Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Amarige Givenchy dla kobiet

tuberozowy
Amarige Givenchy dla kobiet Filmy
Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia Amarige Givenchy dla kobiet Zdjęcia

Amarige marki Givenchy to kwiatowe perfumy dla kobiet. Amarige został wydany w 1991 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dominique Ropion. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, Śliwka, mandarynka, fiołek, brzoskwinia, neroli i brazylijskie drzewo różane; nutami serca są czerwone jagody, mimoza, goździk (roślina), akacja, tuberoza, czarna porzeczka, gardenia, liść czarnej porzeczki, orchidea, jaśmin, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, wanilia, nuty drzewne i cedr.

Kwiat pomarańczy Śliwka Mandarynka Fiołek Brzoskwinia Neroli Brazylijskie drzewo różane

Czerwone jagody Mimoza Goździk (roślina) Akacja Tuberoza Czarna porzeczka Gardenia Liść czarnej porzeczki Orchidea Jaśmin Ylang-ylang Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo Wanilia Nuty drzewne Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Amarige by Givenchy.

Gabriela Sabatini
Susan
Extravagance d'Amarige
Fracas
Michael Kors

Amarige Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Zapach rzeczywiście ma w sobie coś z lat 90’. Trochę przypomina mi Gabrielę Sabatini – z tym, że tutaj mamy wersję dla młodszych kobiet. Spośród wszystkich składników tej skomplikowanej mieszanki wyczuć można zdecydowany prym białych kwiatów i owoców. To dzięki nim tak bardzo lubię ten zapach! Nie mogę pojąć, jak Amarige może być tak znienawidzony. Jest dla mnie dziełem sztuki, przyjacielem o nietuzinkowym zapachu, cudownym towarzyszem na nocne eskapady. Śpieszmy się kochać perfumy – tak szybko odchodzą… Wyczuwam, że wkrótce ten zapach (bądź co bądź, starszy ode mnie) zniknie ze sklepowych półek, więc muszę się w niego jak najszybciej zaopatrzyć.

_________
No i doczekałam się! Tydzień po pierwszym spotkaniu z zapachem mam już własną buteleczkę w domu. Teraz na spokojnie mogę się rozkoszować jego bogatym wnętrzem.

Kokos ;)
Kokos ;)

Najpiękniejsze i najwspanialsze damskie perfumy, obok równie kontrowersyjnego słonia, jakie dane było mi poznać :) Wrażenia z wąchania Amarige są niesamowite. Już od pierwszej aplikacji, wiedziałem że mam do czynienia z prawdziwie retro kwiatową bombą. Nie widziałem nut, ponieważ nigdy o Amarige nie obiło mi się o uszy, jak mogłem ! Całość jest tak połączona perfekcyjnie, i tak idealnie że wyodrębnienie nut może sprawić kłopot. Na pewno czuję tutaj tony, białych kwiatów, wcale nie duszących ale za to pięknie otulających. Jednak filar dla tych kwiatów stanowi połączenie drzewa różanego, róży i goździka z ambrą. Wszystko niesamowicie naturalne, bardzo miękkie i zrównoważone. W tle czuję jeszcze słodycz śliwki i moreli z niuansami ciepłego sandałowca. Moc rażenia jest potężna, czuć że to bardzo mocna mikstura, potrafi zdominować, oczywiście bez skojarzeń ;) W otwarciu wyczuwam także aldehydy, czuję ich wyraźny powiew, choć nie są to aldehydy znane z starych szyprów i orientów. W bazie kompozycja staje się subtelniejsza i delikatna, pięknie oplata nas szalem białych kwiatów i ciepłego puchowego akcentu. Flakonik który testowałem jest nieco inny niż na zdjęciu, szkło jest jakby ozdobione, jednak nie wiem jaka to wersja. Jeżeli poreformulacyjna, to ja żądam takich reformulacji. Jeżeli przed to niech Givenchy ręka broni przed kastracją, bo ją sam osobiście im oberwę. Mistrzostwo świata, majstersztyk !

