Marki » D E » kwiatowe « Grupy

5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet

5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia 5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia 5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia 5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia

5th Avenue marki Elizabeth Arden to kwiatowe perfumy dla kobiet. 5th Avenue został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ann Gottlieb. Nutami głowy są magnolia, kwiat lipy, mandarynka, bez, konwalia i bergamotka; nutami serca są gałka muszkatołowa, goździk (roślina), tuberoza, fiołek, brzoskwinia, jaśmin, ylang-ylang i róża bułgarska; nutami bazy są goździk (przyprawa), irys, ambra, drzewo sandałowe, wanilia i piżmo.

Magnolia Kwiat lipy Mandarynka Bez Konwalia Bergamotka

Gałka muszkatołowa Goździk (roślina) Tuberoza Fiołek Brzoskwinia Jaśmin Ylang-ylang Róża bułgarska

Goździk (przyprawa) Irys Ambra Drzewo sandałowe Wanilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 5th Avenue by Elizabeth Arden.

My Burberry
Parfum d`Ete

5th Avenue Recenzje Perfum

Lakebutler
Lakebutler

Marzyłam o tym zapachu. Wygrał ok 20 lat temu Króla Perfum w czasopiśmie Uroda, i wtedy właśnie zaczęła się moja perfumowa obsesja.
Nabyłam go po latach. Był bardzo "dorosły" w mojej słodkiej kolekcji. Wtedy bardzo go lubiłam i zużyłam z przyjemnością.
Dziś ten zapach jawi mi się jako pospolity, duszący,gorzki zapach z przewagą żółtych i białych kwiatów, z nutką cytrusów. Ogoniasty i robił wrażenie ale myślę, że może i umęczyć otoczenie.

jagodaaaxddd
jagodaaaxddd

Pospolity i zwyczajny. Całkowicie nie w moim stylu. Perfumy dostałam z prezencie i męczyłam 100ml przeszło 2 lata. Typowo kwiatkowy, ale jeśli ktoś lubi takie zapachy to jak najbardziej.

Sylwia74
Sylwia74

W roku 2000 5th Avenue to był mój ukochany zapach :) W ciągu następnych kilku lat nadal go uwielbiałam i często flakon gościł na mojej toaletce. Mocny, trwały jak diabli, upojny i bogaty. Mało który zapach może poszczycić się takim bogactwem nut. Przepiękny, kwiatowy i elegancki zapach dla kobiety z klasą. Pamiętam, że drogi był jak diabli. Ostatnio w Douglasie pojawiła się promocja, 39 zł za flakonik 30 ml. Pomyślałam, że wystarczy by przypomnieć sobie ukochany niegdyś zapach, no i cena wręcz śmieszna więc się skusiłam. Po otwarciu kartonika pierwszy zawód, flakonik pozbawiony złotego atomizera, zamiast tego biały, jakże tandetny. Spryskałam obficie nadgarstki...uff to nadal ten sam zapach. Jednakże po godzinie nie czułam kompletnie nic. Witaj cholerna reformulacjo :( Zapach już nie jest tak głęboki jak dawniej. Projekcja marna, trwałość też. Z luksusowego perfumu zrobili z niego tani psikacz w sam raz na wyjazd na działkę.

Jacek Mroz
Jacek Mroz

„Moon River”
Zmysłowe, luksusowe, efektowne, eleganckie, piękne, gustowne perfumy. Kwintesencja Kobiecości. Urocze, jak Audrey Hepburn z włosami zawiniętymi w ręcznik, grająca na gitarze w oknie i śpiewająca piosenkę „Moon River”.
Wchodząc do małego pomieszczenia, w którym przebywa dziewczyna ubrana w te perfumy, czuć niezwykle zagadkowy aromat. Subtelne muśnięcie, jak odbicie księżyca w rzece.
Pięknie pachnie po godzinie na Kobiecej skórze- tylko Kobiecej!

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Przepiękny, ciepły i elegancki zapach. Białe duszne kwiaty mieszają się tu z słodko-kwaśnymi owocami oraz ciepłą różą nadającą klimatu retro. Zapach idealny na zimę i jesień – jest otulający jak zimowy sweter. Nie daje o sobie zapomnieć przez wiele godzin. Trwałość bardzo ładna – ok. 8-9 godzin. Niesamowicie podobny do My Burberry. Ten zapach udowadnia, że kobieta może pachnieć klasycznie, nie wylewając na siebie tony aldehydów.

