Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

Pi Givenchy dla mężczyzn

Pi Givenchy dla mężczyzn

Mam: 70 Miałem: 65 Chcę: 49 Ukochany zapach: 1

migdałowy
Pi Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Pi Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Pi Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Pi Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Pi Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia

Pi marki Givenchy to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Pi został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są rozmaryn, mandarynka, estragon i bazylia; nutami serca są neroli, geranium, konwalia i anyż; nutami bazy są fasolka tonka, migdał, benzoes, wanilia, i cedr.

Rozmaryn Mandarynka Estragon Bazylia

Neroli Geranium Konwalia Anyż

Fasolka tonka Migdał Benzoes Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Pi by Givenchy.

Pi Fraiche
Ambre Gris

Pi Recenzje Perfum

ganczar666
ganczar666

Mega Wielka Laska Wanilowa :-)
Zapach na zimę,i to w rozsądnej dawce,większa ilość może zdenerwować osoby znajdujące się w tym samym pomieszczeniu. Dość ciekawy flakon. Końcówka lat 90-tych,najlepsze lata dla zapachów. Pi jest jednym z ogniw które kończy tamtą dekadę,zapach mało doceniony,tak gdzieś się zagubił,a szkoda. Nie jest to jakieś odkrycie czy kamień milowy w sztuce perfumiarskiej,ale napewno nie można zarzucić mu orginalnośći. Jedyne co mnie tylko martwi w nim - troszkę blisko mu do Unisexu. Zapach słodki,mega słodki. Wanilia,migdały i tonka - sam skład daje nam zarys Unisexu.

Kokos ;)
Kokos ;)

Ballada o życiu cukiernika.
Nie będę owijał w bawełne że niezłe ciastko z tego PI. Podchodziłem kilkukrotnie i ten zapach potrafi czasem bardzo dziwnie zabrzmieć, odradzam testy nadgarstkowe, polecam użyć globalnie. Nie odbieram 3,14... jako zapach waniliowy ani szczególnie słodki. Może to tylko moja skóra ? Dla mnie to zapach cukierniczy, zapach dobrej cukierni na Krakowskim Przedmieściu.
W powietrzu unosi się zapach olejku migdałowego i cukru. Tak czuję głównie cukier a nie wanilie. Słodki, gruby cukier, dla równowagi ilości słodyczy, zrównoważony delikatnie gorzkawą tonką. Takie ciastko, cukierek - ale zdecydowanie bardzo smaczny i starannie udekorowany. B.lubię PI choć początki do prostych nie należały. Parametry są raczej dosyć umiarkowane. Przy 3 chmurach, delikatnie, fajnie projektuje przez 3 godziny. Taka przyjemna ciastkowa aura. Znam wersję nową, a ta trwałością nie grzeszy. Polecam również wersję Fraiche, bardziej słodka, lepiej projektująca odsłona. Pozostanę przy Fraiche ale klasyka sobie cenię.

MHW
MHW

O ile często miewam różne przygody z perfumami i często nie zakochuję się od pierwszego powąchania, tak z Pi moja przygoda była wręcz horrorem. Uparłem się, że muszę je mieć, gdyż na blotterze zapach był niesamowity. Podchodziłem do tego zapachu co najmniej 10 razy. Zależnie od próbki/testera zapach na mnie albo nie pachniał wcale, albo miał bardzo nieprzyjemną zgniłą woń. Raz nawet zafarbował mi koszulę.
Za którymś razem się udało. Zapach zabrzmiał tak jak powinien i byłem szczęśliwy, że nie poddałem się w walce o zapach, który na blotterze był wręcz niebiański - mocno waniliowy, o dużej głębii i wydźwięku. Cały w skowronkach zamówiłem więc flakon. Gdy do mnie dotarł radość zmieszała się z rozczarowaniem. Zapach owszem - pachnie wanilią i migdałami, jednak mam wrażenie, że Pi przeszło niedawno jakąś druzgocącą reformulację. Choć bardziej bym to nazwał kastracją. Zapach bowiem nie jest już tak waniliowy jak z testerów i próbek, które poznałem wcześniej, teraz jest bardziej drzewno-iglasty, a wspomniana wanilia ulatnia się bardzo szybko. Choć niektórym może przypaść to do gustu. Mi osobiście nie przeszkadza to tak bardzo, jednak mam wrażenie, że wcześniejsze wersje pachniały o niebo lepiej. Lubię Givenchy Pi i namiętnie go używam, jednak mimo wszystko zawiodłem się tym co zrobiono z tymi wspaniałymi perfumami.

