił – śliczna mieszanka kwiatów, owoców i czegoś przypominającego aldehydy. Całość kojarzy mi się z zapachem wypranego prania, czystości i świeżości.

Niestety po jakiejś godzinie znika ze skóry i pozostawia po sobie nieciekawą, kwiatową smużkę zapachu. Na ubraniach nadal zachwyca.

kasia7bhp
kasia7bhp

Cabotine ma w sobie coś co sprawia że warto go przetestowac osobiście.I nie żałuję że zakupiłam setkę Cabotine zielonego eliksiru radości i świeżości.
Z początku moja przygoda z ww.perfumami nie zachęcała mnie aby stały się moim ukochanym zapachem.
Ale im dłużej z nimi przebywam tym bardziej je lubię i chyba na tym pozostanę.
Moja siostra rano gdy jedziemy do pracy pyta się
" znów zakonnica?"
a ja
"nom, pozory trzeba zachowac ;-) w pracy"

maborysa
maborysa

Zielony, zimny, krystaliczny i gorzki szypr. Na mojej skórze nie ma nic wspólnego z Tendre Poison Diora, nie ma nic z ciepła i wilgoci zielonej trucizny, a nawet ich zieloność mieści się na różnych zapachowych spektrach, co nie zmienia faktu, że jest jednym z piękniejszych zielonych zapachów jakie znam. Dużo bliżej mu do chanelowskiej Cristalle, której, z całym szacunkiem dla jej urody nie potrafię nosić!

amanda
amanda

Jakoś zawsze odganiałam się od zapachów z zieloną butelką, korkiem czy opakowaniem , ponieważ już w myślach przedstawiał mi się zapach zielono ziołowy .
Nie zawsze rzecz jasna jest to regułą jak to , że czarny kolor butelki to pewniak czegoś z mocą i ogonem .
Patrząc na mnogość nut już można mniej więcej dopowiedzieć sobie resztę iż powstał jeszcze w kończących się czasach panowania szyprów i aldehydów , gdzie bogactwo nut pięknie się z sobą przeplatające było na porządku dziennym i nikt za bardzo nie krzywił się na widok osoby wyfiołkowanej w owe pachnidła...
Nie jest na pewno ścinającym z nóg , ale od razu czuje się gęstszy zapach .
Nektarowy od słodkich upajających kwiatów przyprawionych delikatnym balsamicznym słonecznym ciepłem .
Nawet chętnie bym je kupiła , ale są bardzo podobne do Red Door E.Arden w zdecydowanie łagodniejszym bardziej przyswajalnym wydaniu a Czerwone Drzwi do nektarowej słodyczy już mam .

EJo
EJo

Cabotine jest inny od wszystkich znanych mi zapachów. W przeciwieństwie do opisów poniżej żadnej wykrochmalonej czystości w nim nie czuję - raczej słodycz miodu, którego w składzie nie ma. Kupiony w ciemno - skusiły mnie śliweczka, liść porzeczki, heliotrop i goździk - odwzajemnia się wiosenną i radosną wonią symfonii kwiatów podanych lekko i z wdziękiem. Cabotine nikogo nie udaje, jest sobą - niespotykany, soczysty, zielonawo - miodny, mam wrażenie że lekko szalony. Na mojej skórze układa się fajnie zarówno w ciepłe jak i chłodniejsze dni. Prawdą jest, iż jest w nim coś takiego, co wywołuje uśmiech na twarzy :))

Pierwsze nuty to na mnie kolendra i kwiat pomarańczy, odrobina cierpkiej tangerynki, mgnienie porzeczkowego liścia - ciekawe, zaczepne otwarcie. W środkowych nutach zapach łagodnieje, owoce i przyprawy ustępują miejsca kwiatom. Całe ich tu zatrzęsienie: tuberoza, goździk, hiacynt, heliotrop, odrobina róży i jaśminu, błąkający się ylang ylang - wszystko to lekko doprawione imbirem i wspomnianym wcześniej miodem - choć podejrzewam, iż ten ostatni jest raczej złudnym wynikiem kwiatowego miksu. W fazie środkowej zapach jest miękki pozostając takim już do końca - czuję wtedy ciekawą wetywerię, fasolkę tonka, cywet i ambrę niespotykanie zestawione z czarną porzeczką.