Levonn
Levonn

Są przecudne, takie delikatne ... Powąchałam w drogerii i na pewno kiedyś je zakupię. Kobiecy, klasyczny zapach. Szkoda tylko, że na mojej skórze jest nietrwały. Wytrzymał jedynie 3-4h .. No ale nie problem schować flakonik do torebki i aplikować perfumy co jakiś czas ;)
Edit: Mam te perfumy i używam od jakiegoś czasu.. Trwałość na mnie jednak to ok. 8-9h, są bardzo trwałe i jestem mega zadowolona. Na szczęście zdecydowałam się na flachę 125ml :)

Zombianka
Zombianka

Jedna z moich ulubionych pachnących pozycji na okres maj- sierpień. Niestety, nie znam wersji sprzed reformulacji, ale obecna w zupełności mnie zadowala. Bardzo przyjemnie kojarzy się z ciepłem słońca, lekkimi podmuchami wiatru, więc wiosną i z początkiem lata uroda tych perfum rozkwita szczególnie.
Konwalia, bez i magnolia królują na mnie niepodzielnie- reszta składników pewnie gdzieś też jest, ale są tłumione przez przytulne, waniliowe piżmo, które jest dla bukietu idealnym tłem i daje wrażenie puszystości. Całość nie rozwija się, ale trwa liniowo. Jest w tym zapachu jakaś nuta charakterystyczna dla perfum Arden, ale nawet mi to niespecjalnie przeszkadza- wybaczam wszystko w imię końcowego efektu. A jest co podziwiać- swobodna, niewymuszona elegancja, klasa, nonszalancja wielkomiejskiego sznytu. Trwałość przez cały dzień, mydełkową bazę (naprawdę, to kwiatowa piana wokół mnie!) czuję na sobie do wieczora następnego dnia, na ubraniach ładnych kilka dni. Projekcja do wieczora wzorowa, po nocy cichnie i osiada blisko skóry.

Izabela
Izabela

Niektórzy to wiedzą z forum, inni dowiedzą się z recenzji. :)
Pojechałam na weekend nad morze i zapomniałam ze sobą perfum. Jak żyć bez perfum przez dwa dni? No nie da się! :D
Poszłam zatem na spacer nad zatokę przy okazji wstępując do lokalnej perfumerii. Na półkach królowały biesy, larivy i tym podobne. Na półce z ekskluzywnymi perfumami stały 5th Avenue. Znam ten zapach, kiedyś go uwielbiałam. Na zachętę stał tester ze złotym atomizerem, co dawało mi nadzieję, że w takiej malutkiej perfumerii uchował się nie poprawiony przez reformulację egzemplarz. Więc co miałam zrobić? Kupiłam mając nadzieję, że a nuż?
No i co? Po odpakowaniu z folii okazało się, że perfumy mają biały, plastikowy atomizer. Czyli źle, bo trafiłam wersję po reformie.
Psiknęłam raz, drugi, trzeci. Prawie nic nie czuję, kataru nie mam. Dopsikałam się jeszcze raz.
Zapach jest cieniem cienia po dawnych 5th Avenue.
Na plan pierwszy wychodzi kwiat lipy. Wtórują mu bez i konwalia. Trochę piżma, szczypta owoców z waniliowym pudrem.
Zero projekcji.
To co robią koncerny zmieniając receptury woła o pomstę do nieba. Jak można być takim złodziejem?
Okradają mnie z moich wspomnień, kiedyś ten zapach był luksusowy, elegancki, miał projekcję i niebotyczną trwałość.
Dziś to podróbka i wstyd dla marki. Żenada i tyle!
Przypominają mi Duende Pozo, z tym, że tamte mają projekcję!

kaktuska01
kaktuska01

Bardzo przyjemny,kwiatowy aromat. Prym wiedzie konwalia z lipowym tłem, a po chwili dochodzi do głosu kwiat bzu. Bez traktuje dość sentymentalnie, doskonale znam ten zapach z dziecinstwa.Z 5th Avenue wyłaniają się przepiękne kwiatowe aromaty połączone w wyrafinowany sposób. Nie traktowała bym ich aż tak poważnie i nie klasyfikowała jako zapach szalenie elegancki, kojarzący się z wieżowcami, kobietą biznesu i tytułową aleją. Widzę te perfumy na jakiejś gustownej, zadbanej kobiecie siedzącej w swoim wielkim ogrodzie przed niewielką rezydencją, która rozkoszuje się upajającym zapachem kwitnących na wiosnę kwiatów i przygląda się jak otoczenie budzi się do życia.
Piekny zapach, piekna, klasyczna konwalia w roli głównej.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Byłam trochę uprzedzona do tego zapachu, ale testowałam go dawno, a dziś zahaczając o ,,słynną drogerię na literę R", jakoś rzucił mi się w oczy ponownie ten słynny zapach E.Arden. No i tym razem zrobił lepsze wrażenie, zwłaszcza, że nagle poczułam w nim bliźniaczą siostrę Champs Elysees EDT! Ten zapach dziś rozwinął się identycznie jak wspomniany Guerlain. I muszę przyznać, że trwałość też całkiem się spisała. Widziałam, że ogromna flaszka tego zapachu jest w jakiejś kosmicznej promocji, więc w sumie zakup wydaje się opłacalny, ale nie wiem czy zużyłabym aż tyle...
Czuć tę brzoskwinię i kwiaty- głównie konwalię i bez (pewnie przez ten Bez tak mi się kojarzy z CE)

