Marki » C » orientalne « Grupy

Emeraude Coty dla kobiet

Emeraude Coty dla kobiet

Emeraude Coty dla kobiet Zdjęcia

Emeraude marki Coty to orientalne perfumy dla kobiet. Emeraude został wydany w 1921 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Coty. Nutami głowy są pomarańcza, bergamotka i cytryna; nutami serca są jaśmin, ylang-ylang, róża i brazylijskie drzewo różane; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, paczula, opoponaks, benzoes i wanilia.

Pomarańcza Bergamotka Cytryna

Jaśmin Ylang-ylang Róża Brazylijskie drzewo różane

Ambra Drzewo sandałowe Paczula Opoponaks Benzoes Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Emeraude by Coty.

Emeraude Recenzje Perfum

zusz13
zusz13

Korzystając z mojego przypływu grafomanii, opiszę następny ukochany zapach. Bohaterką tej recenzji jest nowa wersja w koncentracji EDC. Piękny płyn o niespotykanej barwie i bardzo ascetyczne opakowanie. Cóż można o samy zapachu powiedzieć - toż to pierwowzór Shalimara, mniej waniliowy i bez animalnych akcentów. Początek to wybuch cytrusów, które trwają do końca na żywicznej bazie. Podobieństwo jest spore, choć Emeraude jest lżejszy i bardziej radosny. Żałuje, ze nie znam tego zapachu w wersji EDT i starszych wersji. U mnie doskonale sprawdza się latem i mimo, ze to EDC to przy hojnej aplikacji wytrzymuje dzień pracy - bawiąc mnie na zmianę żywicą i cytrusami. Może być alternatywą dla których Shalimar to za dużo.

darkblueyed
darkblueyed

Tym pachniala Lady Chatterley! Jestem tego pewna... Constance nie jeden raz biegla przez las, galezie giely sie od dzikich jasminow, chata kochankow byla drewniana, a swiezosc batystowej bielizny nabierala zapachu dzikiej paczuli. Wieczory przy kominku w posiadlosci Wragby Hall- ogien trzaskal aromatyczna zywica, herbate podawano z cytryna w filizankach z porcelany kostnej. Wyczuwam lekki, ciekawy kontrast miedzy lagodnoscia drewna sandalowego i ostroscia staromodnego olejku rozanego z meskim zabarwieniem. I mimo pomaranczowej slodyczy tla, naprawde jest w tym zapachu cos meskiego- moze to aromat bergamoty, jak ze swiezej wody po goleniu. Kochanek pewno chce zajac glos i poprowadzic nas w namietnosc, w kobiece ylang- ylang, z szeroko otwartymi ramionami. Musze przyznac, ze Emeraude w dzisiejszych czasach lekko prowokuje, o ile klasyka mozna prowokowac. Coz- Lady Chatterley pierwszy raz, bez cenzury, wydano wszak dopiero w latach 60 XX wieku. Zapach Emeraud wobec tego niech bedzie tez skandalicznie klasycyzujacym aromatem na mojej skorze. Warto kupic, warto pachniec, warto w sercu milosc i namietnosc zachowac.

salvadora
salvadora

Rześki powiew mięty z migdałami -tak w wielkim skrócie jawi mi się Emeraude. Nie mam pojęcia, które składniki odpowiadają za moje odczucia zapachowe. Dla mnie Emeraude pachnie mega apetycznie; zamykam oczy i widzę tort marcepanowy, polany lukrem, opruszony skórką pomarańczy, z dodatkiem listków mięty- co ważne, tort podany jest z lodami pistacjowymi- cały deser jest zimny i dopiero w słonecznej aurze smakuje najlepiej. Tak więc zapach jest słodki, ale przy tym lekki i delikatny, idealny na letni dzień.
Mnie naprawdę zauroczył i cieszę się niezmiernie, że dane mi było poznać ten przepyszny deser zapachowy.

EJo
EJo

I znów przyszło mi recenzować kupiony w ciemno zapach, który przeszedł wichry reformulacji. Jego twórca był geniuszem - stworzył imperium, własną modelową fabrykę perfum, zbudował zamek, zajmował się sztuką, polityką i lotnictwem. Dla mnie jednak Francois Coty pozostanie wizjonerem perfumiarstwa, podziwianego za zapachy, z których pierwotnymi wersjami - ku mojemu ogromnemu żalowi - nigdy nie będę miała okazji się spotkać.