maszula
maszula

Kocham! Właśnie takiego midgału szukałam, nie za słodkiego, niezbyt surowego, lekko chemicznego, do tego wanilia, anyż, drzewka i igły, boskoooooooo. Dla mnie idealnie na ten czas:) to nic, że męskie, Pi nie pachną jednoznacznie męsko. Czuję je na sobie przez caały dzień i wszyscy dookoła też czują, uwielbiam się obwąchiwac gdy mam na sobie ten zapach, czasami, aż trudno mi się skupic na czymś innym :D Nie interesuje mnie jak Pi pachnie na moim mężu, nie odstąpię ani kropelki :D
Tylko flakon mi się nie podoba, strasznie nieporęczny kanciak, i "nakrętka" hmm, jakaś przekombinowana, ale co tam :)

jacekwis
jacekwis

Właściwie to wszystko na temat Givenchy Pi zostało już tu wcześniej opisane. Trudno nie zgodzić się z opiniami, iż jest to genialnie skonstruowane pachnidło, gdzie nuty słodkie idealnie współgrają z nutami zielonymi, a całość stanowi niepowtarzalną i ponadczasową kompozycję.
W moim przekonaniu zapach ten ma jeszcze jedną szczególną cechę, której nie posiadają wszystkie znane mi do tej pory.
Givenchy Pi to wyjątkowo wyrafinowany uwodziciel, tak, tak i bynajmniej nie chodzi tu o uwodzenie w sensie dosłownym.
Nie wiem jak ten skubaniec to robi, ale po prostu uwodzi mnie ;-), swojego właściciela i robi to perfekcyjnie. Już od otwarcia skupia na sobie uwagę, by później co jakiś czas miziać Cię słodko po nosie, bez zbędnego natręctwa. Ech, kto tego nie lubi, ot taka olfaktoryczna rozkosz, ale w granicach przyzwoitości. Zgadzam się z Roqiem, iż dla każdego miłośnika zapachów jest to pozycja obowiązkowa.

Marcin__
Marcin__

Pi to obowiązkowa pozycja dla miłośników wszelkiej słodyczy w perfumach. Skojarzenia z krówkami, toffi, masą kajmakową, czy karmelem - są jak najbardziej na miejscu. Do tego dodam drewno gwajakowe, benzoinę, fasolę tonka, pęczek ziół, igły sosnowe, słodkie cytrusy...

Nie da się opisać tych perfum po jednym teście. Ja jestem w trakcie 50 ml od ponad 2ch lat i uważam, że wciąż ich w pełni nie odkryłem.

Trwałość - 12 h, projekcja duża przez 6 h. Jest to jeden z moich absolutnych zimowych faworytów od wielu lat.

Ziu
Ziu

teoretycznie męski zapach, chociaż dla mnie to unisex i najsłodsza, ciasteczkowa kompozycja z jaką się spotkałam. Migdały, bób tonka, wanilia tworzą piękną bazę, a galbanum, bazylia nie pozwalają by zapach był mdły i nijaki. Bardzo lubię reakcje ludzi na te perfumy – ‘pachniesz jak…jak…jak CIASTKA!’.

perfumeholic88
perfumeholic88

Niezwykle przyjemny zapach na chłodne dni.Początek to dla mnie przede wszystkim anyż i chyba bazylia- nie jest najgorzej, choć to nie to co lubię. Na szczęście trwa to krótko i zaraz nadchodzi niezwykle przyjemna, puchata wanilia w towarzystwie migdałów, bobu tonka i szczypty cukru, gdzieś w dali czuć też echa cedru.
To taki zapach-przytulasek, słodki, ciepły i zmysłowy.
Czy to unisex? Moim zdaniem niezupełnie, ale kupię dla mężą, bo to zdecydowanie jego klimaty.

ryszard
ryszard

Bardzo trwały, bardzo dobra projekcja, dominująca wanilia, raczej na chłodne dni i wieczory.

