Marki » D E » drzewno - aromatyczne « Grupy

Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn

Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn

skórzany
Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Palais Jamais Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Palais Jamais marki Etro to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Palais Jamais został wydany w 1989 roku. Nutami głowy są bergamotka, petitgrain, jaśmin i mandarynka; nutami serca są brzoza, szałwia i piżmo; nutami bazy są wetyweria i mech dębowy.

Bergamotka Petitgrain Jaśmin Mandarynka

Brzoza Szałwia Piżmo

Wetyweria mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Palais Jamais by Etro.

Palais Jamais Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Mam identyczne odczucia jak Vertigo: początek jest zachwycający, wącham nadgarstek i nagle znajduję się w zacienionym zagajniku, małe kawałki jasnego nieba prześwitują przez ciemne gałązki, rozchylam je zaglądając ciekawie co dalej kryje ten tajemniczy zakątek, ziemia jest wilgotna, powietrze rześkie, aromatyczne i nabrzmiałe od ziół i zielonych liści. Ale niestety już po chwili ta rześkość zanika, ktoś brutalnie wyrywa mnie z błogiego snu i ląduję w dusznym zapleśniałym i niewietrzonym pokoju ze starymi glinianymi doniczkami na parapecie, z których wysypuje się oprószona siwizną ziemia, roczniki z "6" z przodu ( zapożyczyłam z jakiejś ostatniej recenzji, bardzo mi się spodobało ;)) pamiętają zapewne szkolne parapety z zielonymi kwiatkami, zakurzonymi i bez życia...miałam nawet dyżur w szkole i podlewałam je na długich korytarzach...wspomnienie nie najgorsze, ale ja tak pachnieć nie chcę, w dodatku jakaś chemiczna nuta proszku do prania przebija się i męczy mnie niemiłosiernie.
Trwałość ok, zapach spodoba się poszukiwaczom oryginalności w perfumach, ja kwiatki doniczkowe mogę przesadzać namiętnie ale zapach zmurszałej starej spleśniałej ziemi zawsze mnie odrzucał. No cóż, nie zaliczam się do eksperymenckich nosów, jestem taką Dulską wśród perfum, lubię, gdy ładnie pachną ;D

Kage
Kage

Przed oczami mam taki oto obrazek:
bezwietrzny letni wieczór, lodowaty tatrzański potok lawiruje korytem wyznaczonym przez mięsiste liście łopianów i znika w zasnutej wieczorną mgłą gęstwinie. W wykopanym nieopodal dołku tli się mech, korzenie, wiązki szałwii, suchych traw i kawałki brzozowej kory. Siedzący nieopodal mężczyzna leniwie pyka fajkę napełnioną jaśminowym tytoniem i popija z termosu gorzką Earl Gray.

Reasumując: szałwia, wetiwer, kora brzozowa, mech, odrobina jaśminu i bergamotki splatające się w nieco ziemisty, dymny szypr. Początek jest dość ostry, wytrawny i ziołowy, z czasem zapach się ociepla, odrobinę wysładza i snuje wokół noszącego herbaciano-jaśminowo-tytoniową mgiełką.
Wg mnie są to perfumy dość eleganckie, nadające się do pracy a jednocześnie nietypowe i zwracające uwagę - zwłaszcza na kobiecie.
Plusem dodatnim ;) jest ich niewysoka cena i mała popularność.

amanda
amanda

Dla mnie najbardziej wyczuwalna jest szałwia.
To ją stawiam na pierwszym miejscu.
Ale to nie ostra i szorstka szaławia,ale jest bardziej w stylu olejku o zapachu szałwii.
Olejku ,który dodajemy parę kropli do wody i zapalamy kominek.
Praktycznie nie potrafię doszukać się tu drzewnych powiązań.Zdecydowanie bardziej nasuwa mi się delikatny szypr.
Mech dębowy,omawiana szałwia,wetyweria jak najbardziej dają odczucie delikatnej aromatycznej szyprowości.
Kojarzy mi się jako mydełko o delikatnym szałwiowym zapachu,dającym bardzo przyjemną świeżość i czystość.

agusia12321
agusia12321

Bardzo oryginalny i intrygujący zapach gdzie nie uświadczysz słodyczy tak wszechobecnej w pachnidłach wypuszczanych ostatnio na rynek perfumeryjny.
Chociaż jest to dla mnie zapach suchy wręcz pylisty od którego aż drapie mnie w gardle ;) to jednak testuje się go z przyjemnością dlatego, że nie jest sztampowy; podoba mi się to. Za tą pylistość jest odpowiedzialna brzoza wraz z wetywerią z naciskiem na brzoza.
Cytrusów w Etro niestety nie czuję, ani jaśminu.
Bardzo oryginalne połączenie nut zapachowych.

vertigo
vertigo

Palais Jamais zachwycił mnie swoim początkiem: skojarzył mi się z zapachem zagajnika nad rzeką w ciepły dzień na granicy wiosny i lata, gdzie aromat zielonych, wilgotnych korzonków miesza się z dziko rosnącymi ziołami, mchem i korą brzozową.
Zielono-mszysty, odrobinę drewienkowy szypr.
Potem jednak zaczyna u mnie dominować petitgrain i bergamota i już nie jest tak ciekawie, zapach jakoś kwaśnieje i staje się bardziej chemiczny.
Dla mnie raczej trudny w odbiorze, ale bardzo interesujący. Dosyć ostry, wytrawny. Nie znam żadnego choć trochę podobnego.
Dla osób szukających letnich perfum o zapachu niesłodkim, niekwiatowym i nieowocowym :)
Warto było poznać.

Egzemplarze z wymienioną na opakowaniu Evernia Prunastri mają zawierać ekstrakt z 'prawdziwego' mchu dębowego.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Etro Palais Jamais, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Etro Palais Jamais, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Palais Jamais marki Etro. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Palais Jamais marki Etro reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Lancome Magie Noire Montale Intense Cafe Donna Karan Black Cashmere Humiecki & Graef Blask M. Micallef Les 4 Saisons: Automne Montana Parfum de Peau Perris Monte Carlo Bois d‘Oud Giorgio Armani Armani Gabriela Sabatini Magnetic Yves Saint Laurent La Collection Nu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer L`Artisan Parfumeur Dzongkha Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Yves Saint Laurent Nu Molinard Habanita Torrente L`Or de Torrente Olivier Durbano Black Tourmaline Diptyque Philosykos Nasomatto Black Afgano