Marki » C » drzewne « Grupy

Wonderwood Comme des Garcons dla mężczyzn

Wonderwood Comme des Garcons dla mężczyzn

Wonderwood Comme des Garcons dla mężczyzn Filmy
Wonderwood Comme des Garcons dla mężczyzn Zdjęcia Wonderwood Comme des Garcons dla mężczyzn Zdjęcia

Wonderwood marki Comme des Garcons to drzewne perfumy dla mężczyzn. Wonderwood został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Antoine Lie. Perfumy zawierają takie składniki, jak wetyweria, drzewo sandałowe, paczula, drzewo gwajakowe, cedr virginia, agar (oud), cyprys, pieprz madagaskarski, bergamotka, kadzidło, gałka muszkatołowa, drewno kaszmirowe i kminek.

Wetyweria Drzewo sandałowe Paczula Drzewo gwajakowe Cedr Virginia Agar (oud) Cyprys Pieprz madagaskarski Bergamotka Kadzidło Gałka muszkatołowa Drewno kaszmirowe Kminek

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Wonderwood by Comme des Garcons.

Wonderoud
Cuir Vetiver
Phoenicia
Bois Noir
Sacred Wood

Wonderwood Recenzje Perfum

agat1969
agat1969

To jeden z przyjemniejszych "zapach achów", jakie znam.

Nie wyobrażam sobie aby komuś mógł się nie podobać ,albo aby mógł być dla kogoś kontrowersyjny, trudny.

To przepiękne pachnidło !!!

I tylko ma jedną wadę niestety na mojej skórze trwa bardzo krótko - do 3 godzin i znika.

Mimo tego ocena dla tego zapachu celująca, najwyższa.

Zapach bardzo podobny do swojego młodszego brata Wonderoud, od którego wg. mnie jest lepszy.

fortissimo1603
fortissimo1603

Wybrałam sobie trudny zapach na początek olfaktoryczno-niszowej drogi. Trochę inaczej zapamiętałam zapach cyprysa. W cieplejszych klimatach był łagodniejszy i bardziej słoneczny, w tym zapachu czuję raczej naszą tuję niż śródziemnomorskiego cyprysa. Mało tego ta tuja nie odzyskała jeszcze witalności po zimie, jest cała zakurzona i brudna. Czuję w nim odrobinę pieprzu, kadzidła i myślę, że to one prowokują u mnie wrażenie zakurzonej tui.
Między kocham, lubię i nie lubię powinna być jeszcze jedna pozycja, typu nie potrafię określić. Bo nie umiem powiedzieć czy ten zapach mi się bardziej podoba czy bardziej nie podoba. Nie mogę powiedzieć że jest brzydki, bo to nie prawda, jest bardzo ciekawy, ale że osobiście kocham słodkości i bez chociaż odrobiny cukru żyć nie mogę, to zmuszona jestem stwierdzić, że tak bym pachnieć nie chciała. Wiem, że to męski zapach, ale czasem lubię ponosić właśnie takie męskie zapachy.
Mimo, że nie zawiera nawet szczypty cukru to zwróciłam na niego uwagę bo byłam okropnie ciekawa jak pachnie prawdziwy drzewny zapach bez ulepszaczy. Nie zawiodłam się, pachnie bardzo prawdziwie, żywicznie. Ale nie polecam początkującym.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Mieszane mam uczucia co do tego zapachu... Z jednej strony to bardzo poprawne i przyjemne, drzewno-kadzidlane perfumy, a z drugiej nie wywołują niestety żadnego "efektu WOW" i mam wrażenie że czegoś im brakuje. Ale po kolei...
Otwarcie to przede wszystkim woń drewna iglastego (jakiego to nie powiem, zresztą zawsze mi się nazwy drzew mylą, szczególnie tych iglastych :D). Aromat przywodzi mi na myśl charakterystyczny zapach szyszek, igliwia i żywicy.
Następnie pojawia się kadzidło, drewno staje się bardziej suche, gładkie, swoje miejsce znajduje w kompozycji również sporo pieprzu. Gdzieś tam pobrzmiewa odrobina wetywerii, oudu niestety nie uświadczyłem. Robi się dość nudno i monotonnie, acz nadal przyjemnie. Jest wytrawnie, troszkę słodkości uświadczymy w bazie, zapewne za sprawą paczuli.
Główny zarzut, jaki kieruję w stronę kreacji Wonderwood'a to jej skrytość, jakby pewna nieśmiałość. Chciałoby się żeby tego drewna było więcej i żeby pachniało mocniej, bo jest to zapach naprawdę bardzo ładny i w dodatku naturalny. Niestety, zabrakło trochę tego zdecydowania, wyrazistości i mocy, przez co Wonderwood jest jakby przygaszony, co objawia się również w sferze parametrów użytkowych.
Trwałość wyniosła na mnie około 6h, przy bliskoskórnej projekcji, już po upływie mniej więcej godziny - wcześniej zapach jeszcze jako-tako projektuje. Jak na dzieło niszowe, uważam że to "ciut" za mało, żeby być zadowolonym.
Zasadniczo Wonderwood to naprawdę udany zapach - pachnie naturalnie, kompozycja jest ciekawa i nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba, ale ma swoje wady, o których wspomniałem wyżej. Ich konsekwencją jest to, że niespecjalnie zapada w pamięć - niby wszystko fajnie, ale jednak nie do końca... Ze swoim bratem Black'iem nie może się nawet równać.
Warto sprawdzić, acz wielkich nadziei bym w nim nie pokładał, ja się trochę zawiodłem.

amanda
amanda

Jesienią lubię przyodziewać różne zapachy,których bym w ciągu innych pór roku absolutnie nie mogła bym nosić.
Nawet zimą,bo nie chodzi o chłód,zimno,ale o inny zapach powietrza.
Jesień to kolory,to liście a liście to drzewo.
To dymy,mgły to nostalgia ,ale i radość z piękna natury.
Wonderwood jest dla mnie listopadowym drzewem, bez kolorowych liści i ciepła jeszcze październikowego słońca.
Wąchając ten zapach mam przed oczyma duże buki.
Wysokie,strzeliste,silne o gładkiej szarej korze.
Wonderwood to późna jesień,to zapach popiołu z ogniska mieszający się z silną nutą pieprzu w której znajdziemy świeżość cyprysu i troszkę aromatycznej gałki muszkatołowej.

