Marki » D E » orientalno - drzewne « Grupy

Etra Etro Etro dla kobiet i mężczyzn

Etra Etro Etro dla kobiet i mężczyzn

Etra Etro Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Etra Etro Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Etra Etro Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Etra Etro Etro dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Etra Etro marki Etro to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Etra Etro został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są kolendra, kardamon i brazylijskie drzewo różane; nutami serca są jaśmin, róża, geranium, papryka, cedr i drzewo sandałowe; nutami bazy są piżmo i wanilia.

Kolendra Kardamon Brazylijskie drzewo różane

Jaśmin Róża Geranium Papryka Cedr Drzewo sandałowe

Piżmo Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Etra Etro by Etro.

Le Feu d'Issey
Poivre Piquant
Truly Unique

Etra Etro Recenzje Perfum

Maialen
Maialen

Tak! @Kiszonyogor95 trafił w samo sedno z recenzją Etro Etra.Posiadam dokładnie te same wrażenia aczkolwiek testowałam chyba wszystkie zapachy Etro.
Nie powiem.b.lubię markę Etro,ale problem jest taki,że niektóre z tych zapachów są podobne do siebie.
Gdybym zabawiła się w layering i dodała do Etro Etra coś z wetiwerem,może otrzymałabym coś na wzór Shaal-Nur?
A może nie?
Kardamon zastosowany w Etra przypomina mi z lekka Bvlgari Blv pour Homme,par exemple.I jeszcze coś,z serii ''ale to już było''(vide:recenzja Pani z Mona Lisą w awatarze).

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Nie znam zbyt wielu zapachów od Etro, a właściwie to znam dwa i oba nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Etra jest właśnie jednym z nich – to perfumy przyjemne w odbiorze, dobrze skonstruowane, ale jednocześnie ani specjalnie oryginalne, ani zadające w pamięć.
Otwarcie kompozycji to przyprawy – przede wszystkim kardamon, a także nieco kolendry i może odrobina pieprzu. Wybrzmiewają one w dość ciekawy, lekko kwaśnawy sposób i nie drażnią receptorów węchowych, jak to często z przyprawami bywa. Dość szybko pojawia się serce zapachu – geranium, trochę róży oraz słodkawe drewno. Kompozycja się ociepla, wygładza i staje się bardziej przytulna. Czasami gdzieś tam przebija się ta papryczka, ale dla mnie jest to raczej ulotne wrażenie. W bazie dochodzi jeszcze trochę piżma i to by było właściwie na tyle.
Pomimo całkiem zgrabnej kompozycji, Etra masakrycznie traci w moich oczach ze względu na parametry użytkowe – projekcja właściwie od początku jest słaba, a już po godzinie blisko skórna i zapachu trzeba szukać... Trwałość to maksymalnie 4-5h, czyli naprawdę lipa.
Jak już mówiłem, Etra nie zapisze się na długo w mojej zapachowej pamięci… To poprawny, dobry jakościowo, ale nie wzbudzający u mnie większych emocji zapach, w dodatku z beznadziejnymi „osiągami”. Nakierowany raczej na damską stronę mocy i nadający się do noszenia właściwie przez cały rok.
Mówiąc krótko – szału ni ma ;)

mamigora
mamigora

Mmmmm...:) Nikt jeszcze nie odhaczył, że podobne do Voyage Hermesa, zapewne za sprawą kardamonu, który wybija się na pierwszy plan.
Etra Etro choć mocno przyprawowe pachną kobieco, jak choinka na której zawieszono maleńkie, lśniące landrynki o smaku różanej konfitury. Jest to według mnie zapach lasu iglastego, przypomina wieczorne spacery piaszczystą ścieżką odgrodzoną wydmami od wzburzonego morza. Daje poczuccie komfortu i wolności.
Na poczatku jest rześko, słodko, delikatnie, z czasem kompozycja sie ociepla i pozwala od czasu do czasu przebić ostrej papryczce ( z ta papryczką mi trochę nie po drodze, bo zapach zbyt się wyostrza) Słodycz dość już poskromiona, przeistacza się z filigranowych landrynek w dojrzałą i kuszaca wanilię. Choć Etra jest według mnie zmysłowa, nie jest typowo ''salonowo-imprezowym" pachnidłem, jest bowiem intymna i naturalna, to ścieżka do lasu, a nie czerwony dywan.

