Marki » D E » kwiatowe « Grupy

5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet

5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia 5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia 5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia 5th Avenue Elizabeth Arden dla kobiet Zdjęcia

5th Avenue marki Elizabeth Arden to kwiatowe perfumy dla kobiet. 5th Avenue został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ann Gottlieb. Nutami głowy są magnolia, kwiat lipy, mandarynka, bez, konwalia i bergamotka; nutami serca są gałka muszkatołowa, goździk (roślina), tuberoza, fiołek, brzoskwinia, jaśmin, ylang-ylang i róża bułgarska; nutami bazy są goździk (przyprawa), irys, ambra, drzewo sandałowe, wanilia i piżmo.

Magnolia Kwiat lipy Mandarynka Bez Konwalia Bergamotka

Gałka muszkatołowa Goździk (roślina) Tuberoza Fiołek Brzoskwinia Jaśmin Ylang-ylang Róża bułgarska

Goździk (przyprawa) Irys Ambra Drzewo sandałowe Wanilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 5th Avenue by Elizabeth Arden.

Femme Individuelle Soul & Senses
Today
Golden Dynastie
Champs Elysees Eau de Toilette

5th Avenue Recenzje Perfum

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Byłam trochę uprzedzona do tego zapachu, ale testowałam go dawno, a dziś zahaczając o ,,słynną drogerię na literę R", jakoś rzucił mi się w oczy ponownie ten słynny zapach E.Arden. No i tym razem zrobił lepsze wrażenie, zwłaszcza, że nagle poczułam w nim bliźniaczą siostrę Champs Elysees EDT! Ten zapach dziś rozwinął się identycznie jak wspomniany Guerlain. I muszę przyznać, że trwałość też całkiem się spisała. Widziałam, że ogromna flaszka tego zapachu jest w jakiejś kosmicznej promocji, więc w sumie zakup wydaje się opłacalny, ale nie wiem czy zużyłabym aż tyle...
Czuć tę brzoskwinię i kwiaty- głównie konwalię i bez (pewnie przez ten Bez tak mi się kojarzy z CE)

amanda
amanda

Myślę,że to jedne wręcz z klasycznych perfum.
Czas świetności mają już za sobą,ale to zapach uniwersalny nadający się na wiele okazji.
Mają pierwiastek eegancji i to za naprawdę bardzo przystępną cenę.
Głównymi nutami są konwalia,bez i lipa.
To one nadają kompozycji główny tor,mają taką śliczną,delikatną nutkę świeżości.

Beata Maria
Beata Maria

Zapach dobrze znany ale niezmiennie wywołujący zachwyt.Jest tak skomponowany,że ciągle i ciągle wzbudza zainteresowanie.Dosyć boaty sklad jednak dla mnie na plan pierwszy wydobywa się konwalia z bergamotką przyprawione lekko goździkami i wanilią. Słodki ale nie przesłodzony.Zdecydowanie na ciepłe dni.Daje poczucie elegancji i luksusu a ,że przy okazji świetna cena-tym lepiej! Znakomity dla każdej kobiety bez względu na wiek. Flakon bardzo elegancki i to nteż atut.

kaktuska01
kaktuska01

Bardzo pozytyne zaskoczenie piekny, klasyczny zapach. Wedlug mnie nie jest wcale ciezki. Kwiatowy i trwały.

agusia12321
agusia12321

Bezpieczny, delikatny i powiedziałabym, że wcale nie zimny.
Otula mnie ciepłem swego subtelnego zapachu. Jest optymistyczny, i pasujący na każdą okazję.To nie jest mój faworyt, ponieważ ja nie uwielbiam typowo kwiatowych zapachów, ale nie jest zły. Na mojej skórze jest wyczuwalny przez 10 godzin, na ubraniu ponad dobę.
Jednym słowem klasyka wśród pachnideł.
Nanoszę poprawkę..nie był moim faworytem, ale na chwilę obecną stał się nim.
Polecam.

lavenda
lavenda

Ponadczasowy, klasyczny, elegancki, subtelny i zmysłowy. Ten zapach warto mieć na półce. Przyda się na wiele oazji. Nie jest zimny, subtelnie rozgrzewa się na skórze i w cudownie naturalny sposób z nią się zespala. Flakonik zachwyca prostotą i szlachetnością kształtu. Idealne na prezent.

Tabita
Tabita

Zapach jest zimny dlatego nadaje sie głownie latem. W tedy ładnie ewoluje i czuć je głownie kwiatem lipy ale to w upalne dni. Skóra uwalnia wtedy zapach tej kompozycji najlepiej.Zimą za bardzo wtapia sie w powietrze, jakby się rozmywa.Wracam do nich co jakis czas.Żałuje że sa tak powszechne bo nie lubie wtapiać sie w tłum. I to jest ich wada. Zaleta to uroczy zapach dla kobiety w każdym wieku, świeży ale słodki. Nie jest płaski. Bogata kompozycja składników zamkietego we flakonie lata.Napewno zakupię nie raz.

