Marki » D E » kwiatowo - owocowo - gourmand « Grupy

5th Avenue Style Elizabeth Arden dla kobiet

5th Avenue Style Elizabeth Arden dla kobiet

5th Avenue Style marki Elizabeth Arden to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet. 5th Avenue Style został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Yann Vasnier. Nutami głowy są bergamotka, różowy pieprz, nagietek i malina; nutami serca są brzoskwinia, piwonia, biała czekolada, Śliwka i kwiat jabłoni; nutami bazy są piżmo, mech dębowy i wanilia.

Bergamotka Różowy pieprz Nagietek Malina

Brzoskwinia Piwonia Biała czekolada Śliwka Kwiat jabłoni

Piżmo Mech dębowy Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 5th Avenue Style by Elizabeth Arden.

Burberry Women
Mira-Bai

5th Avenue Style Recenzje Perfum

chjena
chjena

Niby powoli odchodzę od zapachów czysto gourmandowych, ale obecność białej czekolady w nutach zawsze bardzo nęci... Od dłuższego czasu czaiłam się na wersję Style 5th Avenue, która, mimo że w internecie tania, to stacjonarnie gorzej dostępna. W końcu udało mi się upolować odlewkę i niestety, rozczarowanie.

Na mojej skórze główna bohaterka, czyli biała czekolada, nie ujawnia się praktycznie wcale. Może z nosem wciśniętym w zgięcie łokcia, z zamkniętymi oczami, coś tam mi się jednak kojarzy, ale ta minimalnie słodka woń skutecznie przykryta jest szamponikowym aromatem wynikłym z połączenia piwonii, brzoskwini i maliny. Soczyste owoce z nieśmiałym kwiatkiem daje efekt perfum jak każde, drogeryjnych, kosmetycznego odświeżacza dla przeciętnego obywatela.

I argument o 60 zł za 125 ml nie jest przekonujący, bo (nie)stety marka Arden jest autorem wielu naprawdę powalających i doskonale skomponowanych zapachów z podobnej półki cenowej (by wymienić Sunflowers, Red Door czy chociażby klasyczną wersję 5th Avenue), więc można. Tu nie wyszło, albo moja skóra po prostu nie współgra.

Ale nie płaczę, bo zapasy białej czekolady już zgromadziłam, w postaci Naughty Remix Britney Spears (swoją drogą też z firmy Arden!), więcej chyba nie potrzebuję. ;)

Annoida
Annoida

Bardzo przyjazny, dyskretny (choć o przyzwoitej projekcji) i sympatycznie słodki zapach. Słodycz tu dominuje. Nie czuję wiele więcej niż białą czekoladę. Może trochę brzoskwini i na pewno wanilię. Szkoda, że nie czuję zbytnio pieprzu lub bergamotki. Odbieram go chyba jako niezbyt wielowymiarowy, ale nie umniejsza to faktu, że warto go poznać. Co ciekawe: zapach jest nieziemsko trwały - na pewno długo utrzymuje się na ubraniach.

Po kilku dodatkowych dniach obcowania z tym zapachem stwierdzam, że jeszcze bardziej dał się polubić. Stał się chyba odrobinę bogatszy w odbiorze. Może to między innymi przez chłodniejszą aurę na zewnątrz? I dowąchałam się bergamoty.

perfumeholic88
perfumeholic88

Dziwy nad dziwami, ja tu nie czuję żadnego pieprzu, czekolady, jakiejkolwiek słodyczy jeno cytrusy na czele z bergamotą i troszeczkę piwonii. Bije od niego świeżością, radością i soczystością.
Według mnie to zapach na wiosnę i lato. Taki roześmiany, sympatyczny aczkolwiek absolutnie nie na większe okazje. To miły zapach na dzień , nieskomplikowany i pasowałby mi na spacery.
Kupiłam jakiś czas temu wielką pojemność koleżance i była bardzo zadowolona.
Fajny zapach, mimo, że to nie ´´moja´´ kategoria.