amanda
amanda

Myślę,że to jedne wręcz z klasycznych perfum.
Czas świetności mają już za sobą,ale to zapach uniwersalny nadający się na wiele okazji.
Mają pierwiastek eegancji i to za naprawdę bardzo przystępną cenę.
Głównymi nutami są konwalia,bez i lipa.
To one nadają kompozycji główny tor,mają taką śliczną,delikatną nutkę świeżości.

Beata Maria
Beata Maria

Zapach dobrze znany ale niezmiennie wywołujący zachwyt.Jest tak skomponowany,że ciągle i ciągle wzbudza zainteresowanie.Dosyć boaty sklad jednak dla mnie na plan pierwszy wydobywa się konwalia z bergamotką przyprawione lekko goździkami i wanilią. Słodki ale nie przesłodzony.Zdecydowanie na ciepłe dni.Daje poczucie elegancji i luksusu a ,że przy okazji świetna cena-tym lepiej! Znakomity dla każdej kobiety bez względu na wiek. Flakon bardzo elegancki i to nteż atut.

agusia12321
agusia12321

Bezpieczny, delikatny i powiedziałabym, że wcale nie zimny.
Otula mnie ciepłem swego subtelnego zapachu. Jest optymistyczny, i pasujący na każdą okazję.To nie jest mój faworyt, ponieważ ja nie uwielbiam typowo kwiatowych zapachów, ale nie jest zły. Na mojej skórze jest wyczuwalny przez 10 godzin, na ubraniu ponad dobę.
Jednym słowem klasyka wśród pachnideł.
Nanoszę poprawkę..nie był moim faworytem, ale na chwilę obecną stał się nim.
Polecam.

lavenda
lavenda

Ponadczasowy, klasyczny, elegancki, subtelny i zmysłowy. Ten zapach warto mieć na półce. Przyda się na wiele oazji. Nie jest zimny, subtelnie rozgrzewa się na skórze i w cudownie naturalny sposób z nią się zespala. Flakonik zachwyca prostotą i szlachetnością kształtu. Idealne na prezent.

Tabita
Tabita

Zapach jest zimny dlatego nadaje sie głownie latem. W tedy ładnie ewoluje i czuć je głownie kwiatem lipy ale to w upalne dni. Skóra uwalnia wtedy zapach tej kompozycji najlepiej.Zimą za bardzo wtapia sie w powietrze, jakby się rozmywa.Wracam do nich co jakis czas.Żałuje że sa tak powszechne bo nie lubie wtapiać sie w tłum. I to jest ich wada. Zaleta to uroczy zapach dla kobiety w każdym wieku, świeży ale słodki. Nie jest płaski. Bogata kompozycja składników zamkietego we flakonie lata.Napewno zakupię nie raz.

TheImaginaryGirl
TheImaginaryGirl

5th Avenue osiągnęły już status perfum kultowych. Są powszechnie znane i używane, co pewnie jest spowodowane faktem, iż są one niezwykle uniwersalne. Wiele osób może im zarzucić to, że są zwykłe, nijakie i niczym się nie wyróżniają, ale przecież właśnie to czyni je zapachem „bezpiecznym”. Nadają się na każdą okazję, na każdą porę roku, na dzień i na wieczór. Są kwiatowe, lekkie, nieprzytłaczające, ale trwałe. Ponadczasowe, bo już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Są połączeniem klasy i nowoczesności. No i ten flakon… Prosty, elegancki, o ostrych kształtach, z połyskującymi, złotymi elementami. Dziś zapach marki, która niegdyś kojarzyła się z luksusem, można nabyć za niewielką kwotę, co jest niewątpliwie kolejnym argumentem przemawiającym na jego korzyść.

