Marki » D E » orientalno - waniliowe « Grupy

Escada Magnetism Escada dla kobiet

Escada Magnetism Escada dla kobiet

Mam: 64 Miałem: 80 Chcę: 35 Ukochany zapach: 2

karmelowy
Escada Magnetism Escada dla kobiet Filmy Escada Magnetism Escada dla kobiet Filmy
Escada Magnetism Escada dla kobiet Zdjęcia Escada Magnetism Escada dla kobiet Zdjęcia Escada Magnetism Escada dla kobiet Zdjęcia Escada Magnetism Escada dla kobiet Zdjęcia

Escada Magnetism marki Escada to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Escada Magnetism został wydany w 2003 roku. Escada Magnetism stworzyli Steve Demercado i Pierre Bourdon. Nutami głowy są ananas, czarna porzeczka, melon, czerwone jagody, liść czarnej porzeczki i liczi; nutami serca są magnolia, irys, zielone liście, frezja, bazylia, jaśmin, kminek, heliotrop, konwalia, róża i kwiat migdałowca; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, benzoes, karmel, wetyweria i wanilia.

Ananas Czarna porzeczka Melon Czerwone jagody Liść czarnej porzeczki Liczi

Magnolia Irys Zielone liście Frezja Bazylia Jaśmin Kminek Heliotrop Konwalia Róża Kwiat migdałowca

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Benzoes Karmel Wetyweria Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Escada Magnetism by Escada.

Bonbon Couture
Bonbon Limited Edition
Bonbon Swarovski Edition

Escada Magnetism Recenzje Perfum

Miss_Kejt
Miss_Kejt

Pewnie na tym forum znalazłabym niejedną osobę, która rozpoczynała przygodę ze światem zapachów między innymi od Magnetism Escady. Ja też jestem zresztą jedną z takich osób. Poznałam je jakieś 10-11 lat temu i skradły wtedy moje serce na tyle, by nie skończyć na jednej butelce, a na dobrych pięciu.

Teraz, po wielu latach, mam kolejny flakon. Trochę obawiałam się tego spotkania z przeszłością, głównie dlatego, że byłam przekonana, że i je dotknęła reformulacja. A ona, owszem była, ale na szczęście nie odcisnęła zasadniczych zmian na trzonie zapachu. Na pewno zaś jej skutkiem są słabsze parametry niż 10 lat temu.

Magnetism to cudowna słodycz, nie będąca jednak klonem współczesnych słodziaków mainstreamu. Ma w sobie jakiś czar dawnych czasów, kiedy prócz pralin i wanilii dodawano do gourmandów kroplę zmysłowości. Trudno powiedzieć, co tu stanowi ten "pieprzyk", ale prawda jest taka, że Magnetism nadal łowi męskie spojrzenia, zamiast miażdżyć wysypem kilku ton cukru.

Takim gourmandom zawsze będę mówiła tak! I mam nadzieję, że to nie tylko kwestia sentymentu:)

Lakebutler
Lakebutler

W czasie gdy go miałam uwielbiałam ale dziś to przeciętniak z półki przy Euphorii, Prady Candy i innych tego typu. Dużo wanilii, podobał się w towarzystwie ale to też kwestia wieku i raczej w tamtym czasie studiów- niezbyt wyszukanych gustów. Miło wspominam, jednak myślę, że zapach jest dosyć pospolity jakich wiele...

Paulina092
Paulina092

To były moje pierwsze prawdziwe perfumy... Synonim prawdziwego Luksusu przez L. :) ten zapach mnie zahipnotyzował, w latach wczesno nastoletnich bardzo lubiłam się nim "zlewać" na codzień, na lato, na rodzinny obiad, na szkolną dyskotekę... Ten zapach był moim znakiem rozpoznawczym. Jak niżej napisano koleżanki zazdrościły, a "faceci" szaleli... ;) ten błogi czas zastąpiła trauma... Ukochany falkonik zakończył życie w mojej szkolnej torbie z książkami, zapach trzymał się na rzeczach tygodniami, a ja uciekłam do gorącej nowości jaką wtedy była Euphoria CK, a o Escadzie zapomniałam. Jakiś czas temu te perfumy zakupiła dla siebie moja mama, po kolejnym spotkaniu z tym zapachem zatęskniłam. Kilka dni temu skusił mnie piękny 50 ml flakonik w magnetycznym kolorze. I wiecie co? Dawna magia wróciła. Nadal koleżanki zazdroszczą, mężczyźni chwalą. Te perfumy mają moc przyciągania ;) sztuka uwodzenia w pigułce.
Bogactwo nut tworzy ciekawą mieszankę, w której cieżko wyodrębnić poszczególne składniki. To nie jest zwykły puchaty słodziak, ten zapach ma pazur i głębie. Podobny do Amor Amor, tu jednak słodycz przełamują nuty zielone i nie ma nawet śladu kompotowej płaskości. Escada jest dużo lepsza. Na mnie ten zapach nie jest ani sztuczny ani przesadnie słodki jak np. LVEB czy Jimmy Choo.
Magnetism to chyba najlepszy i ponad czasowy wytwór Escady - o ile letnie edycje czasem potrafią rozczarować... Zapach jest kobiecy, seksowny, ma klasę, dla mnie na prawie każdą okazję. Perfumy na kolację ze śniadaniem. Dodają +10 punktów do pewności siebie :)
Mają dobrą projekcję i super trwałość.

