Marki » F-H » drzewne « Grupy

Gentlemen Only Givenchy dla mężczyzn

dymny
Gentlemen Only Givenchy dla mężczyzn Filmy
Gentlemen Only Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Gentlemen Only Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Gentlemen Only Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia Gentlemen Only Givenchy dla mężczyzn Zdjęcia

Gentlemen Only marki Givenchy to drzewne perfumy dla mężczyzn. Gentlemen Only został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są zielona mandarynka, różowy pieprz, gałka muszkatołowa i liść brzozy; nutami serca są cedr, paczula i wetyweria; nutami bazy są kadzidło i piżmo.

Zielona mandarynka Różowy pieprz Gałka muszkatołowa Liść brzozy

Cedr Paczula Wetyweria

Kadzidło Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Gentlemen Only by Givenchy.

Gentlemen Only Intense

Gentlemen Only Recenzje Perfum

BlueJeans
BlueJeans

Posiadam te perfumy od paru miesiecy i w zasadzie nie jestem do nich do konca przekonany ze wzgledu na meczace mandarynkowe rozpoczecie. Pierwsza faza jest najslabszym ogniwem tego zapachu. Z czasem wyzej wspomniana mandarynka uspokaja sie i tworzy ciekawa fuzje z kadzidelkiem (jest to moja ulubiona faza). Smialo mozna aplikowa te perfumy do pracy jak i na wiosenne dzienne spacery. Ogolnie oceniam calosc jako 6/10

Marcin__
Marcin__

Givenchy Gentlemen Only jest mi znany od czasu premiery, którą u nas miał w lutym/marcu ubiegłego roku. Zauroczył mnie, choć nie od razu.
Otwarcie jest nudne i dla mnie bardzo syntetyczne. Słodki chemiczny zapach, który przypominać ma mandarynkę. Na szczęście ten etap na mojej skórze trwa krótko - jakieś 45 minut. Następnie całość się wyostrza, bardzo wyraźnie czuć pieprz i odrobinę korzennego aromatu. Jest pięknie, a robi się jeszcze lepiej. Wkrótce uwydatnia się wetyweria, ale nie jest tutaj mroczna, tylko bardzo zielona. Jest to jeden z dwóch głównych składników w tym zapachu, przynajmniej dla mnie. Paczula owszem jest obecna, ale nie jest tak mocna i transparentna jak w Gentlemanie. Tutaj tylko delikatnie dodaje słodyczy do całości. Baza na mojej skórze to kwintesencja tych perfum. Lekkie, dymne kadzidło, nie aż tak wyraźne, żeby nazwać cały zapach kadzidlakiem, ale wyczuwalne.
Projekcja jest umiarkowana, zapach zostawia za sobą subtelny ogonek. Trwałosc oscyluje w przedziale 7-12 h. Jak dla mnie- jest to zapach kompletny, skomponowany ze składnikow dobrej jakości.

Marciu

Roq'a chyba troszkę wyobraźnia poniosła ;)

Gentleman to ponadczasowy zapach, zdecydowanie. Wg mnie najlepszy z męskiego repertuaru zapachowego Givenchy. Trudno znaleźć w dzisiejszych czasach paczulę TAK podaną, niby retro, a jednak bardzo współczesną, świetnie skomponowaną z miodem, różą, cynamonem i odrobiną wanilii. Sam mam 27 lat i uważam, że klasyfikacja tego pachnidła dla osób 50+ to gruba przesada, a wręcz przegięcie. Widzę go na każdym po 20tym roku życia, kto lubi się ładnie ubierać, niekoniecznie w garnitur, do stroju smart casual również jak najbardziej będzie pasował. Pora roku nie ma znaczenia wg mnie, owszem, ciężkie nuty drzewno-przyprawowe są tu obecne, ale mnie osobiście lepiej nosi się Gentleman'a wiosną i latem, zarówno w ciągu dnia, jak i na wieczór.

O Only też mam bardzo dobrą opinię, ale już ją wyraziłem wcześniej ;)

Kokos ;)
Kokos ;)

To są perfumy z 2013 roku to jak miały by być wycofane?
Oczywiście że Nie.

