Marki » D E » kwiatowe « Grupy

Especially Escada Delicate Notes Escada dla kobiet

Especially Escada Delicate Notes Escada dla kobiet

Especially Escada Delicate Notes Escada dla kobiet Zdjęcia Especially Escada Delicate Notes Escada dla kobiet Zdjęcia

Especially Escada Delicate Notes marki Escada to kwiatowe perfumy dla kobiet. Especially Escada Delicate Notes został wydany w 2012 roku. Nutami głowy są grejpfrut, gruszka i róża japońska (hamanasu); nutami serca są róża, ambrette (piżmo ambrowe) i ylang-ylang; nutami bazy są nuty drzewne i piżmo.

Grejpfrut Gruszka Róża japońska (Hamanasu)

Róża Ambrette (piżmo ambrowe) Ylang-ylang

Nuty drzewne Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Especially Escada Delicate Notes by Escada.

Especially Escada
Mon Jasmin Noir

Especially Escada Delicate Notes Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

To i ja cichuteńko się przyznam, że mnie Delikatne Nuty Escady przypadły niegdyś do gustu :)
Ja odczuwam ten zapach jako słodkie ale nie przesłodzone dojrzałe gruszki rozgrzane letnim delikatnym słońcem i zatopione w płatkach pastelowych mięciutkich róż. Przyznaję jednak, że po dłuższym noszeniu zapach trochę mnie zaczął denerwować swoją jednostajnością i zbytnią uładnością, przystosowaniem, jednakże do biura, szkoły czy po prostu na co dzień, jak najbardziej :)
Flakon śliczny, ale bardzo nieporęczny.
Jak to było? De gustibus...Ufff, jak dobrze, że wszyscy mamy różne gusta :D

ptissot
ptissot

He he uśmiałem się czytając poniższą recenzję - (dygresja o maturze i całościowo lekkie pióro autora) więc nadmuchałem balonika ale napiszę kilka słów od siebie - w wielu recenzjach zauważyłem, że autorzy uważają się za kreatorów, nie omylnych cenzorów gustu - oczywiście nie swojego - nie kupujcie, nie piszcie opinii na podstawie próbek czy odlewek, zapach chemiczny, zapach dla kobiet powyżej 30 lat itp itd - i bardziej im zależy na zdobyciu balonika aby połechtać swoje ego niż na obiektywnej opinii - ponadto wiara w teorie spiskowe, że to pracodawcy z Sephory czy takich firm jak Gucci Dior itd dobijają pozytywne opinie pod ich recenzjami dobiła mnie ostatecznie :-)
Za parę zł można kupić kilkadziesiąt / kilkaset "lajków" na facebooku a taka ilość głosów na plus na fragrantica zapewnia na wieki komplet baloników lub na minus i kasowanie konkurencji.
Czy to się przełoży na wielką sprzedaż? Nie - bo moim zdaniem każdy inaczej odbiera dany zapach - i kupowanie w ciemno dużego flakonu na podstawie recenzji jest częściowo pozbawione sensu. Chyba, że jest się owcą idącą ślepo za baranem lub ma się sporo kasy na wyrzucenie kilkuset zł w przypadku nie trafionego zakupu.

Ja zupełnie inaczej odbieram Delicate Notes - po wielu lukrowatych słodziakach Escada przedstawia kwiatowy delikatny subtelny zapach - to ryzykowne posunięcie bo fanki firmy nie znajdą w niej nic co było w poprzednich zapachach - ale znajdą piękną bardzo delikatną różę - kwiat setki razy brany na warsztat przez perfumiarzy - chyba prawie każda firma pokazywała swoje róże, ciężkie esencjonalne oudowe róże Armani Prive czy Montale albo czekoladowy Angel Rose TM itp itd
A Escada pokazuje różę pink - nie nachalną, taką zerwaną rano, jeszcze z kropelkami rosy, żeby nie była zbyt metaliczna i sucha została osłodzona bardzo delikatnie aromatem gruszki - dodatki piżma dodają subtelność i intymność - całość to taki aromat dla siebie - nie drażni i nie walczy z otoczeniem ale gdy poczuję ten zapach za sobą - na 100% odkręcę głowę, żeby być bliżej źródła tego zapachu bo bardzo mi się on podoba.
Nie czuję też chemikaliów w tym zapachu - jakaś mała doza syntetyczności daje nowoczesność i uniwersalność - zapach równie dobrze pasuje do t-shirta jak i do bardziej oficjalnych strojów.
Lubię w perfumach to, że każdy może inaczej je odbierać.