To męski zapach,ale ja uważam,że to dobry uniseks.
Nie jest naładowany przyprawami,czy ziołami przez co nie nadaje mu to typowo męskiego charkteru.
Na kobiecej skórze inaczej będzie się układać,to wiadomo.
Na mnie już po 20min.zupełnie mięknie,staje się pylisty,spopielony,lekko słodkawy,przestrzenny.

blueberry
blueberry

Wonderwood to surowość, ascetyczność i powaga, trochę złość, ale nie smutek i nie nostalgia.
"Popieprzone" i suche drewno, które ktoś okadził, odrobina cyprysowej nutki i sandałowo-oudowe echa, znane mi już z Dark Aoud - oczywiście kiedy ten już prawie całkiem przygaśnie na skórze. Oudu jest tu mało, ale wydaje mi się, że jednak jest - zapach robi się dość gorzki, a drzewo sandałowe samo w sobie aż takie nie jest, poza tym perfumy te przypominają mi trochę akord znany z Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom. Wyczuwam go w każdym razie więcej niż w Dirty English, a to jest już dobrze.

Teoretycznie męski, w praktyce dla mnie uniseks.Czasem zdarzają mi się dni, kiedy nie jestem radosna, ale też nie smutna - i tak właśnie myślę, że te perfumy idealnie nadają się na taki stan, fazę "pomiędzy", kiedy nie bardzo mamy ochotę poprawiać sobie humor, ale też nie chcemy się bardziej dołować, tylko zwyczajnie przeczekać, nieco się wyciszyć i przejść do kolejnego etapu w sposób naturalny, bez żadnych przyspieszaczy. Wonderwood sprawdzi się w tej roli doskonale - nie będzie katalizatorem nastroju, ale raczej jego stabilizatorem.

Przyzwoita projekcja i trwałość - na mojej skórze zapach naprawdę nieźle się spisuje pod tymi względami, będąc cały czas dla mnie wyczuwalnym i dobijając do 7 h od aplikacji.

kwiatek
kwiatek

To taki mix Encre Noire z Gucci Rush. Nic odkrywczego ale bardzo przyjemne. Ma charakter ale nie ma siły. Ma pazur i może dlatego tak kurczowo trzyma się skóry. W zasadzie kupuję całość jako świetną kompozycję, reklamę i wygląd flakonu. Nie czuję, a raczej nie razi mnie w nos syntetyczność tej kompozycji. Bardzo bym chciał żeby wypuszczono wersję intense. Głównie wyczuwam na starcie pieprz plus drewno (agarem bym tego nie nazwał), następnie trochę (w zasadzie szczyptę) wetywerii i dużo cyprysu w otoczce bliżej mi nie znanych drewien i zgaduję, że mogą to być te deklarowane w spisie nut. Jeśli lubisz dyskretne kompozycje i cenisz sobie oryginalność to daj mu szansę.

kpnz
kpnz

Szukając drewna dla siebie nie mogłam pominąć perfum o nazwie "Wonderwood". Jednak to nie jest to, czego się spodziewałam. Myślałam, że spotkam upojne, potężne drzewo od łyka po same listki, jednak niestety się rozczarowałam.

Wonderwood to nieco himeryczny, trudno wyczuwalny kawałek wciąż pięknego drewna, ale bardzo blado ukazanego. Osobiście wyczuwam dużo kadzidełka kojarzącego mi się z olibanem. Zapach jest bardzo delikatny, osobisty, wyczuwalny jedynie z bliska. Nieco pieprzny, w dużej mierze żywiczny i raczej w stronę ciepłego, ale nie do końca. Nie jest to gradka dla fanów kompozycji drzewnych, ale z pewnością kolejne miłe doświadczenie. Odrobinę kojarzy się z Gucci PH i Olibanum Profvmvm Roma.
Nie jest też jakoś szczególnie charakterny, raczej przejrzysty i kunsztowny.

zielona
zielona

Surowy, minimalistyczny, pełnię piękna ukazuje dopiero na skórze - i to nie od razu ;]
Bardzo wyważony - ani zbyt świeży i iglasty, ani zbyt ciężki i orientalny. Oudu szczerze mówiąc nie wyczuwam, nie szaleję za tym składnikiem; za to dam sobie nerkę wyciąć za odrobinę paczulowej kamfory.
Ach. Piękne, wypolerowane, popieprzone drewno. Polecam z czymś pomieszać.

Wonderwood by Comme des Garcons 4.09 out of 5 based on 49 ratings and 8 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Wonderwood, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Wonderwood, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Wonderwood marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Wonderwood marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

M. Micallef Gaiac Gucci Gucci pour Homme Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Comme des Garcons Black Serge Lutens Fille en Aiguilles Olivier Durbano Black Tourmaline Lalique Encre Noire Amouage Memoir Man Nasomatto Black Afgano Pierre Balmain Carbone de Balmain Lubin Idole Eau de Parfum Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Yves Saint Laurent M7 Escentric Molecules Molecule 01 Creed Aventus Loewe Loewe 7 Hermes Terre d'Hermes Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Amouage Jubilation for Men By Kilian Straight to Heaven