Marki » F-H » orientalno - przyprawowe « Grupy

1270 Frapin dla kobiet i mężczyzn

1270 Frapin dla kobiet i mężczyzn

Mam: 31 Miałem: 22 Chcę: 33 Ukochany zapach: 1

miodowy
1270 Frapin dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 1270 Frapin dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

1270 marki Frapin to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. 1270 został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Sidonie Lancesseur. Nutami głowy są pomarańcza, Żywica, kakao, kawa, fasolka tonka, ananas i suszona śliwka; nutami serca są kwiat lipy, przyprawy, kwiaty, orzech laskowy i suszone owoce; nutami bazy są nuty drzewne, drzewo gwajakowe, biały miód i wanilia.

Pomarańcza Żywica Kakao Kawa Fasolka tonka Ananas Suszona śliwka

Kwiat lipy Przyprawy Kwiaty Orzech laskowy Suszone owoce

Nuty drzewne Drzewo gwajakowe Biały miód Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 1270 by Frapin.

Surrender
A*Men Pure Malt
Les Belles de Ricci Delice d`Epices
Miles
Venezia

1270 Recenzje Perfum

elektrokot
elektrokot

Piękny i kojący zapach. Jest dla mnie bardziej jesienny niż zimowy. Najbardziej podobają mi się w nim suszone owoce pomieszane z nutami przypraw. Gdybym nie miała przed sobą nut pewnie byłabym w stanie wskazać w składzie cynamon i wanilię. A teraz patrzę na tę nieskończenie bogatą listę składników i nie mogę się nadziwić jaki to bogaty, a zarazem spójny zapach. Zwykle mam obawy przed taką obfitością. Nie wiem, co zechce zdominować zapach na mojej skórze. Tu wszystko gra.Żałuję, że 1270 jest na mnie tak bliskoskórny, bo myślę, że warto byłoby nim zachwycić otoczenie. A tak, ja je kontempluję. Może tak ma być?

Caligo
Caligo

Frapin 1270 to dobry, wręcz doskonały przykład apetycznego i zarazem eleganckiego wykorzystania składników takich jak suszone owoce, w tym suszona śliwka, kakao i kawa, korzenne słodkie przyprawy, które to nieumiejętnie dozowane stają się nazbyt nachalne, a w połączeniu z alkoholem – przytłaczające (jest jeszcze ananas, który bywa denerwująco sztuczny w perfumach). I tu te zwodniczo łatwe dla nosa nuty zestawiono w sposób wyważony, dzięki czemu 1270 stała się kompozycją wysmakowaną i zarazem smakowitą – jednak trudno byłoby nazywać ją banalnie gourmandową, bo przywodzi przecież niezwykle bogate skojarzenia zapachowe i wizualne.

Wspaniale się ją nosi – ani przez chwilę nie mam wrażenia, że jestem ożywionym bakaliowym ciastkiem z miodem.

Baza choć piękna, to bardzo jednostajna – ale może to być też oczywiście zaletą:)

Bardzo smakowita mieszanka czekoladowej paczuli, miodu, słodkiego alkoholu, suszonych owoców na delikatnie drewnianym tle. Dobry zapach, trwałość również bez zarzutu.

perfumeholic88
perfumeholic88

Bajeczny... Oj jak bardzo chciałabym, by był mój!
Jest tu wszystko co uwielbiam w perfumach : miód, wanilia, kakao, kawa, suszone owoce, gwajak.
Miodzik, śliwka , gwajak i wanilia zdecydowanie grają tu pierwsze skrzypce. Jest troszkę słodkawo, przytulnie i .. świątecznie! Tak, mnie też Frapin 1270 kojarzy się ze Bożym Narodzeniem: ubieraniem choinki, pakowaniem prezentów, tym czarem i klimatem jedynego dnia w roku, kiedy wyczuwa się magię dookoła nas.
Brawa za tę kompozycję jak najbardziej się należą!