Alarte
Alarte

Jestem ZA! Generalnie zgadzam się z recenzją Roqa - też uważam, że ten zapach jest bardzo dobry (nie wiem, czy nie najlepszy męski z 2013 roku), elegancki i ma klasę. Jedyne, co mam mu do zarzucenia, to słabo wyczuwalne kadzidło, no i ta słodka mandarynka na otwarciu, ale mandarynka znika szczęśliwie po paru minutach. Potem jest świetnie - na mnie czuć ten zapach jako połączenie przede wszystkim wetywerii, gałki muszkatołowej, paczuli, brzozy i pieprzu. Gdyby jeszcze było więcej kadzidła, padłbym na kolana ze szczęścia.
Jak słusznie podkreślił Roq, ten zapach jest współczesny, ale ja stawiam na to, że on za chwilę będzie klasyką. Zobaczycie - wyprze do muzeum swojego klasycznego poprzednika, bo też tam jest już od dawna jego miejsce.
Moim zdaniem, dla facetów 25+, i to niekoniecznie do zobowiązującego garnituru - do tweedowych czy skórzanych marynarek też będzie dobrze pasować (swetry i dresy odpadają).
Projekcja średnia; trwałość około 10 godzin.

Serious Sam
Serious Sam

Zapach naprawdę nijaki i nudny. Trudno tu wyczuć poszczególne nuty, posądzić o jakąkolwiek złożoność. Niby są jakieś akcenty paczulowe czy wetyweriowe, a wszystko w lekko słodkiej otoczce, ale... wszystko to jakieś niewyraźne, bez wdzięku i pomysłu. Co z tego, że zapach jest uniwersalny i poprawny, skoro takich są na rynku dziesiątki i to często za sporo niższą cenę. Nie jest dla mnie problemem, że zapach jest nowoczesny, tylko to, iż nawet w tej nowoczesności jest bardzo przeciętny. Od Givenchy można chyba wymagać trochę więcej.

Roq
Roq

Tak czytam i czytam biadolenie na temat powyższego "zepsutego" Gentlemana, a dziś zapodałem sobie jego niemałą dawkę i paraduję sobie w nim, wciągając niezmiernie przyjemne aromaty. I mimo, że do GO podszedłem naładowany z negatywnym nastawieniem, to wiecie co? To jest wyjątkowo udany zapach. Do tego z niezłą trwałością.
Pojęcia nie mam, jak można podniecać się protoplastą, który przypomina starca, o którym zapomniała Śmierć i przez przypadek jakimś cudem nadal dożywa swoich dni. Przecież tego nie da się nosić nawet na balach dla przebierańców. Można się rajcować tą odmianą wiejskiego baroku, ale chyba tylko z ciekawości.
Gentlemen Only to zupełnie inna śpiewka. Współczesny, ale nadal niezwykle elegancki, nadal męski, z niepowtarzalnym charakterem i nadal nie dla chłopców z trądzikiem. Jak dla mnie, kompozycyjnie trafiony w dziesiątkę. Flakon mógłby być bardziej wyrafinowany, ale zwalam to na karb chęci nawiązania do flakonu "tatusia-zombie", choć chwilami jakby nawiązywał do zapachów z "Biedronki".
Na temat poszczególnych nut nie wypowiem się, bo zapachy ogarniam "w masie". Ten uważam za wyjątkowo udany i wpisuję na moją listę zakupów.
Mam sentyment do marki Givenchy i cieszę się, że pracują tam jeszcze ludzie znający się na swojej robocie...

arturovittorio
arturovittorio

Jestem raczej na tak. Na mojej skórze z początku atakuje kokos (?!) z mandarynką. Później zapach ewoluuje w kierunku uwypuklenia nut drzewno-przyprawowych, a następnie stabilizuje się piżmowa słodycz. Można tu wyczuć wojnę akordów świeżych, nawet wodnych, z nutami drzewnymi i po części orientalnymi (choć te są rozmydlone). Ale ogólnie jest nieźle, przyjemnie i bezkonfliktowo. Na różne pory roku, zależnie od pogody (komponuje mi się z deszczem). Dla zwolenników niezobowiązującej elegancji.

