Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

Organza Indecence Givenchy dla kobiet

Organza Indecence Givenchy dla kobiet

Mam: 48 Miałem: 55 Chcę: 37 Ukochany zapach: 4

cynamonowy
Organza Indecence Givenchy dla kobiet Zdjęcia Organza Indecence Givenchy dla kobiet Zdjęcia

Organza Indecence marki Givenchy to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Organza Indecence został wydany w 1999 roku. Organza Indecence stworzyli Norbert Bijaoui i Jean-Claude Delville. Nutami głowy są paczula i brazylijskie drzewo różane; nutami serca są Śliwka i cejloński cynamon; nutami bazy są ambra, piżmo i wanilia.

Paczula Brazylijskie drzewo różane

Śliwka Cejloński cynamon

Ambra Piżmo Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Organza Indecence by Givenchy.

Les Parfums Mythiques - Organza Indecence
8e Jour
Tsukimi
eo01
Feminite du Bois

Organza Indecence Recenzje Perfum

Spanish
Spanish

Poznana zupełnie przypadkowo zahipnotyzowała mnie aromatem cynamonu, oszołomiła soczystą śliwką i bezwstydnie wodząc za nos waniliową smugą sprawiła, że moje serce szybciej zabiło.
Nie mogłam przestać o niej myśleć.
Nie mogłam uwolnić się od jej narkotycznej woni.
Zawładnęła moimi zmysłami.
Uwiodła mnie.
Dzięki niej zanurzyłam się w nieznany dotąd świat olfaktorycznych doznań. Gdzie orient, ciepło, słodycz i przyprawy splotły się w kompozycję idealną.
Stała się moim signature scent.
Była odrobiną magii w szarej codzienności.
Chwilą natchnienia.
Szaleństwem wibrujących nut zapachowych.
I pewnego dnia...odeszła.
Bezpowrotnie.
Nie sądziłam, że tak można pokochać...zapach.

Organza Indecence to jedyne perfumy, które bezlitośnie skradły moje serce.
Na zawsze.

madzikmonster
madzikmonster

Nieodżałowane.... Ciepłe, pyliste, cynamonowe. Nie zrozumiem nigdy, jak mogli przestać je produkować...

chjena
chjena

Do wczoraj byłam posiadaczką jednego z bardziej pożądanych unikatów przez społeczność perfumeryjną. Jeśli dodać, że te perfumy składały się w dużej mierze z akcentów cynamonowo-śliwkowo-różanych, to powinnam tę perełkę hołubić do ostatniej kropli, po czym godnie opłakać. Ale nie potrafiłam.

Kiedyś Organza Indecence wydawała mi się zbyt poważna, kościelnie dostojna, niczym renesansowe organy niedokładnie wyczyszczone z mijających lat, na stałe nasiąkłe już kadzidłem. Później, gdy nawykłam już do zapachów ciężkich i mocnych, odkryłam jej złożoność, ale w dalszym ciągu między nami nie zaiskrzyło. I choćbym wmawiała sobie miesiącami (co czyniłam), że to perfumy dedykowane wprost dla mnie, to nie potrafiłam ich nosić ani we dnie, ani w nocy, ani globalnie, ani nadgarstkowo.

Posągowe tak jak flakon, który je skrywa, owinięty niby leciutkim niczym piórko, a tak naprawdę bardzo stabilnym materiałem. Antyczna rzeźba - patrz i nie dotykaj.

Od tej pory będziemy żyć oddzielnie.

Malzka
Malzka

Pamiętam jak to się zaczęło. W liceum wpadła mi w ręce próbka Givenchy Organza Indecence z jakiegoś kolorowego pisma dla kobiet. Czarna plastikowa fiolka z atomizerem. Kto miał ten pamięta. Od razu przypadliśmy sobie do gustu. Ba! Zachorowałam wtedy na ten zapach. Ale był poza moim zasięgiem. Pogodziłam się z tym i zapomniałam na długie lata. Przypomniałam sobie o nim całkiem niedawno czyli zbyt późno, kiedy został już wycofany ze sprzedaży. Udało mi się kupić 1szt. w nowej oprawie ale ze starą zawartością. Okazało się, że nadal za nim szaleję. To jest MÓJ zapach. Taki ognisty, nieokiełznany słodki orient. A jednocześnie ta kobiecość...Inny niż wszystko co się teraz wypuszcza na rynek. Ten przepych...Ah! I mimo, że minęło wiele lat a ja jestem bogatsza o te dobre jak i przykre doświadczenia, to jednak coś w moim wnętrzu pozostało co nadal tworzy z Organzą Indecence jedność. Pełen zachwyt.

esk10
esk10

Śliczny zapach, bogaty, pełny, słodki, intrygujący i ciekawy.doskonale skomponowany. Ja nie czuję cynamonu.
Nie nazwałabym ich też seksownymi raczej dostojnymi.
Długo utrzymuje się na skórze, długa projekcja ale okropna cena.

Korzystam z miniaturki bez atomizera co mi utrudnia ocenę.

Zapach godny zakupu, bo w sobie to coś, jedyne i niepowtarzalne, ten pazur....

szkoda,że wycofali.

