Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Hot Couture Givenchy dla kobiet

Hot Couture Givenchy dla kobiet

Mam: 36 Miałem: 50 Chcę: 31 Ukochany zapach: 2

Hot Couture Givenchy dla kobiet Zdjęcia Hot Couture Givenchy dla kobiet Zdjęcia Hot Couture Givenchy dla kobiet Zdjęcia

Hot Couture marki Givenchy to kwiatowe perfumy dla kobiet. Hot Couture został wydany w 2000 roku. Hot Couture stworzyli Alberto Morillas i Jacques Cavallier. Nutami głowy są pomarańcza, malina i bergamotka; nutami serca są magnolia, wetyweria i pieprz; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra i piżmo.

Pomarańcza Malina Bergamotka

Magnolia Wetyweria Pieprz

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Hot Couture by Givenchy.

Vicolo Del Sellaio
Indian Dream
I Am
Elle

Hot Couture Recenzje Perfum

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Ostry, malinowy zapach z dodatkiem nuty ,,Givenchy" :)
Bardzo długo go testowałam, w różnych okolicznościach. Na początku mnie uwodził. Jest w nim coś, co przyciąga. Ta słodka malinka, która doprawiona pieprzem, beztrosko świdruje w nosie. Ale nie udźwignęłam tej ostrości, bo z czasem zaczął mnie on przytłaczać. Dlatego polecam testy przed kupnem. Nie jest to niewinny słodziak, o nie!

Grażyna
Grażyna

HC edp mam w swym skromnym zbiorze od kilku miesięcy. Zakup poczyniony z okazji okrągłych urodzin, mając w pamięci wersję sprzed lat, nieporównywalnie esencjonalną. Jednak i teraz nie odmówię mu słodkiego uroku. Jest malina, są subtelne cytrusy i pozostałe składniki podane w harmonijnych proporcjach, słodycz jest moim zdaniem dobrze wyważona. W sumie zapach jest trwały (towarzyszył mi nie raz przez 8 godzin w pracy) lecz absolutnie nie agresywny. Kojarzy mi się z ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Należy do grona moich ulubieńców.

Majka16
Majka16

@Maverick zasugerowana Twoimi uwagami ponownie zakupiłam, świeży,oryginalny tester w perfumerii internetowej i.... ponownie NIE. Ani maliny, ani pieprzu ani kwiatków a o piżmie mogę zapomnieć , u mnie jakaś nie do zidentyfikowania mieszanka, niemiła mojemu organowi powonienia, trwałość bardzo dobra. No cóż nie pokochamy się. Musi pójść w inne ręce :(
Recenzja EDP

chjena
chjena

Dominująca malina w nutach perfum to dla mnie jak... gwarancja Złotej Maliny w moim osobistym rankingu zapachów. Jednak Hot Couture wyróżnia się wyjątkowo pozytywnie na tle innych poznanych przeze mnie malin, to prawdziwie Oscarowa malina, by trzymać się nomenklatury filmowej!

Otwarcie jest zdecydowanie najpiękniejsze ze wszystkich stadiów, co nie oznacza, że później Hot Couture staje się mniej urodziwy. Z całą pewnością z każdą minutą ubywa mu charakteru i zadziorności, ale nawet całkowicie cichy i delikatny w dalszym ciągu jest przyjemny w noszeniu. Na początku mamy dużo słodyczy z pieprzem i wetywerią, potem jest już kremowo, łagodnie... ale zawsze malinowo. Dla figlarnej babki z klasą. Świetny na ciepłe miesiące, choć ze względu na intensywność sprawdzi się też zimą.

Co prawda nie poznałam wielu propozycji Givenchy, ale wydaje mi się, że Hot Couture jest wyjątkowe pod tym względem, że nie jest przesadnie napompowane, wieczorowe i co to nie ja. Tutaj jest niezobowiązująco, ale jednocześnie wspaniale.

tofik1984
tofik1984

Wybaczcie ale jak dla mnie to Hot Couture jest zupełnie przeciętne.
Najładniejsze jest otwarcie bo takie soczyste, rzeczywiście malinowo-pieprzne. Intryguje i zachwyca, ale... po chwili zapach słabnie, cichną maliny a pieprz znika zupełnie. Zostaje taka "sucha" baza malinowa, lekko piżmowa. Trwałość ok 5 godz, z tym że po pół godziny zapach jest mocno bliskoskórny, niestety.
Myślę że warto rozejrzeć się za innymi ciekawszymi i bardziej intensywnymi propozycjami, choćby Perły Lalique.
Podsumowując rozumiem że może budzić zachwyt bo ten świdrujący początek jest super, ale środek i koniec są mocno przeciętne.

