Marki » D E » orientalno - kwiatowe « Grupy

My Indian Childhood D.S. & Durga dla kobiet

Mam: 2 Chcę: 6

żółtych kwiatów
tytoniowy

My Indian Childhood marki D.S. & Durga to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. My Indian Childhood został wydany w latach 2000's. Perfumy zawierają takie składniki, jak osmantus, pandanus, paczula, galbanum, tytoń i magnolia champaka.

Osmantus Pandanus Paczula Galbanum Tytoń Magnolia champaka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about My Indian Childhood by D.S. & Durga.

My Indian Childhood Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Spis nut bardzo nietypowy, nie pokuszę się o rozłożenie tych perfum, gdyż nie mam takiej wiedzy i doświadczenia. Ale to na szczęście nie problem - problem jest wtedy, gdy piramida nut obca i zapach obcy, albo słaby. Na szczęście My Indian Childhood nie jest dla mnie ani obcy, ani (co najważniejsze) słaby. Nie odniosę się do Indii, lecz do dzieciństwa - dzieciństwa wąchacza. Nie było wokół mnie żadnej rośliny, żadnego specyfiku ani żadnego zdechłego zwierzaka, którego bym nie powąchał. Wąchałem dosłownie wszystko, od grzybów, które zbierałem już od 4 roku życia, przez ogrodowe kwiaty, ogródkowe zioła, łąkowe rośliny, a nawet martwe zwierzęta, o których wieść rozchodziła się szybciej, niż plotki o celebrytach. :D
My Indian Childhood, jest na mojej skórze gorzko-ziołowy, pachnie świeżo wyjętymi korzeniami różnych, łąkowych ziół. To nie łodygi, które mają w sobie zieleń, to gorzki zapach korzeni, który przeszedł już ziemią. Skojarzenia wędrują też do aptek, z którymi jestem całkiem nieźle zaprzyjaźniony - ten wypust DS Durga, pachnie różnymi, czarnymi maściami, nie mam pojęcia z czego się je robi. Jest też nuta rozmokłego papierosa/lekko przeżutego tytoniu.
Ta recenzja mocno zajeżdża "prywatą", nie warto się nią sugerować. O ile w innych, skojarzenia są żywsze, bardziej sugestywne i ręczę za nie, o tyle tutaj, skojarzeń mam z 20 i większość mi nie pachnie. Te, które pachną, nie odnoszą się w 100% do tych perfum - po prostu te perfumy mi je przywołują, a mgliste zapachy, które idą za tymi obrazami, podpinam pod perfumy. My Indian Childhood, to jeden z tych wyjątkowych zapachów, który każdy kiedyś spotka na swojej drodze – zapach, który za każdym razem przywołuje coś nowego, który wydobywa najgłębsze wspomnienia i który wzrusza przywołaniem chwil, które nie wrócą. To mój zapach, a jego pełna recenzja jest w mojej głowie i (niestety) nie ma możliwości przelania jej na papier, z racji jej skomplikowania i „zczepienia” z wnętrzem umysłu. Dla mnie, to zapach beztroskiego, brudnego dzieciństwa... gdy wychodziłem z domu rano i wracałem wieczorem, a jedynym, białym obszarem mojego ciała, był uśmiech, kontrastujący z brudną twarzą i wyświechtanym ubraniem – mama nie była zadowolona, bo lubiłem się grubo spóźnić, a i zawsze przychodziłem brudny, niejednokrotnie nie dało się doprać ani ubrań, ani… ani mnie :D. To czasy, gdzie droga do pobliskiego lasu, wydawała się drogą do miasta, a dzieciaki z sąsiedniej miejscowości, traktowane były, jak osoby z dalekiego kraju…
Tytaniczna trwałość, rzędu 10h, silna projekcja, która staje się subtelna od 5-6 godziny.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

"Indian" tak, ale w znaczeniu indiański. Koncept D. S. and Durga jest na wskroś amerykański. Poświęcony naturze i historii Ameryki. Jest o dzikiej prerii, Wyoming, traperach, ziołach i lasach amerykańskich, brodatych białych, potomkach osadników, tajemniczych Indianach. Ten i pozostałe ich zapachy mają ten wspólny gen. Jakże daleki od Oceanu Indyjskiego. Naturalistyczny, świeży i bezpretensjonalny.

perfumeholic88
perfumeholic88

Indie to dla mnie moc przypraw i z tym mi się kojarzą. Ten zapach nie wywołuje u mnie myśli jakbym tam była, ale bardzo mi się spodobał, a to za sprawą tytoniu i paczuli, które uwielbiam.
Na początku bardzo mocno wyczuwalna jest właśnie ta paczula, dośc sucha i ziemista, a po którkiej chwili dołącza do niej champaca i osmatntus, które ją lekko łagodzą. Za chwilę wkracza charakterystyczna nutka tytoniu i wtedy też zapach nieznacznie sie wysładza, ale jest to orient- bardzo interesujący, tajemniczy i egzotyczny.
Chciałabym mieć.

zanzibar37
zanzibar37

Wytrawno-melancholijne Indie (z lekką nutką Vibovitu ;)
To faktycznie zapach Indii-ale nie pałaców,ale raczej ulicy na obrzeżach metropolii.Otwarcie jest tytoniowe,gęste,ale nie dymne.Potem dołącza osmantus z paczulą i w tej fazie zapach trwa dość długo.Tytoń łagodnieje,kwiaty się wygaszają i zapach nieznacznie się wysładza i nabiera bardziej orientalnego charakteru ale z kwaskawym zawijaskiem (pewnie ta magnolia).
Zapach intrygujący,nie daje o sobie zapomnieć.Umiarkowanie ciepły,umiarkowanie orientalny i mimo tego umiaru-nietuzinkowy,niespokojny i budzący melancholię.Ruchliwy i zmienny.
W upały prym wiodła nutka tzw.india shopu,choć bez gryzących akordów.Wieczorem bardziej wyczuwalne są kwiaty

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum D.S. & Durga My Indian Childhood, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu D.S. & Durga My Indian Childhood, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum My Indian Childhood marki D.S. & Durga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu My Indian Childhood marki D.S. & Durga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Renato Balestra Diamante Bath and Body Works Fresh Pineapple Etat Libre d`Orange Encens et Bubblegum Schiaparelli Shocking Bob Mackie Mackie Viktor&Rolf Flowerbomb La Vie En Rose Nanette Lepore Nanette Jar Parfums Bolt of Lightning Oilily Oilily Ovation Roger & Gallet Amande Persane Eau Fraiche Parfumee Rasasi Roaa Frances Denney Interlude