Marki » D E » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Fahrenheit Dior dla mężczyzn

Fahrenheit Dior dla mężczyzn

Mam: 66 Miałem: 58 Chcę: 25 Ukochany zapach: 3

Fahrenheit Dior dla mężczyzn Filmy Fahrenheit Dior dla mężczyzn Filmy Fahrenheit Dior dla mężczyzn Filmy
Fahrenheit Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Fahrenheit marki Dior to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Fahrenheit został wydany w 1988 roku. Fahrenheit stworzyli Jean-Louis Sieuzac i Maurice Roger. Nutami głowy są lawenda, mandarynka, głóg, kwiat muszkatołowca, cedr, bergamotka, rumianek i cytryna; nutami serca są gałka muszkatołowa, wiciokrzew, goździk (roślina), drzewo sandałowe, liść fiołka, jaśmin, konwalia i cedr; nutami bazy są skóra, fasolka tonka, Żywica bursztynowa, paczula, piżmo i wetyweria.

Lawenda Mandarynka Głóg Kwiat muszkatołowca Cedr Bergamotka Rumianek Cytryna

Gałka muszkatołowa Wiciokrzew Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Liść fiołka Jaśmin Konwalia Cedr

Skóra Fasolka tonka Żywica bursztynowa Paczula Piżmo Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fahrenheit by Dior.

Aqua Fahrenheit
Grey Flannel
Barolo
La Martina Hombre
Diavolo

Fahrenheit Recenzje Perfum

Chefren
Chefren

Fahrenheit - zapach dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tak bym go określił. Nie każdy zrozumie kunszt tego produktu. Mimo upływającego czasu nie stracił na swojej oryginalności. To jedna z tych wód toaletowych dzięki którym w ogóle zainteresowałem się posiadaniem więcej niż jednej na specjalne okazje. Jedyny w swoim rodzaju Le classique des classiques.

kjgeneral
kjgeneral

Wszystko już właściwie zostało napisane, więc nie będę powtarzać wypowiedzi poprzedników, określę się tylko jako zwolennik Fahrenheita i dodam od siebie, że wolę starsze wersje tej wody. Czuć w nich więcej fiołka, nut zielonych i kwiatowych. Nuta benzynowa dopełnia kompozycję i to jest genialne. W nowej wersji benzyna dominuje zapach, zagłusza wszystko inne i staje się bezwzględna dla mojego nosa. Dlatego nowej wersji nie mogę nosić. Poza tym oczywiście doceniam ponadczasowość, oryginalność, przełomowość w sztuce perfumeryjnej et caetera, etc.

Marcin__
Marcin__

Fahrenheit to jeden z tych ultrapopularnych niegdyś i podrabianych do bólu zapachów. Właściwie mógłbym powiedzieć, że miał już swoje 5 minut i że jego czas przeminął. Ale nie powiem.

Otóż, jest to jeden z tych zapachów (obok Chanel - Antaeus, YSL - Kouros, Gentleman - Givenchy), których nie ima się czas. Lata lecą, a Fahrenheit był i jest. I będzie.

Jak na zapach tak złożony (a niewątpliwie Fahrenheit nim jest), nie sposób ocenić go po jednym teście. To jedne z tych perfum, które poznaje się latami, i można ich do końca nie odkryć, lub też odkryć i stwierdzić, że to właśnie jest ten Graal, którego tyle lat się szukało.

Na mojej skórze wszystkie nuty nie ukazują się. Niewątpliwie jest tu skóra, która w połączeniu z liśćmi fiołka daje tę piękną charakterystyczną, sygnaturową wręcz "benzynową" nutę temu zapachowi. Jest słodka mandarynka, są kwiaty (podane w bardzo męski sposób) - ja najbardziej czuję goździki. Wreszcie - na wskroś męska baza, z której nie potrafię wyodrębnić żadnej nuty.

Trwałość na mojej skórze to dobre 10 h, projekcja jest dobra przez 3 h.

Obok Kourosa YSL to jedne z tych perfum, w których widziałbym siebie tylko w garniturze. Inaczej - czułbym się w nim dziwnie. Jako wieczorowy - jak najbardziej, z tym, że minimum to smart casual. Do dresów czy bluzy z kapturem on po prostu nie pasuje. Być może się mylę, ale taką mam "wizję" Fahrenheita i nic na to nie poradzę....