TheImaginaryGirl
TheImaginaryGirl

5th Avenue osiągnęły już status perfum kultowych. Są powszechnie znane i używane, co pewnie jest spowodowane faktem, iż są one niezwykle uniwersalne. Wiele osób może im zarzucić to, że są zwykłe, nijakie i niczym się nie wyróżniają, ale przecież właśnie to czyni je zapachem „bezpiecznym”. Nadają się na każdą okazję, na każdą porę roku, na dzień i na wieczór. Są kwiatowe, lekkie, nieprzytłaczające, ale trwałe. Ponadczasowe, bo już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Są połączeniem klasy i nowoczesności. No i ten flakon… Prosty, elegancki, o ostrych kształtach, z połyskującymi, złotymi elementami. Dziś zapach marki, która niegdyś kojarzyła się z luksusem, można nabyć za niewielką kwotę, co jest niewątpliwie kolejnym argumentem przemawiającym na jego korzyść.

kitka628
kitka628

Zawsze mam na półce, a używam, jak mam ochotę. Zapach lekki, kwiatowy i bardzo klasyczny.

Marzycielka
Marzycielka

Oj, chyba i ja podłącze się do wymiany myśli. Też używam czasem produktów EA. Kremy ze słynnej serii ceramidowej kosztują w sklepie ok. 50-60 USD. Tylko 1 produkt marki ma cenę powyżej 200USD,ale kupiłam go jesienią w Hiszpanii w promocji poniżej 100 euro.Obecnie w TK Maxx można trafić całe duże zestawy produktów EA po 150,00 zł. Że słynne marki mają chińskie gadżety - to normalne. Ale kosmetyczki EA trzeba od razu wyrzucać, żeby się nie udusić.Kupiłam Mamie w zeszłym roku RED DOOR VELVET. Faktycznie opakowanie wewnątrz smierdziało jakąś chemią. Wszystko ma swoje granice.A marka z grupy "luksusowych" nie powinna ich przekraczać.

Christina
Christina

Pokuszę się o komentarz do poniższej wypowiedzi ptissot. Znam markę Elizabeth Arden od ok 20 lat i od też tylu lat używam jej kosmetyków pielęgnacyjnych, kolorowych oraz (jakżeby inaczej) zapachów. Mieszkałam kilka lat w Stanach i okazjonalnie tam bywam, stąd powstało lata temu moje zamiłowanie do marki. Ale nie przeceniajmy jej na obecnym rynku. Marka straciła swoją świetnośc po śmierci założycielki, w drugiej połowie lat 60-tych. Przedtem faktycznie była jedną z wiodących marek na świecie.Później marka nie miała dużo szczęścia.Po śmierci Elizabeth była na granicy bankructwa, pozamykano jej salony piękności, kilkakrotnie była wykupywana przez różne firmy (niekoniecznie luksusowe). Do 2000 r Elizabeth Arden była własnością koncernu Unilever (dla przypomnienia : mydła, proszki do prania itp..). W tym też okresie powstał opisywany tu zapach, jako próba podźwignięcia marki i przywrócenia jej blasku dawnej świetności.W 2000 r markę wykupił FFI Fraggrances, który zmienił nazwę swojego koncernu na ... Elizabeth Arden, ponieważ przemysłowiec, który wykupił markę był jej fanem. Borykanie się marki z problemami finansowymi nie pozostało bez wpływu na jej jakość. Kosmetyki pielęgnacyjne straciły na jakości - używam ich od lat i mam porównanie. I zapewniam, że nie kupuje się ich obecnie za "kilkaset dolarów".Kosmetyki kolorowe są wręcz niskiej jakości.I są oferowane również w sklepach , którym daleko do miana "luksusowych". Opakowania prawie wszystkich produktów produkowane są w Chinach. Przekłada się to na fatalną jakość - szczególnie opakowań "kolorówki". Kartoniki po odfoliowaniu tak śmierdzą, że trudno wytrzymać. To samo opakowania kartonowe zapachów.Ostatnio przywieziono mi zestaw cieni, które po prostu wyrzuciłam, ponieważ etui, w którym cienie były umocowane , było wykonane z orydynarnego pcv, które tak śmierdziało,że nie można było się malować trzymając cienie w pobliżu oczu. Marka chcąc utrzymać się na rynku obniża ceny co pociąga za sobą konieczność zejścia z kosztami produkcji. Koncern nie uciera konkurancji nosa. Konkurencja ma się nadal dobrze, bo oferując produkty w wyższych cenach nie musi produkować opakowań kartonowych czy plastikowych w Chinach i może zadbać o staranne wykonanie szklanych opakowań. Elizabeth Arden nie jest już traktowana na świecie jak typowa marka "luksusowa". Ta spadająca jakość i wielkie problemy marki od lat usiłującej utrzymać się cudem na rynku nie są spostrzegane przez osoby, testujące zapachy na podstawie próbek czy odlewek. Wtedy nie widać tych rys na "luksusie". Pewnie będę nadal używać niektórych kosmetyków Arden, głównie dlatego, że można je kupić za naprawdę niezłe pieniądze, ale ich jakość odbiega zasadniczo od tej sprzed 15 czy 20 lat.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Pachniec jak Audrey Hepburn...
5th Avneue jest zapachem do ktorego wracam od lat.
Jest to jeden z tych zapachow, ktory przywodzi na mysl kobiete pelna uroku, klasy, wrodzonej gracji i elegancji. Prawdopodobnie stad moje skojarzenie z Audrey Hepburn.
5th Avneue jest takze jednym z tych cudow, ktory kosztuje niewiele, ale daje poczucie wyjatkowosci i luksusu, jest to po prostu zapach ponadczasowy.
Powstal w 1996 roku, ale wciaz jest bestsellerem wsrod zapachow Elizabeth Arden, a to juz o czyms swiadczy.
5ht Avenue jest niezwykle bogatym zapachem, pasujacym do eleganckiej, dojrzalej pani tuz przed czterdziestka ubranej w dopasowana sukienke z kolekcji Couture znanego domu mody, eleganckie szpilki, jedwabny szal, pani noszacej subtelny naszyjnik z perel i odrobine zlota.
Zapach ten jest niesamowicie pelen kwiatowych doznan; kwiaty bzu, gozdzika, rozy, jasminu i irysa wydaja sie byc spojne i harmonijne.
Baza jest wyjatkowo ciepla; drzewo sandalowe w polaczeniu z ambra - osobiscie nie potrafie sobie wyobrazic lepszego polaczenia dla zapachu kwiatowego.
5th Avenue jest zapachem, ktory kazda pani, mieniaca sie byc wielbicielka zapachow czysto kwiatowych, powinna niezwolcznie nabyc jesli jeszcze tego nie uczynila.
Trwalosc i moc zwala z nog - zapach trzyma sie dosc intensywnie bite 8 godzin. Jednakowoz nie dusi i nie dominuje.
Bedzie dopelnieniem kazdej eleganckiej kreacji, czy to do pracy w biurze, czy na wytworne wyjscie do teatru zakonczone kolacja w ekskluzywnym lokalu.
Klasyk nad klasyki.

