Marki » D E » aromatyczno - fougere « Grupy

Mandate Eden Classic dla mężczyzn

Mandate Eden Classic dla mężczyzn

Mam: 1 Miałem: 1

Mandate marki Eden Classic to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Mandate został wydany w 1976 roku. Nutami głowy są lawenda, rozmaryn, bergamotka i szałwia muszkatołowa; nutami serca są geranium, goździk (przyprawa), cynamon i sosna; nutami bazy są piżmo, mech dębowy, cedr virginia, ambra i fasolka tonka.

Lawenda Rozmaryn Bergamotka Szałwia muszkatołowa

Geranium Goździk (przyprawa) Cynamon Sosna

Piżmo Mech dębowy Cedr Virginia Ambra Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Mandate by Eden Classic.

Mandate Recenzje Perfum

Nan
Nan

Dedykowane mojemu Tacie.

Miałam wtedy może z 9 lat. Mój Tata pracował na zagranicznym kontrakcie i nie było go w domu całymi miesiącami. Wiedziałam, że ma przyjechać do domu na miesięczny urlop, ale nie wiedziałam dokładnie kiedy. Mama mi nie powiedziała, bo wiedziała, że bez względu na porę uprę się jechać z nią na lotnisko. Tego wieczoru położyłam się spać jak zwykle, choć byłam trochę zdziwiona, bo o dość dziwnej porze przyjechała do nas babcia. W środku nocy najpierw poczułam zapach. Intensywny, bardzo charakterystyczny. To był Mandate. Tylko jedna osoba mogła tak pachnieć, ta najbardziej wytęskniona. Na pograniczu snu i jawy już wiedziałam, że Tata znów jest przy mnie. Jak można zapomnieć taki zapach nawet po kilkudziesięciu latach?

Niedawno sprawdziłam, czy jeszcze gdzieś można dopaść to pachnidło. Okazało się, że można! Formuła zmieniła wprawdzie właściciela, flakon ma inny kształt, ale nazwa pozostała. Niezwłocznie zamówiłam butelkę. Moja pamięć zapachowa jest dość niezła, ale ciekawa byłam, czy poradzi sobie z rozpoznaniem zapachu zapamiętanego przed tak wielu laty. Poradziła sobie. Oczywiście nie jest on identyczny jak wtedy, obecnie żaden nie jest. Rdzeń pozostał jednak nienaruszony. Ujawnia się po ok. półgodzinie od aplikacji i przywołuje wspomnienie tamtej magicznej chwili, o której wyżej pisałam jak i całego szeregu innych magicznych chwil ze spędzonego z Tatą miesiąca, zanim musiał wrócić z powrotem za granicę.

Jaki teraz jest Mandate? Bardzo klasyczny. Początek jest ziołowo-koloński, lawenda na cytrusowo-leśnym podbiciu. Z czasem zapach lekko się wysładza (pamiętajmy, że mowa o perfumach z lat 70-tych) i nabiera głębi, w której wyraźnie czuć goździki, mech dębowy i piżmo. Przez cały czas obecne są iglakowe nutki, przez co zapach zachowuje swój nieco koloński wydźwięk. Jego przyprawowość to głównie goździki, po swojemu wytrawne i wiercące w nosie. Zapach jest zdecydowanie męski, klasyczny i moim zdaniem wciąż noszalny. Sama używam go czasem w upalne dni, dla ochłody i odświeżenia, choć oficjalnie należy on do mojego mężczyzny. Cieszę się, że znów jest ze mną. Tata na szczęście też.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Eden Classic Mandate, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Eden Classic Mandate, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Mandate marki Eden Classic. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Mandate marki Eden Classic reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy aromatyczno - fougere
Maurer & Wirtz Tabac Man Calvin Klein Eternity Summer for Men 2008 Bijan Bijan Black for Men Geo. F. Trumper Skye Hugo Boss Boss Number One Jaguar Jaguar s.Oliver QS by s.Oliver Male Creed Royal Scottish Lavender Joop! Wolfgang Joop Freigeist Sprezzatura 730 Amore Sviscerato Francesco Smalto Smalto Yves Saint Laurent Rive Gauche Pour Homme Intense