Marki » D E » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Molecule 01 Escentric Molecules dla kobiet i mężczyzn

Molecule 01 Escentric Molecules dla kobiet i mężczyzn

Mam: 60 Miałem: 16 Chcę: 26 Ukochany zapach: 4

Molecule 01 marki Escentric Molecules to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Molecule 01 został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Geza Schoen. Perfumy zawierają takie składniki, jak iso e super.

Iso E Super

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Molecule 01 by Escentric Molecules.

Kashmina Touch
Eau de Cartier
:P
Not A Perfume
Juniper Sling

Molecule 01 Recenzje Perfum

Edi
Edi

To nie są perfumy w potocznym rozumieniu. To wrażenie - powiew - przez każdego inaczej odbierane. Wg mnie długo utrzymują się na ubraniach a użyte na skórę są czasem niewyczuwalne. Kupiłam, testuję i waham się czy zostać z nimi na dłużej. Gdy już wczoraj po raz ostatni ich użyłam a dziś zdecydowałam się puścić dalej w świat, zdążył się cud. Od rana czuję Molecule przy sobie choć nie wiem skąd. Już sama nie wiem co robić, lubię zapachy mocne i zdecydowane a te bawią się za mną i robią ze mną co chcą.

Nan
Nan

Od ok. 3 godzin noszę "nic" na sobie i stwierdzam co następuje. Na mnie "nic" pachnie jak Eau de Cartier. Ni mniej ni więcej. Czasem się zmienia i miejsce Cartier zajmuje suche drzewo sandałowe, takie jakie pamiętam z arabskiego różańca (czy jak tam nazwać te koraliki z chwostem, które kiedyś przywiozłam z Libii). Niemniej 90% czasu Molekuła ma twarz Cartiera. Bardzo lubię tego Cartiera, chociaż nigdy nie trafił do mojej kolekcji, nie wiem właściwie dlaczego. Obawiam się, że Molekuła też nie trafi, chociaż cieszę się, że ją poznałam.

Gdybym nie znała Cartiera Molekuła wywarłaby pewnie na mnie wstrząsające wrażenie, takie, jakie wywarł Cartier w 2001 roku.

Suplement:
Trochę Molekuły wylądowało na rękawie mojej kurtki. Rękaw ten pachniał intensywnie przez wszystkie dni robocze, od poniedziałku do piątku ;) niejednokrotnie zagłuszając mi odbiór zapachów, które nosiłam na skórze, a czasem w bardzo ciekawy sposób je podbijając. W czwartek postanowiła sobie poszaleć i wypełniła wonią cały biurowy pokój, wcale niemały, w którym siedzę. Bo tak. Jest to naprawdę niezwykła substancja, każdy perfumoholik powinien spróbować jej choć raz. Choćby po to, by móc ją potem tropić w innych perfumach, których twórcy nie przyznają się do jej użycia (jak choćby w męskiej wersji Encre Noire).

Piotrek007
Piotrek007

- Dzień dobry, poproszę 'nic'.
- Oto szklaneczka Pana 'nic', smacznego.
- Jakie to 'nic' wspaniałe i zagadkowe... Poproszę o dolewke!

Tak właśnie odbieram molekuły, bo niby 'nic', a piękne i intrygujące.
Początkowo, jak wiele osób, nie poczułem 'nic', no ale błagam.... Przecież ludzie nie mogą się zachwycać takim małym 'nic'! Czekałem, czekałem i doczekać się nie mogłem, więc zaaplikowałem więcej! No trudno, 'nic' tu nie ma... W pracy po kilku sekundach ktoś skomentował, że chyba wylałem na siebie butelkę perfum, moja reakcja była bezcenna. Chodzenie do przodu, do tyłu i wciąganie powietrza przez nos. 'Nic'...
Dopiero po nałożeniu na molekuły Gucci PH, poczułem jakiego kopa dostał mój niegdyś ulubiony zapach. Powstało więcej dymu, więcej drzewa, zapach nabrał mocy i sam czułem go na sobie przez ponad 12 godzin (wynik uprzednio nieosiągalny)! Wtedy zrozumiałem o co w tym chodzi.

