Marki » D E » orientalno - kwiatowe « Grupy

Donna Karan Gold Donna Karan dla kobiet

Donna Karan Gold Donna Karan dla kobiet

lekko korzenny
Donna Karan Gold Donna Karan dla kobiet Zdjęcia Donna Karan Gold Donna Karan dla kobiet Zdjęcia Donna Karan Gold Donna Karan dla kobiet Zdjęcia

Donna Karan Gold marki Donna Karan to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Donna Karan Gold został wydany w 2006 roku. Donna Karan Gold stworzyli Yann Vasnier i Rodrigo Flores-Roux. Perfumy zawierają takie składniki, jak lilia, akacja, ambra, paczula, jaśmin, goździk (przyprawa) i liść fiołka.

Lilia Akacja Ambra Paczula Jaśmin Goździk (przyprawa) Liść fiołka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Donna Karan Gold by Donna Karan.

Ostara

Jak pan leży głęboko;

Jak pan leży głęboko,

Tak ty rośnij wysoko."
(...)

Ballada Mickiewicza to pierwszy utwór jaki przypomniał mi się w związku z tą kompozycją. Pasuje idealnie, choć Gold to nie są lilje mordercze, absolutnie nie. Lilie białe, melancholijne, spokojne. Ukrywają w sobie tajemnice, którą strzegą. Nie wyjawią jej nikomu. Ich białe płatki są niby niewinne, ale jednak czuje się niepokój.

Całość to wedługo mnie solo liliowe z naprawdę niewielkim udziałem ambry, której jest dosłownie kropla, by nie obrazić Królowej Lilii. Bladej, dumnej i nawet nie bardzo intensywnej, bo kompozycja nie jest krzykliwa ani mocna. Jednak to sprawia, że ma w sobie coś co zwraca uwagę, intryguje. To nie jest wesoły zapach i to mi się chyba w nim najbardziej podoba.

Naanakov
Naanakov

Mentalnie jestem na cmentarzu w Palmirach - gdzieś tam leży samotny, okazały i bardzo wonny, liliowy wieniec. Wybieram się na przechadzkę po lesie, dotykam drzew, opuszkami palców muskam przywarty do nich mech, gdzieniegdzie natrafiam na hubę, lepka żywica skleja mi palce. Mija chwila, jestem już daleko za cmentarzem, już nie widzę trzech dostojnych krzyży. Wiatr mimo to niesie ze sobą słodko - gorzki aromat wieńca, który przeplata się miękko z zapachem drzew iglastych, wyczuwam też woń brzozy. Jest spokojnie, cicho. Jest przyjemnie.

Gold jest zapachem fenomenalnie trwałym i mocno wyczuwalnym. Może drażnić, może dusić, albo szalenie się podobać i uzależniać. Mnie uzależnił. To miłość.
Jest mój.
Flakony z tej serii mnie osobiście zachwycają - minimalistyczne, przyozdobione czarnym, jakby drewnianym korkiem. W wersji klasycznej EDP przykuwają uwagę dwoma złotymi bokami z wypukłością.

Polecam miłośnikom zapachów chłodnych, ciężkich i charakternych.

Lizbet
Lizbet

Recenzja dotyczy EDT.
W nucie głowy lilia, z delikatnymi przyprawami, jest też bardzo delikatna wodnistość w tle oraz delikatna kwaskowatość, przepiękne otwarcie, które spokojnie osiada ferią kwiatów (lilia jest wyraźna do samego końca) na żywicy bursztynowej.
Mam z tymi perfumami problem - bo zapach sam w sobie piękny, ale jak zauważała Chanel, czy kobieta powinna pachnieć kwiatami? Szczególnie, że lilia niestety, wszędobylska na pogrzebach, kojarzy się dość jednoznacznie. Reasumując: jedno z najpiękniejszych ujęć lilii, jakie dane mi było wąchać, nie wiem jednak, czy to dobry motyw przewodni perfum. Perfumistom (?) polecam kupić szybko, póki jeszcze są do zdobycia, na pewno warto je mieć w kolekcji.

