Marki » C » kwiatowo - zielone « Grupy

Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Mam: 3 Chcę: 8

Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint marki Comme des Garcons to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutę głowy stanowi mięta; nutami serca są biały pieprz, czerwone jagody, kardamon i róża; nutami bazy są ambra i białe piżmo.

Mięta

Biały pieprz Czerwone jagody Kardamon Róża

Ambra Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint by Comme des Garcons.

Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Niezwykła pozycja od Bertranda. Ten perfumiarz cały czas mnie zaskakuje. Od minimalistycznych kompozycji (jak ta dzisiejsza), po skomplikowane, olfaktoryczne maszyny, jak Dżongha, czy Enchanted Forest. Jeśli znasz nazwisko Duchaufour, tylko z recenzji, czy notatek pod danymi perfumami, to zachęcam Cię do zapoznania się z dziełami tej osobistości.

Ostra i przeszywająca mięta, bardzo chłodząca, z fantastycznym efektem mroźnego wiercenia w nosie. Namacalne odczucia przy wąchaniu perfum należą do najrzadszych, dlatego twórca Peppermint otrzymuje ode mnie gromkie brawa. Szkoda, że otwarcie trwa tak krótko i cieszy swoim arktycznym powiewem ledwie kilkanaście minut. Nie mam prawa mieć pretensji - wydaje mi się, że użyto tu mentolu, a ten składnik należy do najbardziej lotnych. W drugim akordzie, uciekamy od mroźnej świeżości i wchodzimy w rejony pylisto-zielone. Mamy do czynienia ze świeżo potartym liściem mięty i papierkiem po miętowej gumie orbit. Jest naturalnie, jest dobrze, ale nie tak dobrze, jak w Herba Fresca. O ile otwarcie Peppermint należy do najlepszych świeżych akordów z miętą w roli głównej, jakie znam, o tyle baza, mimo solidnego wykonania, nie dorównuje bazie, którą stworzył w 1999 roku Jean Paul Guerlain (choć Herba Fresca trwają zaledwie kilkadziesiąt minut, to są to jedne z najbardziej owocnych minut perfumiarstwa).
Zbliżają się ciepłe dni, dlatego staram się pisać więcej o zapachach na wiosnę i lato, w końcu perfumy kupuje się przed sezonem. W kategorii miętusów, bez cienia wątpliwości polecam dwa zapachy:
1. Guerlain Herba Fresca
2. Comme des Garcons Peppermint

Przetestujcie, wybór należy do Was.

Niezłe parametry! Cztery godziny trwałości, przy bardzo dobrej projekcji w nutach serca. Po 15 minutach zapach przygasa, jednak daje o sobie znać. Parametry wydają się słabe, jednak inwestycja w Peppermint nie będzie stratą pieniędzy, a prawdziwym ukojeniem w upalne dni.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Widzimy, jak skromnie wygląda flakon. Jednak zawartość ma zaskakującą moc. Trzeba trochę obszerniejszej aplikacji, bo to edt, żeby wydobyć także miękkką bazę zapachu. Niemniej do końca mamy do czynienia z wiernie oddaną roślinną wersją dzikiej mięty. Żadnej lemoniady z cukrem tylko cierpkość i świeżość ostrych karbowanych listków. Dla kogoś, kto jak ja spędził dzeciństwo na zaniedbanym podwórku to... oda do młodości i beztroski. Żal mi współczesnych dzieciaków, które może nigdy nie poznają niczego poza wypielęgnowanymi i pozbawionymi chwastów "terenami zielonymi". Życzę im - i sobie też - więcej dzikości i swobody oraz takichże zapachów :)
PS> Wożę sobie ten drobiazg w aucie i psikam na dłonie na dobry początek dnia.

Beata Maria
Beata Maria

Dla kobiet i mężczyzn w skwarne dni absolutnie idealny chłodziak. Zgodnie z nazwą mięta.Mięta pieprzowa, wobec tego jest i pieprz. Lekko przebłyskuje czerwona jagoda ale jest ona cierpka, nie słodka. Róży nie zauważam. Baza oczywiście utrwala zapach ale nie zmienia zasadniczej miętowej nuty. Jako sorbet- kompozycja idealna. Należy do sorbetowego trio obok cynamonu i rabarbaru w serii 5.Kolorystycznie flakon zapowiada zawartość, brakuje na nim jedynie oszronienia. Polecam.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa Profumum Roma Acqua di Sale Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic D.S. & Durga Pale Grey Mountain, Small Black Lake James Heeley Menthe Fraiche James Heeley Cardinal The Vagabond Prince Enchanted Forest Serge Lutens L'Eau Froide Comme des Garcons Amazingreen Nasomatto Black Afgano La Folie a Plusieurs Love Exposure Comme des Garcons Energy C Grapefruit La Folie a Plusieurs Mood Indigo La Folie a Plusieurs The Virgin Suicides Ermenegildo Zegna Florentine Iris Frapin Paradis Perdu Givenchy Chypre Caresse Tom Daxon Salvia Sclarea James Heeley Oranges and Lemons Say The Bells of St. Clements Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Cologne Noire