PeterPan
PeterPan

Jest on wspanialy i tylko zaluje, ze nie szarpnalem sie na 100ml. Uwielbiam slodycz tego zapachu, promieniujaca wanilie. Pasuje on do mojego stylu, wieku, samopoczucia. Butelka jest chyba jedna z najladniejszych jakie sa na rynku. On od razu jest piekny, ma znakomite otwarcie i trzyma 'moc' na dlugo.
Dla niektorych moze wydawac sie zbytnio 'mdly', ale nie dla mnie. Woda dla gentelmena, caly dzien zima, na wieczor w pozostale pory roku. Grupa wiekowa, moim zdaniem to od 30 wzwyz.
Polecam go, jest znakomity.
W skali od 1-10, u mnie ma 9.25/10

Dopisek po paru dniach.
Znakomita woda. Ona zbiera komplementy. Nie wypycha sie nachalnie jak robi to A*Men, ale jest urocza.

Przemik
Przemik

Nudny i/bo bardzo dosłowny z tą wanilią. Bardzo lubię słodkie zapachy, w tym Givenchy, ale ten jest dla mnie nieakceptowalny.

Roq
Roq

Jeden z moich "słodkich" faworytów.
Mimo upływu lat, nadal uważam, że tak mocno rozdmuchiwany L'instant Guerlain'a nie dorasta mu do pięt.
Pi jest słodki, ale męski, a przy tym rozweselający. Pachnąc Pi, łatwiej dogadać się z urzędniczkami ZUS, czy Urzędu Skarbowego. Zapach pięknie się rozwija i trwa godzinami. Nie wyobrażam sobie półki "gourmand" bez Pi. To zapach obowiązkowy.
Ma ogromny potencjał, ale stosowany z umiarem staje się seksowny i niesamowicie komfortowy. Panie przepadają za tym zapachem.
Nie wszystkie oczywiście. Te, ze "starej szkoły" to znaczy te, które rzadko golą nogi i nadużywają taniego lakieru do włosów, preferują panów pachnących np. Quorum.
Oczywiście jest to zapach na szczególne okazje i chłodne wieczory. Trwałość i projekcja mogą być problemem, bo są imponujące. Może nie aż tak, jak w przypadku A*Mena, ale wystarczające, że żeby pozbyć się Pi ze skóry, trzeba szorować ciało prawie do kości.
Podsumowując, moja kolekcja zapachów bez Givenchy Pi, to jak Piza bez Krzywej Wieży...
Ps. Obserwuję lekki, ale konsekwentny wzrost cen Pi na ebay, co wskazywałoby, że zapach wkrótce zacznie znikać z obiegu. Miłośnicy tego zapachu powinni trzymać palec na cynglu finansowym i obserwować tendencje, żeby kiedyś nie obudzić się z ręką w nocniku. To oczywiście tylko moje przeczucia, ale licho wie, czy za parę miesięcy na rynku nie pozostaną tylko popłuczyny po klasycznym Pi w postaci wersji Neo, Neo Tropical i pochodnych.

gurlen87
gurlen87

Sentymentalno-czarujący łakoć. Klasyczna i zarazem ponadczasowa kompozycja. Kapitalna konstrukcja zapachu zamknięta w brzemieniach wanili, waty cukrowej, czekoladki mlecznej, miodu. Do całej tej melasy dorzucono igły sosnowe i jest zasmaczyście. Przewaga nad innymi polega na ty, że nie jest to "pustak" -ulep. Chyba jedyny "słodziak", którego mógłbym potraktowac jako codzienny, rezerwuję mu dożywotnio miejsce na półce.
Kompleksowa ocena.
Kompozycja: 9/10
Parametry:7/10
Flakon:9/10

