Marki » F-H » « Grupy

Idole d`Armani Giorgio Armani dla kobiet

Idole d`Armani Giorgio Armani dla kobiet

Mam: 30 Miałem: 45 Chcę: 21 Ukochany zapach: 1

Idole d`Armani Giorgio Armani dla kobiet Filmy
Idole d`Armani Giorgio Armani dla kobiet Zdjęcia Idole d`Armani Giorgio Armani dla kobiet Zdjęcia Idole d`Armani Giorgio Armani dla kobiet Zdjęcia

Idole d`Armani marki Giorgio Armani to perfumy dla kobiet. Idole d`Armani został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bruno Jovanovic. Nutami głowy są klementynka, gruszka, imbir, miód, migdał, gorzka pomarańcza i dzięgiel; nutami serca są szafran, jaśmin i róża; nutami bazy są wetyweria, styraks i paczula.

Klementynka Gruszka Imbir Miód Migdał Gorzka pomarańcza Dzięgiel

Szafran Jaśmin Róża

Wetyweria Styraks Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Idole d`Armani by Giorgio Armani.

Look of Woman
Woman
Lady Million Eau My Gold!

Idole d`Armani Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Kolejne połączenie gorzkiej pomarańczy i imbiru u Armaniego tym razem jest wzbogacone o męski pierwiastek. W kompozycji Code było smutno – tutaj jest zmysłowo. Ziemistej paczuli w ogóle nie czuję (i chwała jej za to!), natomiast androgeniczną wetywerię i styraks – jak najbardziej. Kompozycja ma oryginalny wydźwięk i czuję, że pasowałaby do męskiej, a zarazem seksownej stylizacji. Np. takiej jak… marynarka narzucona na nagie ciało albo minimalistyczna sukienka i czarny kapelusz.

Niestety większość kompozycji Armaniego mi nie podchodzi – albo są za słodkie, albo zbyt duszne, albo po prostu zbyt bogate i za dużo się dzieje… A tutaj wszystko jest wyważone i nienachalne. Jest kropla słodyczy, są cytrusy, są i kwiaty. Ideał!

Sama się sobie dziwię, że dopiero teraz poznałam tą doskonałą kompozycję. Na pewno kiedyś wprowadzę ją do swojej kolekcji! Coś mi mówi jednak, że jej dni są policzone i wkrótce może jej zabraknąć na sklepowych półkach.

anja
anja

Wygrzebalam probke,psiknelam .Pierwsze skojarzenie-wszystkie panie pracujace w Douglasach i Sephorach.One tak wlasnie pachna.Drugie skojarzenie-mix wszystkich douglasowo -sephorowych perfum .Wstrzasniete ,nie mieszane.Dalej juz nic :)

chjena
chjena

W moim odczuciu Idole to wprawka przed hitem sprzedażowym, który Armani wypuścił 4 lata później - Si Armani. Mimo, że Idole nie wzbudził takich emocji, jak jego następca, a nawet zdążył zostać wycofany (z tego co mi się obiło o uszy), to dla mnie osobiście jest o wiele ciekawszy, lepiej skomponowany.

Całość zbudowana jest podobnie jak Si - dość słodkie, ale nie przyciężkie, kobiece, przyjazne właściwie każdemu. W Idole mamy jednak całą gamę ostrości nadanej przez szafran i imbir. Słodycz nie gourmandowa, ale gruszkowo-różano-miodowa... Wspaniała mieszanka owoców i przypraw, smacznych i z klasą.

Zawodzi tylko dość przeciętna trwałość i bliskoskórna projekcja - pod tym względem na półkach perfumeryjnych z pewnością nie jest Idolem, a szkoda, bo zapach aż się prosi o godne parametry. Szkoda, że to nie Idole został tak dopieszczony marketingowo jak Si, bo choć tego drugiego też bardzo lubię (on jest stworzony do tego, by go lubić!) to z chęcią urozmaiciłabym go tym, co Idole w sobie skrywa.

jagoda5706
jagoda5706

Każdy z zapachów mojej kolekcji ma swoją historię. Idole Armani znalazł się w niej zupełnie przypadkiem. Razu pewnego buszowałam na forach i blogach o perfumach i trafiłam na temat jak dobierać dla siebie zapachy. Otóż wystarczy wypełnić test, a wirtualny doradca dopasuje do nas perfumy. Kilka szczerych jak na spowiedzi odpowiedzi i mam wynik - Idole Armani.Super , nie znam , ale chcę. Kilka dni póżniej wyprawa do Sephory i rozczarowanie. Miłe panie poinformoawały mnie , że Sephora zrezygowała z zapachu. Znalazły co prawda tester , ale niestety pusty. Nastepnego dnia szybka decyzja, perfumeria internetowa , telefon i za dwa dni paczuszka już w domu. Uwaga otwieram, flakonik może nie arcydziueło , ale dość oryginalny. Zderjmuję korek , pierwszy niuch i perwsze wrażenia, chyba moja bajka , no i pierwszy psik na nadgarstek., Zapach orientalno -kwiatowo- przyprawowy ,otwarcie fajne, jest gruszka , są cytrusy ,jaśmin i róża też, no i przyprawy szafran i imbir. Ale niestety dość szybko , zbyt szybko pojawia się jakaś mdła nuta , taka co łaskocze w gardle podobnie jak makaraon świderki , ktorego właśnie z tego powodu nie jadam.Być może to jest wlaśnie ta mydelkowatość o której czytałam poniżej. Ale nie to jest najgorsze, znacznie gorszy jest fakt , że perfumy sa mało dynamiczne, nic nie drga, nic nie pulsuje jest po prostu nudno i smutno.Chyba podobne odczucia miała Gardenia. Nie zdziwiła bym się, gdyby jakaś młoda dziewczyna nazwała Idole babcinym zapachem. Ciągle się zastanawiam dlaczego perfumy, ktyórych składniki bardzo lubię tak mnie rozczariwały. Może za bardzo chciałam by mi się podobały, może to nie ten czas i nie miejsce, a może trzeba do nich powrócić za jakiś czas. Tak też zrobię ,mam 30 ml Idole i jak już zaczniemy nadawać na tych samych falach to wam o tym napiszę o ile to wogóle nastąpi. Zapach mnie nieustannie intyguje przecież nie jest brzydki , może to nos płata mi figla.

Maverick
Maverick

Kiedys Idole bardzo mi sie podobalo. Pamietam je razem z Idylle Guerlain, bo nie moglam sie zdecydowac ktory wole. Po latach znowu mam obie butelki. Idylle nadal uwielbiam, a Idole odbieram zupelnie inaczej niz kiedys.
Po prostu mnie irytuje. Mysle ze moja chemia sie zmienila i teraz z Idole najbardziej wyczuwam ostry imbir, mandarynke, paczule i vetiver. Zapach jest jak gryzacy sweter, ktory chociaz ladny, nie nadaje sie do noszenia. Szkoda

gardenia
gardenia

Bardzo elegancki zapach, ciekawy, nietuzinkowy, ale...no właśnie, jest pewne ale.
Perfumy te zawierają imbir, a ponieważ nie lubię tego składnika ani jako przyprawy ani jako zapachu, to być może dlatego mam problem z tymi perfumami.
Ogólnie oceniłabym Idole d'Armani jako nowoczesny szypr...jest tutaj i chłodna dostojna róża i jaśmin, zdystansowany ale tli się wyrażnie w tle, jest i paczula i trochę cytrusów, co prawda to nie bergamotka, ale wyczuwalny jest wyrażnie cytrusowy akord. Wytrawności i lekkiej męskości dodaje wetyweria i styraks, a to niestety znowu składniki, z którymi mam zazwyczaj problem...Tło tej kompozycji jest jednak wyrażnie kwiatowe, ale to chłodne kwiaty, bardzo zdystansowane, wymieszane z ziołami ( rzeczywiście dzięgiel ) dają efekt mydełkowaty, ale to raczej szarawe mydło, takie naturalne...Jedynej słodyczy dodaje tej kompozycji miód, choć ja wyczuwam go słabo, jak większość innych składników, które tworzą w miarę jednostajną całość, na czoło wysuwa się, przynajmniej na mojej skórze, róża i imbir, no może jeszcze jaśmin.
Całość wypada dość świeżo, bardzo elegancko, ale jakoś tak zbicie, to nie jest zwiewny i dziewczęcy zapach, kojarzę go raczej z dojrzałą i wiedzącą dobrze, czego chce kobietą.
Posiadałam kiedyś ten bardzo ładny flakon, bo ta róża na ziołowo-kwiatowo-mydełkowatym podbiciu ładnie układała się na mojej skórze, lecz po jakimś czasie Idole d'Armani zaczął mnie denerwować to swoją zbytnia spójnością, zbiciem i brakiem polotu...
Mnie przypomina tez Idylle Sublime, które bardzo lubię, ale również w tym zapachu wyczuwam jakąś chłodną mydłowatą nutę, która i tutaj niestety czasem powoduje u mnie migrenę...
Myślę, że jest to zapach, który należy wypróbować przed zakupem. Nie wiem, czy bym go poleciła, chyba wedle uznania...Nie jestem ani na tak, ani na nie...

