Marki » F-H » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Ysatis Givenchy dla kobiet

Ysatis Givenchy dla kobiet

żółtych kwiatów
Ysatis Givenchy dla kobiet Filmy
Ysatis Givenchy dla kobiet Zdjęcia Ysatis Givenchy dla kobiet Zdjęcia Ysatis Givenchy dla kobiet Zdjęcia Ysatis Givenchy dla kobiet Zdjęcia Ysatis Givenchy dla kobiet Zdjęcia

Ysatis marki Givenchy to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Ysatis został wydany w 1984 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dominique Ropion. Nutami głowy są aldehydy, kwiat pomarańczy, kokos, cytrusy, mandarynka, galbanum, ylang-ylang, bergamotka i brazylijskie drzewo różane; nutami serca są jaśmin, róża, irys, rum, tuberoza, goździk (roślina) i narcyz; nutami bazy są miód, drzewo sandałowe, ambra, paczula, wawrzyn, piżmo, cywet, wanilia, goździk (przyprawa), mech dębowy i wetyweria.

Aldehydy Kwiat pomarańczy Kokos Cytrusy Mandarynka Galbanum Ylang-ylang Bergamotka Brazylijskie drzewo różane

Jaśmin Róża Irys Rum Tuberoza Goździk (roślina) Narcyz

Miód Drzewo sandałowe Ambra Paczula Wawrzyn Piżmo Cywet Wanilia Goździk (przyprawa) Mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ysatis by Givenchy.

L`Insolent

Ysatis Recenzje Perfum

anuta
anuta

Przepraszam za guest_,. Nie byłam zalogowana...Przepraszam też za literówki.

guest_
guest_

Ysatis to chyba dla mnie najpiękniejsze perfumy szyprowo-kwiatowe. Bardzo bogaty, złożony zapach.Mnóstwo nut zapachowych, które po mmistrzowsku współgrają. Znakomita kreacja. Mam wodę toaletową, której projekcję i trwałośc oceniam wysoko. Nosze ją do pracy. Na ubraniu zapach jest klasyczny, lekko wytrawny szypr, bardzo elegancki i spokojny. Na ubraniu przypomina mi trochę Y I.S.L.Zapach akceptowany i lubiany przez otoczenie. Jeśli prysne mocniej efekt jest silniejszy i dla mnie zachwycający. Stosuję jednak oszczędnie.Woda toaletowa nie jest dusząca, nie ma nut niepotrzebnych, rażących,odbieranych jako brzydkie. Wszystkie nuty grają, tworząc całość. Po prostu znakomicie skomponowany utwór. Na skórze odbieram zapach jak mozaikę. Odnosze wrażenie, że każdy centymetr skóry pachnie inną nutą, a po wszystkich przemyka ciepłe nuta wanilii i miodu. Te ostatnie nuty ocieplają wodę i czynią z niej szypr mocny, a zarazem ciepły i niezwykle piękny.

Początek świetny – mocne uderzenie aldehydów zmieszanych z intensywną tuberozą, gęstym miodem i kroplą cywetu. Niestety, dość szybko wychodzą na wierzch ostre, duszne nuty, które psują mi całą przyjemność.

Ogólnie, bardzo dobre perfumy, z mocą i trwałością typową dla lat 80., w których powstał, ale jakoś ciężko mi się go nosi.

grudzienszal
grudzienszal

Bogaty skład czyni je oleistymi.Poszczególne nuty współbrzmią harmonijnie, a każda nuta to pojawia się, to znika, z różną siłą i w różnym tempie.Perfumy zupełnie inne niż te,które można znaleść w perfumeriach,lekko retro, intensywne.Na powitanie mocny aromat kwiatów przełamany cytryną i mandarynką.Cała reszta pieknie roztapia sie na skórze w późniejszych fazach.Tak po zastanowieniu stwierdzam,że zapach idzie w kierunku Organzy wymieszanej z poziomką.Jak na wodę bardzo trwały.

perfumeholic88
perfumeholic88

Jeszcze zanim zaaplikowałam Ysatis na skórę i preczytałam nuty, wystraszyłam się owych aldehydów. Niepotrzebnie. Owszem, u mnie one zdecydowanie dominują i zagłuszają praktycznie wszystkie inne składniki, ale to nie te hardkorowe aldehydy jakie znam, a mydełkowe, spokojne i nawet powiem, że bardzo ładne. Wyczuwam też cywet, ale również w delikatnym wydaniu. Nic tu do mnie nie krzyczy, nic nie obezwładnia, nie dusi. Jest miło, spokojnie, a zapach jest elegancki i niekoniecznie wieczorowy. Szkoda tylko, że na mnie nutka rumu jest kompletnie niewyczuwalna.

