Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Amarige Mariage Givenchy dla kobiet

Amarige Mariage Givenchy dla kobiet

cynamonowy
Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Mariage Givenchy dla kobiet Zdjęcia

Amarige Mariage marki Givenchy to kwiatowe perfumy dla kobiet. Amarige Mariage został wydany w 2006 roku. Nutami głowy są gorzka pomarańcza i bergamotka; nutami serca są magnolia, jaśmin i cynamon; nutami bazy są benzoes, drzewo sandałowe i paczula.

Gorzka pomarańcza Bergamotka

Magnolia Jaśmin Cynamon

Benzoes Drzewo sandałowe Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Amarige Mariage by Givenchy.

M
Helium [2He]
Charlie Gold

Amarige Mariage Recenzje Perfum

KasiaS
KasiaS

Intrygujący, nietypowy. Mam do niego sentyment, bo to jeden z pierwszych zapachów, które poznałam u zarania swojej perfumowej manii, a tego się nie zapomina ;) Wtedy (to było w Domach Centrum, jeszcze dogorywających wówczas) wydał mi się niesamowicie orientalny i ciężki. Oczywiście życie i doświadczenie zweryfikowały tę opinię, ale nadal nie jestem w stanie się zgodzić z klasyfikacją AM jako kwiatowca. Ewidentnie celowano tu w szypr, ale taki, żeby nie przestraszyć "młodzieży". Jest przełamany orientem (nie wiem czy istnieje kategoria "orientalny szypr", ale chyba tak bym go określiła) i owocowością, złagodzony (nie ma mchu) i unowocześniony w dość dziwny sposób. Otwarcie pachnie bowiem jak skrzyżowanie maści żmijowej z Tic Tacami pomarańczowymi i otwartą paczką papierosów Marlboro z Pewexu, albo może świeżo wydrukowaną gazetą? To wszystko zaś spowija mglisty powiew szarlotki z cynamonem. Jest naprawdę dziwacznie, choć smacznie, i nie bardzo wiadomo co z tym kramem zrobić, ale mnie to pociąga. Na dodatek gdzieś w tym wszystkim jest nutka fizjologiczna, ale nie z tych "lubieżnych", raczej dziecięca i właściwie odstręczająca, ale w sposób zaciekawiający.
Z czasem wszystko się ociepla, łagodzi i chyba w sumie pięknieje - zapach budził zawsze spore emocje u PCI PRZEDZIWNEJ i świetnie to rozumiem, jest kobiecy, słodko-gorzki, odrobinkę zadziorny, taki francuski (żenująco nadużywam tego słowa, żeby ukryć swoją literacką indolencję :) )
Dodatkowy plus: ani przez chwilę nie czuję sztucznej, tandetnej wanilii, choć jednocześnie zapach ma w sobie coś waniliowego - prawdopodobnie to drzewo sandałowe tak działa.
Chciałabym napisać coś więcej o nutach, ale naprawdę są one tu dość jednolicie zmieszane - paczula z aromatem pomarańczowym na pewno, do tego drzewo sandałowe z magnolią,które spotkały się w pół drogi. Wszystko hojnie oblane benzoesową żywicą, która dość mocno kręci w nosie. Ktoś ładnie powiedział, że miodowe, faktycznie, coś w nich jest takiego złocisto-nektarowego. Ogólnie można je podsumować jako żywiczną słodycz przełamaną lekko gryzącą w gardle goryczą cynamonu.
Żałuję, że wycofany, na pewno jest to dużo ciekawsza propozycja Givenchy niż różne Secrety etc.

Ready_Elisa
Ready_Elisa

Cudowny! Uwielbiam zdecydowane, mocne zapachy i ten taki jest. Cudowny, intensywny, elegancki, zmysłowy, niezwykle trwały, utrzymuje się na mojej skórze jak żaden inny. Przepiękny, jedyna woda perfumowana, która rozwija się tak cudownie i ciepło na mojej skórze. Dla mnie jest słodki, ale nie dominuje sama słodycz, ach.. i ta nuta cynamonu... zniewalający, pozostanie ze mną na zawsze. Na mojej koleżance nie pachniał już tak ładnie, wszystko zależy od ph skóry, więc nie polecam kupowania w ciemno przez internet, warto sprawdzić zapach w drogerii. Są to perfumy dla odważnych kobiet, raczej nie dla młodych dziewczyn.
W 2006 roku, po 15 latach od wprowadzenia do sprzedaży zapachu Givenchy Amarige, pojawiła się wariacja zapachowa w nowej szacie graficznej i nowej nazwie Givenchy Amarige Mariage, kompozycja ta jest przepięknym szyprowo-orientalnym aromatem.
Skład:
Głowa:
bergamotka, pomarańcza
Serce:
magnolia, cynamon, jaśmin
Podstawa:
drzewo sandałowe, paczuli, benzoina

