Marki » D E » aromatyczno - wodne « Grupy

Pale Grey Mountain, Small Black Lake D.S. & Durga dla kobiet i mężczyzn

Pale Grey Mountain, Small Black Lake D.S. & Durga dla kobiet i mężczyzn

wodny
ziołowy

Pale Grey Mountain, Small Black Lake marki D.S. & Durga to aromatyczno - wodne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Pale Grey Mountain, Small Black Lake został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są mech dębowy i nuty wodne; nutami serca są wrzos, rdest ostrogorzki, fiołek, jeżyna i buk; nutami bazy są nuty wodne i szarłat palmera.

mech dębowy Nuty wodne

Wrzos Rdest ostrogorzki Fiołek Jeżyna Buk

Nuty wodne Szarłat Palmera

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Pale Grey Mountain, Small Black Lake by D.S. & Durga.

Mississippi Medicine

Pale Grey Mountain, Small Black Lake Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Bardzo lubię spacery po lesie, parku, alejki w mieście też nie ominę. Nieważne jaka aura, ważne żeby naprzód, powdychać świeżego powietrza, nawilgotniałego od liści czy mchu, nasycić oczy i duszę czystą bezludną naturą. Nie muszę mieć od razu Seszeli, palm i kwiatów egzotycznych, słońca, lazuru nieba czy innych pocztówkowych motywów, lubię jak jest surowo, tak środkowo-europejsko, chłodno i ciut nieprzytulnie, gorąca prosta strawa i napitek smakują potem o niebo lepiej.
Pale Grey Mountain, Small Black Lake - długością nazwy przypomina mi niejeden długi spacer, a zawartością?
Otwarcie jest mocno ziołowe, alkoholowe. W miarę czasu alkohol ulatnia się i zostają ostre zioła. Gdzie niegdzie zapach jest jakby metaliczny, może to i kamienie jakieś albo i skała? Ściółka leśna, mech dębowy, wilgotne podłoże i wilgotne powietrze, zimno, szaro, jest jak lubię, mogę szybko gnać przed siebie, do celu, do ciepłego domu czy drewnianego schroniska.
Podoba mi się ten spacer w butelce, nie jest zbyt trwały ok 2, 3 godzin, ale lubię go, za tę surową naturalność i niezwykle ciekawe ujęcie mchu dębowego. Z czasem zapach się ociepla, jakbyśmy ogrzali się nieco w marszu. Fajne jest to, że te perfumy są całkowicie noszalne, taki ziemisty, drewniano-aromatyczny świeży szypr ale elegancki i lekki. Nie, że muszę je mieć, ale taką małą odlewkę na oderwanie się od realu w środku np. stresującego dnia, chętnie!

Kage
Kage

Wymówienie pełnej nazwy tych perfum trwa dłużej, niż ich życie na skórze -_- Dobra, przesadzam, czułam je ze trzy godziny i odbyłam w tym czasie fascynującą olfaktoryczną wędrówkę. Wędrówkę w chińskich trampkach.
Chińskie trampki to wg mnie nuta dominująca w CdG Leaves Tea i faktycznie dostrzegam podobieństwo w obu kompozycjach. Jednak za cenę HYLNDS spodziewałam się chociaż ekstraktu z Conversów ;)

Wędrówkę zaczynamy wysoko w górach. Jest zimn,o ale niezbyt rześko gdyż spowija nas gęsta mgła ograniczająca widoczność do kilku metrów i wyciszająca wszelkie odgłosy. Oblodzone kamienie utrudniają marsz. Klniemy w duchu gdy stopy w trampkach od razu nam przemarzają a szron z wyschniętych kępek trawy sypie się za niskie cholewki.
Na tym etapie czuję chłodną, gorzką mineralność (coś jak Acqua di Sale) jednak zapach nie jest orzeźwiający.

Mgła powoli opada, zza jej zasłony dobiega szmer lodowatego strumyka, oszroniona trawa ustępuje miejsca miękkim kępom brunatnych porostów. Klniemy w duchu kiedy trampki zapadają się w tych wilgotnych poduszeczkach a zimna woda wlewa się do środka przez niskie cholewki. W tym momencie mam skojarzenia z Chaman's Party, w którym dodatkowo rządziła bazylia. Zapach jest ostry, gorzki i ziemisty. Myślę, że rdest może być odpowiedzialny za tę gorycz.

Maszerujemy niestrudzenie. Słońce wreszcie przebija się przez chmury i widzimy, że jesteśmy na rozległej hali. Zdejmujemy trampki żeby wyschły na słońcu, a sami zapadamy się w trawy i dzwonki rosnące przy strumyku. Tutaj dochodzą słodkie nuty kwiatowe, fiołkowe, pojawia się zieleń, a akcent wodny przybiera na mocy.

A gdzie tytułowe jezioro? Przegapiliśmy we mgle.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Wspomnienie chłodnego lata w górach. Zdecydowanie kompozycja drzewna z dodatkiem ziół, runa leśnego. To ziółko w bazie - szarłat Palmera - to coś jak portulaka w wersji dzikiej. Bardzo żywotny polny chwast, który uwielbia być gnieciony i deptany...
Wszystko w efekcie lekkie, jakby mgliste, ozonowe, ale wyraźne. Aktualnie mój wybór jeśli chodzi o kategorię - zapach leśny. Podoba mi się też Juniper Sling Penhalligons i modrzew w Bitter Rose Broken Spear - również autorstwa młodych DS&Durga. Wszystko to zapachy leśne z dominującym zapachem soku z drzewa iglastego.

justyna.neyman
justyna.neyman

Zapach z gatunku "Nie jestem tym na co wyglądam". Nie widzę żadnych gór ani jezior. Świeże powietrze? Nic z tych rzeczy. Owszem, jest organiczny, ale w specyficzny sposób - przypomina mi bardzo Tea CdG - choć Tea jest miększe.
Jest zielony, to tak - ale to nie zapach trawy, tylko raczej odpadków roślinnych, zaczynających się psuć. Jeszcze nie fermentują, nie gniją - dopiero zaczęły wydzielać słodkawy aromat, znamionujący niejadalność. Szorstki, miły na swoj sposób, słodko - cierpki. Typuję mech.
I to bardzo mi się podoba - owa niestandardowość.
Trwałość niezła, projekcja umiarkowana.
Nie jest typem zapachu, ktory zwraca na siebie uwagę. Raczej typ małomównego ekscentryka.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum D.S. & Durga Pale Grey Mountain, Small Black Lake, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu D.S. & Durga Pale Grey Mountain, Small Black Lake, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Pale Grey Mountain, Small Black Lake marki D.S. & Durga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Pale Grey Mountain, Small Black Lake marki D.S. & Durga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Black Comme des Garcons Hinoki Profumum Roma Acqua di Sale Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Henrik Vibskov Type B Givenchy Chypre Caresse Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Cologne Noire L`Artisan Parfumeur Aedes de Venustas Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Houbigant Fougere Royale (2010) Eau D`Italie Jardin du Poete The Vagabond Prince Enchanted Forest Guerlain L'Heure Bleue Comme des Garcons Amazingreen Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde Comme des Garcons Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint Diptyque L'eau des Hesperides James Heeley Menthe Fraiche Olfactive Studio Flash Back