Marki » C » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

żółtych kwiatów
tuberozowy
Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca marki Comme des Garcons to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons Series Luxe: Champaca został wydany w 2007 roku. Nutami głowy są dzięgiel, kardamon i biały pieprz; nutami serca są tuberoza, magnolia champaka i pieprz; nutami bazy są białe piżmo i irys.

Dzięgiel Kardamon Biały pieprz

Tuberoza Magnolia champaka Pieprz

Białe piżmo Irys

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons Series Luxe: Champaca by Comme des Garcons.

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Champaca zalicza się do jednej z najbardziej nielubianych przeze mnie perfumowych „grup”: przyprawowo-wytrawno-smutnych zapachów kwiatowych. To bardzo trudna w odbiorze (przynajmniej dla mnie) kompozycja od CdG, aczkolwiek niewątpliwie ciekawa i zmieszana „z głową”.
Początek to bodaj najładniejsza faza tego zapachu. Dominuje w niej bardzo interesująca kwiatowa nuta, którą bez wątpienia jest właśnie ta tytułowa magnolia champaka. Całkiem przyjemnie to pachnie, a na dodatek jest dla mnie czymś zupełnie nowym, pierwszy raz spotykam się z tym składnikiem. Problem tkwi w tym, że parę chwil po aplikacji do głosu zaczynają dochodzić suche, wytrawne przyprawy, przede wszystkim czarny pieprz. Nadają one kompozycji powagi i charakterystycznej aury smutku i melancholii, przez co Champaca kojarzy mi się z podobnie przeze mnie odbieraną kompozycją od The Different Company, a mianowicie – Rose Poivree. Mam wrażenie, że oba zapachy cechują się bardzo podobnym „klimatem”, który mi zdecydowanie nie odpowiada… Przez te przyprawy, magnolia przybiera zwiędnięty, namoknięty obraz i całość staje się bardzo „sztywna”, momentami wręcz przygnębiająca. W bazie delikatnie wyczuwalna jest jeszcze minimalnie słodkawa tuberoza. Żadnej innej słodyczy tutaj nie uświadczymy, kompozycja jest bardzo wytrawna przez całą swą egzystencję na skórze.
Parametry nie pozostawiają wiele do życzenia – zarówno trwałość jak i projekcja stoją na bardzo dobrym poziomie. Podobnie ma się kwestia jakościowa – mieszanka prezentuje się naturalnie i nie zaznamy tutaj żadnej syntetyczności.
Mimo mojej niechęci, Champaca to interesująca propozycja od CdG, ukazująca „coś nowego” w perfumiarstwie. Tak jak stwierdził już Arsenicum – to totalny uniseks. Szczerze mówiąc, zastanawiam się wręcz, czy nie z lekkim odchyłem w męską stronę… Eleganckie i dystansujące pachnidło, w pełni zasługujące na miano zapachu niszowego. Na pewno nie dla każdego… Ja czuję się bardzo niekomfortowo mając tę kompozycję na sobie, męczy mnie ona i psuje humor. Kompletnie nie moja bajka. Doceniam jednakże zamysł twórcy i samo wykonanie, bo to zapach bez dwóch zdań z górnej półki.
Champacę polecić mógłbym amatorom smutnawych, poważnych i wytrawnych zapachów kwiatowych. Myślę że fanom Rose Poivree powinna się spodobać :)
Dla mnie - NO WAY!