Beata Maria
Beata Maria

Doskonały, ponadczasowy, klasyczny, elegancki.
Jedyny, jaki z damsko- męskiej stajni Diora lubię. Od momentu jak się pojawił, a minęło już sporo czasu :-) aż do dzisiaj niezmiennie świadczy o klasie samej w sobie. Przeszedł już do historii perfumiarstwa- i brawo, niewiele jest takich dzieł. Flakon, kolor i zapach- dzieło geniusza. Polecam.

paninatalia66
paninatalia66

Niesamowity,trwały i nieprzeciętny. Choć z damskimi zapachami diora nie zawsze było mi po drodze,ten uwielbiam na Panach. Styl i klasa.

Piodr
Piodr

Fahrenheit jest dopełnieniem idealnie ułożonych włosów, zadbanego zarostu, białej koszuli i ogólnej elegancji, jaką powinien prezentować noszący te perfumy. Bo choć nie jest "dziadkowy", to też nie widzę go na dwudziestolatku w dżinsach i koszuli z motywem ceraty.

Znam go od dawna i nawet lubię, ale nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby nabyć flakon. Mnie nie porwał. Mimo wszystko szacunek się należy ;)

Kokos ;)
Kokos ;)

Ten zapach to perfumowy Geniusz.

Bardzo charakterystyczny i niestety często podrabiany.
Niewiele zapachów może mu się równać.

yhmmma
yhmmma

Poznałem go pierwszy raz kiedy w gimnazjum poczułem go kilka razy u ojca. Potem podbierałem mu te perfumy żeby pachnieć jak on. Fahrenheit już wtedy był dla mnie genialny, pachniał jak nic innego. Nadal tak jest. Te perfumy nie mają sobie równych. Mimo tego, że mają miliony podróbek nic im to nie ujmuje - bo Fahrenheit jest tylko jeden i nie da się podrobić tego zapachu. Zapach dla faceta + 30 pewnego siebie, dojrzałego. Nie dla jakiegoś chłopca. Idealnie pasuje do skórzanej kurtki, czy idealnie skrojonej marynarki. Trwały, z dobrą projekcją. Całość dopełnia piękny flakon, prosty, ale oddaje charakter zapachu. Został stworzony tyle lat temu, a nadal jest ponadczasowy i aktualne kompozycje nie dorastają mu do pięt.

Johno
Johno

Niestety przykra będzie ta recenzja, osoby pachnące fahrenheitem omijam największym możliwym łukiem, powiem więcej zdażyła się sytuacja kiedy miałem klienta spryskanym tym obrzydlistwem, odrazu poszedł telefon aby obsłużył go ktoś inny. Moja perfumowa trauma, chciałbym cofnąć się do czasu, kiedy mój nos go jeszcze nie znał.

Teresa88
Teresa88

Ileż ja się napracowałam nad moim mężczyzną jeszcze na początku lat 90-tych, żeby przestał tego używać! Pamiętam doskonale tę pierwotną wersję, bo zapach jest bardzo charakterystyczny, nawet zbyt charakterystyczny! Ja odbierałam go jako nieco apteczny ze jakimś słodkawym posmakiem - nie były to najlepsze wrażenia węchowe; zresztą nie znam kobiety, która autentycznie (nie dyplomatycznie!) by się tym zapachem zachwycała.
Na szczęście, mniej więcej w 1995 r. udało mi się namówić mojego pana na Chanel Platinum Egoiste i wreszcie mogłam odetchnąć :)

pawelota
pawelota

No cóż. Klasyka, która wzorowała się na Geoffrey Beene Grey Flannel. Zapach całkowicie inny, ale skonstruowany w podobnym charakterze. Główny składnik w obu przypadkach to fiołki. Na pewno zapach rozpoznawalny i nietuzinkowy. Jego największą wadą jest duża popularność i masa podróbek na rynku. Pamiętajmy jednak, że Fahrenheit miał być zapachem damskim. Dodano do niego wiciokrzew (którego nienawidzę z całego serca)i przerobiono na męski. Ta elegancka różana męskość wydaje mi się czasami, trywialna i tandetna. Ma własny charakter, a to jest ważne. Jednak to nie mój ogródek i wolę jego protoplastę Grey Flannel Geoffrey Beene. Zapach mroczniejszy, ale bardziej wysublimowany i oryginalny. A co najważniejsze rzadko spotykany na ulicy.

kwiatek

Pomimo tylu lat nie zestarzał sie ? Heheh prednie.
On się dawno zestarzał ale wstrzykneli mu trochę botoksu, kazali iść na siłkę, solarkę i założyli trampki, tak by dalej był trendy. Stary Fahrenheit nie miałby racji bytu. Ten nowy jest dalej spoko i dalej jest jednym z najlepszych zapachów do skórzanej kurtki na wieczór.