newrrn
newrrn

Nie wiesz o malinowej słodyczy nic, dopóki nie sięgniesz po Hot Couture. Możesz mieć jakieś maliny w Insolence, sztuczne, plastikowe owoce w Flower in the air, prostą do bólu, wręcz tępą słodycz w Tresor Midnight Rose i niezobowiązującą nutę malinki w Armani Diamonds.
Tu malina to kobieta. Brak tej infantylności, za to wiele wdzięku i ach, ona jest ostra! Za sprawą dużej ilości pieprzu i dobrze wyczuwalnej wetywerii. Nie tracąc przy tym aksamitnej słodyczy malinowego syropu- a jakże! Zadziwiające to perfumy. W wielu kombinacjach stanowił bazę pod inny zapach (polecam połączenie go z Black Sugar) a użyty solo był czystą, piękną słodyczą... Do tego kilka komplementów dziennie i już je chcę... Na szczęście nie jestem w gorącej wodzie kąpana, poczekałam, dorosłam i wiem, że nie czuję się w nich sobą. Wolę bardziej przyprawową wersję EDT.
Jeśli jednak jeszcze ich nie znasz- może warto poznać? Wkrótce na zawsze zniknie z perfumerii i ta boska, malinowa słodycz będzie już jedynie wspomnieniem, a ja chyba nie znajdę zastępcy, Malinowego Króla, którego to będę mogła wąchać z korka i poprawiać sobie humor.

laguuna
laguuna

Pamiętacie popularną zabawę dziecięcą- skakanie przez skakankę rozkołysaną przez dwie osoby w rytm wierszyka aniołek, fiołek, róża… Pamiętacie, no to hop na plac zabaw z dawnych lat. I teraz utkajmy skakankę z soczystych malin, a niebu nadajmy kolor różowego syropu. Ciepły, beztroski dzień. Ale tak nie pachną te perfumy. One nie są jak dzieciństwo, ale jak wspomnienie o nim. I tak nasza skakanka jeszcze ze słodkich malin, ale niebo przetkane szarym pieprzem . Piękny jest ten zapach- słodki, ale nie jest infantylny, elegancki, ale nie zadziera nosa. A wspomniana wyliczanka z różą i fiołkiem, bo nie pamiętam żadnej z malinami. Ot uroki dzieciństwa, jego słodycz pokrywa mgła zapomnienia...hop hop hop

liselotta
liselotta

Chciałam tylko dodac uwagę, że jako wieloletnia użytkowniczka Miracle nie widzę żadnego podobieństwa pomiędzy HC a rzeczonymi Miracle.
Hot Couture to kremowa, pieprzna malina, a Miracle to zmysłowa frezja z liczi i odrobiną pieprzu.

natajluska
natajluska

Uwodzicielska pieprzna malina - tak mogłabym 3 słowami określić ten zapach. Oczywiście obecne są również akordy kwiatowe, ale głównie wyczuwam owocną słodycz i pieprz. Bardzo miłe, dość cieplutkie. Przyznaję się bez bicia, że to ja dodałam skojrzanie z Lancome Miracle :) myślę, że gdyby nie większa ilość pieprzu i moc maliny w Hot Couture, te 2 zapachy byłyby prawie identyczne.
Projekcja i trwałość na mojej skórze bardzo przyzwoita. Myślę, że Hot Couture idealnie sprawdzi się jesienią :)

Izabela
Izabela

Co ja mam ostatnio ze swoją skórą? Wysładza mi zapachy, które nie powinny takie słodkie być.
Moim zdaniem Hot Couture to polewa z malin, gęsta i gorąca. Takiej polewy (koniecznie gorącej) używa się do polania waniliowych lodów.
Wyjątkowo spodobał mi się ten zapach.
W zasadzie oprócz malin nic więcej nie czuję. Gdzieś daleko (jak cień) pojawia się wetyweria. W nucie bazy żywica bursztynowa zmieszana z piżmem przemyka się, bo na pewno nie pojawia się. I maliny, maliny, maliny.
Może właśnie zima jest dla nich najlepszym czasem? W każdym razie na mnie ułożyły się bajecznie :)

hasi
hasi

Sympatyczny zapach, zbudowany na zasadzie kontrastu: słodziutka malina przeplata się z pieprzem, a w tle pobrzmiewają kwiaty.
Na ciepłe wiosenne dni byłby w sam raz, ale trwałość to jakieś nieporozumienie- ja lubię delikatne perfumy, ale tutaj po 2h nie ma nic. Pożegnałam się z nimi bez większego zalu.

