Marki » D E » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Diesel Green Feminine Diesel dla kobiet

Diesel Green Feminine Diesel dla kobiet

cynamonowy

Diesel Green Feminine marki Diesel to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Diesel Green Feminine został wydany w 2004 roku. Nutami głowy są lima i imbir; nutami serca są goździk (roślina), irys, kwiat pomarańczy, cynamon, jaśmin, goździk (przyprawa) i róża; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, piżmo, wanilia i cedr.

Lima Imbir

Goździk (roślina) Irys Kwiat pomarańczy Cynamon Jaśmin Goździk (przyprawa) Róża

Ambra Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Diesel Green Feminine by Diesel.

Five O`Clock Au Gingembre

Diesel Green Feminine Recenzje Perfum

chjena
chjena

Długo się ta flaszka uśmiechała do mnie z allegro. Cały czas biłam się z myślami, no bo z jednej strony przypraw w kolekcji nigdy za wiele, ale czy faktycznie potrzebny mi ten brzydal w butelce do zraszania kwiatów czy prasowanego prania? W końcu Green Feminine pojawił się na aukcji w tak atrakcyjnej cenie, że ja, łowca okazji, nie mogłam przejść obojętnie i kliknęłam go w ciemno.

W tym miejscu staję w szranki ze wszystkimi poniżej: zieleń jest tutaj elementem jak najbardziej przemyślanym, zarówno w nazwie, jak i w kolorze. Green Feminine to nie ciężki orient, żaden z niego krewny Opium czy Słonia, co najwyżej bardzo daleki znajomy z czasów dzieciństwa. Diesel sprytnie zmiksował goździki, cynamon i imbir z dużą ilością limonki, tworząc tym samym zapach dla tych, którzy stoją pośrodku i nie umieją się zdecydować między miłością do zapachów korzennych, a orzeźwiającym aromatem świeżaków. Stąd wyszedł nam zapach zupełnie całoroczny, w dodatku na każdą okazję, choć ze względu na nieco sportowy charakter, okazja winna być raczej dzienna niż wieczorowa.

Fajne pachnidło, stawia na nogi jak szklanka lodowatej wody z cytryną w największym upale, jak zimny prysznic po letnim dniu spędzonym w dusznym mieście. Flakonowi trzeba wybaczyć jego brzydotę, w sumie odpowiadającą charakterowi zapachu: w końcu mamy się Green Feminine zraszać dla ochłody! Szkoda tylko, że aplikator jest bardzo nieporęczny, a i raczej pryska strumieniem perfum, aniżeli roztacza mgiełkę.

Polubiłam go od pierwszej chwili, zwłaszcza, że mój facet - zazwyczaj obojętny zarówno wobec nowości, jak i starych bywalców mojej kolekcji - powiedział "o, wreszcie ładnie pachniesz!".

Z Diesla będzie mój kompan na lato.

Madlene
Madlene

To faktycznie orient ale taki rozwodniony - Eau de Orient :) kolor butelki zupełnie nie pasuje do zapachu bo może kojarzyć się ze swiezakiem. Kupiłam go w ciemno, nie odrzuca mnie ale tez nie zachwyca, uzywam go "po domu" i do jako odswiezacz powietrza, po polowie butelki zaczal mnie meczyc. Nie kupie go ponownie. Butelka ciekawa ale zupelnie niepraktyczna, ciecz zamiast mgiełka leje sie ciurkiem :)

amanda
amanda

Co prawda butelka zniechęca do zakupu,bo to ani ładne ani tym bardziej wygodne.Jednakże patrząc na nuty trudno oprzeć się łasym na ciepłe przyprawy w dokładce z wanilią i drzewem sandałowym.
Już z początku można chwalić je za delikatność w wyrazie,bowiem nie każdy lubi przyprawy w perfumach kategorii XXXL. Tutejsze przyprawy delikatnie z wyczuciem pieszczą nasz zmysł węchu aromatem cynamonowo goździkowym.
Odrobina bergamotki i snująca się powoli i leniwie wanilia wieńczy ten sielski nastrój jakby z przedświątecznych obrazków,gdzie w wyobraźni mamy już kuchnię pachnącą korzennymi przyprawami i różniastymi specjałami.
Projekcja mnie zadowala jak najbardziej bez kilometrowych ogonów,trwałość może nie oszałamiająca,ale daruję bo ta aromatyczność cudna,typowo zimowa.