jagoda5706
jagoda5706

Dzisiaj poznałam Amarige i to przypadkiem. Będąc na zakupach zahaczylam o Super Farm, właściwie nie zamierzałam nic kupować , a spojrzeć na aktualne promocje. Przeleciałam wzrokiem po półkach i jakoś tak wpadł mi w oczy Amarige . Mam sporą kolekcję zapachów , ale muszę się przyznać , że nie testowałam nigdy Amarige . Akurat był tester , a więc mały psik na nadgarstek i konternacja . Byłam przekonana , że zapach mi się spodoba , jestem dojrzałą kobietą , lubię trudniejsze zapachy , szczególnie te z minionej już epoki ,a tu taka szybka decyzja na nie . Poszwędałam się jeszcze po galerii , wypiłam kawę , kilka razy dyskretnie wąchałam nadgarstek i wierzcie mi nie mogłam uwierzyć w to co czuję.Ten bardzo trudny gorzki , gryzący początek powoli cichnie i zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Kwiaty, głównie białe- gardenia , owoce , drzewo sandałowe, piżmo i to tak pięknie razem pacuje , jest takie w sam raz na moc , takie charakterne. Nie odłożyłam tego zakupu na jutro , wróciłam i kupiłam Amarige .Teraz już na spokojnie , powoli w domu będziemy się zaprzyjażnuiać . Czuję , że będzie to prawdziwa frajda.Przeczytałam wszystkie wasze opinie , są takie zróżnicowane , piszecie ,że Amarige jest żle odbierane przez otoczenie , nawet jeśli tak jest to nie żałuję zakupu. My miłośnicy perfum, musimy wiedzieć , że istnieje takie kontrowersyjne cudo i powinno się je mieć choćby w maleńkiej ilości by potem nie żałować gdy będzie trudny do zdobycia. Arsenicum twoja męska opinia tylko mnie utwierdziła w przekonaniu , że trzeba znać i mieć takie cudeńko , zwłaszcza ,że są mężczyżni , którzy potafią to docenić.

Arsenicum
Arsenicum

Mam dla Państwa kilka wiadomości... Niektóre dobre, niektóre złe.

1) Zła - była reformulacja

2) Dobra - reformulacja niezbyt namieszała, nowa receptura jest nieco bardziej płaska i odrobinę słabsza. To, że spłaszczyli kompozycję (albo raczej sprasowali, bo różnica jest naprawdę bardzo mała - tylko podczas pierwszej godziny) to na pewno jakaś wada, jednak zmniejszenie mocy zaliczam w poczet zalet. Dlaczego? Bo nawet moc nowej wersji powala... Testowałem je m.in podczas oglądania TV, otarłem nadgarstkiem o poduszkę, a zapach Amarige towarzyszył mi przez najbliższy tydzień, podczas oglądania Wiadomości. :D

3) Świetna - Amarige, to GENIALNA kompozycja!

Kolejny nielubiany zapach. No cóż, będę go bronił swoją klatą, na której są ze trzy włosy... Będę go bronił do końca swojej pachnącej przygody! Gdyby istniała "Czerwona Księga Perfum", to Amarige byłyby na pierwszej stronie - jednak nie z powodu alfabetycznego pierwszeństwa. Czuję, że ich dni są policzone, ludzie ich nie doceniają, a ja chyba wiem dlaczego tak trudno je docenić.... To płynna esencja geniuszu, geniuszu na miarę Angela. Niebywale skomplikowana układanka, której recenzowanie jest robieniem z siebie pośmiewiska. Cóż, przywykłem do tego, że robię z siebie czubka w okienku recenzji, zatem podjąłem się opisania Amarige z perspektywy młodego mężczyzny.
Pan Ropion zapunktował u mnie swoim Soir de Lune, z kolei Amarige wyrzuca go na listę moich mistrzów. Dominique nie zawodzi, naprawdę! Pomyśleć, że już w 1991 roku kręcił takie cuda... No tak, rozwodzę się jak głupi, ale nic nie powiedziałem o perfumach. Dziś będzie raczej o odczuciach i „szufladkowaniu” – nie lubię szufladkować, ale tutaj nie mam wyjścia. To perfumy, po które sięgnie tylko świadoma olfaktorycznie osoba, w dodatku elegancka. Amarige kosztują około 200zł, a ja widzę je w towarzystwie sukienki spod szyldu znanego projektanta i diamentowej biżuterii. Jednak nie trzeba mieć w szkatułce żadnych królewskich klejnotów, wystarczy tylko przemyślana stylizacja, najlepiej elegancka, bo w przeciwnym wypadku, uzyskamy efekt „dożynkowo-odpustowy”.