Używam tego produktu od: ok sześciu lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Roma
Roma

Dosc fajne perfumy, z pewnoscia gdybym przedtem nie znala Mackie, czy Narcisse, to zrobilyby na mnie o wiele wieksze wrazenie. ale sa w porzadku. To bardzo pociagajace, zmyslowe perfumy, niby kwiatowe, ale jak dla mnie maja duzo orientu w sobie:-)))
Najbardziej czuje tu benzoes z odrobina gorzkiej pomaranczy, jasmin mnie nic a nic nie wkurza, jest gesty i sensualny - jak trza, drewno sandalowe bezblednie trzyma sztame z magnolia... i ten cynamon z Cejlonu... mmm...
Paczula przyciemnia, tonuje te kompozycje, czyni ja bardziej tajemnicza.
Amarige Mariage jest podany wybitnie na slodko, na wstepie jest tylko gorzka pomarancza i (wg. mnie) bergamotka, a moze i pikantny imbir (ale nie widnieje w skladzie) jest mimo to przestrzenny, lekki (dla mnie) nawet wolalabym, zeby byl bardziej gesty i jeszcze bogatszy.
Na pewno to nie jest zadne dziwadlo. To klasyczne pachnidlo.
Amarige usilowalam poznac, polubic, ale nie spodobal mi sie, (moze nastepnym razem) a Mariage jest o.k. - da sie lubic. Jest dosc radosnym zapachem, bardzo kobiecym, orientalnym, zmyslowym, bez zadziora (szkoda). Pachnie szalenie slodko, miodowo, absorbujaco. Czy pasuje na slub, hmm, czemu by nie, jesli sie tylko lubi takie klimaty:-)

Pawlo
Pawlo

Dla mnie ten zapach jest bardzo ładny.Ciepły, zmysłowy, ciężkawy.Raczej kwiatowo-orientalny niż kwiatowy.Zielony kolor opakowania i reklama totalnie nie pasują do tego zapachu.Sugerują świeżość i delikatność, której zdecydowanie zapachowi brakuje.Pasuje raczej na gorącą randkę niż na ślub (chyba,że cudzy).Długo zwlekałem z zapoznaniem się z zapachem - właśnie z powodu opakowania. Jak już powąchałem - musiałem żonie kupić. Jest bardzo seksowny i choć preferuję zapachy sprzed lat to ten, wśród tych współczesnych wyróżnia się pozytywnie. Opakowanie wyrzuciliśmy od razu... :-)

EJo
EJo

ZUPEŁNIE inny zapach niż Amarige, które uwielbiam :) Te pierwsze mają w sobie przestrzeń której niestety brak AM. Ładny, poprawny zapach, dość ciężki i dla mnie obecnie nie noszalny - podejrzewam iż ze względu na benzoes, który na mojej skórze w połączeniu z innymi nutami daje duszny, niepokojąco nieciekawy efekt wilgotnej oranżerii, w której nie porusza się powietrze. Konotacje z nazwą dla mnie żadne - nie odważyłabym się użyć go w dniu ślubu ;) Lepki jest i trwały, słodkawy i miękki, czepia się skory i ubrań na długie godziny. Zupełnie nie czuję paczuli, bergamotka i gorzka pomarańcza ulatują zbyt szybko by dodać AM zaczepności, drzewo sandałowe zredukowane do minimum a może tylko nie udaje mu się wydobyć spod chmury benzoesu ;) Cynamon nie drapie w gardle, jest uładzony i jakby rozrzedzony, nie w moim typie.

Daleko mu do klasycznego Amarige, natomiast w swojej kategorii raczej "dziwadło".

Amarige Mariage by Givenchy 3.52 out of 5 based on 35 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Amarige Mariage, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Amarige Mariage, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Amarige Mariage marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Amarige Mariage marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dolce Vita Givenchy Organza Guerlain Shalimar Christian Dior Pure Poison Givenchy Amarige Lancome Poeme Estée Lauder Sensuous Givenchy Organza Indecence Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Chanel Cristalle Eau de Toilette Cacharel LouLou Guerlain Samsara Eau de Parfum Yves Rocher Voile d'Ambre Frapin 1270 Jil Sander Sensations Kenzo Flower by Kenzo Serge Lutens Ambre Sultan Thierry Mugler Womanity Yves Saint Laurent Cinema