Beata Maria
Beata Maria

Owocony deser podany na stoliku na którym w wazonie pyszni się magnolia. Ładny, niczym nie zaskakujący, stosunkowo bliskoskórny i niezbyt trwały.

ela812
ela812

Gdybym miała opisać ten zapach jednym zdaniem, to powiedziałabym, że jest to malinowy nektar okadzony lekkim dymem. Maliny są tu podane w postaci mocno skoncentrowanej,dlatego zwolenniczki lekkich owocowych zapachów mogą być niezbyt mile zaskoczone. Hot Couture do "świeżaków" nie należy i trzeba mieć tego świadomość.

Te maliny, nawiasem mówiąc - moje ulubione owoce, nie występują tu solo i nie ma, co do tego, żadnych wątpliwości. Towarzyszy im przyprawa w postaci pieprzu i to właśnie ten składnik podejrzewam o wywołanie efektu lekkiego "dymu". Ale ten dymek jest bardzo fajny, gdyż dzięki niemu mamy tu bardzo ciekawą malinę, taką odrobinę "niedosłowną". I dobrze, bo nikt raczej nie chciałby pachnieć, jak malinowy kompot ;-)

Reszta składników, jak dla mnie, jest lekko tylko zaznaczona i stanowi raczej tło dla elementów pierwszoplanowych. Podoba mi się to bardzo i jest to jedna z moich "kochanych" szat zapachowych.
Plusem jest także dobra projekcja i trwałość zapachu. Polecam!

grudzienszal
grudzienszal

Na mojej skórze pieprz gra rolę pierwszoplanową i nie wiem czy nie całą sztukę.Malina jest tutaj raczej dublerem niż jakąkolwiek postacią...

A jednak epilog tej sztuki należy tylko do malin! Wszystko rozgrywa się przy skórze.

marta34
marta34

Zakup w ciemno, po opiniach z internetu i pierwszy raz tak bardzo trafiłam w swoje gusta. Myślałam ze już wszystkim jestem znudzona, nawet flowerbomb extreme , na którego chorowałam tyle czasu po zakupie okazał się już nie tym czego pragnę! A tu taka niespodzianka, piękny, malinowy, lekko pudrowy, gęsty i cudowny z lekkim pazurem...zakochałam się:)

Maverick
Maverick

@Majka: A Ty na pewno masz nowe/swieze perfumy? Twoj opis pasuje dokladnie do mojej starej butelki perfum, ktore zmienily kolor i zapach. Pachna teraz tak jak opisalas, a kolor zmienil sie w ciemny bursztyn.

Normalnie Hot Couture pachnie malinowo, slodko, pieprznie - sa naprawde wyjatkowe.

vertigo
vertigo

Hot Couture zawsze mi się podobały, teraz mam okazję znów je testować - i wskoczyły na listę życzeń.

Mimo bezsprzecznie owocowego charakteru, dla mnie te perfumy mają niesamowitą charyzmę. Połączenie słodkiej, prawie landrynkowej maliny i ostrego pieprzu oraz ziemistej wetiwerii jest bardzo charakterystyczne i wyraziste.
Ten zapach daje bardzo żywe i głębokie doznania, jest jednocześnie słodki i rozkoszny, oraz przeszywający i pikantny. Kalejdoskop wrażeń.
Baza jest cudownie drzewno-korzonkowa.
Ciemny flakon wersji Collection No.1 jest fantastyczny.

EJo
EJo

Hot Couture zużyłam w dawnych czasach z wielkim upodobaniem. Teraz zestawienie malina - magnolia zapewne nie powaliłoby mnie na kolana, jednak wspominam HC z przyjemnością. Lubię w nich pewne przyczajenie, przemianę - na mojej skórze zaczynają się słodyczą w/w duetu, by później - ni stąd ni zowąd - przywalić pokaźną porcją pieprzu ;) I ten zadzior podoba mi się najbardziej - zbyt szybko jednak mięknie w dominującej, landrynkowej słodyczy wzmocnionej łagodną ambrą. Potem jest już tylko poprawnie - przynajmniej dla mnie. Wetywerii jako kontrapunktu zupełnie nie wyczuwam :(

Letni zapach, wyróżniający się mimo wszystko w powodzi kwiatowo-owocowych woni. Podobno straszliwie trudno go już ustrzelić.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Hot Couture, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Hot Couture, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Hot Couture marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Hot Couture marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dolce Vita Hermes Elixir des Merveilles Guerlain La Petite Robe Noir Christian Dior Midnight Poison Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Kenzo Le Monde Est Beau Givenchy Ange ou Demon Cartier La Panthere Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Stella McCartney Stella Yves Saint Laurent Elle Eisenberg J'ose The Different Company Sublime Balkiss Kenzo Kenzo Amour Cacharel LouLou Halle Berry Halle Thierry Mugler Alien Estée Lauder Sensuous Noir Lalique Amethyst Givenchy Ange Ou Demon Le Secret (2014)