Arsenicum
Arsenicum

Jedyne kwiatowe perfumy, które chcę w swojej kolekcji. Wszystko przez to, że trudno je uznać za damskie, a to z racji ich egzotyczności. Owszem, czuć tuberozę, jednak przyprawy niwelują kobiecość, którą wnosi ona do kompozycji. Jeśli chodzi o magnolię, to jest to aromat tak niespotykany, że większość ludzi nie będzie wiedziało, do jakiej grupy go zakwalifikować, zatem problem z głowy. Jeśli użyjecie tych perfum, to błyskawicznie wskoczycie na ostatni stopień oryginalności.
Luxe Champaca, to zapach tajemniczy, dziwny, niespotykany i przede wszystkim bardzo sugestywny. Nigdy nie wąchałem Magnolii Champaka, jednak mam wrażenie, że dzięki tej pozycji od CDG, doskonale poznałem jej zapach. To, czym właśnie rozkoszuje się na nadgarstku, jest jedyne w swoim rodzaju, a już troszkę w tutejszym światku siedzę... Niesamowita mieszanka, idealnie balansująca na granicy uniseksu. Nie poznałem jeszcze czegoś tak zbilansowanego, w kategorii perfum kwiatowych. Bardzo intensywne i kobiece nuty kwiatowe, są przyćmione zielonym kardamonem i naprawdę solidną dawką pieprzu... Rozpływam się nad kunsztem tego dzieła, wielka szkoda, że nie wiem, kto je stworzył! Luxe Champaca nie przywołuje do mnie żadnych skojarzeń, jestem im wdzięczny za to, że pokazały mi, jak pachnie kwiat tej odmiany magnolii, jestem im wdzięczny, za pokazanie nowej, wąskiej ścieżki w perfumiarstwie, jestem im wdzięczny również za wspaniałe parametry i idealne stopienie się z moją skórą. Testowałem te perfumy globalnie, podczas wizyty u największego krytyka moich perfum - zero reakcji, a mój kuzyn należy do grona bardzo bezpośrednich osób. Istna, kwiatowa bomba, której nie boję się nosić globalnie. Wiem, że jestem perfumowym liberałem, jednak podczas noszenia Champaca, nie miałem takiego stracha, jak podczas testów niejednej róży…
Sześć godzin trwałości, przy ogromnej projekcji, która zmniejsza się dopiero po upływie czterech godzin.

perfumeholic88
perfumeholic88

Początek jest piękny, bo to cudowna słodkawa tuberoza we własnej osobie uśmiecha się do nas szkoda tylko, że trwa to dosłownie 5 minut i zaraz do mojego nosa dolatuje okropny, drażniący zapach benzyny i smaru wraz ze słabą wonią kwiatu magnolii. Nie mam pojęcia czemu na mnie tak mocno czuć tę benzynowa nutkę, ale strasznie mi to przeszkadza i nie umiem przez to polubić tej kompozycji. Ta dziwna nuta całkowice zagłusza inne składniki, jest agresywna i wprostu nie do wytrzymania!

amanda
amanda

Podoba mi się ta magnolia.
Nie znam również osobiście woni tego gatunku magnolii,ale początek zapachu ciekawie wyskoczył z taką soczystą świeżością.
Nie dostrzegam jednak tuberozy upojnej drapieżnej słodyczy nie do pomylenia z inną.
Może schowana za uroczą magnolią pozwola jej prowadzić a może jednak delikatnie wpleciona w nią od czasu do czasu nieśmiało przebłyskuje.
Zauważalny jest też ciepły delikatno pudrowy irys oraz odrobina pieprzu świetnie trzymająca całość z dala od kwietnej słodkości.
Mnie najładniejszy zdaje się raczej początek zapachu - kwiatowa świeżość połączona z wiosenną soczystością , dalej nie jest wcale gorzej , ale ja wybieram początek.

vertigo
vertigo

No nie wiem ... Mnie jakoś ta champaca nie zachwyca.
Poznałam dotychczas Champaca Absolute Toma Forda i Series Luxe: Champaca, od Comme des Garcons.

Oczywiście nigdy nie wąchałam prawdziwego kwiatu, którego zapach jest podobno bardzo intensywny.
Luxe: Champaca pachnie, jakby kwiaty w nim były stłumione. Tak jakby oglądać bogaty bukiet zza szyby. Sucho-pudrowy zapach jakby wielu kwiatów, bardzo harmonijny, ale u mnie nie budzi żadnych emocji. Niespecjalnie słodki ani egzotyczny, ani krzykliwy. Wysmakowana, elegancka, opanowana kwiatowość :)

p.s. Wielu jednak twierdzi, że najpiękniejsza champaca to ta od Ormonde Jayne...

p.s.2 Po godzinach, w bazie wyczuwalna staje się tuberoza. Ciekawe - zazwyczaj jest środkiem lub początkiem i wypełnia cały ekran. Tutaj jest klamrą, która zamyka zapach.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series Luxe: Champaca, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons Series Luxe: Champaca, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons Series Luxe: Champaca marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons Series Luxe: Champaca marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Dzongkha L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses DSQUARED² Potion Royal Black Lubin Akkad Oriflame Sir Avebury Cartier Declaration d'Un Soir Oriflame Architect Hermes Hermessence Ambre Narguile Chanel Egoiste Serge Lutens Ambre Sultan Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia L`Artisan Parfumeur Al Oudh Oriflame M by Marcel Marongiu Sisley Soir de Lune Gucci Gucci Pour Homme II The Scent of Departure Vienna VIE Humiecki & Graef Blask Burberry London for Men Comme des Garcons Luxe Champaca Eau de Toilette Profumum Roma Olibanum