Marki » F-H » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Dahlia Noir Givenchy dla kobiet

Dahlia Noir Givenchy dla kobiet Filmy Dahlia Noir Givenchy dla kobiet Filmy
Dahlia Noir Givenchy dla kobiet Zdjęcia Dahlia Noir Givenchy dla kobiet Zdjęcia Dahlia Noir Givenchy dla kobiet Zdjęcia

Dahlia Noir marki Givenchy to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Dahlia Noir został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są mandarynka, różowy pieprz i mimoza; nutami serca są irys, paczula i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka i wanilia.

Mandarynka Różowy pieprz Mimoza

Irys Paczula Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dahlia Noir by Givenchy.

Dahlia Noir Recenzje Perfum

Zombianka
Zombianka

Świetny zapach do pracy- chodziłam koło niego i chodziłam, testowałam całą jesień i w końcu w grudniu trafił do mnie. Klasyczny, gustowny, dodaje pewności siebie- od razu plecy mi się prostują, pierś do przodu, głowa dumnie do góry :) Z klimatami noir niewiele ma wspólnego, to miano jest tak nagminnie przyznawane perfumom, że wytarło się do reszty i wyjałowiało. Jest w nim niewymuszony szyk i tyle.

Na początku pojawia się intymnie pudrowa róża, lekko irysowa i słodka od tonki. Wrażenie jest lekko owocowe, jakby posmak soczystych jagód albo borówek, może kilka liści czarnej porzeczki. Różowy pieprz ożywia tę sielankę, a mimoza dodaje trzeci wymiar. W głębi jest paczula, elegancka i ciut szyprowa, towarzyszy jej zmysłowy sandałowiec, ale spokojnie, to tylko akcenty, wciąż jest cicho i bezpiecznie. Wanilię na szczęście dodano tylko symbolicznie, balans między słodyczą a gorzką suchością został zrównoważony.
Wytrzymują 8 godzin w pracy, ale sprawdzą się i na wieczorne spotkanie we dwoje czy późne śniadanie z książką w dłoni. Niezbyt drogie perfumy a ciekawe, polecam do testów.

Lara_Idalia
Lara_Idalia

Nadeszła pora na recenzję moich ukochanych perfum. Już po wstępnym obejrzeniu nut wiedziałam, że zapch mi przypadnie do gustu, jako że jestem fanką słodkości, ale nie tej oczywistej, tylko na przykład przygaszonej akordami pudru czy troszkę ostrzejszej paczuli. Dla mnie to dzieło kontrowersyjnej marki Givenchy, słynącej często z niecodziennych i mrocznych projektów, których fanką jest między innymi Madonna to uosobienie paryskiego szyku,który wuczuwalny jest w każdym centymetrze tego niezwykłego i magicznego miasta. Wąchając te perfumy widzę francuski buduar,przepiękną,antyczną toaletkę ze złotą ramą, na której leżą szminki, oldschoolowe pudry z pompką i sporo przepięknych flakoników,wskazujących na to, że ich właścicielka to prawdziwa dama. Mają w sobie coś eleganckiego, pachną luksusowo. Pomimo wspomnianej wcześniej intymności, nie należy się ich obawiać, są przepełnione seksapilem, jednak nie tym oczywistym, wymuszonym, bazarowym,ktory krzyczy do nas krótką spódniczką, to seksapil wrodzony,wyrażający się w każdym geście, przebijający się spod skóry, bez względu na to czy wkładamy wysiłek w naszą zewnętrzność. Zapach na pewno zostanie ze mną na dłużej.

Blablabla123
Blablabla123

Na pewno nie sa to słodkie, lekkie perfumy dla każdego, nie zaryzykowalabym kupić ich w prezencie. Sa mocno pudrowe i lekko kwaskowe, ale nie owocowe. To zapach, który dystansuje otoczenie, zeby za blisko nie podchodzil nikt! Troszkę przypominają mi chloe klasyczne, które tez uwielbiam, ale ten zapach to absolutne cudo! Puder utrzymuje sie od początku do końca,co jest spełnieniem moich marzeń. Potem pojawia sie taki wiosenny fiołek, który niestety szybko mija(choć go tu wcale nie ma:))Sa dosc trwałe, a poza tym, nie męczą zaraz po psiknieciu, wiec w każdej chwili można dołożyć:). I nareszcie nie jest to oklepany zapach dla małolat:). Sa boskie...