Wskazane tutaj podobieństwa do Tendre Poison są wyczuwalne - ten pierwszy jednak ewoluuje na mnie w bardziej mydlanym kierunku. Gres spisał się lepiej.
Trwałość jak na edt, jest bardzo zadowalająca. Uroczy ten Cabotine, poważnie :)))

monika690
monika690

Cabotine urodzony optymista.Ten zapach wywołuje uśmiech na mojej twarzy, jest świetny szyprowo- zielono- kwiatowy. Otwarcie może być powalające, ale trzeba dać mu sie rozwinąć. Ja posiadam edt która jest bardzo trwała. Widze po opiniach że raczej nie jest darzony sympatią. Jesto nieodzowny zapach na wiosnę i chłodniejsze lato.

elczyk
elczyk

Po aplikacji nastąpiło u mnie świdrowanie w nosie. Zapewne za sprawą imbiru. Właściwie czułam tylko ostre przyprawy. Po pół godzinie kompozycja złagodniała i stała się bardzo przyjemna, kwiatowa, miękka. Ta faza utrzymuje się kilka godzin, aby następnie przejść w mydlane zanikanie zapachu. Nie jest to moja bajka, więc skończę na odlewce.

Tam
Tam

Zwykle wielokrotnie daję perfumom szansę, biorąc poprawkę na moją kapryśną skórę i takiż nos, ale ile można? Już wiem, że się nie polubimy i nie mam się co do nich mizdrzyć. Dostaję świder w nos i obuchem w głowę, za ostro, za wysokie tony. Może gdyby wyrzucić tę bombę atomoiwą środkowych nut byłoby lepiej?
Bardzo lekko podany, w ilościach naprawdę superoszczędnych daje wrażenie "szafy zakonnicy" - absolutnej, świeżo wykrochmalonej czystości. Próbowałam stosować na oficjalne okazje do białej bluzki i ołówkowej spódniczki i nawet wychodziło wg oceny bliźnich nieźle, ale i tak jestem na nie.

Zakupowe okazje

20.69 USD
Cabotine Perfume by Parfums Gres, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Cabotine Perfume by Parfums Gres, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
20.99 USD
Cabotine by Parfums Gres, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women.
Cabotine by Parfums Gres, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women.
21.99 USD
Cabotine Fleur Edition Perfume by Parfums Gres, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
22.99 USD
23.99 USD
Cabotine by Parfums Gres EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
Cabotine by Parfums Gres EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
24.29 USD
Cabotine Gift Set by Parfums Gres Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 6.7 oz Body Lotion 6.7 oz Shower Gel
Gift Set 4oz
25.49 USD
Gres Cabotine de Gres Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 6,7 oz Shower Gel 6,7 oz
Eau De Toilette 3.3oz
26.00 USD
Gres Cabotine Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Gres Cabotine Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
26.99 USD
Cabotine by Parfums Gres, 3 Piece Gift Set for Women
Cabotine by Parfums Gres, 3 Piece Gift Set for Women
26.99 USD
Cabotine by Parfums Gres EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz Shower Gel 6.7 oz for Women
27.17 USD
Eau De Parfum 3.3oz
28.50 USD
Gres Cabotine Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Gres Cabotine Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
63.00 USD
Gres Cabotine Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 200ml 6.76oz Miniature 3pcs
63.00 USD
Gres Cabotine Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 200ml 6.76oz Miniature Hearts Box 3pcs

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Gres Cabotine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Gres Cabotine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cabotine marki Gres. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cabotine marki Gres reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Le Monde Est Beau Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Poison Tendre Calvin Klein Eternity Cacharel LouLou Chanel Cristalle Eau de Toilette Lalique Perles De Lalique Cacharel Eden Givenchy Amarige Chanel Chanel N°19 Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Lancome Tresor Estée Lauder Sensuous Noir Cerruti 1881 John Galliano John Galliano Guerlain L'Heure Bleue Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Sisley Soir de Lune Hermes Elixir des Merveilles