Jestem niestety jednym z tych, którzy tych molekuł nie wyczuwają. Jeśli się to zdarzy (czasem bywa), czuje lekko słodkie, pieprzno - kadzidlane nuty. Jednak w połączeniu z innymi perfumami, wszystko nabiera innego kontrastu, staje się inną historią i nową przygodą. Dla takiej zabawy warto nabyć swoje molekuły :)

Trwałość i projekcja? Jak ja niby mam w tym wypadku ocenić 'nic'??! Nie wiem... Ale polecam koktajl z molekułami!

Natasza_88
Natasza_88

Ilekroć testuje Molecule 01,czuje pieprz... czysta esencję pieprzu i powietrza... nie przeszkadza mi to,a wręcz odwrotnie, to moja ulubiona nuta,ubostwiam zapachy mocno pieprzne :) niestety, czar pryska po 15 minutach i coraz mniej ich na mnie pozostaje... no chyba, że tylko tak mi się wydaje... nie próbowałam łączyć ich z innymi zapachami,a i nie testowalam jako bazę... pocieszające jest to,ze po 2-3 h ponownie czuje mój ukochany pieprz,jak by do mnie wróciły. Ale tak to chyba już z nimi jest... :D

Piodr
Piodr

Należę do tych, którzy wyczuwają od siebie Molecuły. Jak już je czuję, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że przypominają mi takiego rozwodnionego Loewe 7. Poza tym lubię mieszać je z innymi perfumami, i wtedy wyczuwam obydwa zapachy na zmianę.

Jakiś czas temu znajoma wyjęła z torebki mały flakon Molecuł, i obficie się spryskała. Zrobiła to w aucie, więc czekałem że zaraz udeży we mnie chmura zapachu, a pozostali pasażerowie opuszczą szyby. Ale nic bardziej mylnego. Zapach podleciał i zaraz uciekł. Potem, już na zewnątrz, poczułem od niej jakieś nuty, ale kolan mi nie ugięło, a i motylków w brzuchu nie miałem...

Jeszcze pozostała kwestia potegowania zapachu. Pomyślałem że spróbuję do 6 ml odlewki Molecuł dodać 2.5 ml próbkę Creed'a Aventus. Efekt ? Podobno czuć mnie na całym holu, a ogon się ciągnie na kilka metrów.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Początkowo nie poczułam nic. Na całej dłoni, którą dwukrotnie spryskałam. Dopiero, kiedy wyszłam z perfumerii na słońce, dotarł do mnie miły i naprawdę intensywny zapach. Wiadomo skądinąd, że Iso E Super daje przerożne efekty olfaktoryczne - ozonowe, prania, prasowania, kwiatowe, potu, kminku, drzewne, itp. U mnie pojawił się przemiły i niezwykłe trwały zapach żywiczny, bardzo zbliżony do tego, który lubię m.in. w Nasengold :P, Saharienne YSL, Acqua di Sale itp.
Pomysł jednoskładnikowych perfum jest nietypowy, a pomysł wypełnienia flakonu wyłącznie jedną molekułą i to uważaną za bezzapachową, jest genialny w swojej przewrotności. Świetnie pokazuje istotną cechę odbioru sztuki perfumeryjnej: interpretacja odbiorcy jest maksymalnie spersonalizowana. Tak jak interpretacja literatury zależy w dużym stopniu od indywidualnego wyrobienia i dotychczasowych doświadczeń (i w związku z tym wrażliwości i gotowości) czytelnika, tak odbiór perfum zależy od doświadczeń olfaktorycznych odbiorcy, świadomości różnych estetyk tej sztuki, ale przede wszystkim różni się zależnie od jego skóry.
Niesamowite. Noszący jest jakby współautorem tych perfum :)

Izabela
Izabela

Muszę stanąć w ich obronie.
Nie będę pisać, z czego się składają, bo nie są zbyt skomplikowane :)
Ale pachną wspaniale zarówno solo, jak i użyte jako podkład.
Pierwszy raz poczułam te perfumy na spotkaniu w sierpniu, gdy Roq nimi pachniał. Ten zapach na Nim pachniał obłędnie. Roq nawet poperfumował mi sweterek, żeby się przekonać jak się z nimi czuję.
Ostatnio zamówiłam ich próbkę z perfumerii i wypróbowałam solo. Super, lekkie, bardzo ruchliwe. Nie wypełniają pomieszczenia, ale czuję je przy każdym ruchu.
A najlepiej pachną użyte jako podkład pod inny zapach. Bo dodają mu lekkości, życia i ogon.
Iso e super jak dla mnie bomba. I trwają, trwają bez końca. Taki mały składnik a jaką ma trwałość :)

MrGwyn
MrGwyn

Jestem z obozu tych, którzy mówią, że to jednak nic specjalnego, przy czym nie chodzi tu o to, że to czysta chemia i 'kompozycja' z jednego składnika. Czuję tu ostrą szarość, która wkręca się przemocą w mój mózg i coś jak piżmo. Gdyby obrazy mogły pachnąć to wszelkie wizualne przedstawienia męskiego zarostu, czy to rysunek, czy fotografia, dla mnie pachniały by jak iso e super. Takie mam skojarzenia. Kilkudniowy, twardy zarost i nic więcej. Takoż nie dziwi mnie zupełnie tak wieelki udział w jednej butelce perfum takich samczych wyjadaczy jak Terre Hermesa i inne, które są dla mnie bardzo pompatyczne oraz nachalnie i oczywiście męskie.
Więc tak samo jak żadnego wrażenia nie robi na mnie zarost na męskiej twarzy, to tak samo Molecule 01 nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem, jedynie odkryłem, co w tych wszystkich męskich perfumach zachowuje się tak bardzo macho.

germanita
germanita

Kocham ten niebywale cielesny, seksowny zapach!!! Nie znam innego takiego i innego tak trwałego!!!
Jest bardzo uniwersalny! mogę go mieszać z każdym zapachem

Roq
Roq

100 mililitrów czystej erotyki... Mam gdzieś, czy to czysta chemia, czy nie, ale tak osobliwego zapachu nie czułem jeszcze nigdy. Wielu malkontentów będzie narzekać, że to proteza zapachów, że sama chemia itd. Mam to gdzieś, skoro czuję się w nim, jak "kosiarz wagin" :) Jest po prostu niesamowity, a swoją konstrukcją i genialnością działania zostawia za sobą mocno utytułowaną konkurencję. Trudno nawet go opisać. Może tak pachną feromony, o ile feromony mogą pachnąć? Powiedzmy, że dla mojego nosa jest to zapach modernistyczno-orientalno-waginalny... Ktoś to w końcu musiał napisać
Wstyd to pisać publicznie, ale ten zapach na kobiecie, jest lepszy od kilograma viagry...
Dla mnie - bomba. Zamiast pracować, czy czytać, wącham swoją rękę. Pachnę tak pięknie, że niedługo wyjdę za siebie za mąż...
A że to ponoć samo ISO E-Super? Słyszy się tu i ówdzie o pomysłowych Dobromirach i ich zbiorowych zakupach tego ISO w beczkach z Chin, tylko, że to już tak nie pachnie. What you pay is what you get...

A tym, którzy z definicji odrzucają tę chemię przypominam, że ci Wielcy podrapali się w głowę i pakują ISO-E do swoich zapachów.
Przykłady? A proszę:
Ukochany tu Terre Hermesa składa się w 55% z ISO-E, a Encre Noire z 45%. Nie takie straszne to ISO-E Super. Nieprawdaż? :)

pknbgr
pknbgr

Nie dałem się nabrać. Na mnie to nie pachnie, lub smęci czymś, co przypomina "zamulony koperek".
Bardziej ciekawostka perfumeryjna sprawdzająca podatność na sugestie, niż pełnoprawne perfumy.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Escentric Molecules Molecule 01, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Escentric Molecules Molecule 01, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Molecule 01 marki Escentric Molecules. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Molecule 01 marki Escentric Molecules reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Fille en Aiguilles Hermes Eau des Merveilles Comme des Garcons Black Comme des Garcons Wonderwood Hermes Voyage d'Hermes Parfum Serge Lutens Ambre Sultan Hermes Voyage d`Hermes Donna Karan Black Cashmere Prada Infusion d'Iris Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais M. Micallef Gaiac Lalique Encre Noire Nasomatto Black Afgano Diptyque Philosykos Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Tom Ford Sahara Noir Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Bois d'Encens Olivier Durbano Black Tourmaline Bvlgari Black Hermes Hermessence Ambre Narguile