Marki » F-H » orientalne « Grupy

Armani Privé Ambre Orient Giorgio Armani dla kobiet i mężczyzn

Armani Privé Ambre Orient Giorgio Armani dla kobiet i mężczyzn

Armani Privé Ambre Orient marki Giorgio Armani to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Armani Privé Ambre Orient został wydany w 2010 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak francuskie labdanum, drzewo sandałowe, paczula, ambra, cynamon, wanilia, różowy pieprz i tymianek.

Francuskie labdanum Drzewo sandałowe Paczula Ambra Cynamon Wanilia Różowy pieprz Tymianek

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Armani Privé Ambre Orient by Giorgio Armani.

La Collection Couturier Parfumeur Mitzah
Ambre Loup
Miyako

Armani Privé Ambre Orient Recenzje Perfum

Arsonist
Arsonist

Ambre Orient otwiera się nieco męsko, wytrawnie i rozgrzewająco, czym od razu budzi moje skojarzenie z Ambre Sultan. Jak u Lutensa najbardziej prominentną przyprawą jest liść laurowy, tak tu ambrze partneruje tymianek. Labdanum wyczuwam w tej kompozycji jako szorstki, ziołowy akord. Całość wieńczy drzewo sandałowe, trzymające się cały czas na drugim planie, acz dobrze wyczuwalne. Z upływem godzin ambra standardowo wysładza się i wygładza, a na scenę wkracza wanilia; niemniej wyrazista goryczkowo-pikantna nuta wciąż pozostaje na miejscu.

Projekcja - ogoniasta, najmocniejsza ze wszystkich znanych mi ambr. W dodatku długotrwała - po 8 godzinach wciąż wyraźnie czułam wokół siebie zapach! Łączna trwałość na skórze +12 godzin. A cały ten czas to intensywna podróż przez wszystkie odcienie i aspekty ambry - od surowej i wytrawnej po otulającą, waniliową.

Mówiąc zupełnie szczerze i bez żadnego snobistycznego zadęcia: naprawdę czuć, że to ambra z "wyższej półki".

Arttemiss
Arttemiss

Perfumy mocne, dymne (wręcz kadzidlane!), lekko ziołowe, drzewne. Naturalnie orientalne też. Przez tymiankową nutę, przez tą dymność mroczną a niesamowitą, przez odbiór momentami wręcz szorstki choć ciepły i na domiar jakby skórą podszyty jawi mi się Ambre Orient jako jedna z najpiękniejszych ambr bursztynowych, jakie dane mi było poznać. Przy czym nie bez znaczenia jest fakt, że cierpię na nieuleczalną wręcz słabość do męskich, mocnych jak malt whisky perfum... Bo choć to unisex, to bardziej po tak zwanej "męskiej stronie mocy"... Mam też wrażenie, że jest tu oplatający labdanum benzoes, choć próżno wypatrywać go w składzie.

Ewoluując, Ambre Orient stopniowo się wysładza, kończąc swój żywot akordem "ukremowanego" labdaum - tym bardziej - obstawiam benzoes.

Piękny! Piękny mroczny, ciepły, dymny zapach. Takich ambr to ja poproszę więcej!

Dyfuzja i trwałość duże, z ogoniastością w bonusie.

Marcin__
Marcin__

Udało mi się przetestować Ambre Orient, choć już jest wycofana z produkcji.

Od razu skojarzyła mi się z dwoma zapachami: Myrrhe Imperiale oraz Ambre Soie tego samego producenta.

Można powiedzieć, że Ambre Orient to wariacja nt Ambre Soie. Tam jest więcej przypraw i zapach sprawia wrażenie bardziej "suchego", choć wciąż "naszpikowanego" żywicami. Tutaj nazwa orient doskonale oddaje to, co czuję. Ambra, wanilia i benzoin to główne składniki. Wydaje mi się, że czuję tu odrobinę szafranu lub innej orientalnej przyprawy (obstawiam szafran).

Trwałość wynosi 12-15 h i jest podobna do tej z Myrrhe Imperiale. Tak samo rzecz się ma w przypadku projekcji. Jest to typowo zimowy zapach w mojej ocenie.

Czy szkoda, że jest wycofany? Wg mnie - nie. Ambre Soie i Myrrhe Imperiale w zupełności mi wystarczą.

adaszek
adaszek

Morze dymu! Jak z rury wydechowej samochodu po nagrzaniu silnika. Potężne jak jego ryk. Zapach wręcz idealny na wieczór, na mrok, do ciemnego ubioru. Orientalny i przyprawowy. Rozgrzewający. Z tym że jakoś lepiej mi pasuje na zewnątrz, niż do pomieszczenia. Nazwa jest trafnie dobrana, podoba mi się. W zimnych miesiącach będzie dobrym orędziem na przekór niskiej temperaturze. Podczas gdy mróz będzie chwytał za policzki, naprężał je, Ambre Orient wprowadzi odskocznię od tego stanu w naszej głowie, poprzez nos :) Od początku aplikacji czuję cynamon, ale nie taki świeży, dopiero co starty. Jest on już trochę przeleżały, jak w odstawionej, kilkudniowej, otwartej puderniczce z podkładem, twardszy i stary. Dołącza do niego tymianek oraz różowy pieprz, nadając syropowatej woni. Pojawia się też ostrość, ale nie na zasadzie kłucia w nos, tylko wrażenia nadpiłowania. Jest dymnie, a nawet bardziej nazwałbym to wędzeniem. Nie lubię tego w perfumach, tylko przez to pozbyłem się Lanvin Avant Garde, który jest bardzo dobrym zapachem, ale to wrażenie wędzonki mnie odrzucało. Tutaj z kolei pachnie to dla mnie znośnie. W pełnej krasie tego początkowego połączenia Ambre Orient pachnie mi podpałką do grilla, którą właśnie na niego wrzuciliśmy. Zaczyna płonąć, łapać języki ognia, rozgrzewać się i dymić. My pilnując tego faktu, kucając obok grilla, co chwile ją rozrzedzamy, aby przyśpieszyć jej napalenie. Czujemy jak policzki nam rumienieją od coraz większego ciepła. Nie powiem, pachnie to super. Gdzieś tam wyczuwam przemykającą anomalię do Donny Karan Black Cashmere, zwłaszcza do jej otwierających nut. To wrażenie spiłowanej deski pojawia się i tutaj. Pewnie za sprawą suchej paczuli. Dymność pociągnięta jest do samego końca, nie jest to jednak zapach kadzidła kościelnego. Ja to odbieram jak wiktoriański kościółek na dalekich peryferiach miasta, postawiony w lasku w niedalekiej odległości od wody. Drewniany, ze schodkami, długowieczny, pusty oraz dawno już nieużytkowany. Po wejściu do niego, mamy jednak świadomość że odbywały się w nim kiedyś modły. Drewniane deski są przesiąknięte dymem, czasem, obecnością człowieka. Ten kościółek jest mały, prawie w całości wypełniony ławkami, posiada skromny ołtarz oraz dwa nieduże okienka, bez szyb. Zero dodatkowej zabudowy, przepychu, szerokiego progu użytkownego. Po prostu miał być i spełniać swoją funkcję jaką spełniał przez lata, nic więcej. Po jego zwiedzeniu, wychodzimy obok na poboczny teren, by rozpalić ognisko. Jest chłodno, potrzebujemy rozgrzania. Dym ulatuje w powietrze, wszystko jest zwęglone. I to jest ten rodzaj dymu. Zapach zwęglonego drewna, ale nie kruchego – nadal twardego. Wanilii na mnie jest bardzo mało, śladowa ilość. Sporo, naprawdę sporo paczuli oraz zmiękczającej ambry. Projekcja z początku bardzo duża, potem lgnie do skóry i się jej trzyma. Trwałość dość dobra.

Dakini
Dakini

Ambra w tej kompozycji jest bardzo podobnie podana jak w Ambre Sultan Lutens'a. Ciepła, przytulna, przyprawowa.
Mam wrażenie jednak, że zapach słabo się rozwija. W zasadzie przez cały czas wyczuwam osłodzoną wanilią i cynamonem ambrę ze szczyptą paczuli. No może, jeśli się dobrze postarać, jeszcze udaje się wyodrębnić lakarską woń syropu tymiankowego.
I tak jest przez cały czas na mojej skórze.
Trwałość bardzo dobra.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Giorgio Armani Armani Privé Ambre Orient, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Giorgio Armani Armani Privé Ambre Orient, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Armani Privé Ambre Orient marki Giorgio Armani. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Armani Privé Ambre Orient marki Giorgio Armani reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Bois d'Encens Byredo Pulp Tom Ford Sahara Noir Serge Lutens Ambre Sultan Calypso Christiane Celle Calypso Ambre Yves Saint Laurent Opium Fendi Fendi Theorema Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir Lubin Idole Eau de Parfum Giorgio Armani Cuir Noir Yves Rocher Neonatura Cocoon M. Micallef Gaiac Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Estée Lauder Amber Mystique Diptyque Philosykos Omnia Profumi Ambra Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Amouage Jubilation for Men Christian Dior Dior Addict