Lambi
Lambi

Wąchając ten zapach tylko jedno przychodzi mi na myśl-rajski ogród. Śmiało i świadomie przekraczam oto jego bramy uwiedziona niesamowitym zapachem. Spoglądam w górę , dotykam, to mandarynka kusi i woła razem ze słodką gruszką.Stąpam i spoglądam dalej, to jaśmin czaruje wonią swoich białych kwiatów. Kolej na różę, królową kwiatów, ale taką delikatną, bez kolców. Odurzona niezwykłą wonią przystaję na moment, łapię oddech trwam chwilę w bezruchu, ale tylko na moment, gdyż kolejne nuty zapachowe otaczają mnie i pieszczą-to imbir i szafran w połączeniu z paczulą i wetiwerem zachwycają i kuszą. Intensywne aromaty tych perfum niesamowicie współgrają ze sobą, czarują, zniewalają, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Trwałość na szóstkę. Warto, choć przez chwilę potrwać w takim błogostanie...

Carli
Carli

Kompozycja - cudo! Zapach wytrawny, z lekką nutką goryczy przełamaną dojrzałą, soczystą gruszką. Pieprzny chociaż pieprzu nie ma w składzie, natomiast myślę że imbir robi takie zamieszanie. Bardzoooo ładnie balansuje w miarę upływu czasu troszkę łagondnieje, ewoluuje w stronę takich "chropowatych nutek" jakby aromatyczne drewno. Ciepły on nie jest, jeżli już to taka kocia łapka z wystającymi pazurkami. Jak dla mnie ten zapach to szał dla zmysłów i wyraz geniuszu twórcy. Trwałość i projekcja duże.

gugusia
gugusia

Dość wytrawny zapach z początku. Lekko szyprowy, szczypiący w nos, ostry od dużej ilości imbiru. Z każdą minutą zapach łagodnieje, by pokazać swoje mydlane oblicze... I właśnie to mydlane oblicze, pewnie za sprawą gruszki i migdałów mnie dość irytuje.
Idol nie jest brzydki. Jest zapachem stworzonym dla kobiet w sile wieku. Dla tych, które marzą o robieniu kariery i podbijaniu świata!
Dla mnie chyba jest jednak zbyt wytrawny. Nie kusi, nie wodzi mężczyzn za nos.

Trwałość - 3-6 godz
Projekcja - na szerokość ramion.
Flakon - ładny.

amanda
amanda

Na mojej skórze Idole to pięknie ciepły zapach z małym pazurkiem.

Lekko ostry nutami imbiru i wetywerii.
Lekko gorzki, dzięgielowe listki nadają subtelnej wytrawności .
Lekko słodki zanurzony w miękkiej soczystej gruszce i klementynce .
Jeszcze muśnięty delikatnie miodem i przyprawiony .
Migdał jest taki lekko mleczny nadaje aksamitności , przebija też balsamiczność z tym swoim ciepłym rozleniwiającym tłem.
Lubię go , co prawda nie zajmuje u mnie jakiegoś szczególnego miejsca , nie jest też specjalnie ciekawy , ale po prostu lubię takie ciepłe zapachy.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Giorgio Armani Idole d`Armani, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Giorgio Armani Idole d`Armani, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Idole d`Armani marki Giorgio Armani. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Idole d`Armani marki Giorgio Armani reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Shiseido Zen Lolita Lempicka Si Lolita Christian Dior Midnight Poison Estée Lauder Sensuous Givenchy Ange ou Demon Chanel Coco Mademoiselle Giorgio Armani Armani Code for Women Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Jean Paul Gaultier Classique Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Belle d`Opium Estée Lauder Sensuous Noir Versace Crystal Noir Bvlgari Jasmin Noir Chanel Allure eau de parfum Torrente L`Or de Torrente Versace Versense Hugo Boss Deep Red Hermes Eau des Merveilles Kenzo Kenzo Amour