MondoDiverso
MondoDiverso

Puder na pudrze pudrem pogania.
Testy globalne robiłam kilkarotnie, o różnych porach roku, godzinach i przy zmiennej aurze. Za każdym razem był ten sam efekt. Na mojej skórze czuję oliwkę bambino + talk dla dzieci.
Istny pudrowy potworek. Siedzi raczej spokojnie przy skórze, by nagle zza rogu wyskoczyć, nakurzyć i schować się w czeluściach. Potrafi doprowadzić do pulsującego bólu głowy. Niby takie nic, a w jakiś sobie znany sposób zaznacza nieprzyjemnie swoją obecność.
Nie lubię go. Nie chcę być kojarzona z pudrem dla niemowląt:)
Chociaż sam zapach wykąpanego niemowlaka i nasmarowanego oliwką jest dla mnie cudem:)
Na dorosłej kobiecie może być groteskowy:)

amanda
amanda

Bardzo kobiece,ciepłe,kwiatowo pudrowe.
Powiedziałabym takie bardziej buduarowe,intymne.
Nie wyobażam sobie nimi mocno pachnieć,one są dla mnie bardziej prywatne,
To zapach,pudrowy ,w takim przypadku w większej ilości mogą przydusić.

Wąchając ten zapach zawsze mam przed oczami kobiecą toaletkę z mnóstwem różnych kosmetyków, wszelakich szminek,wielkich puchatych pędzli,sypkiego pudru.
Obok na stoliku w wazonie stoją kwiaty i ich zapach miesza się z zapachem pudru,różu.
Pudrowa słodycz,ja nie wyczuwam gorzkawego zapachu i nawet dobrze, bo takie bardzo mi odpowiadają.

patetico
patetico

Kiedy pojawiły się zapowiedzi zapachu Dahlia Noir byłam lekko zaskoczona...
Spece od marketingu powinni tego zabronić, ale widocznie ktoś chciał tu wzbudzić sensację i powodowany chęcią zysku wdrożył swoją niezdrową koncepcję.
Geneza nazwy? Brr...:(
Gdzieś niedawno czytałam, że domniemanego sprawcę morderstwa na początkującej hollywoodzkiej aktorce, zainspirował Man Ray i jego fotografie.
Tym bardziej mi przykro, bo zawsze je uwielbiałam, czytałam życiorysy dwóch muz tego artysty i z przyjemnością zauważyłam, że Woody Allen uwiecznił go na moment (przy jednym stole z Salvadorem Dali) w przesympatycznym filmie "Midnight in Paris".
Zgadzam się więc z Anną69, że nazwa mogła zaszkodzić temu zapachowi i też mnie w jego stronę nie ciągnęło.
A jest naprawdę bardzo dobry i wart przetestowania.
Przede wszystkim irys z różą na pierwszym planie z dużą ilością pieprzu, później, jak wspomniała Teresa88, mocna paczula kierująca zapach w stronę eleganckiego współczesnego szypru.
Żadnego pudru czy mydła na szczęście nie czuję, jest za to piękny sandałowiec i tonka.
Sam więc przymiotnik 'noir' bardzo mi tu pasuje, bo te perfumy mają w sobie wieczorowy szyk.
I gdyby nie ponura historia z tajemniczą, kryminalną zagadką sprzed lat, nazwa z pewnością byłaby świetną wizytówką zapachu.
A tak, trzeba przymknąć na to oko, nie bojkotować, używać z przyjemnością, bo to naprawdę niezła propozycja od Givenchy.
Kategoria szyprowo-kwiatowa we współczesnym wydaniu:)
Trwałość i projekcja bardzo dobre.
Polecam fankom marki i irysa:)

grudzienszal
grudzienszal

W pieknym,klasycznym flakoniku słodko-gorzkie nuty o właściwościach migrogennych.Zapach mydlany, lekko pudrowy i trzyma się blisko skóry. Jest tu róża, paczula i trochę pieprzu- nie widzę w tym nic niezwykłego.

anna69

Właśnie tę tragiczną historię, o której pisze ela812 miałam na myśli, pisząc, że nazwa nie jest szczególnie trafna, choć daleka byłam od jej przywoływania na forum. Myślę, że nazwa temu zapachowi wyłącznie zaszkodziła, bo zawsze będzie się już kojarzyć z tym tragicznym zdarzeniem. Sama miałam pewnego rodzaju opory przed ich testowaniem, choć uważam,że było warto.
Swoją drogą to ciekawe, do jakiego stopnia istnieje związek pomiędzy tworzeniem zapachu a jego nazwą. Czy twórca tworzy zapach już pod określoną nazwę czy też powstaje ona później.
Niezmiennie jednak te perfumy chcę kojarzyć tylko z czarnym kwiatem, bez innych związków.