Mordercza esencja białych kwiatów, na klasycznej bazie z drewna sandałowego i piżma. Mnóstwo kwiatu ylang ylang, ogrom tuberozy i kwiatu pomarańczy. Ten zawiesisty bukiet jest niczym wąż, który owija się wokół szyi… Podobne klimaty odnalazłem Datura Noir SL, jednak tam wszystko spoczywa na zawiesistym migdale, tworząc efekt kobiety, która nie używa płynu do demakijażu, tylko szpachelki, bo inaczej makijaż nie zejdzie. Kobieta pachnąca Amarige malować się nie musi…

Ta recenzja jest tylko i wyłącznie wyrażeniem mojego zachwytu nad pięknem kompozycji i wizjonerstwem perfumiarza. Użyłem globalnie, bo wielkie perfumy testuję tylko tą metodą.
Dziewięć godzin trwałości, przy monstrualnej projekcji. Proponuję nanosić palcem w „strategiczne punkty” (za uszy, na nadgarstki, w okolice tętnicy szyjnej).

samsara
samsara

Wszyscy z mojego otoczenia jednogłośnie ferują wyroki, iż to "śmierdziel nieprzeciętny" i z uporem maniaka wymyślają mu od muchozoli i domestosów. Gdy tak ich słucham, mam wrażenie , że pochodzę z innej planety, gdyż mnie ten zapach porwał i trzyma w swych kleszczach - nie umiem o nim zapomnieć, kocham tę niespotykaną, niebanalną zapachową hybrydę i sposób w jaki układa się na mojej skórze. Niestety dni spokoju mojego otoczenia są policzone, gdyż wytrzymywałam bez niego zbyt długo. Muszę go mieć po prostu. Najwyżej będzie skandal, mąż będzie spał na kanapie;) ale nie mogę się oprzeć temu kontrowersyjnemu cacku. Na te święta sprawię prezent sama sobie!

xentrix
xentrix

Dosyć trudny to zapach osadzony w latach 80.Wiem,wydany w 1991 roku ale mi jakos kojarzy sie z latami 80.Nawet nie wiem czemu.Po prostu kwiatowa klasyka.Nie każdemu sie spodoba,lecz proponuje dac mu nie jedną a dwie,trzy szanse,bo to niezły zapach.Da się go lubić tylko trzeba mu dac trochę czasu.Na pewno rzadko spotykany na ulicach a w zasadzie w ogóle nie spotykany.Takich zapachów się juz nie produkuje.
Obecne kwiatowe pozycje to już całkiem inna bajka.

dotpsot
dotpsot

Nie zgodzę się, iż zapach ten przeznaczony jest dla kobiet po przekroczeniu pewnego wieku. Nie przekroczyłam magicznej liczby lat, 30, a właśnie ta kompozycja stała się moją ukochaną! Wzbraniałam się przed testem, sugerując się opiniami negatywnymi, korzystając z okazji spryskałam kilka newralgicznych punktów i zamarłam. Od razu kupiłam największą dostępną pojemność. Jest dla mnie to tak czarująca mieszanka, że nie mogę przestać wąchać nadgarstka, który zawsze spryskuję przed wyjściem z domu, by móc zapach przytknąć do nosa. Coś niesamowitego. Może o zakupie zaważyła gardenia, którą ubóstwiam. Szukam jej przy każdej nadarzającej się okazji. W czasach młodości często wyczuwałam ten zapach od różnych, napotkanych kobiet. Nigdy nie byłam w stanie określić, co to jest. Obecnie już dawno go nie czułam w miejscu publiczny, co jest ewidentnym plusem, bo mdli mnie jak cały autobus pachnie La Vie... Żadnej różnorodności, ludzie jak śnięci biorą wszystko, co akurat lansują sieciówki. Kiepskie czasy.

amanda
amanda

No cóż,patrząc na rok powstania i mnogość nut,nie można było się spodziewać lekkiego,zwiewnego zapachu.
Jest taki,jakie były w większości perfumy w tamtych latach.
Mogą oszołomić,niekoniecznie pozytywie,ale to i dobrze,bo nigdy nie lubiłam perfum takich niemrawych,bez wyrazu.
Są bardzo kwiatowo miodne.
Tuberoza,gardenia,akacja,jaśmin,do nich należy pierwszy plan.Do tego jeszcze słodkie owoce,okraszone słodką mimozą.
Piękny to ciepły,bardzo kobiecy zapach,choć obecnie mało zrozumiały.
Lecz nie ma co nad tym ubolewać,w końcu każdemu co innego się podoba. Ja jestem zadowolona,że potrafię dostrzec jego urodę.

aranka
aranka

Określiłaby ten zapach jednym zdaniem:
NIEZNOŚNA CIĘŻKOŚĆ BYTU .......uf

grudzienszal
grudzienszal

Jak miło-dla tego zapachu mimo swojej 40 jestem jeszcze gówniarą.Nie doraslam aby go nosić!!! Jest mocny, niepowtarzalny, zapadający w pamięć,to zapach obok którego nie można przejść obojętnie. Można kochać albo nienawidzieć,przy czym tych drugich jest więcej.A od dziś doszła jeszcze jedna osoba...

kolorowo13
kolorowo13

Mam już drugi flakonik tych perfum ale początkowo drażniły mnie. Jakaś nuta mocno gryzła w nozdrza i zapach wydawał się migrenogenny. Na szczęście nie zraziłam się i teraz jest to jeden z moich ulubieńców. Początek dość ostry, gryzący- może nie podobać się i też za nim nie przepadam, ale kiedy ułoży się na skórze, jest naprawdę pięknie. Bardzo kobiece na równi z Organzą, ale te są cieplejsze, bardziej miękkie dzięki zawartości ambry. Lubię spryskiwać miejsca, gdzie skóra jest ogrzana i wtedy Amarige wydobywa to co najpiękniejsze. Używam nawet latem ale z rozwagą tylko w miejscu dekoltu, aby nie męczyć otoczenia.

perfumeholic88

Chyba dorosłam do tego zapachu. Jeszcze niedawno wydawał mi się za ciężki, zbyt przytłaczający,a teraz absolutnie tak nie uważam! Zadziwiające! To piekna kompozycja szczegołnie na jesień i zimę, gdzie główna rolę gra gardenia z tuberozą. Zapach niezwykle kobiecy i zmysłowy. Kto raz go poczuje ten zapamięta do końca życia. Warto mieć w kolekcji!

Kiedyś reagowałam na ten zapach obojętnie. Dopóki nie przetestowałam go globalnie w pewien słoneczny, wrześniowy dzień...

To rzeczywiście bomba kwiatowa - dużo mimozy, jaśminu, tuberozy na delikatnie drewnianym podkładzie.Zapach o wielkiej mocy i trwałości.

Jest piękny - ale podobnych kwiatowych killerów znam sporo i na ich tle Amarige niczym specjalnym się nie wyróżnia.

devily
devily

Zapach bardzi intenstwny: albo się go kocha albo nienawidzi. Napewno spodoba się zdecydowanym, dojrzałym osobom o nietuzinkowym guście.
Bardzo trwały, żeby nie przesadzić wystarczy się raz użyć.
Mam wrażenie, że wielu kojarzy się źle a głównie z ludźmi starszymi, bo po prostu przy zbyt dużym użyciu faktycznie staje się duszący. Jednak wg mnie z tym nieco gorzkim zapachu można znaleźć nutę świeżości.

