Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Masumi Coty dla kobiet

Masumi Coty dla kobiet

Masumi Coty dla kobiet Zdjęcia Masumi Coty dla kobiet Zdjęcia Masumi Coty dla kobiet Zdjęcia

Masumi marki Coty to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Masumi został wydany w 1967 roku. Nutami głowy są drzewo różane, bergamotka, ananas i melon; nutami serca są kardamon, róża i fiołek; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, mech dębowy, cedr virginia, Żywica bursztynowa i wanilia.

Drzewo różane Bergamotka Ananas Melon

Kardamon Róża Fiołek

Piżmo Drzewo sandałowe Mech dębowy Cedr Virginia Żywica bursztynowa Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Masumi by Coty.

Rive Gauche

Masumi Recenzje Perfum

Izabela
Izabela

Zatęskniłam do nich. Powszechnie wiadomo, że jak kobieta się na coś uprze, to nie ma siły, żeby jej w tym przeszkodzić. :)
Natychmiast po ich otrzymaniu skropiłam się nimi obficie, dodatkowo klimatyzacja pracująca w pokoju rozprowadziła zapach.
Określiłabym je jako zapach szyprowej róży. Na plan pierwszy zdecydowanie wyłania się róża, rosnąca w cieniu drzewa różanego i otulona kołderką z mchu.
Mech chroni jej delikatną naturę przed oczami i rękami przechodzących wokół ludzi. To właśnie on odpowiada za typowo szyprowe brzmienie, zapach jest mocno dystansujący, ale jednocześnie ma w sobie jakąś niewymuszoną elegancję.
Co ciekawe, jeszcze do niedawna ja i szypry to były dwa przeciwstawne bieguny, podziwiałam, ale z daleka, nie chciałam ich używać. A teraz, gdy idę do S. lub D. i testuję nowości, coraz częściej mam ochotę uciekać. Wszystkie perfumy jakieś takie podobne, zmieniają się tylko marki i flakony. W niszy podobnie – szał na kadzidła i oudy.
A ja, coraz częściej, mam trudności z wpasowaniem się w ten trend. I może dlatego wracam do starych, dobrych, klasycznych, szyprowych kompozycji? Idę niejako pod prąd :)
Nie wiem, czy podobają mi się jedynie z uwagi na sentyment? Może tak. Mają w sobie coś magnetycznego, jest w nich zamknięta jakaś część historii perfumiarstwa i jakaś część moich wspomnień...

gardenia
gardenia

Jeśli ktoś zechce przypomnieć sobie, jak pachniało kiedyś Masumi polecam powąchać wodę toaletową nie dezodorant perfumowany! Ja zrobiłam ten błąd i powąchałam niedawno dezodorant...Jest zbyt ostry, b. dużo mchu i kolońskości, męskości. Dziś powąchałam wersję EDT i...przeniosłam się w czasie. Od lat zachowuję w pamięci taki obraz: ciepły letni wieczór, może koniec czerwca, bo na początku lipca są egzaminy wstępne na studia. Idę z kolegą ulicą wśród starych przedwojennych willi zielonej dzielnicy Poznania Grunwald ( z niemieckiego Gruener Wald: zielony las). Szliśmy do naszej nauczycielki od łaciny. Mam na sobie mój ulubiony zielony sweterek z watowanymi ramionami i spódniczkę wąską do kolan i z szeroką falbaną u dołu - taka była moda i wierzcie mi, zadawałam tym szyku :). Elegancji dodawał mi też hołubiony w ręku dezodorant perfumowany Masumi w kolorze oliwkowym z biało-brązowym nadrukiem. Chwalę się moim nowym prezentem na zdanie matury, spryskuję się i owiewa mnie delikatny ciepły wiatr, miękka słodka chmurka...Przenoszę się w inny świat..może marzę o wolności, lekkości bytu i radości, jaką przyniesie mi przyszłość: studia, nowy rozdział w życiu. Dookoła szarość, siermiężność komuny i ani krztyny tego o czym marzę. Jeszcze nie wiedziałam, że za rok w Polsce w czerwcu odbędą się pierwsze wolne wybory a w pażdzierniku wyjadę do Berlina Zachodniego, w którym parę dni póżniej padnie mur, mur dzielący jedno miasto, rodziny, przyjaciół, cały świat...taaa, jeden zapach a tyle wspomnień.
Wybaczcie, nie umiem nic więcej napisać o tym zapachu, ale wiem jedno, niektóre kobiety pachniały kiedyś wiatrem, ten wiatr nazywal się Masumi ...:)

oli
oli

Miałam kiedyś dezodorant o tym zapachu i to były czasy szkoły podstawowej początek lat 90. Zapamiętałam że był to słodki letni zapach, ciekawa jestem jak pachnie teraz...

chypre
chypre

Właśnie udało mi się zdobyć tester Masumi. No cóż, zapach przyjemny, nostalgiczny bo przywołujący wspomnienia, ale bliskoskórny i niestety bardzo krótkotrwały. Szkoda. Co do samego zapachu to czuję cytruskowe kwiatki identyczne jak w Rive Gauche YSL i w tle coś jakby krem Nivea. Szkoda, że nie są "ogoniaste i mega trwałe", jak zapamiętała je Majka16.

darkblueyed
darkblueyed

Przyszlam na wyklad z literatury staroruskiej lekko niewyspana po wczorajszym spacerze pod cerkiew sw Andrzeja z Sergiejem. Jakis chlopak siedzial na Andrijiwskim uzwisie potem i uzywal gitary jak setnego zmyslu dajac upust Wysockiemu i 'blatnej' muzyce. Stalam zachwycona, a Siergiej przyklejal sie do moich plecow. Lisciasto miodowe oddechy Masumi plynely nad kijowska noca... Lato 1989- moja corka ma tyle lat teraz, co ja wtedy. Pizmo grozilo paluszkiem. Juz sie nie boje, a zapach nadal sliczny!

Majka16
Majka16

Były to moje pierwsze, prawdziwe perfumy, zakupione w kolorowym sklepie PEWEX, nie pamiętam pojemności ale chyba nie była za duża bo kosztowały 2,65 $. Płaski flakonik z zieloną nakladka na atomizerze, tamten zapach mogę ocenić bo nadal tkwi w mojej podświadomości jako zwiewny a mimo to cieply, mega trwały i ogoniasty. Kochałam go będąc młoda kobietą-dziewczyna i ciągle na niego zbierałam żeby mieć na "zapas". Nie znam obecnej wersji ale mam wrażenie że wraz ze zmiana flakonika zmienił się i zapach. Nie będę próbować, niech pozostanie we wspomnieniach tamten ....

Masumi by Coty 3.76 out of 5 based on 44 ratings and 6 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Coty Masumi, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Coty Masumi, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Masumi marki Coty. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Masumi marki Coty reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Sisley Soir de Lune Versace Versense Yves Saint Laurent Opium Givenchy Organza Yardley Chique Sisley Eau du Soir Fendi Fendi Theorema Clinique Aromatics Elixir Coty Pret a Porter Christian Dior Dior Addict Estée Lauder Youth-Dew Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dune Guerlain Shalimar Lacoste Lacoste Pour Femme Molinard Habanita Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Chanel Chanel N°5 Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini