Marki » D E » kwiatowo - owocowo - gourmand « Grupy

Foxglove D.S. & Durga dla kobiet i mężczyzn

Foxglove D.S. & Durga dla kobiet i mężczyzn

Foxglove marki D.S. & Durga to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Foxglove został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest David Seth Moltz. Nutami głowy są cytron i drzewo różane; nutami serca są irys, neroli i magnolia champaka; nutami bazy są zamsz, brzoskwinia, ambra i kocanka.

Cytron Drzewo różane

Irys Neroli Magnolia champaka

Zamsz Brzoskwinia Ambra Kocanka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Foxglove by D.S. & Durga.

Foxglove Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

Zagadka

Otwarcie to akord drzewa różanego z cytronem (cedratem) - bardzo naturalnie "brzmiące" oraz bardzo świeże. Właśnie owa naturalność woni jest wręcz zastanawiająca i absolutnie warta uznania. Szybko pojawiają się irys z neroli absolutnie przy tym nie psując wrażenia lekkości pozostałego po wejściu zapachu. Kłącze przede wszystkim daje głębię i lekko chłodzi, neroli - nimb zieloności, a cytron nadal daje o sobie znać. Nie czuję champaki - o bogowie jakże się cieszę! Za to pojawia się po jakimś czasie brzoskwinka: trochę jeszcze zielonkawa, co ratuje kompozycję przed owocowym banałem. Skóry ani zamszowej, ani żadnej nie czuję, choć jest w tych perfumach coś, co daje pozór spowicia w jakąś aksamitną i szorstką zarazem powierzchnię. Jest też coś w bazie w typie szaroambrowym, dające z kolei miłe wykończenie całości.

Przypisanie do kategorii kwiatowo-owocowy-gourmond jest dla mnie zagadką, w żaden bowiem sposób nie oddaje ona charakteru tych perfum. Foxglove są przede wszystkim świeże, ale jakieś takie mineralne jakby związek miały z ziemią czy skałą nagrzaną słońcem, momentami wręcz lekko musujące i gdybym miała je zwizualizować wrzuciłam bym lampkę Prosecco wplecioną w ascetyczny, pusty, choć zalany ciepłym światłem krajobraz skandynawskich lub angielskich bezdroży. Świeżo, soczyście, ale naturalnie i z umiarem. I niebywale wręcz aromatycznie, może nawet ciut ziołowo. I ta nazwa - foxglove - naparstnica. Popularny, zahaczający o bycie chwastem śliczny, choć trujący kwiat w kolorze fioletowym lub purpurowym, który mimo swej urody nigdy nie załapał się na awans do kwiatowej arystokracji. Nie wiem dlaczego naparstnica. Za cienka w uszach jestem na to, by rozwiązać powyższą zagadkę. Może chodziło o ukazanie urody nut "zwyczajnych"? Może o naturalność i pozorną prostotę? Nie wiem, nie zgadnę...

Trwałość duża, projekcja przeciętna.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum D.S. & Durga Foxglove, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu D.S. & Durga Foxglove, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Foxglove marki D.S. & Durga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Foxglove marki D.S. & Durga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Amouage Epic Woman Jovoy Paris Les Jeux sont Faits Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Ambre Soie By Kilian Love by Kilian Parfumerie Generale PG04 Musc Maori Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Alexander McQueen Kingdom Amouage Memoir Man Yves Saint Laurent Nu Boucheron Trouble Joaillier Terry de Gunzburg Terryfic Oud Extrême Coquillete Joal No. 7 Meo Fusciuni Luce Stéphane Humbert Lucas 777 Oumma D.S. & Durga Bowmakers Clive Christian C for Men Comme des Garcons Odeur 53 By Kilian Sacred Wood Byredo Rose Noir