Lincoln
Lincoln

Klasyka prawie dla każdego o wręcz niszowym charakterze, która nigdy nie będzie "walić starocią". Kiedyś totalnie nie rozumiany przeze mnie, dziś planuję zakup całego flakonu.

PeterPan
PeterPan

Od 1988 nie stracila na wartosci. Wazna woda w mojej kolekcji, kojarzy mi sie z pewnym ciekawym wyjazdem. Mysle, ze nadaje sie na kazda pore roku i jest dosc uniwersalna jak na pore roku.
Co do dopasowania, mysle, ze biuro, praca lub jakas podroz :)
Wiek, napewno nie polecam dla mlodszych mezczyzn.

j-23
j-23

Doskonałe perfumy, które mimo 25 lat nie zestarzały się. Niestety nadal są bardzo popularne.

Roq
Roq

Naprawdę piękny zapach i nie wyobrażam sobie mojej kolekcji bez Fahrenheita.
Jestem w posiadaniu starej jego wersji, jak i nowej, po reformulacji.
Osobiście wolę tę nową. Stara lekko pachnie mi "trupem".
Fahrenheit to jeden z kamieni milowych perfumiarstwa i nie da się tego nie polecić.
Już w momencie swojej premiery, znacznie wyprzedzał swoją epokę. Na tle ówczesnej "lawendowej bandy dziadów" wyglądał, jak król. Dla mnie nadal nim pozostał...

perfumeholic88
perfumeholic88

Niestety ani mnie ani mojego męża ten słynny zapach nie ujął. Lubię nutę skórzaną, ale tu przechodzi w dziwaczną woń, która przypomina mi dokładnie swąd spalenizny i zagłusza to wszystko inne. Jednak mojemu Tacie ten zapach wyjątkowo się podoba.

gurlen87
gurlen87

To bezwzględna klasyka i to w dobrym wydaniu:), jednak dla Pana +30. Przez rzesze młodzieży i perfumowych ignorantów może być kompletnie niezrozumiany. Jeden z lepszych zapachów od Diora obok Homme i Homme Intense.Polecam wyłącznie koneserom

robe
robe

Fahrenheit nigdy mi sie nie podobał.Do dzisiaj nie przekonałem się do tego zapachu.Kojarzy mi się z ogórkami.Masa ludzi tym się wypachnia a mnie coraz bardziej odrzuca od Dior Fahrenheit.

Seth
Seth

W momencie ukazania się, zachwycił mnie i uwiódł bez reszty. Kupiłem go jednak tylko raz, gdyż zaczęła mi doskwierać zbytnia jego popularność. W zasadzie, zarówno impresję dotyczącą zapachu, jak i przemyślenia dotyczące jego umiejscowienia i roli całkowicie podzielam z FourOfKind. Daruję, więc sobie pełną recenzję i dodam jedynie swoim zwyczajem w uzupełnieniu poniższego, że doskonały balans pomiędzy gęstością brzmienia a przestrzenią akordów oraz bardzo dobra projekcja i trwałość tej pionierskiej kompozycji czyni ją wyjątkowo uniwersalną, stosowną na różne okazje i każdą porę roku. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 6; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,25.

pknbgr
pknbgr

O tak, arcydzieło przez duże A.
Nowa wersja jest zdecydowanie bardzo mocna, więc ta stara to musiało być total inferno.

kwiatek

No gdybyś pknbgr jeszcze potestował wersję przedreformulacyjną to byś dołożył do tego siebie oblanego benzin w ucieczce z tego płonącego tanksztela ;) Ogółem nalezy dopisac arcydzieło i klasyk w jednym.

Fahrenheit by Dior 3.50 out of 5 based on 137 ratings and 22 user reviews

Eau De Toilette 6.7oz
131.00 USD
Christian Dior Fahrenheit Eau De Toilette Spray 200ml 6.7oz
Christian Dior Fahrenheit Eau De Toilette Spray 200ml 6.7oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Dior Fahrenheit, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Dior Fahrenheit, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fahrenheit marki Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fahrenheit marki Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Chanel Egoiste Platinum Burberry London for Men Gucci Gucci Pour Homme II Kenzo Kenzo pour Homme Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Carolina Herrera 212 Men Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Lalique Encre Noire Davidoff Zino Davidoff Hugo Boss Boss Bottled Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Dior Dior Homme Intense Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Yves Saint Laurent Kouros Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme