Marki » D E » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Escada 2005 Escada dla kobiet

Escada 2005 Escada dla kobiet

Mam: 7 Miałem: 29 Chcę: 3 Ukochany zapach: 2

Escada 2005 marki Escada to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Escada 2005 został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Bourdon. Nutami głowy są czarna porzeczka, nektarynka, zielone liście, liść czarnej porzeczki, ogórek, bergamotka i cytryna; nutami serca są piwonia, magnolia, kwiat pomarańczy, frezja, jaśmin, konwalia i róża; nutami bazy są irys, drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, wanilia i tangeryna.

Czarna porzeczka Nektarynka Zielone liście Liść czarnej porzeczki Ogórek Bergamotka Cytryna

Piwonia Magnolia Kwiat pomarańczy Frezja Jaśmin Konwalia Róża

Irys Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Wanilia Tangeryna

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Escada 2005 by Escada.

Versace Woman

Escada 2005 Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Powąchałam próbkę i od razu miałam skojarzenie z Versace Woman. Zdziwiło mnie, że ta Escada jest odziana w taki „orzeźwiający” flakon. Spodziewałam się, że będzie to zapach osadzony w czerwonych lub różowych barwach, bowiem mnie tutaj pasują właśnie ciepłe kolory.

Otwarcie niezbyt udane – trochę zalatuje tanimi perfumami. Trwa to jednak dosłownie chwilkę. Najładniejszy jest kolejny – ten najdłuższy fragment. Zapach układa się na mnie kwiatowo, nie czuję żadnych zielonych ani ogórkowych nut. Jest za to dużo piwonii, róży i białych kwiatów. Przygaszona słodycz, która właśnie kojarzy mi się z Versace. Otula i dodaje kobiecości. Po kilku godzinach jednak zaczynam czuć jakiś fałsz. Organista się pogubił i zaczął wygrywać nieznośną melodię, bo na arenę wkroczyła paczula. Tak, już bez zajrzenia do składu wiedziałam, że to ona jest za to odpowiedzialna. Nie mogę jej zdzierżyć, wszystko zepsuła – a było już tak pięknie! No cóż… raczej już nie wrócę do tego zapachu.

Podsumowując, mogę powiedzieć, że ta kompozycja nie jest tak infantylna jak większość Escadowych słodziuchów. Trwałość zadowalająca – ok. 5,6 godzin. Raczej dla fanów ciepłych, kobiecych zapachów. No i tych, którzy nie mają alergii na paczulę ;)

china_doll
china_doll

Te perfumy nie są typowo escadowe. Nie pachną landrynką ani zbyt głośnymi owocami. Są orzeźwiające, kwiatowo-wodne.Rzadko się zdarza też, przynajmniej na mnie, aby zapachy Escady ewoluowały i były trwałe. A te spełniają oba warunki.

Na początku wyczuwam jakąś nieprzyjemna nutkę, która kojarzy mi się z wodami kolońskimi ,,dla dziadków" ( bez obrazy!) ale ta nutka szybko znika i rządzić zaczynają delikatne kwiaty, a przede wszystkim jaśmin. Po kilku godzinach aromat ma charakter nieco cytrusowy z kwiatowym tłem, a potem wraca jaśmin i tak jest już do końca, a ten następuje - UWAGA - po kąpieli! Przez cały czas trwania na skórze świeżości dodaje ogórek.
Całość kojarzy mi się z krzewem jaśminu podczas letniego deszczu.

Projekcja zapachu jest przeciętna, ale przez kilka godzin nie mam żadnych problemów z wyczuciem zapachu. Pod koniec trzeba jednak przykładać nos do nadgarstka.

Naprawdę uważam, że warto poznać ten zapach, jest bezpretensjonalny, letni i orzeźwiający, nie ma nic wspólnego z corocznymi letnimi limitowankami Escady, nie obawiajcie się, jeśli ich nie lubicie. ;-)

sniadanienaplutonie
sniadanienaplutonie

Nigdy nie spotkałam perfum, które by tak bardzo różnie ewoluowały na skórze i na ubraniach. Escada na ciele jest dużo cięższa, czuć wyraźnie ogórka i nuty wodne. Na ubraniach zapach nie ten sam, dużo delikatniejszy, bardziej kwiatowo-cytrusowy. Efekt połączenia tych dwóch zapachów jest bardzo intrygujący, jednak chyba bardziej podoba mi się wersja na tkaninie. Niestety, trwałość typowo escadowa, zapach ze skóry ulatnia się w mgnieniu oka.

perfumeholic88
perfumeholic88

Ja również nie jestem miłośniczką zapachów Escady, razi mnie w nich ta nadmierna słodycz.Jednak ta kompozycja się wyróżnia na tle pozostałych ulepkowatych propozycji marki.
Kasienka ma rację : to jest zapach kwiatowo-wodny, świeży, rześki, a za sprawą cytryny lekko musujący.
Są tu też białe kwiaty, które nie pozwalają, aby cąłość była banalna i całkiem nieźle to tu wszystko razem współgra.
Kojarzy mi się z fajną, młodą , uśmiechniętą dziewczyną ubraną w jeansy, Conversy i modny podkoszulek, która jest pozytywnie nastawiona do świata i miło się z nią rozmawia, a także spędza czas.Oczywiście to zapach dla każdej z nas szczególnie polecam na lato i wiosnę.

monika690
monika690

Dla mnie ten zapach jest niezwykle aromatyczny, słodki i stanowi odskocznię od owocowych i owocowo- kwiatowych kompocików Escady. Czuć aromatyczne owoce,ale nie jednostajnie słodkie takie kwaskowate, pomieszane z pięknymi kwiatami, wyraźnie czuć jaśmin. Oj zaskoczył mnie ten zapach, bardzo pozytywnie zaskoczył.

kasienka
kasienka

Nie przepadam za zapachami Escady.
Cala ta seria Marine Groove, Island Kiss,Rocking Rio czy Ibiza Hippie są bardzo slodkie i niemal identyczne.
Ten zapach jest inny.
Określilabym go jako wodno-kwiatowy. Czuć tutaj wyraźnie zieloną trawę, biale kwiaty i zielonego ogórka.
Gdy je mam na sobie czuję się lekko, zwiewnie, dziewczęco.
Przypominaja mi zapach Victoria's Secret-Very Sexy For Her 2, ktory pare lat temu mialam w swojej kolekcji.
Póki co raduję się nimi, bo na mojej skórze pachną świeżo i zabawnie,a o to mi chodziło.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Escada Escada 2005, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Escada Escada 2005, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Escada 2005 marki Escada. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Escada 2005 marki Escada reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Shiseido Zen Moschino Cheap & Chic I Love Love Lanvin Eclat d’Arpège Nina Ricci Premier jour Cacharel Liberte Hermes Eau des Merveilles Calvin Klein Truth Givenchy Organza Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Hermes Elixir des Merveilles Lalique Perles De Lalique Marc Jacobs Daisy Moschino Moschino Funny! Calvin Klein CK One Cerruti 1881 Kenzo Kenzo Amour Chanel Chance Eau Fraiche Nina Ricci Nina Yves Rocher Yria