Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

Mam: 32 Miałem: 23 Chcę: 44 Ukochany zapach: 2

dymny
skórzany
Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk marki Comme des Garcons to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Evelyne Boulanger. Perfumy zawierają takie składniki, jak sosna, irys, cyprysik japoński, fiołek, papryczka pimento, cedr, brzoza, olibanum i kadzidło.

Sosna Irys Cyprysik japoński Fiołek Papryczka pimento Cedr Brzoza Olibanum Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk by Comme des Garcons.

Loewe 7
Bottega Veneta Pour Homme

Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk Recenzje Perfum

Kage
Kage

Niezrozumienie w oczach mojej matki: "dlaczego używasz perfum o zapachu pasty do podłogi?"
Pfff.

Nie przemówiła do niej wizja roziskrzonego śniegu skrzypiącego pod podeszwami walonek, szumu wiatru w gałęziach syberyjskich sosen, mrozu szczypiącego w wystające spod baranicy poliki... Względnie nagich, pokrytych szronem kartoflisk pod chmurnym niebem i okutanych w chusty bab spieszących na wieczorne nabożeństwo - jak na obrazie Chełmońskiego. A potem płomyków świec drgających w mroźnym przeciągu, słodkich kadzideł i cerkiewnego, ciemnego, bejcowanego drewna.

Ostatecznie doceniła: "właściwie... to porządna pasta, taka przedwojenna".

Zombianka
Zombianka

Zagorsk testowałam równolegle z Avignonem i prawdę mówiąc, na ten pierwszy byłam bardziej zafiksowana. Bo sosna, a ja za iglakami przepadam, bo zieleń puszczy i klimaty wschodnie. Avignon w tym duecie jest mroczniejszy, zdecydowanie wyrazistszy i dominująco kreuje przepaść między nim a Zagorskiem.
Ogólnie ten ostatni po testach trochę mnie rozczarował. Owszem, jest trochę dzikości, jest bezkompromisowa drzewność, zachmurzone niebo, brunatna zieleń i charakterystyczne zimno gnające od ziemi, na upartego mogłabym nawet przyznać, że to wschodnie rubieże Europy. Ale- ten las i cerkiew wychodzą na mojej skórze na zasadzie: idę sobie ścieżką między polem a lasem, po godzinie wchodzę w las, a dopiero za piątym zakrętem widzę tę cerkiew. To wszystko jest niedopowiedziane, stonowane, nie wprost, a liczyłam na bardziej stanowcze, zwyczajnie mocniejsze uderzenie. Ewolucja znikoma, dla cierpliwych. Może to coś nie tak z moją skórą, ale na bloterze Zagorsk też trwałością nie powala, w moim przypadku na pewno jest mniej trwały niż Avignon. Przeszkadza mi też, że projektuje słabo, umiarkowanie tylko z początku, a potem o wiele za słabo w stosunku do oczekiwań.

Z jednym się zgodzę- to zapach skupienia, prywatności, ciszy. Zagorsk oceniam jako dobry zapach uniseksowy na co dzień, niedosłowny i w pewnym sensie elegancki przez dyskretną projekcję. Odpowiedni, kiedy trzeba zebrać myśli, odświeżyć umysł, skoncentrować się, wykonać precyzyjnie jakieś zadanie. Papryczek ani fiołków nie wyczuwam, jest za to świeżo odłupana od pnia kora brzozowa, subtelnie smużące kadzidło, wilgotny cień sosen i chłód olibanum. Całość nie przytłoczy nosiciela, nie narzuci się, co może spotkać go przy np. Avignonie czy bardziej orientalnym kadzidle. Wybrałabym go do pracy albo na wczasy nad jeziorem, także w samotności. Flakonu mieć nie muszę, ale pewnie kiedyś postaram się o odlewkę.

karinawu
karinawu

Dawno nie dodawalam komentarza o perfumach, a wiele nowych zapachow poznalam,jednak po testach Zagorska absolutnie musze dodac opinie.
Ilez czasu czailam sie na te perfumy,ilez na nie polowalam,dumalam nad zakupem.
Jakaz nadzieje mialam z poznaniem najsutniejszego zapachu na swiecie!
I jakiez bylo moje rozczarowanie.....
Tylko poczatek jest interesujacy,ta brzoza soczysta i prawdziwa,jednakze ten poczatek trwa ledwie chwile a potem...
a potem jest tylko coraz gorzej i gorzej.
Uwielbiam unisexy,wiec przyczyna nie jest meskosc tych perfum.
Zapach szybko na mojej skorze robi sie wybitnie mdly i to tak bardzo,ze jest to nie do przyjecia.
Zadnej papryczki,Boziu bron,a szkoda,bo gdyby byla wyczuwalna byc moze zapach bylby lepszy.
Mialam wrazenie,ze spsikalam sie tania woda po goleniu z PRLu
W dodatku bardzo ulotny, chociaz Avignon (ktorego bardzo lubie) tez trwaloscia nie grzeszy..
Nie wiem,byc moze na mojej skorze zapach sie nie sprawdza.
Mam tak z comme des garcons,ze albo zapach powala mnie na kolana i dlugo nie pozwala wstac,albo odrzuca;"dwojka",sequoia mistrzostwo swiata, black i orginal bardzo dobre ale szybko mi sie znudzily, Avignion tematycznie arcydzielo.

Szkoda,moze i Zagorsk wpedzil mnie w smutek,ale z innego powodu...:(

Raisa
Raisa

Zapach pracy.

Użyłam dziś Zagorska, bo muszę skończyć pisać rzecz ważną i trudną, wymagajacą namysłu i zagłębienia się w szczegóły. Banalne skojarzenie? Kościół, czyli skupienie. Cerkiew, czyli zaduma. Klasztor jako synonim samotności i drobiazgowości. Może faktycznie poszłam na myślowe skróty, ale co z tego? Co z tego, że może i banał, skoro ta sosna i inny iglak (cyprysik japoński?), delikatne kadzidło i olibanum tworzą niewidzialne ściany, pozwalają myślom niespiesznie się rozwijać. A praca powoli się pisze.

Nawet jeśli czasami pojawi się jakieś towarzystwo - bo przestrzeń Zagorska nie jest zupełnie samotnicza. Słodkie nuty fiołka i irysa czuć całkiem wyraźnie. Jak perfumy kobiet, które spotykałam, odwiedzając w dzieciństwie cerkiew wraz z babcią.

amanda
amanda

Jak podchodzę do tego zapachu?,to już w dużej mierze zależy od tego w którym kierunku uda się moja wyobraźnia odbierania go.
Albo w stronę syntetyku i skojarzy mi się z owym silikonem,akrylem, czymś z tej dziedziny. Lub podąży w stronę natury- iglastego lasu,chłodu poranku,który daje zimne olibanum.
Wąchając na sobie Zagorsk mam totalnie rozbebeszone odczucia w stosunku do odbierana go. Nie wiem w którą stronę się wybrać,syntetyk-natura?,bo w żadną nie przechyla się ani konkretnie ani choć trochę.
Nie miałam tego przy Avignon czy Quarzazate.Jednakże specyfiki nie można mu absolutnie odmówić

Kokos ;)
Kokos ;)

Dosyć specyficzny choć bardzo urokliwy zapach. Na początku uprzedzam że te perfumy pachną tylko i wyłącznie dobrze w zimę. Jeśli wybieramy się na narty lub na przechadzkę w mroźny poranek to Zagorsk jest propozycją idealną.
Jednak zacznę od początku. Otwarcia nie lubię. Ten słynny sok z brzozy jako pierwszy akord pachnie na mnie nieco podobnie jak silikon i mnie drażni. Jednak był bym nie sprawiedliwy gdybym po otwarciu zrezygnował z testów. Dalej ta dziwna nuta szybko mija i pojawia się Cyprysik Japoński wraz z Cedrem i Olibanum. Całość staje się świeżo zielona. Ta faza kojarzy mi się z mokrymi , zimowymi lasami w Skandynawii i północnej Rosji. Rzeczywiście skojarzenia z Cerkwią w zimowym lesie są trafne pomimo iż Kadzidła jest w tej kompozycji nie wiele. Na pewno mroźną zimą będę go używał. Na razie za oknem robi się coraz cieplej a to jak już wspomniałem nie jest dobra pogoda dla Zagorska.
Projekcja nie narzucająca się otoczeniu zaś trwałość dobra choć mogła by jednak być ciut większa ;)

MrGwyn
MrGwyn

Zostałem zaskoczony przez Zagorsk w dość trefny sposób. Po kadzidle i żywicach iglaków spodziewałem się choćby trochę mocy, a tu niemal od razu zaaplikowany zapach wprost umiera na moich oczach i w moich ramionach.
Owszem odczytuję w pełni zapach, ale na coś więcej niż lakoniczność nie mam szans.
Zagorsk jak na cerkiew pachnie bardzo lekko i leśno-polanowo. Na przód wysuwa się zdecydowanie nutka cyprysika japońskiego vel hinoki o cytrynkowych niuansach, a także przejrzysty sok brzozowy. Pomiędzy nimi pojawił się nutka eugenolu bardziej jak z ziela angielskiego niż goździków. Kadzidło i olibanum popiskują gdzieś z tyłu, zasłonięte aksamitnym fiołkiem.
Cedr i sosna są jakby nieobecne, lecz nie wymigają się od konieczności bycia na swoim miejscu, przy czym, niejako w zadości dla przymusu, czynią to niczym zjawy.
Lecz w tym momencie trzeba mi wrócić do początku mojego wywodu, bo mniej więcej w tym momencie Zagorsk odpływa powłóczyście w przeszłość.
Powiem już tylko tyle, że miałem nadzieję na zupełnie inną wycieczkę pod i za naszą wschodnią granicę. Zamiast pełnowymiarowego tournée przypadł mi tylko ulotny sen.

