Marki » F-H » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini dla kobiet

Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini dla kobiet

aldehydowy

Gabriela Sabatini marki Gabriela Sabatini to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Gabriela Sabatini został wydany w 1989 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Harry Fremont. Nutami głowy są aldehydy, nuty owocowe, bergamotka, cytryna i mandarynka; nutami serca są wiciokrzew, kwiat pomarańczy, jaśmin, heliotrop, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, paczula, wanilia, mech dębowy i piżmo.

Aldehydy Nuty owocowe Bergamotka Cytryna Mandarynka

Wiciokrzew Kwiat pomarańczy Jaśmin Heliotrop Konwalia Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Paczula Wanilia mech dębowy Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Gabriela Sabatini by Gabriela Sabatini.

Joop! Femme
Ungaro 2007
Amarige

Gabriela Sabatini Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

To sztandarowy produkt sygnowany nazwiskiem słynnej Gabrieli Sabatini. Te perfumy kojarzą mi się nieodłącznie z moją mamą, która używała tego zapachu, gdy tylko wkroczył na polski rynek. Ach, co to był za hit we wczesnej nowej Polsce!

Zapach jest przestrzenny, bogaty w różne nuty, na pewno nie nudny. Mamy tu istne bogactwo składników – wyczuwam tu kwaskowate cytrusy, słodkie jadalne owoce, duszne aldehydy i różę, która dodaje klimatu retro. Zapach zmienia się z godziny na godzinę jak w kalejdoskopie. Jest to zdecydowanie za mocny dla mnie aromat. Aldehydy i róża powinny go skreślić na miejscu, jednak jest w nim coś, co mi się podoba. Może to te owoce? A może piżmo, które uwielbiam? A może białe romantyczne kwiaty, które, jak dla mnie, tutaj przeważają? Sama nie wiem, co jest takiego w Gabrieli, że jednak mam odwagę sięgnąć po kolejny psik.

Myślę, że podroczę się jeszcze z tym zapachem. Na pewno nie odpuszczę, byłoby ogromnie szkoda! Jeśli już miałabym go nosić, to tylko na wieczór i tylko w chłodne dni! Nie chcę robić sobie krzywdy i chyba nigdy nie zaaplikuję go sobie latem ani ciepłą wiosną – to byłoby czyste samobójstwo (i zabójstwo dla otoczenia).

Polecam wypróbować, bo to absolutny klasyk!

Zombianka
Zombianka

Niby zaznaczyłam na paskach, że lubię Gabrielę, ale tak do końca nie mogę się zdecydować- potrzebuję dla nich odpowiedniego dnia, żeby się miło nosiły. Posiadam i oceniam wersję deo natural spray w prostopadłościennym flakonie 75 ml, rozwodnioną względem tej ogólnie dostępnej w drogeriach, która jest dla mnie z jakiegoś powodu po prostu za mocna, choć killery lubię bardzo.
GS mam skojarzone przede wszystkim w parze z kolosalnym Ungaro 2007, który nabyłam wcześniej. Ungaro jest owocowo- kwiatowy, GS deo jest kwiatowa, słabsza od Ungaro ale i tak bywa męcząca, choć rzadziej niż w podstawowej swej koncentracji. Lubię w niej tę delikatną kwiatowość przełamaną piżmowym mydełkiem i tchnieniem aldehydów, kobiecą, dojrzałą słodycz w kremowej bazie, która jest uniwersalna i sprawdza się w każdej sytuacji. Warto mieć taki zapach na półce, kiedy okazja wymaga czegoś bezpiecznego.
Trwałość średnia, po 4-5 godzinach wyczuwalność zjeżdża do poziomu skóry i trwa jeszcze godzinę, może dwie.

lili-ya
lili-ya

Był taki czas, całkiem niedawno, bo kilka miesięcy temu, kiedy byłam tymi perfumami wręcz zachwycona, testowałam, testowałam, testowałam i przymierzałam się do zakupu własnego flakonika. Teraz mój entuzjazm osłabł, bo po którymś teście klasycznej Gabrieli Sabatini zaczęłam wyczuwać w niej mydło i czuję je coraz intensywniej. Zapach jest kobiecy, intensywny, czuję dużo kwiatów, białych i nieco podduszających (ale ja takie kwiaty w perfumach bardzo lubię), poza kwiatami czuję drzewo sandałowe, ciut wanilii i dużo, dużo piżma. Zapewne to piżmo odpowiada za mydlany charakter zapachu, a ja jakoś nie potrafię przekonać się do mydła w perfumach. Przy pierwszych testach zapach dość mocno przypominał mi Poison Diora, ale teraz, odkąd czuję to nieszczęsne mydło, aż tak dużego podobieństwa nie wyczuwam (chociaż dalej twierdzę, że GS ma coś z diorowskiego killera, który uwielbiam). Zapach troszkę niedzisiejszy (co absolutnie nie jest wadą), trwały, intensywny. Raczej dla dojrzałych kobiet, lubiących klasyczne, eleganckie zapachy.

sloma_bubu
sloma_bubu

Klasyka w każdym calu, zapach ponad czasowy, jednakże nie widzę go u nastolatek. Bardzo trwały, niezwykle elegancki - pasujący na różnego rodzaju okazje. Jest słodki lecz absolutnie nie przytłaczjący, trochę ciężki na starcie, ciepły, utulający - poprostu przepiękny. Należy do zapchów, które muszą się znaleść u każdej kobiety na półce, perfumy niezwykle kobiece i destyngowane.

natalciaz
natalciaz

Bardzo przyjemny zapach. Był ze mną na kilku randkach i nie obyło się bez komplementów :) Jeśli mam wybierać czy na noc czy dzień to bardziej na noc. Może lekko dokuczać miłośniczkom delikatnych zapachów. Przyjemny kwiatowy aromacik stłumiony nuta drzewa sandałowego z dodatkiem jaśminu i róży mmm marzenie :)

TheImaginaryGirl
TheImaginaryGirl

Do perfum sygnowanych nazwiskiem argentyńskiej tenisistki mam ogromny sentyment - pamiętam je jeszcze z czasów dzieciństwa, gdyż używała ich moja mama. Ten już nie nowy, bo wydany w 1991 roku zapach darzę jednak szczególną sympatią. Zamknięty jest w klasycznym dla marki flakonie, który na myśl przywodzi sportową elegancję – jest prosty, ale ma w sobie coś wyrafinowanego.
W samym zapachu dostrzegam wiele sprzeczności – jest to woń kwiatowa, ale niezwykle ciepła i nieco ostra; nienachlana i nie dusząca, ale też nie lekka. Obawiam się, że osobom lubiącym perfumy świeże, zwiewne i delikatne raczej nie przypadnie do gustu. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że zapach ten jest niezwykle elegancki, ponadczasowy, otulający i, co dla mnie jest bardzo ważne, intensywny i trwały. Doskonały na chłodne, jesienne wieczory. Świetnie sprawdzi się również zimą, chociaż ja używam go przez cały rok.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Gabriela Sabatini marki Gabriela Sabatini. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Gabriela Sabatini marki Gabriela Sabatini reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Calvin Klein Obsession Givenchy Amarige Guerlain Shalimar Giorgio Armani Armani Code for Women Halle Berry Halle Cacharel Noa Jean Paul Gaultier Classique Paloma Picasso Paloma Picasso Yves Saint Laurent Opium Jimmy Choo Jimmy Choo Christian Dior Dolce Vita Nina Ricci Ricci Ricci Lolita Lempicka Si Lolita Torrente L`Or de Torrente Gabriela Sabatini Magnetic Viktor&Rolf Flowerbomb Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Coco Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Dune