Marki » D E » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

D&G Feminine Dolce&Gabbana dla kobiet

D&G Feminine Dolce&Gabbana dla kobiet

D&G Feminine Dolce&Gabbana dla kobiet Zdjęcia

D&G Feminine marki Dolce&Gabbana to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. D&G Feminine został wydany w 1999 roku. D&G Feminine stworzyli Nathalie Lorson i Max Gavarry. Nutami głowy są mimoza, cyklamen, mandarynka i lilia wodna; nutami serca są lilia, wisteria, jaśmin, heliotrop i ylang-ylang; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, drzewo kaszmirowe i wanilia.

Mimoza Cyklamen Mandarynka Lilia wodna

Lilia Wisteria Jaśmin Heliotrop Ylang-ylang

Drzewo sandałowe Piżmo Drzewo kaszmirowe Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about D&G Feminine by Dolce&Gabbana.

Dali Eau de Toilette
Monsoon (original)

D&G Feminine Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Ale ładny zapach. Zupełnie inny, niż myślałam, a co myślałam? Myślałam, że bedzie bardziej rześki, cytrusowy, wodny i pieprzny. A on nie jest ani rześki ani pieprzny ani cytrusowy ani wodny.
Początek jest mocny, duszący, ostrożnie zatem z aplikacją. Po dłuższej chwili zapach uspakaja się, jestem w stanie wyłapać poszczególne nuty, choć łatwe to nie jest bo zapach stanowi jakby całość, za każdym razem, gdy go wącham mam wrażenie, że zanurzam głowę w kielichu białej bardzo świeżej lilii, wyczuwam nawet jakby drapiący barwiący nos na pomarańczowo pyłek, jest to bardzo naturalistyczne i piękne wrażenie, ale wiadomo, nie lekkie. Feminine to jednak nie oda na temat lilii, to oda na temat bieli, powalającej jasnością, oślepiającą wręcz, jakbym patrzyła przez świeżo wyprane prześcieradło pod światło, w białym minimalstycznym pomieszczeniu, może to sypialnia, skoro prześcieradło? Tak, zapach jest bardzo zmysłowy, to przez ten pyłek i czarne pręciki wnętrza lilii, ciut zwierzęce, drapiące, poprzez ciepłe ale niesamowicie delikatne jakby otualające nuty drzewa kaszmirowego, a także piżma, tak, jak opisała to Lady Mitsouko, taką spienioną i miękką mydełkowatość. Ale to mydło LUX, Feminine to zapach luksusowej nagiej kobiecości, dystansuącej, czystej, ale nie niewinnej, dojrzałej, znającej siebie i swe ciało.
Cały czas mam przed oczami białą minimalistyczną sypialnię, kobietę owiniętą białym prześcieradłem, trzymającą w ręku białą lilię i zakrywającą nią zalotnie oczy, tak, Feminie to zapach czystości, sensualnosci i...stuprocentowej kobiecości.
Trwałość świetna, projekcja na długośc ramion, uwaga, to perfumy nie dla każdego...Lepiej przetestować przed zakupem, chyba, że uwielbiamy lilie i mydełko LUX :)

Dziękuję bardzo Asiuli, dzięki której poznałam ten zapach :)

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Taki znany zapach, a nikt nie pisze - to ja zacznę :)

D&G Feminine opisane są jako kwiatowo-drzewno-piżmowe i to wszystko prawda, ale mają w sobie też podobieństwo do takich "wodnych" zapachów jak L'eau d'Issey czy Ming Shu, a także L'eau par Kenzo. Chociaż tu więcej jest podduszających kwiatów (niezastąpiony w tym wypadku duet: mimoza&heliotrop), to jednak pozostałe nuty: cyklamen, lilie i piżmo upodabniają je do innych wodno-mydlanych zapachów.
Są jak prysznic w tropikach - ciepła deszczówka i białe, kremowo pieniące się kwiatowe mydełko.

I trzeba lubić takie klimaty, żeby dobrze się czuć w tym zapachu. To nie są lekkie, "świeże" perfumy. Wyjątkowo dużo osób Feminine przyprawia o mdłości - wiem z własnych doświadczeń przeprowadzanych na znajomych :) I nie dziwię się w sumie, same tu mdlące nuty, właściwie bez kontrapunktu: duszne kwiaty, piżmo, drewno kaszmirowe i sandałowiec też takie gładkie i kremowe... Cyklamen coś tam popiskuje, ale sam nie da rady takiej bandzie dusicieli, a na wsparcie mandarynki w ogóle nie może liczyć.
Dla wyjaśnienia chciałam jeszcze dodać, bo może to nie wynika z powyższych słów, że ja bardzo lubię ten zapach i stosuję go z upodobaniem przy ciepłej pogodzie - strzeżcie się w komunikacji miejskiej ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Dolce&Gabbana D&G Feminine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Dolce&Gabbana D&G Feminine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum D&G Feminine marki Dolce&Gabbana. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu D&G Feminine marki Dolce&Gabbana reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Laura Biagiotti Roma Moschino Couture! Givenchy Organza Indecence Prada Prada Candy Calvin Klein Eternity Davidoff Good Life Yves Saint Laurent Manifesto Laura Biagiotti Venezia Guerlain Samsara Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Burberry London Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Fendi Fendi Theorema Annick Goutal Grand Amour Christian Dior Dior Addict Jil Sander Sensual Jil Dolce&Gabbana L`eau The One Boucheron Jaipur Dolce&Gabbana The One