Marki » D E » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet

Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet

Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet Zdjęcia Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet Zdjęcia Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet Zdjęcia Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet Zdjęcia Dita Von Teese Dita Von Teese dla kobiet Zdjęcia

Dita Von Teese marki Dita Von Teese to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Dita Von Teese został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Lorson. Nutami głowy są bergamotka, piwonia i pieprz; nutami serca są jaśmin, róża i gardenia tahitańska; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, paczula, drzewo gwajakowe i kadzidło.

Bergamotka Piwonia Pieprz

Jaśmin Róża Gardenia tahitańska

Piżmo Drzewo sandałowe Paczula Drzewo gwajakowe Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dita Von Teese by Dita Von Teese.

Dita Von Teese Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Perfumy sygnowane nazwiskiem królowej burleski, mające oddawać ducha „kobiety totalnej”, zamknięte w inspirowanym stylem lat 30. flakonie, z dość ciekawą piramidą nut... zaintrygowały mnie jeszcze przed oficjalnym pojawieniem się na rynku. Los chciał, że nie stały się powszechnie dostępne w Polsce (wstyd, choć z drugiej strony wcale mnie to nie dziwi), stąd szansa na solidne testy pojawiła się dopiero niedawno.

Po osobie, której jednymi z ulubionych perfum są Boudoir, Magie Noire, Classique Gaultiera czy Quelques Fleurs spodziewałam się czegoś naprawdę ciekawego, czegoś, co z dużą dozą prawdopodobieństwa trafi w mój gust. Trochę się przeliczyłam, choć tak naprawdę tragedii nie ma – pierwsze perfumy Dity to przykład całkiem przyzwoitego rzemiosła. Problem tkwi w tym, że są one na wskroś współczesne. Oczekiwałam kompozycji w stylu retro, spójnej z wizją flakonu, wizerunkiem Dity, tymczasem te perfumy pozbawione są jakiegokolwiek pierwiastka vintage. Mają taki specyficzny, „perfumeryjny” charakter, nic wspólnego z naturą, jakby wyszły spod skalpela dobrego chirurga plastycznego (no, perfumiarza, Lorson jest całkiem dobra w swoim fachu), dlatego celowo użyłam słowa „rzemiosło”.

Dita von Teese pachnie przede wszystkim jaśminem, takim dobrze zrobionym jaśminem, po liftingu, który jednak nie oddaje wiernie zapachu tego kwiatu w naturze. Jest słodki, wyrazisty, bogaty, „perfumeryjny”. Poza jaśminem wyraźnie wybija się nuta gardenii, która bardzo przypomina mi tę obecną w Just Cavalli (które również są dziełem Lorson) – jest gęsta, kremowa, miękka. Pojawia się też róża, utopiona w kobiercu białych kwiatów, wycofana, przytłumiona. Zupełnie nie wyczuwam kadzidła, drugiej najpopularniejszej w rankingu nuty. Nie doczekałam się nawet najdelikatniejszej smużki, szkoda, bo kadzidlany dym mógłby dać ciekawy efekt w połączeniu z kwiatami. Baza to przede wszystkim czyste, subtelne, jasne piżmo oraz lekko podkreślone nuty drzewne. Szczerze mówiąc, baza to najnudniejszy etap rozwoju tych perfum, zaprzepaszczona szansa na ich ciekawszy charakter. Trwałość rzędu 5-6 godzin, moc umiarkowana, czyli raczej zachowawczo, bez fajerwerków.

Nie mogę odmówić Dicie elegancji, z tym, że jest to elegancja wykreowana na współczesną modłę. Wydaje mi się, że są to perfumy uniwersalne, zdające egzamin w różnych okolicznościach przyrody, bezpieczne, niezawodne.
Mogą też być dobrym wyborem dla tych, którzy dotychczas pozostawali na bakier z białymi kwiatami. Polecam testy, zakup w ciemno niekoniecznie, chyba, że ktoś bezgranicznie wielbi Ditę i białe kwiaty oraz lubuje się w fancy flaszkach z pompką.