dianthus
dianthus

Wspaniały, naprawdę. Nie jestem fanką Plus Plus, Zero Plus nie znam, a buteleczka mnie odstraszała przez lata :) A tu dziś nagle miałam okazję go poznać i otóż rezultat niespodziewany...
Zapach ze świeżości ma jedynie 'sosnowe' wrażenie na początku. Jakby zrobić musujacą oranżadke z żywic drzew iglastych i ich pędów. Do tego dochodzi mięciutkie tło, wychodzące na bliższe plany wraz z rozwojem zapachu. Po żywicznym orzeźwiającym początku następują miękkie drzewne nuty a potem ta miluśna słodkawa(ale nie cukrowa czy tam toffi) baza. Miękkość ta jest jakby drzewno-kwiatowa, może lekko w stronę kwiatów fiołka i goździka? Szkoda że sosny tak krótko na mnie grają ale potem jest tak komfortowo i przytulnie że nie ma co narzekać na jakieś braki :). Zaskoczyły mnie niezwykle (wszystko przez tą butelkę! ;)) no i cena! Zachęcająca :)

(Dodam jeszcze, że pierwsze sekundy pachną jak martini bianco, a po pół godziny od aplikacji zaczeły mi przypominać Lemon Sorbet Etro)

Ala_9
Ala_9

Boski, boski, boski!!! Ten zapach to strzał w dziesiątkę! Kupiony w ciemno, ale kocham już Diesel Plus Plus i bardzo lubię Diesel Zero Plus więc ryzyko było umiarkowane.
Zacznijmy od butelki, bo ma ona niebagatelne znaczenie dla odbioru samego zapachu: jest niebanalna i zabawna, sugerująca młodzieżowy, letni zapach. Przy okazji: "psikacz" kompletnie niepraktyczny moim zdaniem, niewygodny w używaniu i nie nadający się do noszenia luzem w torebce, bo można wcisnąć spray przypadkiem i naperfumować sobie np. kanapki;)
Wracając do buteleczki: wygląda jak mój zraszacz do kwiatów:) Kolor wody równiez sugeruje letniego świeżaka, jest zielony, ale w taki przyjemny, seledynowo- ciepły sposób, ze sporą domieszką żółci. Śliczności:)
No i spryskujemy się wreszcie tym cudakiem, a tam.....słodko, nektarowo, orientalnie, kwiatowo, przyprawowo...Trochę znajomo, może jakieś podobhne nuty jak w Moment de Bonheur Yves Rochera?
Hmm, no nie wiem, chyba jednak nie.
No więc jest słodko, ale jakoś też tak świeżo. Orientalnie jakby, ale równocześnie zielono? Co jest grane?!
Ok, zagadka rozwiązana. Wyobraziłam sobie ten zapach w brązowo-pomarańczowym flakonie i mnie olśniło: to zielonu kolor wody tak wpływa na odbiór zapachu! To jest NORMALNY orient, a ta świeżość i zieleń to efekt placebo;)
No i już wiem, że zapach Diesel Green przypomina mi cudowne Secret Obssesion Calvina Kleina. To bardzo dobrze. Uwielbiam zakupy w ciemno z takim efektem!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Diesel Diesel Green Feminine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Diesel Diesel Green Feminine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Diesel Green Feminine marki Diesel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Diesel Green Feminine marki Diesel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Sisley Soir de Lune Chopard Casmir Serge Lutens Santal Majuscule Halle Berry Halle Iceberg The Iceberg Fragrance Guerlain Insolence Alexander McQueen My Queen Yves Rocher Neonatura Cocoon Penhaligon`s Iris Prima Hermes Un Jardin En Mediterranee Priscilla Presley Indian Summer Estée Lauder Sensuous Noir Cartier Le Baiser Du Dragon Serge Lutens Fille en Aiguilles Thierry Mugler Womanity Christian Dior Dolce Vita Oriflame Sun Yves Rocher Monoi Eau des Vahines Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Womanity Eau pour Elles