Tam
Tam

Słodki, przyduszający, eksponujący głównie wanilię, nieskomplikowany w odbiorze, jednak w sumie przemiły ciepluch na zimne dni.Moim zdaniem zbyt słodki dla mężczyzny, jeśli już, to na posiadywanie przy kominku w kapciach i rozciągniętym,ulubionym swetrzysku, przy dużej zażyłości pary. Rozbrajająco "puchaty", pachnący nim mężczyzna wzbudza we mnie odruchy opiekuńcze ( och, jaki słodki, bezradny miś !)
Na kobiecie super! Uważam, że jest to zapach jak najbardziej dla kobiet, mężczyzna może go najwyżej pożyczać :).
Kanciasta trójkątna butelka kłóci się z puszystością i miękkością zapachu, a brak korka z wydumaną podkowaiastą ozdobą zamiast niego wydaje się być jakimś nieporozumieniem.

gilbert
gilbert

Świetny jest ten Pi.
Trochę odświeżyłem go sobie w pamięci. Najlepsze jest to, że zawsze uważałem ten zapach jako taki dosyć banalny. Wanilia z mlekiem i masą cukru. Można w nim odnaleźć jednak zdecydowanie więcej. Jest tu trochę zielono, trochę przyprawowo, trochę 'aptecznie'. Oczywiście wanilia gra tu mimo wszystko pierwsze skrzypce. To słodziak, jeżeli ktoś nie lubi słodziaków, nie spodoba mu się Givenchy. Nie mniej w swojej kategorii to chyba jedna z najlepszych pozycji. Daje zdecydowanie 5, w skali 1-6.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

PI uwielbiam. Słodkości na stoliku rozstawionym w...gabinecie dentystycznym lub aptece szpitalnej. Lubie takie trochę zdziwaczałe i oryginalne projekty. Bez tej "chemicznej" moim zdaniem nutki zapach byłby nieciekawy. Do tego najlepsza wanilia pod słońcem.
Słyszałem, że zapach opuszcza rynek (przynajmniej w niemieckiej dystrybucji) i mam nadzieję, że to bzdura. To jest trzecia moja buteleczka i będę niepocieszony jak sprawa się urwie. Pi dawkuję co jakiś czas -jesienią, zimą i wczesna wiosną, nigdy w ciepłe dni, bo zapach na lato się kompletnie nadaje. Trwałość lepiej niż dobra. Z opinii pań wynika, że mógłby być unisexem.

Zakupowe okazje

39.60 USD
Play by Givenchy EDT Spray 1.7 oz for Women
Play by Givenchy EDT Spray 1.7 oz for Women
39.75 USD
Givenchy purple Box Cologne by Givenchy, 3.3 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
40.49 USD
Givenchy Play Cologne by Givenchy, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Givenchy Play Cologne by Givenchy, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Aftershave 3.4oz
42.75 USD
Givenchy purple Box After Shave Balm by Givenchy, 3.4 oz After Shave Balm for Men
42.99 USD
59.25 USD
Pi After Shave by Givenchy, 3.4 oz After Shave for Men
Pi After Shave by Givenchy, 3.4 oz After Shave for Men
59.25 USD
Very Irresistible Fresh Attitude Cologne by Givenchy, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
59.99 USD
Pi by Givenchy, 5 oz Eau De Toilette Spray for Men Pie
Pi by Givenchy, 5 oz Eau De Toilette Spray for Men Pie
64.00 USD
Givenchy Pi 1.7 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy Pi 1.7 oz Eau de Toilette Spray
64.00 USD
Givenchy Pi for Him Eau de Toilette, 1.7 oz.
Givenchy Pi for Him Eau de Toilette, 1.7 oz.
69.99 USD
Givenchy Play 3.3 oz Eau de Toilette Spray
StrawberryNET.com
Gift Set 3.3oz
81.00 USD
Givenchy Pi Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz After Shave Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
StrawberryNET.com
Givenchy Play 1.7 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy Play 1.7 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy PI Extreme 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy PI Extreme 3.3 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Pi, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Pi, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Pi marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Pi marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Bvlgari Black Rochas Rochas Man Calvin Klein Obsession for Men Lalique Encre Noire Burberry London for Men Serge Lutens Fille en Aiguilles Gucci Gucci pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme L`Occitane en Provence Eau des Baux Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Davidoff Zino Davidoff Givenchy Organza Indecence Serge Lutens Ambre Sultan Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu