Marki » F-H » drzewno - aromatyczne « Grupy

Armani Prive Vetiver Babylone Giorgio Armani dla mężczyzn

Armani Prive Vetiver Babylone Giorgio Armani dla mężczyzn

lekko korzenny
Armani Prive Vetiver Babylone Giorgio Armani dla mężczyzn Zdjęcia

Armani Prive Vetiver Babylone marki Giorgio Armani to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Armani Prive Vetiver Babylone został wydany w 2008 roku. Nutami głowy są mandarynka, cytryna i bergamotka; nutami serca są kolendra, kardamon i różowy pieprz; nutami bazy są paczula i wetyweria. Ten zapach jest zwycięzcą nagrody FiFi Award Fragrance Of The Year Men`s Nouveau Niche 2008.

Mandarynka Cytryna Bergamotka

Kolendra Kardamon Różowy pieprz

Paczula Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Armani Prive Vetiver Babylone by Giorgio Armani.

Armani Prive Vetiver Babylone Recenzje Perfum

siberian
siberian

Babilońska wetiweria - brzmi niegrzecznie.
Nazwa może być myląca, bo wetiweria nie gra pierwszych skrzypiec. Czy to wina babilońskiego zamieszania?

Przede wszystkim czuć bergamotkę oraz pieprz. To połączenie jest dla mnie przyjemnie kobiece - może nie tyle kobiece, co babskie. Nie jest to kobiecość ani infantylna, ani z klasą i oczywista. Jest ona z niedopowiedzeniami i charakterem.
Mam wrażenie, że mocniej czuję przebijającą się gdzieś cytrynę, niźli wetiwerię. Cytryna kojarzy mi się z cytryną z Eau de Guerlain (podkreślam, że kojarzy i nie jest to ta sama cytryna) - jest mniej męcząca i nie taka dosadna, "vintage". Mam wrażenie, że jedynie podbija to, co wyniesione już na piedestał. Może plącze się gdzieś w kłączach dalej nie ukazującej się wetiwerii i maskuje jej charakterystyczny zapach. Nie od dziś wiadomo, że cytryna pomaga w pozbyciu się kontrowersyjnych zapachów, więc może o to tu chodzi? Co do mandarynek znajdujących się w składzie, to również przegrywają z cytryną.
O kardamonie i kolendrze nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo po prostu nie mogę ich wychwycić. Bergamotka z pieprzem dostały koronę i berło, więc nie ma się co dziwić.

Czuję tu słońce. Z pewnością jest to zapach na lato, który nas nie umęczy i nie stłamsi. Wydaje się być słodko-gorzki., bo i bergamotka jest i cytryna, która mimo, że na dole, to ma jakąś lekko "słodyczową", landrynkową barwę. Choć z pewnością użyłabym ich także dla ocieplenia, przy chłodniejszej, jesiennej aurze. Dodam jeszcze, że skojarzenie moje idzie dodatkowo w stronę YSL Elle - zapewne chodzi o połączenie pieprz+cytrusy, w obu przypadkach pokazuje mi też paczulę, no i niby tę wetiwerię. Elle jest zdecydowanie mocniejsze - ma też bogatszy skład, więc zrozumiałe. Armani wypada delikatniej i jest subtelniejszy, mniej nachalny.

Polubiłam ten zakłamany Babilon, psikałabym znów.

EDIT:
Po upływie czasu wygasa i śmiem twierdzić, że wyczuwam rozwodnione cytrusy na wzór CK Summer 2006. Posmutniałam. Robi się bardzo spokojnie i ZA BARDZO subtelnie. Zrobił nam się letni sportowo-elegancki (nienawidzę tego określenia) świeżak.

EDIT:
Po prysznicu wyczuwam znów jakby Elle, tyle, że dużo słabsze niż różowa wojowniczka.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Giorgio Armani Armani Prive Vetiver Babylone, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Giorgio Armani Armani Prive Vetiver Babylone, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Armani Prive Vetiver Babylone marki Giorgio Armani. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Armani Prive Vetiver Babylone marki Giorgio Armani reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

By Kilian Straight to Heaven Tom Ford Costa Azzurra Byredo Gypsy Water Hermes Elixir des Merveilles Henrik Vibskov Type D The Different Company Sublime Balkiss Viktor&Rolf Flowerbomb Chanel Allure Homme Sport Yves Saint Laurent Manifesto Carolina Herrera 212 Men Byredo Oliver Peoples Indigo Etat Libre d`Orange Eloge du Traitre Salvador Dali Le Roy Soleil Homme LM Parfums Vol d'Hirondelle Marc Jacobs Bang Bang Profumum Roma Acqua Viva DSQUARED² Intense He Wood Etat Libre d`Orange La Fin Du Monde Tom Ford Italian Cypress Eau D`Italie Jardin du Poete