Moje ulubione perfumy :)

newrrn
newrrn

Cud miód i szaleństwo!
Spódniczki mini, poszarpane rajstopy, koturny, nieumiejętnie wykonane smoky eye, wszędzie brokat, ogólnie look młodocianej ladacznicy- nie, to nie poboczne, ciasne uliczki Sankt Petersburga- to ja na dyskotece w podstawówce! Obowiązkowo spsikana od stóp do głów podróbą Escady Magnetism- słodkiej do bólu. Tłum szalał, faceci (chłopcy) wariowali, nauczycielki się oburzały. W końcu nie wypada 12letniemu podlotkowi tak wyglądać (i pachnieć)!
Całe szczęście nabrałam stylowej ogłady, ale Magnetism (teraz już w wersji oryginalnej) zawsze będzie mnie bawił i cieszył, przywoływał wspomnienia tych kolorowych, niewinnych nocy. Teraz kojarzy mi się tylko z klubami i tylko tam mogłabym je ubrać- a że nie chadzam w takie miejsca to wącham z korka i przenoszę się w czasie, do dziecięcych lat, kiedy wszystko było takie proste...

violka123
violka123

To chyba mój numer 1, ogromna trwałość. Szalik pachnie mi nawet tydzień. Butelka śliczna, różni się od edycji limitowanych Escady. Wyczuwam wanilię oraz karmel. Słodziak, wydaje mi się, że dla kobiet bardziej dojrzałych. Koleżanki wyczuwają mnie na kilometr. Same także chcą nabyć te perfumy. Nazwa sama mówi za siebie jest to edycja naprawdę magnetyczna. Dla mnie zapach jest bardziej na wieczór, romantyczną kolację. W tym zapachu jest coś co naprawdę przyciąga. Cudo...

chjena
chjena

Ostatnio miałam przyjemność spróbować dosyć nietypowego deseru: była to kula z izomaltu, który w smaku przypomina bardzo kruche nitki karmelowe, barwiona na wściekle różowy kolor, w środku której krył się owocowy mus. Danie z pewnością warte uwagi, choć przyznam, że raczej w typie "na raz". Nie należy do kanonu moich ulubionych słodkości, którymi mogłabym kończyć każdy posiłek.

Magnetism przypomina mi właśnie takie różowe opakowanie z karmelu z ukrytymi owocami, w szczególności upchnięto tam melon, ananas i liczi. Odrobiny świeżości dodaje listek bazylii. Troszkę ma to chemiczny posmak - w końcu izomalt nie występuje w naturze! - ale jak na jednorazową przygodę jest całkiem atrakcyjne. A już zwłaszcza w zestawieniu z innymi, bardzo przesłodzonymi propozycjami Escady, Magnetism znacznie zyskuje na urodzie, może nawet... szlachectwie?

Letnie słodkości w syntetycznej odsłonie. Nie można odmówić im uroku, ale ja jednak postoję. Podejrzewam jednak, że znajdą się osoby, którym ten zapach zawróci w głowie.

MrGwyn
MrGwyn

Pierwsze nuty to przede wszystkim melon miodowy (ten taki żółty i gładki) słodzony tzw. cukrem waniliowym, który za dużo nie ma z nią wspólnego. Czyli melon posłodzony cukrem, z lekkim waniliowym wątkiem. W kolejnych fazach przybywa sporo liczi, ciut ananasa, a także nuty z kremów do opalania i kwiatów typu frezja, magnolia, jaśmin, konwalia. Już zaraz za nimi na pierwszy plan wciska się karmel, wanilia i piżmo. Piżmo jest szczególne. Nadaje puchatości, bieli i wraz z karmelem i melono-kwiatkami daje coś co bardzo mi przypomina Jabłuszko Lolity Lempickiej. Pojawia się większa kwiatowość, a narasta słodycz lolitowo-olejkowa z głównym elementem waniliowego karmelu i owocowo-kwiatowego piżma (olejkowa do opalania; wciąż w tym sensie). Powyższe dwie składowe, po czasie rozwinięcia się do formy pełnej, nie mają już za bardzo tendencji do jakichkolwiek zmian. Są dość ciężkawe.
Ogólnie odbieram dość pozytywnie ze względu na lempickość i podobieństwo do tematów okołoopalaniźnianych. Są ciekawe i pasujące do dzisiejszego rynku słodziaków, w których zresztą Escada przoduje, ale mają jakiś mały czar w sobie, choć nic z wybitności. Miłe, może ciekawe. Nie najgorsze.

amanda
amanda

Wzięłam w ciemno z wymiany i nie żałuję.
Obawiałam się typowej słodyczy Escadowej ze wściekle słodkimi owocami egzotycznymi, ale patrząc na nuty miałam nadzieję na przyjemną waniliowo karmelową słodycz i nie zawiodłam się .
Ta Escada jest akurat na okres jesienno zimowy gdzie najbardziej wybijają się nuty karmelu i wanilii.
Z czasem słodycz robi się jeszcze lżejsza i przejrzysta , owoców raczej nie wyczuwam, jedynie wcześniej wymienione karmel i wanilię oraz benzoes i ambrę.
Dodam , że ładnie rozwija sie na mojej skórze bez sztuczności.

mala9mi
mala9mi

Kiedyś lubiłam Magnetism za słodycz, teraz mnie nieco nudzi. Nie jest to zły zapach, jest przyjemny ale dla mnie zbyt podobny do innych. I na pewno nie ma w sobie nic z Black XS, które jest słodko-kwasno-musujące i jak dla mnie jednak bardziej interesujące.

Magnetism jest tylko mocno słodkie. Czuć głównie karmel w postaci mocno cukrowo-plastikowej oraz wanilię. W tle owoce, niespodzianka, równiez mocno słodkie, dojrzałe. Liczi ze swoją szamponową nutą oraz ananas. I, co dziwne, momentami faktycznie czuć delikatnie bazylię.
Jakbym dostała w prezencie Magnetism to pewnie bym się ucieszyła ;) Ale sama kupowac raczej nie będę bo nie kupuję już flaszek z kategorii "może być".

Trwałość przyzwoita-ok 5h, ogon niewielki ale jest.

Butelka całkiem fajna, cudowny kolor.

ryszard
ryszard

Zapach raczej zimowy, ciężki, słodki, dla mnie mocno karmelowy. Bardzo trwały o dobrej projekcji.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Dla mnie niestety zapach nie do przejścia, koszmar i płynny plastik :( Te niby-porzeczki z niby-ananasem zabijają stężeniem syntetyku, że o niby-bazylii nie wspomnę - oczy łzawią :(
Kupiłam do przetestowania resztkę ok 5 ml na dnie butelki i nie dałam rady, oddałam koleżance.
Zdecydowanie odradzam zakup w ciemno.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Magnetism jest zapachem wytwornym, w przeciwienstwie do wiekszosci zapachow domu mody Escada. Wiekszosc perfum Escady to niezobowiazujace zapachy, a docelowym klientem sa z reguly nastolatki i mlode kobiety szukajace szalonego owocowego koktajlu na letnie imprezy.
Jakze Magnetism jest inny! Wyrafinowany, elegancki, zmyslowy, odrobina orientu i owocow przyproszona wanilia. Perfekcyjny zapach na elegancka randke w ekskluzywnym lokalu.
Zapach jest ciezkawy - ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu - wyraznie zaznacza teren ale nie powoduje uczucia dusznosci albo ciezaru.
Jesli gustujesz w zapachach typu Flowerbomb - Magnetism bedzie jego swietna wariacja.
Buteleczka kobieca, ladna.
Zapach bardzo trwaly i ogoniasty.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Escada Escada Magnetism, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Escada Escada Magnetism, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Escada Magnetism marki Escada. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Escada Magnetism marki Escada reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Prada Prada Candy Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Diesel Loverdose Thierry Mugler Innocent Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Dior Addict Viktor&Rolf Flowerbomb Chanel Coco Mademoiselle Hugo Boss Deep Red Calvin Klein Euphoria Christian Dior Dolce Vita Britney Spears Fantasy Halle Berry Halle Lolita Lempicka Lolita Lempicka Versace Crystal Noir Estée Lauder Sensuous Giorgio Armani Armani Code for Women Lancome Hypnose Kenzo Kenzo Amour Givenchy Hot Couture