Marki » D E » orientalno - przyprawowe « Grupy

Paisley Etro dla kobiet i mężczyzn

lekko korzenny
żółtych kwiatów
Paisley Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Paisley marki Etro to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Paisley został wydany w 2011 roku. Nutami głowy są bergamotka, liść czarnej porzeczki i kardamon; nutami serca są ylang-ylang, różowy pieprz i jaśmin wielkolistny; nutami bazy są wanilia, liść indonezyjskiej paczuli i ambra.

Bergamotka Liść czarnej porzeczki Kardamon

Ylang-ylang Różowy pieprz Jaśmin wielkolistny

Wanilia Liść indonezyjskiej paczuli Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Paisley by Etro.

Paisley Recenzje Perfum

amanda
amanda

Kardamon jest tu prawie niewyczuwalny.
Jeślli się pojawia to bardzo bladziutko i króciutko na początku.
Zapach nie jest typowem przedstawicielem przyprawowców.
Kojarzy mi się z deserkiem,takim nie za słodkim kremem waniliowym,którego góra posypana jest startą czekoladą.
Zapach jest puszysty,mięciutki jak owy deser,którym zajadamy się z przyjemnością w ogrodzie w otoczeniu porzeczkowych krzaków.
Puszystość i lekkość tego zapachu zupełnie nie pasuje do kategorii przyprawowej,gdzyż doskonale można używać go latem.
Jest w nich przyjemny chłodzik owych porzeczkowych krzaczków i lekka cytusowa soczystość.
Jak dla mnie jedynie na lato.

agusia12321
agusia12321

Upajający zapach przywodzący na myśl mix wielu kontynentów. W nim mieszają się nuty nowoczesności z tradycją. Są na pozór subtelne by znowu znienacka uderzyć pewną wyczuwalną ostrością czerwonego pieprzu.
Mieszanka kardamonu z pozostałymi składnikami sprawia, że pokochałam te perfumy miłością od pierwszego niuchnięcia. Kocham je czuć na sobie, nęcą mnie delikatną wonią ylang - ylang i kardamonem.
Projekcja - bardzo, ale to bardzo przyzwoita.
Trwałość - duża.

Izabela
Izabela

Faktycznie perfumy są pełne sprzeczności.
Spodziewamy się donośnego orientu, a otrzymujemy delikatne perfumy, lekkie i z pazurem.
Pierwszy kontrast to upojny, kobiecy jaśmin doprawiony różowym pieprzem. Słodycz kwiatowa i pieprz, który utrzymuje jaśmin w ryzach, nie pozwalając mu zawładnąć kompozycją.
Kolejne nuty to kardamon i ylang-ylang i zielone liście porzeczki.
Perfumy mają pazura, zaciekawiają i fajnie wibrują.
Są jednocześnie lekkie i jakieś takie roześmiane... Mogą być fajnym letnim kompanem. Nie są duszące, przytłaczające, są po prostu... Fajne...

blueberry
blueberry

Paisley to atak świeżo roztartego liścia czarnej porzeczki, ociekającego eterycznym sokiem (od razu przypomina mi się dzieciństwo i obieranie porzeczek w ogrodzie dziadków... i pomyśleć, że kiedyś tego nie lubiłam, a teraz wiele bym dała, żeby znów tego doświadczyć), do tego dochodzi mnóstwo kardamonu, co łącznie odpowiada za bardzo interesujący chłodząco-rozgrzewający efekt. Wyczuwam też odrobinę różowego pieprzu, który o dziwo, potrafi być piękny, zwłaszcza w połączeniu z kwiatami, z których w tej kompozycji mogę zidentyfikować na pewno jedynie lekko pudrowy ylang-ylang.

I faktycznie, wychodzi na to, że jest to zielony, aromatyczny orient! Kiedy noszę je na skórze mam wrażenie, że piję jednocześnie gorącą masala chai (kardamonowe rozgrzanie) i sięgam po lassi (przyjemne ochłodzenie), ze spokojem, że taki eksperyment nie zakończy się bólem gardła. Po kilku godzinach tego dualizmu baza wysładza się waniliowo-ambrową pierzynką, pokrywającą moją skórę jeszcze bardzo długo.

Rezultat: kolejna butla Etro na liście życzeń ;)

zielona
zielona

Mam z tym zapach problem - nie potrafię go rozebrać. Uff, napisałam to, tak jakby wstyd już mniejszy ;]
Paisley jest tak irytująco spójne, że nigdy nie mam pewności czy to ylang-ylang na kardamonowej bazie, czy liście porzeczki otulone paczulą. No ni cholery.
Nie pasuje mi też do kategorii orientalno-przyprawowej, jest zbyt kwiatowy, ale nie orientalnie tylko zielono. I ta puchata wanilia w bazie, mmm. [To może: aromatyczno-zielono-drzewno-kwiatowo-przyprawowa? ;]

Same sprzeczności, efekt na skórze - genialny.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Etro Paisley, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Etro Paisley, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Paisley marki Etro. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Paisley marki Etro reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Trussardi Python Serge Lutens Jeux de Peau Parfum d`Empire Cuir Ottoman Serge Lutens Fleurs d'Oranger Frapin 1270 Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Guerlain Shalimar Thierry Mugler Alien Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Hermes Elixir des Merveilles Christian Dior Poison Frapin 1697 The Different Company De Bachmakov Emanuel Ungaro Ungaro 2007 Annayake Miyako John Galliano John Galliano Vivienne Westwood Boudoir Esteban Folie de Figue Rance 1795 Helene M. Micallef Ananda