Marki » D E » drzewno - aromatyczne « Grupy

Bowmakers D.S. & Durga dla kobiet i mężczyzn

Bowmakers D.S. & Durga dla kobiet i mężczyzn

skórzany
orzechowy

Bowmakers marki D.S. & Durga to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bowmakers został wydany w 2013 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak mahoń, klon, sosna, Żywice, orzech włoski, skóra i nuty drzewne.

Mahoń Klon Sosna Żywice orzech włoski Skóra Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bowmakers by D.S. & Durga.

Bowmakers Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Byłam sceptyczna podchodząc do Bowmakers. Opis na stronie producenta dłuższy niż lista składników, dopisana do zapachu długaśna historyjka, która moim zdaniem niewiele wnosi.

Tymczasem Bowmakers to naprawdę dobry zapach, żeby nie powiedzieć bardzo dobry. Bowmakers kojarzy mi się z epoką kolonialną- dla mnie to zapach Klejnotu w Koronie Paula Scotta- ciężkich, mahoniowych mebli, starych, drewnianych podłóg (kiedyś podobny zapch wyczułam w muzeum rękodzieła), dymu ogniska, heblowanych desek, skóry, przypraw, z dodatkiem orzechowych łupin. Zapach prosty, ascetyczny niemal, grający głównie na drewnianych nutach, nie dosłodzonych wanilią czy nie przypudrowany piżmem albo innymi dodatkami. Nie zmienia się za bardzo w trakcie noszenia.

Trwałość- świetna, podobnie jak projekcja.

Artplum
Artplum

"Bow" to "łuk", ale także "smyczek". Kim na dobrą sprawę jest bowmaker? Wytwórcą łuków, a może jednak rzemieślnikiem zajmującym się produkcją instrumentów? A może robi jedno i drugie? Na co ma wenę lub zbyt?
Nie byłem nigdy w pracowni łuczarza. W warsztacie smyczkoroba też się nie zdarzyło.
Ale bywałem częstym gościem w pracowni mojego kuzyna, który zajmował się stolarką artystyczną, rzeźbiarstwem, renowacją mebli i innymi tego typu zajęciami łączącymi rzemiosło ze sztuką.
Warsztat był niezbyt duży, a kuzyn, choć perfekcjonista w swej robocie, nie należał do pedantów.
To, co robił, musiało być wycyzelowane, wychuchane i idealne, ale w pracowni panował artystyczny nieład, żeby nie powiedzieć, że totalny bajzel.
Stały tam przeróżne artefakty na różnych etapach tworzenia, lub renowacji.
Rzeźby lub elementy całkiem nowe i całkiem stare. Częściowo oczyszczone, na etapie klejenia, trucia drewnojadów, szlifowania, politurowania, a czasami też złocenia.
W różnych miejscach walały się "artystycznie poukładane" kawałki szlachetnych i całkiem pospolitych drewien. Był mahoń, był heban, palisander, czy jakiś inny egzotyk, a obok leżały kawałki sosny, lipy, dębu...
Stała też bliżej nieokreślona liczba słojów, słoików, puszek i buteleczek z klejami, szpachlami, bejcami, politurami i wszelkimi innymi szuwaksami, które kuzyn nieraz za grube pieniądze zwoził z zagranicy.
Nie zabrakło również w tym przybytku kawałków różnych skór, sznurów, tkanin i innego cennego galimatiasu...
W powietrzu wirował drzewny pył, czasem coś bulgotało w kociołku, a my paliliśmy papierosy, czasami popijali wódkę i rozmawiali o życiu, zabytkach, sztuce i o tym, co sobie kupimy i gdzie pojedziemy, jak już będziemy nieprzyzwoicie bogaci.
Warsztat kuzyna miał całkiem niezłą renomę w tzw. "środowisku", ale miał rzeczy ważniejsze - niepowtarzalną atmosferę i niepowtarzalny zapach, który mnie skojarzył się teraz z "Bowmakers"...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum D.S. & Durga Bowmakers, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu D.S. & Durga Bowmakers, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bowmakers marki D.S. & Durga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bowmakers marki D.S. & Durga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Amouage Memoir Man Olivier Durbano Black Tourmaline Comme des Garcons Black Profumum Roma Fumidus Profumum Roma Olibanum Profumum Roma Arso Parfum d`Empire Cuir Ottoman Chanel Antaeus Escentric Molecules Molecule 01 Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Serge Lutens Chergui CB I Hate Perfume Just Breathe Illuminum Wild Tobacco Tom Ford Tobacco Vanille Slumberhouse Norne Nasomatto Absinth Jovoy Paris Les Jeux sont Faits Thierry Mugler Ice*Men Profumum Roma Victrix Lalique Encre Noire