amanda
amanda

W starszych perfumach bardzo lubię mnogość nut , które wspaniale się przenikają dając bogaty , nasycony często aż gęsty i zawiesisty zapach , który jednak aż na tyle różnych nut potrafi pieknie zagrać jak poszczególni muzycy w orkiestrze , dając wspólnie piękny koncert .
Cytrusy zaczynają pierwsze akordy i zaraz wtóruje im rum podgrzewając atmosferę ciepłym ,lekko słodkim brzmieniem.
Aldehydy wyłaniają się na momencik jakby przez przypadek zostały wciągnięte w cały barwny korowód i porwane w rytm delikatnie odciskają swe piętno .
Z pewnością kwiaty mają tu główne miejsca .
Jest to ciepły,delikatnie balsamiczno kwietno gęsty zapach, trącający myszką przeuroczy staruszek z innej epoki, który mruga - stary ,ale jary zagnie niejednego młodzieniaszka swoją mocą i pięknym dawnym stylem.

EJo
EJo

Esencjonalny, kobiecy jak diabli, uroczo staromodny. Nie potrafię rozebrać go na "części pierwsze", oprócz samej końcówki, w której na mojej skórze zostaje połączenie rumu, cywetu i piżma. Zapach jest spójny, harmonijny, łączy się ze skórą na długie godziny. Przykurzony, ciepły, raczej słodki - leniwy szypr drzemie gdzieś w środku będąc jedynie dodatkiem do bukietu kwiatów, nie podejmuje z nimi polemiki ;) Ysatis jest naprawdę piękny, mimo mnogości składniki doskonale ze sobą współgrają, rzekłabym współpracują ;) Mnie kojarzy się z aksamitem w kolorze burgunda.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Ja się całkowicie zgadzam z blueberry poniżej. Z tym, że jak dla mnie to abslutnie rządzi stara wersja, ta ze złotym korkiem.
Nowa jest - jak zwykle - trochę bardziej "plastikowa" i powierzchowna, a za to mniej trwała. Początek bardziej chemiczny i gryzący, w starej z kolei od początku czuć cywet.
Są gęste, oleiste, kwiatowe i zwierzęce na maksa! Cool :)
Moim zdaniem zapach bardzo podobny do 24 Faubourg Hermesa :) Oba cudne!

blueberry
blueberry

Olbrzymia to dla mnie przyjemność poznać takie piękne, oldskulowe i gęste od nut perfumy! Ysatis jest dla mnie jak połowa drogi między Arpege a Amarige i też chronologicznie umieszczony jest pomiędzy tymi dwoma klasykami. Ysatis ma jeszcze to coś: RUM!
Aldehydowo-kwiatowe otwarcie delikatnie szczypie w nos, łaskocząc i zachęcając do zanurzenia się w tej uroczej kompozycji głębiej - z kwiatów najmocniej wybrzmiewa tłusta tuberoza, konserwatywna róża, oleiste goździki i upajający, a wręcz przyprawiający swą intensywnością o kolorowy zawrót głowy, narcyz. W miarę rozwoju na skórze tuberoza w miodowo-rumowej polewie kojarzy mi się trochę ze słodyczą Cedre Lutensa, a i obecność goździkowej przyprawy zdaje się to potwierdzać. Lubię takie skojarzenia, choć gęstość i rodzaj tych pachnideł są oczywiście zupełnie inne...
Od tego momentu Ysatis staje się animalny, "brudnawy", zmysłowo ociepla się i traci wyrazisty kwiatowy początek dzięki roli cywetu i piżma w bazie, zaokrąglając się i stapiając ze skórą. Nie jestem w stanie wyłuskać innych nut, perfekcyjny miks jest po prostu nieprzenikniony dla mojego nosa, ale yedno jest pewne, Ysatis nawet po reformie (nie znam oryginału) wielkim mocarzem yest ;) Jego trwałość i projekcja są po prostu genialne, a zastosowania od oficjalnych po wieczorowe: szczególnie wtedy kiedy chcemy poczuć się kobieco i klasycznie kwiatowo, ale na tyle konkretnie, by zaakcentować swoją siłę i niezależność od współczesnych perfumiarskich trendów ;)
Świetna rzecz dla wielbicielek klasyki!

awos
awos

Nie wierzę,że ten zapach nie ma zwolenniczek. Używała go moja mama. Używam go i ja, ciągle zbieram komplementy. Stanowczo nie jest to zapach do biura lub do szkoły ale przecież nie na pracy dzień się kończy!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Ysatis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Ysatis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ysatis marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ysatis marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel LouLou Christian Dior Poison Rochas Byzance Yves Saint Laurent Opium Givenchy Organza Guerlain Shalimar Paloma Picasso Paloma Picasso Rochas Femme Rochas Cartier Must de Cartier Vivienne Westwood Boudoir Sisley Soir de Lune Estée Lauder Knowing Hermes 24 Faubourg Christian Dior Dune Fendi Fendi Theorema Lancome Magie Noire Emanuel Ungaro Diva Elizabeth Taylor White Diamonds Molinard Habanita Yves Saint Laurent Paris