Marki » D E » drzewno - aromatyczne « Grupy

Philosykos Diptyque dla kobiet i mężczyzn

Philosykos Diptyque dla kobiet i mężczyzn

mleczny
Philosykos Diptyque dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Philosykos Diptyque dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Philosykos marki Diptyque to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Philosykos został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Nutami głowy są liść figi i figa; nutami serca są kokos i nuty zielone; nutami bazy są cedr, nuty drzewne i figowiec.

Liść figi Figa

Kokos Nuty zielone

Cedr Nuty drzewne Figowiec

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Philosykos by Diptyque.

Bois Naufrage
Rare Sapphires
Rosabotanica
Premier Figuier
Marc Jacobs Men

Philosykos Recenzje Perfum

martamil
martamil

Wszyscy piszą figa i figa, a dla mnie to kokos na fidze, taki zielony koktail zblendowany z kokosa, figowca, figi w całości ze skórką i jej liści ( takich uwodząco gorzkich) na mleczku kokosowym. Mleczna figa z kokosem. Lekka, na wszystkie pory roku, od rana do wieczora, wieczorem po prostu ze dwa psiknięcia więcej. Zapach nie kojarzy mi się z żadnym innym. Jest to mój trzeci ulubiony - żeby nie powiedzieć ukochany - zapach od Diptyque, po Eau Duelle i Tam Dao ( chyba na drugim miejscu się znajduje po duelle, a przed Tam Dao). Podsumowując, to co charakterystyczne dla tego zapachu to przebijający się przez wszystkie warstwy kokos - ale nie słodki, tandetny, sztuczny, ale taki prawdziwy, naturalny, świeży i delikatna słodka świeżość - lub świeża słodkość - podbita zieloną wytrawną goryczką. Bardzo ciekawa, uwodząca i oryginalna kompozycja, bliskoskórna, otulająca. Polubiłam od razu i bardzo lubię. Bardzo.

Mała aktualizacja: tak się zlożyło, że wczoraj na mojej drodze spotkałam figowiec, najprawdziwszy, dziki, owocujący. Zerwana, zielona jeszcze figa wypuściła z siebie biały, kleisty, kokosowo pachnący sok. Zgadzam się, w Philosykos figa zobrazowana jest genialnie! A jednocześnie nie jest to żaden zielonopachnący olejek eteryczny, a pełnoprawne perfumiarskie arcydzieło! Dzisiaj weszłam w posiadanie pełnowymiarowej butelki. I jestem zachwycona, tu już nie można mówić o prostym lubieniu, zdecydowanie zakochałam się w tym zapachu! :)

fortissimo1603
fortissimo1603

Bardzo mi się podoba ta figa. Ale nie jest ona fioletowa lecz zielona. Otwarcie wiernie odwzorowuje skórkę tego owocu. Przypomina mi te zielone, słodkie figi, którymi się zajadałam na wakacjach. Czuję lekką słodycz płynącą z mleczka kokosowego. Początek ma naprawdę realistyczny. Po tym pięknym wstępie, gdy zapach wygodnie ułoży się na mojej skórze, dominuje w nim kokos. Zniknęła świeża figa. Próbuje dojść do głosu i niekiedy pokaże swoją zieloność, lecz jest skutecznie tłumiona przez tego kokosowego gagatka.
Kompozycja jest bardzo ładna. Szkoda tylko, że ten kokos tak zdominował cały zapach, bo miałam ochotę na zieloną figę.
Raczej bliskoskórne i o średniej trwałości, ale chętnie bym flakonik przygarnęła :)

Wytrawny, lekko drzewny, zielony i trawiasty, z dodatkiem delikatnej figowej słodyczy. Później nieco się zmydla. Ale niestety jest na mnie strasznie nietrwały i bardzo bliskoskórny, prawie na granicy wyczuwalności. Duże rozczarowanie.

kpnz
kpnz

Bardzo ładna figa. Jeśli ktoś lubi zapach figi w perfumach z pewnością będzie urzeczony. Odrobinę mi przypomina figę od L’artisan, ale chyba każda figa w perfumach jest tak wyrazista, że wszystkie siebie przypominają. Tutaj obok niej wyczuwam zieleń traw, a razem jest to utopione w mleczności soku roślinnego. Zapach jest nie za lekki, solidny gatunkowo, ale nie przytłacza, taki akuratny do noszenia. Czy jest to jakieś arcydzieło? Nie… ale dobrze skomponowany zapach figowy, i ot.

Philosykos by Diptyque 4.08 out of 5 based on 45 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Diptyque Philosykos, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Diptyque Philosykos, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Philosykos marki Diptyque. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Philosykos marki Diptyque reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere M. Micallef Gaiac Profumum Roma Victrix Lubin Idole Hermes Hermessence Ambre Narguile Nasomatto Black Afgano Diptyque Tam Dao Escentric Molecules Molecule 01 Amouage Amouage Epic Man Serge Lutens Ambre Sultan Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal Comme des Garcons Black Nasomatto Absinth Givenchy Organza Indecence Lalique Encre Noire By Kilian Straight to Heaven Serge Lutens Chergui Yves Saint Laurent M7 L`Artisan Parfumeur Tea for Two Lubin Idole Eau de Parfum