ela812
ela812

Określenie "Noir" dotyczy "Czarnej Dalii", czyli aktorki Elizabeth Short. Została tak nazwana pośmiertnie przez prasę po tym, jak w 1947 r. w Los Angeles znaleziono jej zwłoki (została w okrutny sposób zamordowana i do dnia dzisiejszego okoliczności jej śmierci nie zostały do końca wyjaśnione). Tyle gwoli wyjasnienia nazwy zapachu.
Sama go nie znam i - biorąc pod uwagę wspomniane konotacje - nie mam najmniejszej ochoty poznać :-(

xenia012
xenia012

Tak chyba pachnie luxusowa francuska mydlarnia. Pierwszy niuch zwala z nóg zapachem mydła.Potem czuć róże ale też w mydlinach i to by było na tyle.
Najbardziej do przyjęcia jest wtedy gdy po kilku godzinach zwietrzeje,wtedy mydło staje się mniej nachalne,lekko pudrowe.Mimo iż czuć że to wysoka klasa perfum i są bardzo trwałe to zapach mnie rozczarował a bardzo lubię perfumy Givenchy.
Moim zdaniem drogie i nieudane perfumy.
NO I JAKIE NOIR?

anna69

Istotnie perfumy kontrowersyjne, z kategorii kochaj albo rzuć. Także odmienne od dotychczasowej ofert Givenchy, mocno pudrowe, bardzo intymne i zapewne nie dla wszystkich. Ale czyż nie o to chodzi, by sprawiały przyjemność indywidualnemu odbiorcy ? Mnie sprawiają i to wielką.
Nie zgodzę się również co do ich kiepskiej trwałości, bo ta dla mnie jest nadzwyczajna, choć perfumy faktycznie nie są bardzo intensywne.
Myślę, że zupełnie nie z kategorii " czarnych", co mogłaby sugerować nazwa i w zasadzie już z tego powodu dla niektórych mogą być rozczarowaniem, jednak kolor flakonu i cieczy mówi sam za siebie.
Dla mnie jedynie nazwa nie jest szczególnie trafna, no ale cóż...
Zdecydowanie jednak najistotniejszy jest zapach, a ten według mnie zostanie z czasem doceniony. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli.

Pudrowo - kwiatowy zapach z dominującą dziwną, gorzkawą nutą przypominającą anyż. Trwałość i intensywność mizerna - blade, marne perfumy - ogólnie wstyd dla firmy, która ma w swoim dorobku takie dzieła jak Organza czy Ysatis, a tu takie bezbarwne, mdłe "coś".

Zakupowe okazje

Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 1.7 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 1.7 oz
Gift Set 7oz
40.35 USD
Givenchy Dahlia Noir Gift Set II. Eau De Parfum 1,7 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
40.50 USD
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
40.55 USD
Givenchy Dahlia Noir eau de parfum tester for women 2.5 oz
Givenchy Dahlia Noir eau de parfum tester for women 2.5 oz
44.99 USD
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 1.7 oz Body Milk 2.5 oz Bath Gel 2.5 oz for Women
47.70 USD
64.85 USD
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 1 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 1 oz
64.99 USD
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 2.5 oz Body Milk 2.5 oz Bath Gel 2.5 oz for Women
65.00 USD
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
72.89 USD
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 1.7oz
89.50 USD
Givenchy Dahlia Noir Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz Body Milk 100ml 3.3oz Pouch 2pcs 1pouch
Macys.com
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Gift Set 1.7oz
103.50 USD
Givenchy Dahlia Noir Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Milk 100ml 3.3oz Black Pouch 2pcs 1pouch
Macys.com
110.00 USD
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum, 2.5 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum, 2.5 oz
Gift Set 2.5oz
127.50 USD
Givenchy Dahlia Noir Coffret Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz Body Milk 75ml 2.5oz Bath Gel 75ml 2.5oz 3pcs
Eau De Toilette 1oz
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Givenchy Dahlia Noir 2.5 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy Dahlia Noir 2.5 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Dahlia Noir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Dahlia Noir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dahlia Noir marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dahlia Noir marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Chance Eau de Toilette Thierry Mugler Alien Essence Absolue Kenzo Kenzo Amour Chloe Love Eau Intense Nina Ricci Ricci Ricci Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain Eau de Shalimar Chloe L`Eau de Chloe Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Guerlain L'Instant Magique Moschino Cheap & Chic I Love Love Givenchy Ange ou Demon Agent Provocateur L'Agent Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dune Thierry Mugler Alien Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Calvin Klein Obsession Night Woman Christian Dior Poison