prezesowa
prezesowa

Przepiękny zapach stworzony przez Beatrice Frapin-Cointreau. W Niemczech w niektórych perfumeriach otrzymał nazwę „Weihnachtsduft”, czyli zapach bożonarodzeniowy, gdyż najczęściej sprzedawany jest w okresie tych świąt. Również mnie on się tak kojarzy. Bardzo ciepły i otulający, na co jednak nie wskazują pierwsze minuty po jego zaaplikowaniu. Na mojej skórze początek jest trochę gorzki i cierpki. Na szczęście po krótkim czasie zapach łagodnieje, cudownie rozwija się, osładza… To jest bardzo bogaty i elegancki zapach. Ubrana w ten zapach widzę się w objęciach ukochanego, silnego mężczyzny, siedząc w grudniowy i śnieżny wieczór przed rozpalonym kominkiem. Na dworze mróz, a ja rozkoszuję się ciepłem płynącym od kominka i mojego kochanego. Popijamy koniak i ten zapach dominuje w pomieszczeniu. Na stole śliwki w czekoladzie, rodzynki, pomarańcze, orzechy, wanilia i miód, które osładzają zapach palonego drzewa. Do tego dochodzi lekki aromat kakao. Jest przytulnie i miło… Chwilo trwaj wiecznie! Gdzieś z oddali dochodzi zapach kwiatów i przypraw (cynamon? goździki?). Te kwiaty to podobno zapach kwitnących winogron. Tak mają pachnieć winnice w czerwcu. Nie wiem, nie spacerowałam w czerwcu pomiędzy krzewami winorośli. Będę musiała to kiedyś nadrobić.

Jak dla mnie zapach jest fascynujący. Na mojej skórze ma rewelacyjną trwałość. Spryskałam się wychodząc do pracy (godz. 7.30) i nadal go czuję (godz. 21.30). Te ostatnie, słabiutkie akordy to przede wszystkim drzewo gwajakowe i resztka koniaku na dnie kieliszka.

estrellas_de_noche
estrellas_de_noche

Piękna, niezwykle bogata kompozycja na zimę - bogata na tyle, że aż trudno mi wyszczególnić, co konkretnie w niej czuję, ale nie dziwi mnie, że w opisie nut czytamy "przyprawy", "kwiaty", "nuty drzewne". Aż chciałoby się zapytać: Czego tutaj nie ma? :) Wyczuwam rodzynki - duuużo słodziutkich rodzynek, pojawiają się również kwiaty (coć nie mam pojęcia jakie), do tego dużo miodu i troszkę wanili, ale podkreślam, że to w dużym uproszczeniu. Na początku byłam zaskoczona, że to niby unisex, bo jednak te rodzynki i kwiaty, ale z czasem pojawia się coś, co nadaje męski charakter - owe wspomniane wcześniej nuty drzewne.
Wspaniałe perfumy na mroźne dni. Zapach "jadalny", a jednak bardzo elegancki.

vertigo
vertigo

1270 testowałam po raz pierwszy około 4 lata temu. Wtedy wydał mi się obłędnie piękny, ale nie do końca dla mnie. Próbkę zużyłam z dużą przyjemnością, nie tęskniłam za nim, ale mimo to kołatał mi się w głowie. Niedawno pomyślałam, że może teraz będzie inaczej, będzie bardziej do mnie pasował, ale - nic się nie zmieniło :)

1270 to niesamowicie hedonistyczny zapach. Tyle jesienno-zimowych smakowitości w jednej kropli perfum! Suszone owoce, miód, orzechy, kakao, wanilia, żywice, drewno, trochę przypraw (cynamon!) i wspomniane przez poprzednią recenzentkę kwaśne śliwki. To wszystko tutaj jest, pięknie współgra ze sobą i wymusza uśmiech na twarzy. Bardzo przyjemny, komfortowy, bezpieczny zapach. Radosny i przytulny.

Po kilku latach coś się jednak zmieniło: jestem w stanie powiedzieć, co mi 1270 przypomina. Otóż - wycofany z produkcji i chyba dość poszukiwany zapach Avon - Surrender. 1270 jest słodszy i łagodniejszy, ale mają jakiś wspólny pierwiastek. Zachęcam tęskniących za Surrender do przetestowania 1270. Może również przypaść do gustu tym, którzy lubią smakowe zapachy, te niedosłowne i inteligentne.
Według mnie, 1270 to piękny skarb perfumiarstwa.

zielona
zielona

Must-sniff dla gwajakofilów.
Bardzo orzeźwiająca, apetyczna i słoneczna kompozycja - dużo słodkich białych winogron, kwaskowych śliwek i właśnie gwajakowca w bazie. Zapach w moim odczuciu jednak bardziej damski, niż męski.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Frapin 1270, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Frapin 1270, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 1270 marki Frapin. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 1270 marki Frapin reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole Eau de Parfum M. Micallef Gaiac Tom Ford Tobacco Vanille Givenchy Organza Indecence Lubin Idole Donna Karan Black Cashmere Guerlain Shalimar Parfum d`Empire Wazamba Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Musc Ravageur Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Hermes Elixir des Merveilles Serge Lutens Fille en Aiguilles Lubin Akkad Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Fendi Fendi Theorema Serge Lutens Chergui Tom Ford Sahara Noir Serge Lutens Rousse Hermes Eau des Merveilles