hasi
hasi

Podoba mi się bardzo.
Najmocniej wyczuwam kardamon, który bardzo lubię, do tego róża z sandałowcem, a na końcu pojawia się wanilia. Całość jest dość słodka, otulająca, ciepła. Nie umiem tego wytłumaczyć i nie chcę popadać w patos, niemniej jednak Etra kojarzy mi się z wczesną jesienią- ze smutkiem żegnamy odchodzące lato, ale przecież wciąż jest pięknie- mamy złote liście na drzewach, jabłka i dynie w sadzie.
Niestety, rzeczywistość boleśnie daje o sobie w Etrze znać- 4 godzny i koniec, po zapachu ani śladu. :( Spróbuję jeszcze w cieplejsze dni i jak będzie lepiej to sprawię sobie butelkę, jak nie to rozstanę się ze smutkiem.

Arsenicum
Arsenicum

Nie znam legendarnych perfum Issey - może to i dobrze, bo będę mógł ocenić Etrę bez porównań do tego (jak mówią recenzje) niesamowitego zapachu.
Etra jest kardamonowo różana, z wyraźnym, drzewnym polotem. Uniseks, z lekkim przechyłem w damską stronę, jednak bardziej liberalni faceci mogą się z Etrą zakumplować.

Otwarcie (szkoda, że krótkie) należy do kardamonu, jednak nie jest to zwykły kardamon wąchany ze słoiczka. Tutejsza przyprawa ma wyraźny, różany wydźwięk, który nabiera siły wraz z ewolucją kompozycji do serca. W sercu, następuje podmianka, bo kardamon schodzi na drugi plan, a na pierwszy wychodzi róża (w składzie widnieje również geranium, zatem efekt różany jest zwiększony). Nie umiem ugryźć bazy, jakaś taka niemrawa, ni to słodkie, ni to kwasne - niewyraźne jakieś, bezpłciowe i bez polotu.
Jak widać, Etra nie namalowała w mojej głowie żadnego wyraźnego obrazu. Jedynie u schyłku serca, pojawia się mleko rozlane w kuchni wypełnionej zapachem kardamonu i różanych aromatów, jest też nieco duszno.
Czy polecam? Chyba tak, kompozycyjnie nieźle, nowe doznanie olfaktoryczne jest, jednak nic poza tym.
Kto testował przynajmniej trzy kompozycji marki Etro, ten wie, że parametry są znakiem rozpoznawczym włoskiej firmy. Standardowe cztery godzinki przy słabej projekcji.

monika690
monika690

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że znam ten zapach, kiedyś wąchałam lub nawet miałam zapach o podobnej nucie i coś mi się kojarzy z zapachem z Yves Rocher. U mnie prym wiedzie kardamon w wersji mało przyjemnej, bo lekko kwasi całą kompozycję. Dzisiaj pierwsze testy, potestuję trochę w innej temperaturze i zobaczymy co z tego wyjdzie.

amanda
amanda

Hm..początek to słodkie korzenne wino,aż chciałoby się odruchowo łyka zrobić,nawet w maju.
No kardamon to wspaniała przyprawa,miałam z nią już styczność wiele lat temu próbująć od osób pochodzących z odległych krajów i kultur.
Toteż bardzo lubię kardamon szczególnie w herbatce,rozkruszone nasiona kardamonu nadają wspaniały aromat.
Wogóle kocham się w aromatycznych przyprawach,więc koło Etro nie mogę tak sobie obojętnie przejść.
No i co tam dlej wyrabia się z zapachem?,łagodnieje,zero wina,pojawia się róża z oba aromatycznymi drewnami.
Czyli typowy otulacz jesienno zimowy,ciepełko,grzane winko,aromaty,klimaty.
To jest to!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Etro Etra Etro, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Etro Etra Etro, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Etra Etro marki Etro. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Etra Etro marki Etro reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cartier Le Baiser Du Dragon Donna Karan Black Cashmere Gucci Gucci pour Homme Serge Lutens Fille en Aiguilles Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon M. Micallef Gaiac Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Fendi Fendi Theorema Satellite Padparadscha Hermes Elixir des Merveilles Shiseido Feminite du Bois Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer L`Artisan Parfumeur Dzing! Parfum d`Empire Wazamba Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Serge Lutens Feminite du Bois Christian Dior Dune Annayake Miyako Lubin Idole Eau de Parfum