monika690
monika690

To jest zapach z rodzaju od którego ślinka cieknie. Po spryskniu sie tym zapachem moje slinianki intensywniej pracują. Spowodowane jest to prawdopodobnie atetycznymi owocami z białą czekoladą, której nie cierpię, a tutaj nie jest mdła, lekko kwaskowata. Dodatek kwiatów ładnie zaokrągla ten zapach i powoduje, że nie jest on ulepnym słodziakiem. Dodatek nagietka i mchu lekko go wyostrza. Bardzo ciekawa kompozycja na wiosnę i lato od Arden, szczególnie dla młodych kobiet i trochę starszych też.

amanda
amanda

Biała czekolada nigdy nie dorówna tej prawdziwej , więc nie jest wyczuwalna jako słodycz typowo przypisana ciemnej czekoladzie.
Pomimo zjadania jej, jest bardzo słodka , to z kolei w perfumach nie emanuje tą słodyczą .

Tutaj jest przykryta lekko pieprzną nutą i połączona z owocami.
Przyjemna jest tu wanilia , nie za intensywna i naturalna, wkomponowała się umiejętnie w ten apetyczno owocowo łakociowy odbiór.

zuzia
zuzia

Ja nie wiem czy mój nos jest jakiś inny, ale ja w tym zapachu nie wyczuwam nic jadalnego. Na początku jeszcze coś niby owocowego co błyskawicznie przeradza się w syntetyczna won wyrobu czekoladopodobnego. Jednym słowem czuje chemię i sztucznosc od początku do końca powodującą ból głowy.

vega.80
vega.80

Fajny, słodko - owocowy zapach na codzień, raczej dla młodych kobiet. Nieskoplikowany, radosny, dodający energii.
Ładne połączenie soczystych owoców (malina, śliwka, bergamotka) z kwiatowym nutami, wśród których zdecydowanie prym wiedzie piwonia, oraz aromatem czekolady. Jest miło, słodko, nawet odrobinę elegancko, a dzięki nutce mchu i piżma zapach jest wyjątkowo trwały - zdecydowanie najtrwalszy z zapachów EA.
Lubię go, ale raczej nie kupię go ponownie, zresztą butla 125 ml wystarczy mi na bardzo długi czas.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Prosze zdjac atomizer -albowiem zamierzam wypic zawartosc.
5th Avenue Style...A wiec po krotce - zapach kupiony w ciemno i zaliczony do jednych z najbardziej trafionych slepych zakupow!
Po otwarciu kartonika, zdjeciu korka i aplikacji, zamroczylo mnie, poleciala slinka i natychmiast przenioslam sie do krainy slodyczy i owocow.
Malina, brzoskwinia, sliwka, czekolada.... ucztowalam dobre 6 godzin i wciaz dochodzily mnie szepty co tak ladnie pachnie w biurze?
Jak to co???? - chcialam krzyknac, ale powstrzymalam sie, bo nie zamierzalam przyjsc na nastepny dzien do pracy by pachniec jak polowa babeczek z ktorymi pracuje.
5th Avenue Style jest prawdopodobnie najbardziej naturalnym owocowo-czekoladowym zapachem, ktory paradoksalnie powdouje u mnie wydzielanie sliny, ale jednoczesnie nie jest ulepny lub prochnico-tworczy
Jest to zapach dla mlodej kobiety pelnej wdzieku, energii, biegnacej na sobotnie szalone zakupy w gronie przyjaciolek, smiejac sie i filuternie wymachujac torebka
Zapach doskonaly - nie wyobrazam sobie kolekcji zapachow owocowych lub owocowo jadalnych bez 5th Avenue Style stojacym na gornej polce.
Dodatkowy atut to wiecej niz przystepna cena.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Elizabeth Arden 5th Avenue Style, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Elizabeth Arden 5th Avenue Style, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 5th Avenue Style marki Elizabeth Arden. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 5th Avenue Style marki Elizabeth Arden reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lolita Lempicka Si Lolita Elizabeth Arden 5th Avenue After Five Avon Extraordinary Oriflame M by Marcel Marongiu Britney Spears Fantasy Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Calvin Klein Obsession Iceberg The Iceberg Fragrance Tesori d`Oriente Fiore del Dragone Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Violette Angel Thierry Mugler Innocent Oriflame Amber Elixir Chopard Wish Laura Biagiotti Roma Yves Rocher Monoi Eau des Vahines Sarah Jessica Parker Twilight Yves Rocher Neblina Oriflame Giordani Gold Aquolina Pink Sugar