CocoPoznan
CocoPoznan

Skuszona reklamą z przystojnym panem, nadawaną w telewizji przed Świętami na okrągło, powąchałam ten zapach w buszując w Douglasie. Spodobał mi się od pierwszego niuchnięcia. Wcześniej miałam zamiar kupić mężowi inny prezent, ale zaczęło mnie kusić. Popsikany raz papierek pachniał nie dosyć, że prawie 4 dni (!) to jeszcze zapach bardzo przyjemnie się rozwijał i jakoś miło mi się kojarzył. Nie wiem, jak będzie pachniał na moim mężczyźnie, bo dostanie go dopiero pod choinkę, ale na bloterku pachniał pięknie.
Zapach jest zaznaczający się, chociaż wcale nie nachalny. Bardzo elegancki. Właśnie taki dla prawdziwego dżentelmena. Moim zdaniem raczej nie dla dwudziestoparoletniego chłopaczka a dla mężczyzny trochę przed lub trochę po 40.

Marciu

Może przestańcie się nad nim "pastwić" jako nieudaną kontynuacją Gentlemana, (którego też bardzo lubię i doceniam) a spróbujcie potraktować go jako odrębny byt, całkiem nowy zapach?

Owszem, nie ma NIC wspólnego z Gentlemanem z 1974 roku, który wg mnie w genialny sposób łączy paczulę, miód i różę, jest pachnidłem kompletnym i prawie doskonałym (z "tego" okresu wolę 7 lat młodszego Kourosa). Nazwę też ma inną, nie nazywa się Gentleman 2!

Nie dziwię się, że Wam się nie podoba. Bo to nie jest prosty, mimo wszystko, zapach! On jest złożony, nie żartuję! Załóżcie, proszę, ten zapach choć raz w zimę. Albo chociażby na wieczór, gdy jest chłodniej. Na mojej skórze praktycznie po 30 minutach wychodzi to, za co polubiłem się z nim. Gałka muszkatołowa, która nadaje pikanterii, a zaraz po niej kadzidło, które utrzymuje się bardzo długo na skórze.

Dla tych, co szukają w Gentlemen Only świeżaka na lato, na dzień, mam radę - poszukajcie gdzie indziej, w.przeciwnym razie komentarzy takich jak dwa powyższe - estabasa i TerreNoire - będzie więcej....

estabas
estabas

Jaka brzoza?Jaka szałwia muszkatołowa jaka tam paczula?Chyba popłuczyny po nich;)Musze wysłać Wam prawdziwy liśc brzozy i szałwię-padniecie od nawet 1% roztworu.Tu na 100% ultrazur doprawiony nutą sztucznej lukrecji czyli zapachowej slodyczy no może kropla naturalnego cedru i Wetiweru z Casmeranem udajacym pieprz.Zapraszam do siebie to na waszych oczach na tanich składnikach z chemii i nut ozonowych i morskich zrobię coś do złudzenia podobnego za kilkanaście złotych.A w tle majaczy leather key akord-taki składnik udający skórę i obowiazkowa kropla iso e-super.Składniki podawane tutaj to jakas fantazja,nie wiem niestety czyja i po co konfabulowana co nie znaczy że zapach mi sie nie podoba przeciwnie jest bardzo poprawny i miły tylko niestety nie wyróżniający się niczym z pośród morsko-tonkowo-osonowych świeżaków.

Marciu

Lubię Gentlemen Only, ponieważ mnie zaskakuje. Na mojej skórze ma niejako dwie twarze. Zimą(w marcu, gdy go poznałem, jeszcze było bardzo śnieżnie i zimowo), rozwija się na mnie w przepiękne połączenie kadzidła, pieprzu i gałki muszkatołowej, posłodzone mandarynką. Jednak miałem przeczucie, by spróbować go jeszcze raz, gdy zrobi się ciepło. No i stało się, pokazał swoją drugą twarz. Zieloną twarz. Mandarynka pozostała, ale objawiła się zieloność, w postaci wetywerii, która była wyczuwalna wyraźnie. Z małą domieszką paczuli. Kadzidła ani gałki niestety już nie potrafiłem stwierdzić...

Dlatego odkładam zakup Gentlemen Only do późnej jesieni.