Argentum
Argentum

Testując ubiegłoroczny wypust Escady, nasunęły mi się dwie myśli. Pierwsza, błaha - "jak tak dalej będziesz siedział w tych perfumach, to nie zdasz matury".:D Druga, większego kalibru - dla kogo jest fragrantica? Gdy ktoś napisze negatywną recenzję perfum, automatycznie jest źle odbierany przez otoczenie, fanów danej woni i "zakamuflowaną opcję Seforową". Nie wierzę, że największe sieciowe perfumerie nie mają tutaj swoich ludzi, którzy oceniają recenzje - pozytywne na plus, negatywne na minus. Marketing rządzi się swoimi, okropnymi prawami. Może trochę zawiało teorią spiskową, ale jestem tu już kawałek czasu i widzę, jak piękne, aczkolwiek negatywne recenzje tracą punkty. Myślę, że fragrantica jest dla pasjonatów i ludzi szukających rzetelnych opinii, a nie dla sieciowych perfumerii, które będą liczyły straty po negatywnych recenzjach serii Guilty, czy nowej Escady. Zapewniam Was, perfumerie nie zbiednieją, ale my, kupując olfaktoryczny gniot ucierpimy nie tylko finansowo. Nie wiem czy wiecie, ale mamy ogromny wpływ na ten "byznes". Uważam, że powinniśmy przestrzegać innych przed takimi bublami, jak np. Escada Delicate Notes. Wbrew pozorom, ludzie najczęściej zaglądają tutaj, by przeczytać kilka słów o zapachu, który poleciła pani w perfumerii. Zwolennicy nowej Escady pewnie mnie znajdą, przywiążą do pala i powoli będą nacinali moje ciało... Mam nadzieję, że ten zapach nie znalazł wielu zwolenniczek, więc i moje życie się ostanie.:) Jeśli zniknę z F, to będziecie wiedzieli dlaczego...;D
Czemu tak się pastwię nad tymi perfumami? Cóż mi one zrobiły? Ano kosztują 200zł za 75ml... Uważam, że jak na zapach płynu do mycia podłóg (taniego!) to zdecydowanie za drogo... Tak właśnie pachnie ubiegłoroczna Escada - konwaliowy płyn Mr.Proper, doskonale znany każdej gospodyni. Delicate Notes to ulotny, chemiczny zapach świeżo startej podłogi na szkolnym korytarzu, każdy uczeń go zna.
Mam mocną głowę, mogę wąchać niszowe kadzidła, czy pachnidła z ubiegłej epoki. By przyprawić mnie o ból głowy, potrzeba naprawdę silnych syntetyków. Wiecie co? Odkąd testują nową Escadę, boli mnie głowa. To "chemiczny" ból głowy - taki jak po przebywaniu w fabryce kleju, bądź w pomieszczeniu, gdzie niedawno użyto rozpuszczalnika. Mało tego! Odkąd testuję ten zapach, czuję gorzki, chemiczny smak w ustach. Nigdy nie wąchałem tak okropnych perfum. Nuty zapachowe, które podała firma to żenujący żart. Nie trzeba być posiadaczem specjalnego nosa, by wyczuć gruszkę, różę, czy grejpfruta. Ja nie czuję żadnego z wymienionych w piramidzie składników, czuję tylko szalenie drażniącą, syntetyczną nutę, która wwierca się nie tylko w mój nos, ale i w głowę. Ta chemia po prostu drąży mi mózg. Unia Europejska dba o to, by jak najmniej składników naturalnego pochodzenia było w perfumach, szkoda tylko, że nie bierze pod lupę perfum utkanych z najgorszych chemikaliów. Nie potępiam całej marki, bo Escada ma w swoim portfolio wiele wspaniałych perfum, ale ten zapach to nieporozumienie. Błagam Was, nie kupujcie tego!
Piękny flakon! Szkoda, że nie pasuje do zawartości. Powinni sprzedawać te perfumy w zlewkach, kolbach lub cylindrach.
Żałosna trwałość - po czterech godzinach zapach znika ze skóry (całe szczęście), po dwóch godzinach całkowicie traci projekcję.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Escada Especially Escada Delicate Notes, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Escada Especially Escada Delicate Notes, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Especially Escada Delicate Notes marki Escada. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Especially Escada Delicate Notes marki Escada reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Laura Biagiotti Venezia 2011 Gres Cabotine Oriflame M by Marcel Marongiu Torrente L`Or de Torrente Cacharel Eden Gres Cabochard Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Violette Angel Estée Lauder Sensuous Noir Chanel Coco Eau de Parfum Sisley Eau du Soir Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Etro Dianthus Estée Lauder Youth-Dew Calvin Klein Truth Hermes Elixir des Merveilles Chanel Antaeus Thierry Mugler Alien Essence Absolue Donna Karan Pure DKNY Versace Yellow Diamond Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire