Marki » D E » orientalno - przyprawowe « Grupy

Eau de 34 Diptyque dla kobiet i mężczyzn

Mam: 2 Miałem: 1

ziołowy
Eau de 34 Diptyque dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Eau de 34 marki Diptyque to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Eau de 34 został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Pescheux. Nutami głowy są gorzka pomarańcza, cytryna, werbena, grejpfrut, lawenda, jagody jałowca, gałka muszkatołowa, cynamon i liść brzozy; nutami serca są geranium i tuberoza; nutami bazy są cedr, paczula, kadzidło, labdanum i mech.

Gorzka pomarańcza Cytryna Werbena Grejpfrut Lawenda Jagody jałowca Gałka muszkatołowa Cynamon Liść brzozy

Geranium Tuberoza

Cedr Paczula Kadzidło Labdanum Mech

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de 34 by Diptyque.

Eau de 34 Recenzje Perfum

adaszek
adaszek

Zacznę od tego, że nie jest to lżejsza wersja podstawowego Diptyque 34 blv. St. Germain złagodzona cytrusami. Jest to nader ciężka kompozycja jak na wodę na ciepłe miesiące. Ogólnie jestem pełny podziwu do pracy jaka została tu włożona, rzadko zdarza się aby ktoś tak umiejętnie połączył składniki w zapachu wydawałoby się cytrusowym. Są naprawdę świetnie zgrane, ciężko wyłapać poszczególne nuty, no chylę czoła przed Olivierem. Lubię faceta, ma u mnie dług wdzięczności za Arpege dla Lanvina, gdzie świetnie zagrał na nutach ostro-ciepłych. Zauważyłem też po innych kompozycjach jak chociażby dla Mont Blanc, że lubi on rozbudowywać swoje dzieła, korzysta z bogatej palety składników i barw. W 34 połączenie składników świeżych z ciężkimi oraz kwiatowych z drzewnymi w taki sposób, by pomimo wagi kompozycji nie dać wrażenia przeładowania odniósł bym do metody malarskiej zwanej dywizjonizmem. Nuty mieszają się nawzajem, uzupełniają i tworzą efekt wibracji i świetlistości, właśnie jak w tym stylu. Mimo tego wszystkiego, udaje mi się wyłapać co poniektóre składniki albo tylko wydaje mi się, że je głównie czuję ;) Na mnie jest bardzo dużo gorzkiej pomarańczy, jest też przy niej lekka ilość cytryny, która ją tonuje. Cytrynę tą przypisałbym do tej od Highera Diora. Nie jest ona kwaśna, tylko taka przyjazna – z resztą nie ma jej dużo. Dla mnie w Diorze właśnie w taki sposób zostało osiągnięte to wrażenie soku z gruszki, poprzez połączenie brzoskwini z cytryną. No bo sok gruszkowy jest właśnie taki słodko-cierpki. Jałowiec, werbena i być może grejpfrut dodają soczystości oraz świeżości która bardzo mocno ciąży na nos. Wpada w jego ujście i wypełnia go ciśnieniem. Ta faza jest szamponowa, energetyczna i czysta. Lawendy i gałki nie czuję, chyba została użyta ich naprawdę niewielka ilość albo świetnie została zakamuflowana. Jest też szansa spora, że się nie znam. Natomiast wyczuwam cynamon który trzyma całość w ryzach, nie pozwalając odlecieć cytrusom. Nadaje wrażenia pylistości, a wraz z tymi cytrusami powoduje takie delikatne wrażenie dymności. Ten początek pachnie mi też trochę amolem, nie odpycha mnie to, ale ciężko mi uciec od takiego skojarzenia. Wszystko to opiera się na liściu brzozy, który podpiera kompozycję, utrzymuje początek oraz daje delikatne wrażenie takiej bryzy wodnej. Bardzo lubię ten składnik w otwarciach. Trzeba jednak z nim uważać, bo często po jego użyciu powstaje wrażenie chlorowanej wody z kranu. Tutaj tak nie jest, to otwarcie jest mocno umocowane i stabilne. W międzyczasie krąży sobie w nim jakaś łodyżka, ale nie potrafię ująć od czego ona jest. Po tym długim początku, nadchodzi prawdziwe kwiatowe przesilenie, z wyraźną różą, mastyksem takim jak w Sisley eau d’Ikar, jest też niewiele kremowej tuberozy o ile się nie mylę, ale nie gra głównej roli, jest aktorem wspomagającym. Te kwiaty pachną tak bardziej z wazonu niż z ogródka, ale są bardzo świeże i fajne. Do tego momentu kompozycja jest intensywna, wibrująca, mocno akcentująca swoje walory. Natomiast traci na tym wszystkim podczas zejścia. Przycicha i trzyma się bardzo blisko skóry i choć trzyma ponad 6h i może nawet i do 10 dociąga, to już będziemy czuli tylko my smużkę jej obecności jak nachylimy nasz nos w kierunku szyi. Chyba jednak za dużo tych kwiatów z mastyksem, chociaż testuję już ten zapach od kilku miesięcy i wciąż się zastanawiam nad jego kupnem. Pachnie niebanalnie, czuć że to perfumy z wyższej półki, są bardzo naturalne. No i nie mają w sobie eukaliptusa z podstawowej wersji, który przewiercał mnie na wylot.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Diptyque Eau de 34, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Diptyque Eau de 34, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de 34 marki Diptyque. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de 34 marki Diptyque reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalno - przyprawowe
Pierre Cardin Revelation Montale Blue Amber L`Artisan Parfumeur Piment Brulant L`Erbolario Spezie Parfumerie Generale PG21 Felanilla L`Artisan Parfumeur Navegar Sahlini Parfums Femininde Perry Ellis 360° Black for Men DSH Perfumes Nourouz DSH Perfumes Cafe Noir Thymes Ambersweet Orange Swiss Arabian Fadeitak