Prorok
Prorok

Sam zapach jest jak najbardziej poprawny , nie wali dziadem , nikogo z postronnych nie przyprawi o odruchy wymiotne , tudzież gwałtowne bóle głowy - do garnituru , biura , dla panów po 30-ce , trwały , projekcja " z klasą " - na wyciągnięcie ramion . Pachnie dojrzale , dystyngowanie i przyjemnie dla wszystkich. Murowany bestseller: ) O ile givenchy gentleman uwazam za zapach nienoszalny w miejscach ogólnodostęnych dla publicznosci w XXi wieku : ) , podobnie jak Kouros czy zielone Polo , gentlemen only moge polecić z czystym sumieniem każdemu współczesnemu gentlemanowi , który drażnienie otoczenia jakimkolwiek skrajnie anachronicznym pachnidłem z czasów głebokiego PRL-u uważa za niedposzczalne faux pas : )

cadzio
cadzio

Jestem obuchem rażony!
Chyba największa zgroza perfumeryjna od 666 lat!
Nie wierzę, by Givenchy mogło wpuścić w kanał coś tak banalnego, trywialnego, zuchwale wykorzystując sukces arcy-pierdy-dzieła "Gentelmen" z 1974 roku. Minuta ciszy...
Nie kupuję tego. Ajm sory Żiwenszi...

Marciu

Zapach otwiera sie na mnie slodka mandarynka. Poczatek szczerze powiedziawszy, zniechecil mnie. Jednak przemoglem sie i nie zmylem go z siebie. I bylo warto.
Nie wyczuwam tutaj niektorych nut(np. paczuli i wetywerii). Galka muszkatolowa dominuje na mojej skorze w sercu zapachu, do spolki ze szczypta rozowego pieprzu. Jest to bardzo ciekawe rozwiniecie. Jednak ta faza trwa ok. 2 godz. I przechodzi plynnie w... kadzidlo. Tak, okazuje się, ze na mnie ten zapach to kadzidlak :D Jest to kadzidlo dosc delikatne, acz wyczuwalne, otulone pizmem i cedrem. Ta faza trwa najdluzej, i dobrze.

Calosc oceniam wysoko, jako nowoczesny zapach kadzidlany dla kazdego. Trwalosc - 4,5/5 , projekcja - 4/5 , zapach - 5/5. Srednia - 4,35/5

gurlen87
gurlen87

Jeśli to uwspółcześnienie klasyka miało polegać na napchaniu jak największej ilości sztucznych, nudnych molekuł to się udało. Nie spodziewałem się, że jabłko aż daleko spadnie od jabłoni. Cytrusy, trochę pieprzu i wetiweria. Legendarny Gentleman zredukowany do kompozycji o konstrukcji cepa. Jeszcze liczyłem na podrygi anonsowanego kadzidła lecz nadzieje okazały się płonne. Straszny pustak wyszedł imo.Spodziewałem się wersji fresh klasyka albo przynajmniej charakterności idącej w stronę pierwowzoru, już sam design butli zobowiązuje... Chyba że to zupełnie samodzielny byt to określiłbym go jako " słaby", ma jakąś nienaturalną wodnistość, klimat mieszanki Trussardi My Land i CH Eternity Aqua.
Kompleksowa ocena.

Givenchy Gentlemen Only Eau De Toilette for men 5.0 oz
Givenchy Gentlemen Only Eau De Toilette for men 5.0 oz
Gift Set 4oz
48.65 USD
Givenchy Gentlemen Only Gift Set Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 2,5 oz Aftershave Balm 2,5 oz
50.99 USD
Gentlemen Only by Givenchy EDT Spray 3.3 oz for Men
Gentlemen Only by Givenchy EDT Spray 3.3 oz for Men
56.99 USD
Gentlemen Only by Givenchy EDT Spray 3.3 oz Aftershave Balm 2.5 oz Hair And Shower Gel 2.5 oz for Men
58.50 USD
Givenchy Gentlemen Only Eau de Toilette, 5.1 oz
Givenchy Gentlemen Only Eau de Toilette, 5.1 oz
Givenchy Gentlemen Only Casual Chic 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy Gentlemen Only Casual Chic 3.3 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Gentlemen Only, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Gentlemen Only, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Gentlemen Only marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Gentlemen Only marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci Pour Homme II Burberry London for Men Gucci Gucci pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Christian Dior Dior Homme Sport Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Hermes Terre d'Hermes Loewe Loewe 7 Bvlgari Aqva Pour Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Creed Aventus Chanel Egoiste Viktor&Rolf Spicebomb Christian Dior Fahrenheit Absolute Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Fahrenheit Chanel Allure Homme Edition Blanche Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Givenchy Pi Versace Versace Man Eau Fraiche