sloma_bubu
sloma_bubu

Brdzo specyficzny zapach, zapewne jak ktoś to zauważył przez akację. Hipontyczna kompozycja z białych kwiatków, uzależnia, działa na zmysły, jest kobieca i elegancka. Polecam, trwałość i projekcja duża, zapach niebanalny i niezwykle zmysłowy, kobicy i elegancki. Bardzo ładne perfumy.

amanda
amanda

Odnoszę wrażenie , że Gold jest bardziej liściasto zielnym zapachem aniżeli z udziałem kilku kwiatów w tym dość wyróżniającym się na ogół jaśminem czy jednak również zaznaczającą swoją bytność w kompozycjach lilią.
Jest to zieleń dość soczysta , lekko gorzkawa można by rzec szczypiąca aż troszkę w język .
Jednak w pewnym momencie mile zaskakuje ocieplając się i tracąc przez to surowy zimny wyraz , nabierając bardziej delikatnie słodkiego zabarwienia utrzymując jednak w dalszym ciągu liściastą linię .
To ocieplenie to powolne wyłanianie z pewnością akacji, jeśli tak pachnie w perfumach to mnie się podoba.
Lekko słodko, tonie w świeżej zieleni muśniętej gozdzikiem .
Zaciekawił mnie ten zapach ,powoli z upływem czasu odsłania interesujące sedno .
Jest bardziej klasycznym zapachem. Ciepło na pewno w nim się znajduje , lekko złociste stonowane.
Nie wszystko musi tylko kusić i uwodzić wprost. Z pewnością nie jest wyjątkowy , od razu zapadający w pamięć, ale powiem interesujący .

Pawlo
Pawlo

Jak dla mnie zapach nie jest uwodzicielski, flakon w bliższym poznaniu nie jest efektowny i - jak dla mnie- mylący jeśli chodzi o zawartość. Lubię zapachy zmysłowe, ciepłe , kobiece, kuszące.... Nie słodkie kwiatuszki czy owocki jak dla dziewczątek na majówce.Lubię zapachy,które powodują, że nie można zapomnieć o osobie, która ich używa. Ten zapach taki nie jest.Czarno-złoty flakon sugerował w moim odczuciu interesującą zawartość, a kryje w sobie zapach ładny, ale nie wyjątkowy. Zapachowi nic specjalnego nie można zarzucić, prócz tego, że na rynku jest bardzo dużo ładniejszych, bardziej seksownych, bardziej kobiecych i na dodatek tańszych. Chciałem go kupić żonie i robiłem kilkakrotne podejście. Zrezygnowałem - moja żona zasługuje na piękniejsze zapachy.

Beatafm
Beatafm

Odurzajace białe kwiaty: lilia i jaśmin oraz rzadko występująca akacja, która nadaje perfumom niepowtarzalności. Zielone liście fiołka dodają nutę świeżości, a paczula z nasionami goździka nuty lekkiej ostrości i goryczkę. Całość zapachu bardzo pięknie skomponowana daje wrażenie tętniącego życiem ogrodu w letnie południe. Zapach o dobrej projekcji i trwałości, dobry na każdą porę dnia i roku.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Donna Karan Donna Karan Gold, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Donna Karan Donna Karan Gold, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Donna Karan Gold marki Donna Karan. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Donna Karan Gold marki Donna Karan reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Poison Donna Karan Black Cashmere Bvlgari Black Givenchy Organza Clinique Aromatics Elixir Alexander McQueen My Queen Gucci Gucci Eau de Parfum Fendi Fendi Theorema Agent Provocateur L'Agent Cartier Le Baiser Du Dragon Kenzo Kenzo Amour Guerlain Samsara Eau de Parfum Yves Rocher Voile d'Ambre Serge Lutens Rousse Moschino Couture! Lubin Idole Cartier Must de Cartier Chanel Cristalle Eau de Toilette Laura Biagiotti Roma Givenchy Amarige