Marki » D E » kwiatowe « Grupy

Do Son Diptyque dla kobiet

Do Son Diptyque dla kobiet

tuberozowy
Do Son Diptyque dla kobiet Zdjęcia Do Son Diptyque dla kobiet Zdjęcia

Do Son marki Diptyque to kwiatowe perfumy dla kobiet. Do Son został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Fabrice Pellegrin. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy, róża i irys; nutami serca są tuberoza i różowy pieprz; nutami bazy są benzoes i piżmo.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Róża Irys

Tuberoza Różowy pieprz

Benzoes Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Do Son by Diptyque.

Do Son Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Tuberoza i kwiat pomarańczy to jedne z moich ulubionych kwiatowych komponentów w perfumach. Wiem, że zapachy z nimi mogę brać w ciemno, bo zawsze mi się spodobają. Do Son jest wyjątkiem. Tak mnie tu uderza ta tuberoza skąpana w hektolitrach kremu, że nie mogę tego udźwignać, w dodatku do tego dodano kwiaty pomarańczy chyba z całego świata co już w ogóle było chwytem poniżej pasa. Zapach chyba miał być bogaty, a jest dziwacznie słodki właśnie taką wkurzającą słodką tuberozą. Gdybym miała go użyć na własny ślub to wybiegłabym z kościoła do najbliższej apteki po tabletki od bólu głowy.

Roma
Roma

Do Son to perfumy teoretycznie piekne i eleganckie, mnie co prawda (jeszcze do konca) nie urzekly, jednak ja zwyczajnie za kwiatkami i za zielonoscia w perfumach nie przepadam.
To zapach slonawy, przynajmniej na poczatku - duzy plus, pudrowy za sprawka irysa, ale (za) jasny, czysto kwiatowy jednak i dlatego, niestety, nie (wz)rusza mnie kompletnie. Taki typ perfum dla mnie moglby nie istniec... Unikam ich, ale moze wlasnie to one czekaja na me odkrycie, na zakochanie?
Bardzo nie lubie dobierania perfum do wieku, a do temperamentu, ale poznajac je, nazwalam, ciocinymi, czyli takimi dla pan wytwornych, dla romantyczek, takich z glowa w chmurach, zagubionych wsrod lak pelnych kwiatow (brrr), zaczytujach sie w romansach...
Perfumy te przypomnaja mi tez zapach perfum bogatych pan, ktore obnosily sie ze swymi futrami niegdys na Wszystkich Swietych w PRL-u, ktory to poczulam dziecieciem bedac.
To wodnisty, gorzki, a ktos inny powie: wytrawny, zimny zapach, zero w nim seksu i zero nawet jakis wiekszych emocji...
O, to byloby jak raz cos fajnego dla pani Emilii, tej "od globusa" i czytadel - powiastek francuskich, tej z ksiazki "Nad Niemnem":-) Sa bowiem naprawde wzniosle.
Ja zamiast obiecanej tuberozy, ktora uwielbiam, czuje glownie gorzkie liscie (kwitnacej) pomaranczy, plus irys i pizmo, ale nie to zmyslowe, zwierzece pizmo, a takie mydlane. Gdy dojde wreszcie do zapachu tej obiecanej tureckiej rozy, a nawet do owocu rozy, to byc moze odetchne z ulga, ale na razie jest nudno jak u cioci na imieninach, gdzie glowna atrakcja to szampan i flaki w oleju.
ALE... Na koncu zapach jednak niesamowicie pieknieje, traci moc i te gorycz, staje sie ciut mroczny i tajemniczy, slodki, sensualny, ale czy warto tyle czekac...
Snil mi sie:-)))

Tuberoza z dodatkiem jaśminu – ładna, delikatna i kobieca, a przy tym trwała. Ale świetnych tuberoz w perfumowym świecie jest bardzo dużo, ta jest po prostu przeciętna.

Izabela
Izabela

W całej rozciągłości zgadzam się z GreenFairy.
Faktycznie to leciutka, bardzo subtelna tuberoza. Jest dosłodzona benzoesem.
Według mnie perfumy mogłyby mieć nazwę "Tubereuse Sublime."
Polecałabym je dla każdej z nas, która do tej pory uważała, że tuberoza brzydko pachnie, albo, że tuberoza się źle układa na skórze.
Tuberoza potrafi być z duża nadwagą, ciężka i źle się układająca na skórze.
Ale nie tutaj, Fabrice Pellegrin dodał do niej magię, przez co spowodował, że jej aromat układa się na nas pięknym, leciutkim obłoczkiem....

GreenFairy
GreenFairy

Najdelikatniejsza tuberoza jaką znam. Jeśli boisz się tego zapachu - Do Son może być miłą niespodzianką!
Ja jestem z tych, co wolą zielone i kremowe tuberozy i gardenie - te słodkie, ogromne retro-divy są nie dla mnie.

Główną gwiazdą tego zapachu jest, uwaga zaskoczenie, tuberoza, ale bardzo wygaszona, wygładzona, okiełznana.

Tak jakby ktoś ją wrzucił do blendera z domieszką czegoś kremowego i zrobił z niej lekki, biały mus, chmurkę, puch, lub jedwabny dywanik. To na pewno piżmo i benzoes sprawiają, że ta tuberoza jest tak niesamowicie kremowa, prawie jadalna! Ma w sobie też zielony aspekt, który nadaje lekko herbacianego charakteru.
Różowy pieprz strzeże całej kompozycji i nie pozwala jej przejść na 'słodką stronę mocy'. Może są odrobinę linearne i banalne - ale mnie to zupełnie odpowiada. Sięganie po nie nie wymaga żadnego planowania.

IDEALNE perfumy dla panny młodej. Jestem zdziwiona negatywnym odbiorem tych perfum na naszej Fragrantice :)
Diptyque jak zwykle nie zawodzi.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Diptyque Do Son, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Diptyque Do Son, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Do Son marki Diptyque. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Do Son marki Diptyque reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole Eau de Parfum Annick Goutal Un Matin d`Orage Diptyque Tam Dao Hermes L’Ambre des Merveilles Donna Karan Black Cashmere L`Erbolario Dolcelisir The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Feminite du Bois Penhaligon`s Vaara Guerlain Mahora L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant Diptyque Volutes Byredo Pulp Bvlgari Omnia Crystalline Thierry Mugler Alien Essence Absolue Hermes Voyage d'Hermes Parfum Yves Rocher Neonatura Cocoon Estée Lauder Sensuous Noir Hermes 24 Faubourg Chanel Coco Eau de Parfum