Savanoja
Savanoja

Trochę mnie rozczarowała ta Ditta. Spodziewałam się czegoś bardziej tajemniczego, wybitnie wieczorowego a to po prostu poprawne politycznie, przyjemne i ładne dzienne perfumki. Piwonia gra tu pierwsze skrzypce, gra głośno, dominuje nad cichutką bergamotką. Reszta wymienionych kwiatów jest trudna do rozszyfrowania. Nie znalazłam kadzidła, za to sporo mydełkowatego piżma.
Parametry zadowalające, ogonek uzyskać da radę i nie znikają po godzinie.
Określiłabym je jako kwiatowo - piżmowe, na drewna nie ma co liczyć, to nie są perfumy w typie Erotique.
Kokieterią było dobranie czarnego flakonu, bardziej pasował by różowy ;)

Garance
Garance

Szukałam go długo. Znalazłam zupełnym przypadkiem stojącego jakby nigdy nic w TK Maxx i już wiedziałam, że musi być mój. Kupiłam w ciemno i zaskoczyłam się. Pozytywnie.
Spodziewałam się czegoś cięższego, raczej wyjściowego (bo Dita) albo czegoś mocno przeciętnego (bo to w końcu gwiazdorski twór), natomiast w eleganckim flakonie dostajemy bardzo ciepły zapach z początkowo wyraźnie wyczuwalnymi białymi kwiatami w dosyć pudrowej oprawie, która szyko znika, pozwalając kwiatom rozkwitnąć w pełni. Po jakimś czasie zapach staje się bardziej zmysłowy, kadzidlany. Bardzo się cieszę, że na mnie wychodzi to kadzidło, bo wygląda na to, że bardzo się oboje lubimy.
Kupiłam pojemność 75ml i na pewno zdecyduję się na kolejny, lub wypróbuję inny zapach Dity.

amanda
amanda

Szkoda , nie czuję ani kadzidła ani drzewa gwajakowego , które powinno dać kadzidlano balsamiczny aromat.
Również świeżości bergamotki nie odnajduję ani pieprznych akcentów.
Nie wiem , może na mnie tak dziwnie się układają.
Nie jest absolutnie z krainy kadzidłowców jak i również intensywnie kwiatowym .Konkretnie dane kwiaty ciężko mi wyodrębnić .
Jeśli już ,to jest to raczej piżmowo lekko drzewny zapach.
Kolejny raz czarna butelka a i w tym przypadku dolne nuty wyprowadziły w pole tych , którzy spodziewali się iście ,dymnej ,balsamicznej uczty a dostali prztyczka w nos.

Dakini
Dakini

Oswajam się z tym zapachem od kilku dni.
Dla mnie jest przede wszystkim aromatem kwiatowym ze szczyptą nuty drzewnej.
Nie czuję w nim elementów kadzidlanych, natomiast po pewnym czasie pojawia się jakiś słodkawy, miodowy akord.
Wbrew temu, czego się spodziewałam utrzymuje się dosyć długo na skórze.
Kojarzy mi się z wiosenną aurą. Nie jest to zapach kabaretowy, enigmatyczny czy mroczny, jak np. Habanita, ale dosyć lekki i pogodny.
A jednocześnie bardzo elegancki.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Dita Von Teese Dita Von Teese, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Dita Von Teese Dita Von Teese, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dita Von Teese marki Dita Von Teese. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dita Von Teese marki Dita Von Teese reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

John Galliano John Galliano Cacharel Eden Diptyque Tam Dao Hermes Eau des Merveilles Guerlain Samsara Eau de Parfum Prada Infusion d'Iris Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Cacharel LouLou La Perla J`Aime La Nuit Yves Rocher Rose Absolue Pierre Balmain Ambre Gris Cartier Le Baiser Du Dragon Ginestet Botrytis Coty Pret a Porter Juliette Has A Gun Not A Perfume ScentStory 24 Gold L`Occitane en Provence Ambre Slava Zaitsev Nikita Yves Rocher Nature Millenaire Jesus Del Pozo In Black