Marki » D E » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Knowing Estée Lauder dla kobiet

Knowing Estée Lauder dla kobiet

Mam: 16 Miałem: 20 Chcę: 11 Ukochany zapach: 1

Knowing Estée Lauder dla kobiet Filmy Knowing Estée Lauder dla kobiet Filmy

Knowing marki Estée Lauder to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Knowing został wydany w 1988 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Elie Roger. Nutami głowy są aldehydy, mimoza, kolendra, tuberoza, melon, Śliwka, nuty zielone i róża; nutami serca są kwiat pomarańczy, liść laurowy, paczula, korzeń irysa, jaśmin, konwalia, cedr, kardamon i pittosporum; nutami bazy są przyprawy, drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, cywet, korzeń irysa, mech dębowy i wetyweria.

Aldehydy Mimoza Kolendra Tuberoza Melon Śliwka Nuty zielone Róża

Kwiat pomarańczy Liść laurowy Paczula Korzeń irysa Jaśmin Konwalia Cedr Kardamon Pittosporum

Przyprawy Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Cywet Korzeń irysa Mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Knowing by Estée Lauder.

Paloma Picasso
Soir de Lune
L'Arte di Gucci
Diva
Donna Trussardi

Knowing Recenzje Perfum

aranka
aranka

Och...coż za szypr ,klasyka gatunku kunsztowna kompozycja.
Zapach bardzo emanujący .
Miałam dwa flakony i.......chyba jeszcze do niego wróce?

Piękny szypr – początek słodki, owocowy, z wyraźną nutą śliwki. Później dołącza róża i klasycznie szyprowe nuty – paczula i mech dębowy. Zapach jest odrobinę kwaśny, a w bazie wytrawny i nieco męski, dzięki sporej ilości wetiweru.

Nie do końca mój zapach, bo z szyprami mi się generalnie nie układa, ale niewątpliwie wielka klasa.

kolorowo13
kolorowo13

Gdy pierwszy raz wąchałam te perfumy, wydały mi się dość surowe, poważne z męską nutą. Następnym razem odebrałam je zupełnie inaczej: zielony, soczysty, przestrzenny, nieco surowy, może nawet lekko owocowy ale nie słodki. Okazał się dla mnie idealny na upały. Nigdy nie nazwałabym go eleganckim smrodkiem. Dla mnie to jeden z ciekawszych zapachów. Bywały jednak dni, kiedy zbyt intensywnie wyczuwałam cywet i wtedy nie czułam się komfortowo. Woda perfumowana utrzymuje zapach przez cały dzień. Moim zdaniem bardzo eleganckie.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

W sumie dość łagodny (ale zaznaczam, że moim punktem odniesienia jest królowa szyprów - Mitsouko) i taki poprawny szypr, przy tym elegancki i nieprzesadzony w żadną stronę. Ładnie ułożony, wygładzony, idealnie się nadaje jako "szypr dla początkujących" ;) Ostrzejszy jednak i bardziej wytrawny od np. Soir de Lune Sisley. Taki szypr po środku.
Bardzo lubię te perfumy. Czasem jednak brakuje mi w nich czegoś, co by przechyliło w którąkolwiek stronę tę idealnie wyważoną szalę, skierowało by tę piękną i aż za bardzo zrównoważoną kompozycję w jakimś kierunku. Nie wiem, może głupio się czepiam, a może to ideały są czasem troszkę nijakie, nudne?
Dlatego ja, pomimo że bardzo doceniam, wolę od nich nie tylko Mitsouko (oczywista oczywistość! :D ), ale i miodowe, nielubiane przez wielu Soir de Lune ;)
Knowing używam czasem i to z satysfakcją, ale bez większych emocji.

Acha, mam i opisuję starszą wersję EDP, w takiej bryłowatej butli bez atomizera.

EDIT: Knowing to piękny, gładki, różany szypr! Co też ja myślałam sobie, wypisując powyższe jakiś czas temu - naprawdę... ?

Zebra35
Zebra35

Zapach jest piękny. Elegancki, kobiecy, stylowy. Butelka szalenie efektowna i dopracowana w każdym szczególe.Moja mama zawsze mówiła, że to "drogi luksusowy smród" - cóż, nie była fanką szypru... :-) Są ultrakobiece, ale tą dojrzałą, wyrafinowaną kobiecością.Raczej ciężkie.Wręcz nie pasują dla młodych osób.Chyba bardziej szyprowe niz kwiatowe. Zdecydowanie zobowiązujące - nie do T-shirta i jeansów.Trwałość - jak najbardziej zadowalająca.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Estée Lauder Knowing, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Estée Lauder Knowing, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Knowing marki Estée Lauder. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Knowing marki Estée Lauder reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Clinique Aromatics Elixir Guerlain Shalimar Chanel Coco Eau de Parfum Paloma Picasso Paloma Picasso Sisley Soir de Lune Lancome Magie Noire Cartier Must de Cartier Cartier La Panthere Chanel Chanel N°5 Emanuel Ungaro Diva Sisley Eau du Soir Bottega Veneta Bottega Veneta Gres Cabochard Hermes 24 Faubourg Lanvin Arpege Christian Dior Dune Pierre Balmain Vent Vert Original Calvin Klein Obsession Yves Saint Laurent Opium Lancome Tresor