Mogę tylko domyślać się, jak Emeraude pachniał wcześniej , zdaję sobie też sprawę, iż wersja obecna jest tylko cieniem wcześniejszej. Nawet jeśli - piękny to cień. Prosta buteleczka ze szmaragdowym płynem skrywa i zazdrośnie strzeże tajemnicy czasów, kiedy kobiety rzucały powłóczyste, przydymione spojrzenia spod malusieńkich kapelusików, zza futrzanych etoli wyłaniały się długie sznury pereł a krótkie fryzurki kontrastowały z karminem warg.

Jednym słowem Emeraude są nostalgiczne, kobiece i miękkie. Otwarcie cytrusowe - czuję głównie pomarańczę a właściwie jej skórkę, lekko kandyzowaną i jakby podpalaną, odrobinę scukrzoną choć za Boga nie wiem, skąd taki efekt ;) Później zapach spokojnie ewoluuje w stronę drzewno - kwiatową: jest suche drzewo różane, ślicznie podany ylang, róży tylko odrobinę. Żywiczna baza podoba mi się ogromnie - opoponaks, benzoes, ambra i paczula zrównoważone i niesłodkie, nadające Emeraude sporo przestrzeni, miękkiego ciepła i głębi.

Świadomie nie porównuję dzieła F. Coty z Shalimarem, poza tym takie porównanie powinno iść w odwrotną stronę, zważywszy na rok powstania ;) Dla mnie Emeraude jest fascynujące same w sobie. Kolejny zapach, który się nie zestarzał i wart jest dla mnie więcej niż dzisiejsze wymysły marketingowców. Został bowiem wymyślony i stworzony przez artystę i ma duszę.

Wierzcie mi, wcale nie starą :D

amanda
amanda

Zapach stareńki z pewnością nie ominęły go wichry reformulacji, ale najgorzej po niej się nie ma. Choć nie znam pierwowzoru i nie wiem co mu zostało odjęte.
Jeżeli został czegoś pozbawiony to na pewno jakiejś głębszej cięższej warstwy, która została przystosowana do obecnych odbiorców.
Ja również czuję ten piękny Shalimarowski cięższy oddech.
Początek był zbyt cytrusowy, na szczęście nuty te minęły i można pławić się w opoponaksie,ambrze,benzoesie,drzewie sandałowym przypominającym pięknego dostojnego klasyka, ale jednak tylko przypominają. Zresztą gdybym miała buteleczkę Emeraude wcale bym nie narzekała, nie chciałabym też nimi oczywiście zastąpić klasyka , ale ot tak mieć .

szelki
szelki

Fama głosi, że to pierwowzór legendy czyli Shalimara Guerlain. Ziarnko prawdy musi w tym być, skoro Emeraude powstał kilka lat przez kultowym zapachem domu Guerlain, a wielu mogłoby pomylić ich woń ze sobą. Są naprawdę zbliżone, choć nie identyczne!

Bardzo przyjemne, gładsze, mniej gorzkie niż sławniwjszy brat, ale również nie tak słodkie w wykończeniu. Lekkostrawne i nabierające życia na skórze. Dla lubiących niebanalne, żywiczne orienty to niedroga, a bardzo ładnie skomponowana propozycja. Coty miało dawniej jednak lepsze nosy ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Coty Emeraude, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Coty Emeraude, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Emeraude marki Coty. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Emeraude marki Coty reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Joop! Joop! Le Bain Molinard Habanita Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Jesus Del Pozo In Black Lalique Le Baiser Cartier Must de Cartier Guerlain Shalimar Guerlain L'Heure Bleue Lanvin Arpege Van Cleef & Arpels First Juliette Has A Gun Mad Madame Cartier Le Baiser Du Dragon Alexander McQueen My Queen Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Penhaligon`s Tralala Agent Provocateur L'Agent Rochas Madame Rochas Vivienne Westwood Anglomania Molinard Habanita Estée Lauder Knowing