perfumeholic88
perfumeholic88

Znam ten zapach bardzo dobrze, bo lubi go moja mama i właśnie do niej pasuje. Ja tu wyczuwam tylko i wyłącznie konwalie, no może z dodatkiem bzu przez co zapach jest dla mojego nosa charakterystyczny i łatwo potrafię go rozpoznać w tłumie. Przyjemny, wiosenny, ale sama nie potrafiłam go nosić, nie jest dla mnie.

5th Avenue by Elizabeth Arden 3.39 out of 5 based on 90 ratings and 13 user reviews

Zakupowe okazje

23.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz
23.99 USD
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
24.45 USD
25.93 USD
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray for Women
25.95 USD
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Toilette 4.2oz
25.95 USD
5th Avenue Nyc Perfume by Elizabeth Arden, 4.2 oz Eau De Toilette Spray for Women
26.45 USD
30.06 USD
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden - 4.2 oz Eau De Parfum Spray
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden - 4.2 oz Eau De Parfum Spray
33.00 USD
5th Avenue Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 4.2 oz Eau De Parfum Spray 3.3 oz Body Lotion
34.32 USD
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden - -- Gift Set - 4.2 oz Eau De Parfum Spray 3.3 oz Body Lotion
34.84 USD
5th Avenue Gift Set by Elizabeth Arden Gift Set for Women Includes 4.2 oz Eau De Parfum Spray .12 oz Mini 3.3 oz Body Lotion
36.23 USD
5th Avenue Perfume by Elizabeth Arden - -- Gift Set - 4.2 oz Eau De Parfum Spray .12 oz Mini 3.3 oz Body Lotion
Gift Set 2.5oz
38.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Coffret Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz Moisturizing Body Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
43.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
45.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue Coffret Eau De Parfum Spray 125ml 4.2oz Moisturizing Body Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
Beauty.com
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 4.2 oz
Elizabeth Arden 5th Avenue Eau de Parfum, 4.2 oz
58.00 USD
Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Eau de Parfum Spray Limited Edition

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Elizabeth Arden 5th Avenue, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Elizabeth Arden 5th Avenue, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 5th Avenue marki Elizabeth Arden. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 5th Avenue marki Elizabeth Arden reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Lancome Miracle Lolita Lempicka Lolita Lempicka Cacharel LouLou Lolita Lempicka Si Lolita Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Elizabeth Arden Green Tea Yves Rocher Vanille Noire Dior Dolce Vita Calvin Klein Truth Laura Biagiotti Roma Givenchy Ange ou Demon Dior Dune Guerlain Shalimar Yves Rocher So Elixir Avon Treselle Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chopard Wish Calvin Klein Euphoria Oriflame M by Marcel Marongiu Naomi Campbell Naomi Campbell