Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Gardenia Floris dla kobiet

Gardenia Floris dla kobiet

Miałem: 1

Gardenia marki Floris to kwiatowe perfumy dla kobiet. Gardenia został wydany w 1996 roku. Nutami głowy są nuty owocowe i nuty zielone; nutami serca są jaśmin, gardenia, tuberoza, lilia i cyklamen; nutami bazy są francuskie labdanum i drzewo sandałowe.

Nuty owocowe Nuty zielone

Jaśmin Gardenia Tuberoza Lilia Cyklamen

Francuskie labdanum Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Gardenia by Floris.

Gardenia Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Romantyczne białe kwiaty na czele z lilią i gardenią, czuję tu też wyraźnie nuty zielone. Zapach jest świeży, wiosenny i kojarzy mi się z pannami w obszernych sukniach z XIXw. które wybierają się na spacer bryczką. Kompozycja kwiatowo-zielona, delikatna, z łagodną projekcją. Miła, choć nie sądzę, aby był to zapach komplementogenny, ot taki przyjemniak na codzień.

patetico
patetico

Gardenia zaprezentowana przez markę Floris jest bardzo subtelna.
Otwarcie kusi zapachem świeżo zroszonej trawy w mocno zielonym kolorze i delikatnie owocowym aromatem, czyli już jest ogrodowo.
Później robi się bardzo kwiatowo, ale w świeżym wydaniu.
Coś z gatunku "Jak dobrze wstać, skoro świt (...)".
Widzę w myślach poranny angielski ogród, jak w jakimś filmie i ubraną na biało i zwiewnie osobę, która ścina świeżo rozkwitłe kwiaty do wazonu (może do dekoracji przyjęcia) tworząc biało-zielony bukiet z jaśminu, tuberozy, gardenii i lilii.
Ponieważ jest słoneczny poranek, a upał się jeszcze nie zaczął, kwiaty nie wydzielają dusznych aromatów, a dopiero nieśmiało otwierają swoje pąki pokryte rosą.
Po głębszym zastanowieniu muszę stwierdzić, że lilia gra tu rolę wiodącą, jak w bukiecie, w którym ze wszystkich kwiatów ma największy i najbardziej rozłożysty kielich.
Jest jak żywcem wyjęta z zapachu Cartiera Baiser Vole z jej wszystkimi walorami.
Jeśli ktoś zasugeruje się nazwą i będzie szukał wyrazistej gardenii, raczej się zawiedzie, bo jest tu niezwykle nieśmiała i niewinna.
Coś o bazie?
Raczej nie, czuję tylko świeże kwiaty razem z liśćmi i łodygami.
Zapach uroczy, na pewno nie na chłody.
Jak dla mnie kwiatowo-zielony.
Dobra trwałość, łagodna projekcja.
Dla tych, co kochają białe kwiaty w porannej rosie:)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Floris Gardenia, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Floris Gardenia, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Gardenia marki Floris. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Gardenia marki Floris reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Stella McCartney Stella Burberry Weekend for Women Perry Ellis Portfolio Elite Donna Karan Donna Karan Gai Mattiolo That`s Amore! Dance Lei biehl parfumkunstwerke eo03 s.Oliver s.Oliver Hot Edition Women Demeter Fragrance Red Poppies Lili Bermuda Lily Mistral Gardenia Royal JoAnne Bassett Malmaison Stila Midnight Bloom