Marki » F-H » orientalne « Grupy

Ambre Tigré Givenchy dla kobiet i mężczyzn

Ambre Tigré Givenchy dla kobiet i mężczyzn

Ambre Tigré Givenchy dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Tigré Givenchy dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Tigré Givenchy dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Ambre Tigré marki Givenchy to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Ambre Tigré został wydany w 2014 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, wanilia i labdanum.

Ambra Wanilia Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ambre Tigré by Givenchy.

Stephanie
BOSS The Collection Velvet & Amber
L'eau de Kasaneka

Ambre Tigré Recenzje Perfum

MrGwyn
MrGwyn

Ambre Tigré to uczta z balsamów i żywic. Pierwsze nuty zaskakują. Czuję karmelowy benzoes i labdanum unoszące się w toni soku i skórki pomarańczowej. Ich unia dopełniona pudrową i lekko mdłą i kwaskową, pełną wanilią, wydobywa z siebie kolejne niespodziewane tony. Jestem w stanie wyczuć powiew czarnych jagód, kakao, zbielałej od wieku czekolady (tu jest to akurat pozytywne), cynamonu, marmolady, heliotropu i ambrette, a zachłyśnięty zapachem odnajduję nawet animaliczną woń fiołków. Na warstwie płynnej i ciepłej słodyczy osadza się zamszowy szron o zapachu i sypkości jakby cukru pudru. Zamszowy, bo i jego wyczuwam. Kakaowo-żywiczna słodycz rodzi presumpcję o paczuli, takiej jakby parującej, dymiącej, lekko ziemistej, która przełamuje doskonale wanilię i inne precjoza odrobiną wytrawności, dopełniając wrażenie oszronienia, aksamitnych włosków. Klimat, wahający się na granicy orientu balsamicznego i gourmandu, rozbujany jest przez nutę likierowo-nalewkową, jej jedwabistą naturę, przeważnie na korzyść strony gourmand. Nalewkowość/likierowość, podkreślę, jest owocowo-rumowa. Zdumiewające jest też dla mnie uczucie jakby białokwiatowego ducha przenikającego to morze balsamów i egzotycznych żywic.
Ambre Tigré to dla mnie perfumy kobiece, buchające zmysłowością, kuszące ale jednocześnie stonowane dystyngowaniem, zdystansowane ab intra, taka skrępowana namiętność, budząca ab extra uczucie respektu, ale i podekscytowania, pewnej zwierzęcej ciekawości. Dla mnie raczej Kobieta-lwica niż Kobieta-tygrysia.
AT są liniowe, pominąwszy zanikającą nutę czarnych jagód. Trwałość jest więcej niż przeciętna, ok. 7-8 godzin, projekcja spokojna, ale wyczuwalna dla najbliższej okolicy. Obłędna słodycz jest raz to silniejsza, raz słabnie, z czasem staje się coraz bardziej pudrowa i czekoladowa. Perfumy te przypominają mi najbardziej L'eau de Kasaneka, ale również Stephanie od Stephanie de Monaco, Amber Elixir Oriflame, a może nawet Marcela. Zdecydowanie AT spokrewnione są z orientalnym żywiczno-przyprawowym nurtem typowym dla Opium YSL i Słonia.
Poleciłbym je osobom szukającym czegoś orientalnego, pobudzającego zmysły, stojącego jedną nogą w vintage'u, a drugą w perfumach nowszych. Choć zdaje się, że to już kilka razy było, jest to coś tak przesłodkiego i obłędnie pięknego, że może warto powtórzyć to jeszcze raz...

2017
Arttemiss
Arttemiss

Ambra bursztynowa jak nic. Z odległym echem labdanum i wanilii. Żywicę oddano wiernie i mimo pozostałych dwóch składników na dobrą sprawę nic jej nie zagłusza. Perfumy są ciepłe, bardziej żywiczne niż słodkawe, z wyraźnie wyczuwalnym rumem, obłe i gładkie. I może przez to (plus przez nazwę) mam wrażenie, że pasował by do nich korek lub zawieszka z pewnym kwarcowym kamieniem półszlachetnym o nazwie tygrysie oko. Pasiastym, składającym się ze smug ciemniejszego i jaśniejszego brązu, mieniącym się niby złotem warstwami w kolorze pisku i bursztynu.

Zdecydowanie: Ambre Tigré + rum + może garść rodzynek oraz małe precjozum z tygrysiego oka = dobrze skomponowana martwa natura z ambrą.

Projekcja i trwałość przecięte. Rzecz dla miłośników ambry płci obojga w wydaniu nie obarczanym nadmierną ilością słodyczy.

viviona
viviona

Dojrzała kobieta o dziewczęcym uśmiechu, tak scharakteryzowałabym ten zapach. Bardzo udana kompozycja :)

Izabela
Izabela

Bursztyn w pełnej krasie.
Jest mocny, głośny.
Dodatek labdanum decyduje o tym mocnym, nalewkowym klimacie.
Wanilia jest dodana dla zrównoważenia labdanum, ale nie powoduje zmiany charakteru tej kompozycji.
W nucie bazy wyczuwam lekko skórzane akordy.
Moim zdaniem zapach bardziej przechyla się na męską stronę, dla mnie jest za bardzo drapieżny.
Ale w końcu to bursztyn tygrysi ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Ambre Tigré, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Ambre Tigré, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ambre Tigré marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ambre Tigré marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Piotr Czarnecki Sensei Hermes Elixir des Merveilles Ginestet Botrytis Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Frapin 1270 Lubin Akkad Hermes L’Ambre des Merveilles Guerlain Spiritueuse Double Vanille Givenchy Organza Indecence Diptyque Eau Duelle Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Serge Lutens Ambre Sultan Yves Rocher Neonatura Cocoon Guerlain Mahora Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Lubin Idole Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Hermes Hermessence Ambre Narguile Frederic Malle Musc Ravageur