GreenEyes
GreenEyes

Powtórzę za Vertigo- oda do cynamonu, to idealne określenie Organzy Indecence
Pylisty, intensywny aromat cynamonu, drewnianych nut, ambry oraz soczystej śliwki nie pozwala przejść koło tego niemal narkotycznego zapachu obojętnie.

Beata Maria
Beata Maria

Miałam. Cudnie sie w nim czułam. Piękny, bogaty, z trenem. Do tego bardzo ladny flakon. Zapach który na długo zapada w pamięci:-).

Alixia
Alixia

Znam ten zapach z dawnych czasów. Jedna jabłoń to widziała ilem się naoglądała tej buteleczki w perfumerii, zanim uciułałam grosz i ją sobie kupiłam:) Pamiętam ciężki, dosadny, aromatyczny zapach. Taki grom z jasnego nieba;) Nikt inny tak nie pachniał. Kontrowersje wywoływała ta moc - nie każdemu się podobało. Na mnie leżał długo i mi się podobało;) Lubię tak pachnieć - mocno i dosadnie, ale słodko i kobieco. Dla mnie to nadal piękne wspomnienie. Dziś już go nie używam, pojawiły się inne miłości. Jednak polecam go szczerze, bo to taki orientalny kanon dla dam;)

Izabela
Izabela

Towarzystwo cynamonu i śliwki bardzo służy paczuli. Nie pokazuje nam swojego mrocznego oblicza, tylko słodko-czekoladowe.
Nie sposób zapomnieć o wymienieniu ambry i wanilii, dzięki którym kompozycja dostaje typowo orientalny sznyt.
Na jesienne smutki działają kojąco. Rozgrzewają skórę i chronią nas przed zimnem.
Perfumy, które ciągną się za kobietą niczym suknia z trenem.
Musiałam przejść na stronę orientalną, by je w pełni docenić.

joanna1
joanna1

Została mi tylko miniaturka ( 5 ml ,której nie śmiem używać... Pozostaje mi zrobić dla niej ołtarzyk bo ceny tych resztek, które jeszcze można upolować zwalają z nóg i raczej sobie na nią już nie pozwolę.
Dla mnie to cynamon i wanilia absolutne i doskonałe.
Nektar. Ambrozja. Dzieło !

...I komu do cholery przeszkadzała ??!!!

mangos
mangos

Nie są paczulowe,ani dla miłośniczek inwazyjnych woni! Raczej dla fanek orientu i jesieni.Dla mnie to zapach i kolor babiego lata umieszczony w pieknym flakonie przypominającym kobiecą postać - jej sukienka unosi się na wietrze pachnącym cynamonem, wanilią i piżmem. Szkoda,że wycofali tak wspaniały i charakterystyczny zapach. Wielki błąd. Na rynku z tego co mi wiadomo pozostała jej siostra, klasyczna Organza ale to już nie to....
Moje top 10.

Śliczny zapach. Dominuje cynamon - słodki, przyprawiony czekoladą i lekką nutą alkoholu - jak z nadzienia czekoladek. Sporo wanilii i kardamonu w tle.

Smakowity i zmysłowy - nie jestem do końca przekonana, czy jest wart tej całej histerii i wyśrubowanych cen, myślę, że działa tu jednak magia niedostępności. Miałam niegdyś flaszeczkę i pozbyłam się jej bez większych wahań. Ale poznać było warto.

marialisa
marialisa

Najbardziej cynamonowy zapach jaki znam. Wyparował z mojej garderoby m.in. przez to, że odlewka wylała sie w torbie i obrzydziła mi ten zapach.
Trwały i bardzo natrętny. Dla miłośników "zdecydowanych", inwazyjnych woni.

vertigo
vertigo

Organza Indecence poznałam dzięki Fragrantice. Zbiorowy zachwyt nad zapachem i lament z powodu zakończenia jego produkcji skłoniły mnie do zdobycia próbki. Potem natychmiast kupiłam miniaturę.
W zasadzie chyba nie powinnam pisać recenzji, żebyście nie wykupili tego co zostało :)

Te perfumy to oda do cynamonu. Najpiękniejszy, najbardziej seksowny, zmysłowy, bardzo prosty i jednocześnie wyrafinowany cynamon. Dla mnie - złoty, idealny. Prawdziwy skarb.
Oprócz tego: bardzo dużo ciepłej ambry i nut drzewnych. Trochę paczuli ...
Jest w zasadzie prawie gourmand.
Ciepły, miękki, wysublimowany jak kaszmirowy szal.
Idealny na zimowe noce.
Moim zdaniem jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy z zapachów Givenchy.

Projekcja średnia, trwałość +8 godzin.

Wersja z 2007 roku z serii Les Parfums Mythiques (zreformulowana) pachnie dobrze, ale dla fanatyków to oczywiście nie to samo. Mnie natomiast zadowala, zwłaszcza porównując ceny ...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Organza Indecence, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Organza Indecence, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Organza Indecence marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Organza Indecence marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Fendi Fendi Theorema Donna Karan Black Cashmere Cartier Le Baiser Du Dragon Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Poison Christian Dior Dolce Vita Chopard Casmir Christian Dior Dune Kenzo Kenzo Amour Estée Lauder Sensuous Noir Prada Prada (Amber) Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Shalimar Serge Lutens Feminite du Bois Cacharel Gloria Frapin 1270 Givenchy Pi Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chanel Coco Eau de Parfum