Marki » C » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

L'Aimant Coty dla kobiet

L'Aimant Coty dla kobiet

aldehydowy
L'Aimant Coty dla kobiet Filmy
L'Aimant Coty dla kobiet Zdjęcia L'Aimant Coty dla kobiet Zdjęcia L'Aimant Coty dla kobiet Zdjęcia

L'Aimant marki Coty to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. L'Aimant został wydany w 1927 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Vincent Roubert. Nutami głowy są neroli, bergamotka, brzoskwinia i aldehydy; nutami serca są jaśmin, geranium, ylang-ylang, róża i orchidea; nutami bazy są wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe, cedr virginia, fasolka tonka i wanilia.

Neroli Bergamotka Brzoskwinia Aldehydy

Jaśmin Geranium Ylang-ylang Róża Orchidea

Wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe Cedr Virginia Fasolka tonka Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Aimant by Coty.

Chanel No 5 Parfum
Chantilly

L'Aimant Recenzje Perfum

youdytka
youdytka

Bardzo "babciny", nie jestem w stanie go używać niestety, a próbowałam kilkukrotnie. Kilka osób z otoczenia też sugerowało nie używanie tego na sobie :P, nie podoba się nikomu, ani mężczyznom, ani kobieta. Może zostawię go i zużyję za 40 lat :P, może wtedy będzie do nie pasował..

kaktuska01
kaktuska01

L'Aimant było odpowiedzią Coty na Chanel no 5. Rzeczywiście przypomina Piątkę, jest jej bliskim krewnym. Ta sama kategoria i wszechobecne aldehydy. Aldehydy mydlane i kobiece, przypominają znany krem Nivea. Jest to typowy zapach retro, nie ma mowy żeby tego typu twór był stworzony dzisiaj. W otwarciu czuć delikatnie owocowe akordy przeplatane z nutami kwiatowymi. W bazie L'Aimant to delikatnie pudrowy aromat.
Jest to alternatywa dla tych, którym klasyczna Piątka po prostu nie odpowiada ze względu na swoją surowość. L'Aimant to wersja bardziej noszalna, bardziej słodka, mająca ten ludzki, codzienny pierwiastek. No 5 kocham i szanuję, bo to arcydzieło wszechczasów, ale L'Aimant to bliski, mniej inwazyjny i bardziej codzienny odpowiednik pozbawiony wyniosłości Piątki.

darkblueyed
darkblueyed

Kocham Sheile, za niezmiennosc i klase. Jest wymagajaca pacjentka ale ma swoj margines tolerancji. Pobudka o 8, sniadanie z owsianka i tostami,herbata z mlekiem, prysznic, a po nim pisanie listow przy kawie. Lekki makijaz i L' Aimant. Stalowosiwe wlosy w faluja w takt drewna sandalowego, cedru i kropli wanilii, aldehydy pieszcza pomarszczone dlonie, akcent Yorkshire cierpko i aldehydowo pomaga przejsc do wspomnien o nauczaniu gry na pianinie. Odkrywam tez cos szalonego w akcentach- pieprz? cynamon? Albumy ze zdjeciami tez pachna L' Aimant- pudrowa baza z waniliowym podbiciem wraz z gestym olejkiem rozanym. Piekne, klasyczne, gladkie. Duza trwalosc i mile, wielostopniowe rozwijanie sie calej gamy kompozycji. Klasa sama w sobie. Thank you, Sheila for the memories and your generous gift of your letter and EDT. I am sold on L' Aimant...

EJo
EJo

Przeczytałam gdzieś, że żona Jacques Guerlain'a uwielbiała L'Aimant tak bardzo, iż używała go właściwie częściej niż arcydzieł stworzonych przez męża ;) Cóż, mnie przyszło się zmierzyć z wersją dużo bardziej współczesną, myślę że z końca lat 90-tych. Wiem, iż przeszedł wiele zmian i nijak ma się do wersji z lat 20-tych, dla mnie jednak będzie zajmował ważne miejsce - z powodu deja-vu, którego doświadczyłam z nim obcując. Gdy zapach ułożył się na skórze, przeniosłam się w czasy mojego dzieciństwa, do małego miasteczka, gdzie przyjeżdżałam w każde wakacje, ferie i święta. Babcia obowiązkowo zabierała mnie do kościoła, a potem obowiązkowo rozmawiała ze swoją znajomą - elegancką, starszą panią w płaszczu, kapeluszu i skórzanych rękawiczkach. Osoba ta olśniewała mnie za każdym razem, wydając się najbardziej niezwykłą na świecie - a jak pachniała... W czasach, gdy światowe pachnidła niedostępne były na zwykłych śmiertelników, roztaczała wokół siebie cudną, miękką, luksusową woń, zapamiętaną przeze mnie doskonale. Od kilku dni już wiem, że był to L'Aimant :D

A sam zapach ? Na mojej skórze ewoluuje zgodnie z podanymi nutami - aldehydy, odrobina bergamotki, później kwiatowy miks róży, ylangu z fajną goryczką geranium - tutaj czuję dalekie echa Arpege. Brzoskwinia się nie ujawnia, jaśmin śladowy. Dolne nuty to piżmo, wetyweria i cedr. Tyle zarejestrowałam - L'Aimant niestety gaśnie szybciutko, w nutach bazy mało intensywny, chciałoby się więcej. Ubolewam, że nigdy nie będę miała okazji spotkać się z wersją pierwotną :(( Ale i tak będę się nim skrapiać od czasu do czasu - żeby przenieść się w odległe czasy...

Testowałam L'Aimant jedynie w wersji współczesnej - zdaniem wielu recenzentów to jedynie popłuczyny po zapachu z lat 20.

Początek to mieszanka lekkiej, wdzięcznej róży z odrobiną owoców - ja czuję tam bardziej truskawki niż obecne w nutach brzoskwinie. Nuty otwarcia bardzo mi się podobają - są lekkie, kobiece, flirciarskie.

Później niestety robi się dużo gorzej - pojawia się gorzkawy, sztuczny puder i ziemisty wetiwer, które razem z kwiatami tworzą dziwną, niestrawną dla mnie mieszankę.

Czuć w tym zapachu dalekie echo dawnej świetności, ale czuć też,że zapach został dość mocno zreformulowany i że oszczędzano niestety na składnikach.

L'Aimant by Coty 3.55 out of 5 based on 13 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Coty L'Aimant, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Coty L'Aimant, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Aimant marki Coty. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Aimant marki Coty reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Agent Provocateur L'Agent Chanel Chanel N°5 Slava Zaitsev Maroussia Yves Saint Laurent Opium Coty Pret a Porter Guerlain Shalimar Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Avon Rare Sapphires Dana Tabu DSQUARED² Potion Royal Black Molinard Habanita Eau de Parfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Joop! Joop! Le Bain Cartier Le Baiser Du Dragon Christian Dior Dune Jean Paul Gaultier Classique Yves Rocher Quelques Notes d’Amour John Galliano John Galliano Avon Today