Marki » D E » kwiatowe « Grupy

Estee Estée Lauder dla kobiet

Estee Estée Lauder dla kobiet

aldehydowy

Estee marki Estée Lauder to kwiatowe perfumy dla kobiet. Estee został wydany w 1968 roku. Estee stworzyli Betty Busse i Bernard Chant. Nutami głowy są aldehydy, kolendra, tuberoza, lilia, malina, brzoskwinia, cytryna i ylang-ylang; nutami serca są miód, goździk (roślina), irys, korzeń irysa, jaśmin, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, mech dębowy, cedr i styraks.

Aldehydy Kolendra Tuberoza Lilia Malina Brzoskwinia Cytryna Ylang-ylang

Miód Goździk (roślina) Irys Korzeń irysa Jaśmin Konwalia Róża

Drzewo sandałowe mech dębowy Cedr Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Estee by Estée Lauder.

Magie Noire

Estee Recenzje Perfum

EJo
EJo

"Estee" to naprawdę wielka klasa. Nie wdzięczy się, nie strzela oczami, nie stara się być "ładna" - jak kobieta świadoma swej wartości, która nikomu nie musi nic udowadniać. W otwarciu mocno aldehydowa, tuberozowa i ylangowa - tego ostatniego składnika mocno się bałam zważywszy, że na mojej skórze jest mocno ekspansywny i potrafi "przywalić" przyćmiewając inne nuty. Kwiaty jednak zostały doskonale zrównoważone kolendrą, dając zapachowi niespodziewaną, ziołową przeciwwagę, cudowną dla mojego nosa - delikatną zrazu, później coraz bardziej wyczuwalną :) W środkowych nutach pojawia się miód, odrobina jaśminu i pudrowego, pięknego irysa. Jaśmin pięknie współgra z kolendrowym tłem, miód ociepla tę goryczkę, irys ją łagodzi. Przez moment czuć leśną konwalię, nadającą zapachowi lekkiego chłodu. Nie czuję goździka, ale to zupełnie mi nie przeszkadza ;) W końcówce zapach robi się łagodniejszy, słodszy. Baza przepiękna, drzewna i ciepła - mech dębowy, cedr i sandał spokojnie układają się na mojej skórze.

Estee jest zupełnie inna niż tworzone obecnie zapachy, nieulotna i charakterystyczna. Ma w sobie czar i elegancję, pewną "nieśpieszność", i mimo swojej mocy, delikatność. Nie pasują do niej wszelkie określenia typu "killer", nie jest ultra kobieca w potocznym rozumieniu tego słowa, ale nie ma w sobie również cech uniseks. Mimo iż jest dość przewidywalna, zauroczyła mnie bardzo. Nie potrafię ciągle powiedzieć dlaczego ;)

Estee by Estée Lauder 2.67 out of 5 based on 12 ratings and 1 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Estée Lauder Estee, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Estée Lauder Estee, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Estee marki Estée Lauder. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Estee marki Estée Lauder reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Clinique Aromatics Elixir Christian Dior Diorella Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Estée Lauder Youth-Dew Molinard Habanita Estée Lauder Private Collection Emanuel Ungaro Diva Givenchy Ysatis L`Artisan Parfumeur Dzing! Joop! Joop! Femme Gloria Vanderbilt Vanderbilt Guerlain Shalimar Christian Dior Poison Les Parfums de Rosine Un Zephir de Rose Elizabeth Taylor Black Pearls Yves Saint Laurent Opium Bourjois Soir de Paris (Evening in Paris) Nina Ricci L'Air du Temps Leonard Balahe