Beata Maria
Beata Maria

Zagorsk to przede wszystkim piekne otwarcie- dziewiczy las, gęsty, pełen splatających się gałęzi drzew iglastych. Cudne to jest i mogłoby tak pozostać, jednak po tym przepięknym otwarciu zapach słabnie, wytraca swój niesamowity impet, szkoda. Na szczęście wyodrębnia się olibanum i kadzidło- być może faktycznie gdzieś ktoś odprawia jakiś rytuał, może z tej cerkwii dochodzą zapachy okadzania z kadzielnicy.....jest dobrze.Zagorsk kojarzy mi się z czymś ulotnym, niesamowitym, tajemniczym, absolutnie nietuzinkowym. Czymś, za czym chętnie bym podążyła. To nie jest dzisiejszy zapędzony świat. Odrobina zadumy, zwolnienia tempa i kontaktu z przyrodą, wszak tylko ona koi nasze skołatane dusze.Piękny zapach należący do serii 3 CdG.Bardzo prosty flakon z biało zielonymi napisami.Warto go mieć a na pewno wypróbować.Dla kobiet i mężczyzn.

vilka80
vilka80

Perfumy te mają sygnować zapach cerkwii prawosławnej, ja w każdym bądz razie nie odnajduję w nich tego, dość dobrze mi znanego klimatu. Nie oznacza to jednak, że Zagorsk mi się nie podoba, przeciwnie, kocham ten zapach. Dla mnie te perfumy to ciemny, chłodny, majestatyczny las iglasty, to cisza, bezruch, wewnętrzny i instynktowny niepokój ale i spokój zarazem, poczucie jakiejś wyższej, nienamacalnej siły, która kieruje naszym życiem. Tak, mając na sobie Zagorsk wyraźnie czuję "tą" obecność, dla mnie to własnie taki metafizyczny zapach.

perfumeholic88
perfumeholic88

Ta seria kadzidla CdG od dawna budzi moje żywe zainteresowanie i koniecznie musi znależć się w mojej kolekcji.
Zagorsk to las cyprysowo-sosnowy z dymną nutą kadzidła.Spacerujemy w nim późną jesienią, gdy dni staja się chłodne i coraz krótsze. Słychać stukanie dzięcioła, ale oprócz tego panuje całkowita i trochę niepokojąca cisza, w której słyszymy bicie własnego serca Rozglądamy się dookoła, ale na ścieżce jesteśmy sami. Bierzemy haust powietrza do płuc, zamykamy oczy i pragniemy, aby ta chwila sam na sam z naturą trwała wiecznie.
Zapach to niebanalny i testowanie go sprawiło mi dużą przyjemność.

Seria kadzidlana Comme des Garcons to nie była nigdy moja bajka, bo kadzidła, mimo, że są fascynujące, to na mojej skórze wybitnie nie leżą.

Jedyny zapach z tej serii, który polubiłam to właśnie Zagorsk. Pewnie dlatego, że nie wyczuwam w nim kadzidła, dla mnie to zapach nieco industrialny. Zielony dym - tlące się mocno żywiczne, sosnowe igły, podlaną odrobiną rozpuszczalnika.

Nie wiem, czy to rzeczywiście zapach cerkwi, bo nigdy w niej nie byłam, pochodzę z miasteczka przy zachodniej granicy, więc wszystkie te wschodnie, cerkiewne klimaty są mi obce.

Nosiłabym Zagorsk, bo pomimo, że to nie do końca mój zapach, to ma on w sobie jakiś smutek i melancholię, która trafia mi do serca. Ale jest niestety bardzo na mnie nietrwały.

kpnz
kpnz

Najbardziej wyczuwalny przeze mnie składnik Zagorsk'a to sok z brzozy. Obok niej występują nuty drzew igielnych i ten chiński cyprysik nadający mu egzotycznej, zawieszonej gdzieś w tle świeżości. Wg mnie najbardziej męskie z seri Incense. Odrobinę kojarzy się z wodami kolońskimi dla panów w stylu retro.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Serge Lutens Fille en Aiguilles Donna Karan Black Cashmere Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Olivier Durbano Black Tourmaline L`Artisan Parfumeur Dzongkha Michal Szulc Sale Perfume 01 Lalique Encre Noire Montale Full Incense L`Artisan Parfumeur Dzing! Annick Goutal Ninfeo Mio L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Ouarzazate Thierry Mugler Womanity Ginestet Botrytis L`Artisan Parfumeur Tea for Two Hermes Un Jardin En Mediterranee Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Nasomatto Black Afgano