Joskelyn
Joskelyn

Nie potrafie opisać nut, ktore mnie najbardziej w zapachach draznia, ale na pewno idealnie oddaje je początek "Amarige". To jakiś zapach wnętrz, minionej epoki, kojarzy mi sie z takimi nasaczonymi patyczkami zapachowymi, ktore stawia sie w pomieszczeniach.

Ogolnie kojarzy mi sie wlasnie z pomieszczeniami, mieszkaniami, nie z ludzmi.

Gdy go uzyje, czuje sie jak 50 latka, postarza.

Jest duszny, mocno go czuje - moze to cecha zapachow, ktore nam nie pasuja - nie dają nam żyć i nie znikają.

Po 2-3 godzinach sie "uspokaja", ale wciaz nie moge powiedziec, ze mnien ie wnerwia.

Gdybym miała opisac, jakich typow zapachow nie lubie najbardziej, to powiiedzialabym "takich jak Amarige"...

marialisa
marialisa

Moja mała zapachowa trauma:(
Rowrzeszczany tuberozowo-owocowy kiler z końca lat 80-tych.Perfumeryjny odpowiednik kwasu solnego;)

monika690

A niech mnie kule biją, przepadłam z kretesem, tak mi się zapach podoba że muszę kupić chociaż 30ml, na razie "jadę" na odlewce od przemiłej koleżanki Blueberry :) Jednak odpowiadają mi klasyczne zapachy.

dana
dana

Czuję anyż może go i tam nie ma ale jak go nosiłam na sobie czułam się jak cukierek anyżkowy zagryziony porzeczką nie czuję w nim tej warstwowości i żal mi mojego nosa bo może traci coś pięknego ale bywa i tak.

EJo
EJo

Prowokujące i niepowtarzalne. Nie lubiące kompromisów, esencjonalne do bólu, nie odczepią się tak łatwo i zawsze chcą grać pierwsze skrzypce ;) Na mnie zdecydowanie kwiatowe - powalający miks gardenii (której zapach uwielbiam), kwiatu pomarańczy,jaśminu i tuberozy nikogo nie pozostawia obojętnym - te perfumy się kocha albo nie może się ich znieść. Mimo tylu białych kwiatów nie są chłodne, przepięknie pobrzmiewa cedr, drzewo różane i ambra. Owoców nie czuję żadnych, ale o dziwo na mojej koleżance czułam i śliwkę i czarną porzeczkę, na niej zapach rozwijał się zdecydowanie po "owocowej" stronie. Intrygujący do końca, chylę czoła przed twórcami, gdyż w zapachu brak "kantów" - miękko i nieśpiesznie ewoluuje w stronę niesamowicie pociągającej łagodnej bazy, nawet mój ulubiony mech dębowy dostał swoje miejsce.

Moje pierwsze "poważne" perfumy, lata temu...Nigdy ich nie zapomnę, nigdy nie przestanę do nich wracać. Gdybym nie poznała szyprów, byłby to dla mnie pewnie signature scent, ale szyprowa zadziorność zrobiła swoje. Należy używać z umiarem, ale to oczywiste przy takiej mocy ;)

monika690

Piękne perfumy, mocno kwiatowe, lekko drzewne. Podobno Pollena Eva wzorowała się na Amarige tworząc edp Eva. Fakt zapachy bardzo podobne, chociaż Amarige jest bardziej gładkie, a w Eve czuć coś na podobę lakieru do włosów, jest bardzej ostre i nie rozwija się tak pięknie jak Amarige. Faktycznie do tego typu zapachów trzeba "dojrzeć", "młodzieży" się nie spodoba, nie docenią jego walorów. Więc polecam kobietom "dojrzałym"
Jeszcze jedna rzecz Amarige przypomina mi zapach jakiegoś kwiatowego dezodorantu w różowym opakowaniu, produkcji polskiej sprzed lat, którym ja i koleżanki się zlewałyśmy.