kitka628
kitka628

Zawsze mam na półce, a używam, jak mam ochotę. Zapach lekki, kwiatowy i bardzo klasyczny.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Pachniec jak Audrey Hepburn...
5th Avneue jest zapachem do ktorego wracam od lat.
Jest to jeden z tych zapachow, ktory przywodzi na mysl kobiete pelna uroku, klasy, wrodzonej gracji i elegancji. Prawdopodobnie stad moje skojarzenie z Audrey Hepburn.
5th Avneue jest takze jednym z tych cudow, ktory kosztuje niewiele, ale daje poczucie wyjatkowosci i luksusu, jest to po prostu zapach ponadczasowy.
Powstal w 1996 roku, ale wciaz jest bestsellerem wsrod zapachow Elizabeth Arden, a to juz o czyms swiadczy.
5ht Avenue jest niezwykle bogatym zapachem, pasujacym do eleganckiej, dojrzalej pani tuz przed czterdziestka ubranej w dopasowana sukienke z kolekcji Couture znanego domu mody, eleganckie szpilki, jedwabny szal, pani noszacej subtelny naszyjnik z perel i odrobine zlota.
Zapach ten jest niesamowicie pelen kwiatowych doznan; kwiaty bzu, gozdzika, rozy, jasminu i irysa wydaja sie byc spojne i harmonijne.
Baza jest wyjatkowo ciepla; drzewo sandalowe w polaczeniu z ambra - osobiscie nie potrafie sobie wyobrazic lepszego polaczenia dla zapachu kwiatowego.
5th Avenue jest zapachem, ktory kazda pani, mieniaca sie byc wielbicielka zapachow czysto kwiatowych, powinna niezwolcznie nabyc jesli jeszcze tego nie uczynila.
Trwalosc i moc zwala z nog - zapach trzyma sie dosc intensywnie bite 8 godzin. Jednakowoz nie dusi i nie dominuje.
Bedzie dopelnieniem kazdej eleganckiej kreacji, czy to do pracy w biurze, czy na wytworne wyjscie do teatru zakonczone kolacja w ekskluzywnym lokalu.
Klasyk nad klasyki.

perfumeholic88
perfumeholic88

Znam ten zapach bardzo dobrze, bo lubi go moja mama i właśnie do niej pasuje. Ja tu wyczuwam tylko i wyłącznie konwalie, no może z dodatkiem bzu przez co zapach jest dla mojego nosa charakterystyczny i łatwo potrafię go rozpoznać w tłumie. Przyjemny, wiosenny, ale sama nie potrafiłam go nosić, nie jest dla mnie.

Zakupowe okazje

19.79 USD
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
19.99 USD
After Five 5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women.
After Five 5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women.
20.40 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum for women 2.5 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum for women 2.5 oz
20.50 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Eau De Toilette 4.2oz
21.95 USD
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Toilette Spray for Women
22.07 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 2.5 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum for women 2.5 oz
23.39 USD
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
23.49 USD
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
23.99 USD
5th Avenue NYC by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue NYC by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
25.95 USD
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
26.41 USD
5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women
5th Avenue by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for women
Gift Set 2.5oz
28.75 USD
5th Avenue Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 2.5 oz Eau De Parfum Spray 3.3 oz Body Lotion Tube 3.3 oz Hydrating Cream Cleanser .12 Parfum
Gift Set 5oz
28.79 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set IX. Eau De Parfum 2,5 oz Eau De Parfum 0,15 oz Body Milk 3,4 oz Body Lotion 3,4 oz
30.50 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
32.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Gift Set 2oz
33.89 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set I. Eau De Parfum 4,2 oz Eau De Parfum 0,15 oz Body Milk 3,4 oz
Gift Set 2oz
34.34 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set VIII. Eau De Parfum 4,2 oz Body Milk 3,4 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Gift Set VIII. Eau De Parfum 4,2 oz Body Milk 3,4 oz
35.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 1.0 oz.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 1.0 oz.
Gift Set 4.2oz
35.09 USD
5th Avenue Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 4.2 oz Eau De Parfum Spray .12 oz Mini 3.3 oz Body Lotion
37.50 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Gift Set 4.2oz
46.50 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Coffret Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz Moisturizing Body Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
Elizabeth Arden
Eau De Parfum
48.00 USD
48.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 2.5 oz.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 2.5 oz.
Elizabeth Arden
Eau De Parfum
58.00 USD
58.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 4.2 oz.
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 4.2 oz.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Elizabeth Arden 5th Avenue, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Elizabeth Arden 5th Avenue, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 5th Avenue marki Elizabeth Arden. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 5th Avenue marki Elizabeth Arden reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Elizabeth Arden Green Tea Calvin Klein Truth Calvin Klein Obsession Lolita Lempicka Si Lolita Calvin Klein Eternity Christian Dior Pure Poison Cacharel LouLou Christian Dior Dolce Vita Thierry Mugler Alien Guerlain Shalimar Parfum Initial Elizabeth Arden Sunflowers Yves Rocher Vanille Noire Avon Today Yves Saint Laurent Opium Chopard Wish Calvin Klein Obsession Night Woman Gucci Envy Guerlain Shalimar Yves Rocher Voile d'Ambre Chopard Casmir