aliss
aliss

Mam je, ale nie mogę sie do nich przekonać, są "mocarne" i nie zdawałam sobie sprawy jak otoczenie je odbiera do chwili kiedy sama na kimś poczułam i przestałam używać...

perfumeholic88

Tam, fakt, ze do niektorych zapachow trzeba dojrzec, ale nie jest to regula. Znam wiele ososb duzo, duzo starszych ode mnie, ktore kreca nosem na zapachy legendy w stylu piatki Chanel itp. Nie zawsze to, ze nie lubi sie jakiegos zapachu oznacza, ze trzeba dorosnac do niego:) Jednak nie napisalam, ze zapach ten mi sie nie podoba. Jest ladny i gdy bede w mojej Mamy wieku pewnie sobie go sprawie.

Tam
Tam

88 to rok urodzenia? Zatem, bez żadnego przekąsu, a najmniej - złośliwości powiadam, do zapachów z lat 90-tych trzeba dojrzeć do ok 40-tki :)

Okres lat dziewięćdziesiątych to w mojej opinii złote, a nawet diamentowe czasy dla światowego perfumiarstwa. Świat nie szalał z powodu recesji, nie oszczędzał na potęgę, w perfumiarstwie nie szukano na siłę zastępczych i tanich syntetyków dla naturalnych i wyszukanych składników.

Perfumy, jako symbol luksusu tym luksusem były! Bogato skomponowane, "gęste", wielowarstwowe, trzymające się właściciela, jak rzep, niestrudzenie silne i długotrwale pachnące. Obecnie tę staranność i moc kompozycji można spotkać zdecydowanie rzadziej np u Thierry Muglera.
Większość współczesnych kompozycji to cieniutkie kompoty, zwiewne mgiełki, owocowo-kwietne podmuchy, bywa,że udziwniane zapachami kurzu,metalu, spalin, gumy i tym podobnych industrialnych wynalazków.

Nie dziwi, że młodzi ludzie są zdumieni i powaleni siłą rażenia kompozycji sprzed lat. "Stare" perfumy aplikuje się bardzo oszczędnie, jeśli ktoś ma nawyk chowania się w chmurze współczesnych "napachniaczy"( bo nie perfum :) ), to przy podobnej aplikacji perfum lat 90-tych polegnie pod ich ciężarem.

Ja jednak namawiam do szperania w "starociach". Zdarza się upolować klasyki sprzed reformulacji lub zapachy doskonałe, których twórcy nie mieli milionowych funduszy na reklamę i tylko dlatego polegli na rynku.

Mam kolekcję takich zapachów, nie ujawniam :)
Zbieram komplementy, jak nigdy przedtem, gdy używałam modnych nowinek.

perfumeholic88

Moja mama jest wielka milosniczka tego zapachu. Uzywala go niestety tez w gorace lato i spryskiwala sie nim obficie, dzieki czemu dusila nim otoczenie, w tym mnie. Nie jest to zapach na lato w ogole! Jest ogoniasty, ciezkawy, choc elegancki i ladny. Kojarzy mi sie z kobieta ubrana w dobrze skrojony zakiet, moze dlatego, ze moja mama tak sie nosi? Teraz juz nie przesadza z tym zapachem na szczescie, uzywa tez innych. Niemniej Amarige to zapach-legenda, choc do noszenia nie dla kazdej kobiety.

Zakupowe okazje

Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 1.6oz
Givenchy Amarige 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy Amarige 1.6 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Givenchy Amarige, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Givenchy Amarige, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Amarige marki Givenchy. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Amarige marki Givenchy reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lancome Poeme Guerlain Shalimar Christian Dior Poison Thierry Mugler Alien Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Samsara Eau de Parfum Givenchy Organza Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Dune Estée Lauder Sensuous Noir Jean Paul Gaultier Classique Nina Ricci L'Air du Temps Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Donna Karan Black Cashmere Rochas Femme Rochas Cacharel LouLou Givenchy Organza Indecence Yves Saint Laurent Opium