Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

dymny
cynamonowy
Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer marki Comme des Garcons to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Evelyne Boulanger. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, cynamon, benzoes, pieprz, drzewo hebanowe, drzewo gwajakowe, kadzidło, kardamon, papryczka pimento i czerwone jagody.

Ambra Cynamon Benzoes Pieprz Drzewo hebanowe Drzewo gwajakowe Kadzidło Kardamon Papryczka pimento Czerwone jagody

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer by Comme des Garcons.

Padparadscha
No 10 Roam

Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Jaisalmer to pierwszy poznany przeze mnie zapach z kadzidlanej serii CdG. I muszę przyznać, że będąc tym pierwszym, zdecydowanie zachęcił mnie do poznania pozostałych pozycji, mimo że na dobrą sprawę byłem już wystarczająco zachęcony przez sam fakt, iż jest to seria traktująca o jednej z moich najulubieńszych nut w perfumowym świecie…
Samą kompozycję odbieram podobnie jak Kage – Jaisalmer to dla mnie przede wszystkim jałowiec, w otoczeniu delikatnego, kadzidlanego dymku, pochodzącego z tlącej się żywicy, wyciekającej z jakiegoś (koniecznie iglastego) drzewa. Nie wiem czy ten jałowiec to złudzenie, osiągnięte przez połączenie innych przypraw w postaci kardamonu i pieprzu, bo i te można tu bez problemu wyczuć, czy może zwyczajnie nie uwzględniono go w spisie nut – pewne jest natomiast, że to on tutaj dominuje, stanowczo nakreślając charakter całości zapachu. W tle da się wyczuć też trochę ładnego, gładkiego drewna, które momentami nieśmiało wychyla się zza hegemonii przypraw. Całość jest sucha, wytrawna i przyjemnie szczypiąca w nos, a w bazie lekko się ociepla i minimalnie wysładza. Jakość składników stoi na najwyższym poziomie.
Od pierwszego „niucha” wiedziałem, że coś bardzo podobnego już kiedyś wąchałem. Okazuje się, że Jaisalmer jest bliskim krewnym Padparadschy, a może raczej na odwrót, bo to bohater tej recenzji ukazał się jako pierwszy. Podobieństwo jest tak znaczne, że dla mnie aż nieco podejrzane… Mimo wszystko jednak bardziej cenię sobie propozycję od Comme des Garcons, przede wszystkim z powodu użycia uszlachetniającego kadzidła, którego w Padparadschy zabrakło (choć jak na mój gust i tak mogłoby go tutaj być więcej) i minimalnie lepszych parametrów użytkowych.
No właśnie – wszystko pięknie, zapach śliczny, wszyscy zadowoleni… Tylko dlaczego, do cholery jasnej te parametry są takie biedne, ja się pytam? Trwałość rzędu maksymalnie 5-6h, przy projekcji właściwie od początku dość „intymnej”, to osiągi moim skromnym zdaniem niedopuszczalne, w przypadku pachnideł za takie pieniądze… Słabe parametry to właściwie cecha charakterystyczna większości wypustów od CdG, z tym że od relatywnie kosztownych (w stosunku do innych z oferty marki) pozycji z serii Incense, z czystym sumieniem można wymagać więcej…
No ale nic to – pomijając te nieszczęsne parametry, Jaisalmer jest niezwykle udanym przyprawowcem (bo do miana kadzidlaka mimo wszystko trochę mu tego dymku brakuje). Powinien świetnie się spisywać jesienią, zarówno na kobietach jak i mężczyznach, pozwalając na chwilę relaksu i wyciszenia. Fantastycznie zmieszane pachnidło, które po prostu warto poznać. Ja już ostrzę sobie ząbki na pozostałe dzieła z „Series 3”… :)

Kage
Kage

Wbrew nutom Jaisalmer pachnie na mnie cierpkimi, roztartymi jagodami jałowca i żywicą ze złamanej gałązki.
W żaden sposób nie kojarzy mi się z orientem, jeśli już szukać religijnych konotacji to byłyby to starosłowiańskie obrzędy oczyszczania ciała i duszy dymem z jałowcowego igliwia albo okadzanie drewnianych posągów Świętowita.
Jednak Jaisalmerowi brak mocy, chciałabym aby oczyszczający rytuał się dopełnił, aby spowił mnie gęsty, żywiczny dym... a on tylko snuje się przy skórze wątłą smużką, wytraca siłę i przekształca w jałowcowo-przyprawowy olejek do kominka zapachowego, w nieinwazyjną aromatoterapię.
Co w sumie też jest fajne.

Na upartego czuję ostre papryczki, cynamon, kardamon, kadzidło i nuty drzewne - ale główne skojarzenie to owoce jałowca. Zapach jest cierpki, pikantny, suchy, przestrzenny, lekki, zapewne idealny na lato.
Potwierdzam podobieństwo do Padparadschy, która jest bardziej mydlana i miękka.

hasi
hasi

Kapitalne perfumy, moja ulubiona kompozycja z CdG.
Piękne kadziło- suche i ostre, dużo pieprzu, trochę ambry i cynamonu. Spokojna, wyważona mikstura, na mnie nie zmienia się za bardzo, ale mi to nie przeszkadza ponieważ od początku jest to piękny zapach.
Padparadashy nie znam więc o podobieństwie się nie wypowiem.
Trwałość i projekcja dobre.

estrellas_de_noche
estrellas_de_noche

Trzecie (po Avingnon i Kyoto) z wielkiej piątki kadzideł CDG - w końcu przemogłam się, pokonałam wewnętrzne opory i zaaplikowałam na rękę zawartość próbki, którą zakupiłam ostatniego lata, a potem jakoś omijałam ją. Dlaczego? Bo ilekroć wyjmowałam zatyczkę, by niuchnąć nieco zawartości, odrzucał mnie zapach kiszonych ogórków. Tak, właśnie to, co niektórzy wyczuwają w Womanity, ja zlokalizowałam w otwarciu Jaisalmer CDG (ciekawe, jaki składnik odpowiada za ten efekt).
Na szczęście po kilku sekundach kiszone ogórki ulatniają się,a dalej jest już tylko lepiej :) Pojawia się kadzidło, po czym dołączają przyprawy - suche i ostre, bardzo podobne do tych z Padparadshy Satellite.Jest pieprz i ostra papryczka,chyba też kardamon, a do tego odrobinka ambry. Przyjemna kompozycja - niewątpliwie orient, ale taki suchy i wytrawny. Z czasem pojawia się cynamon - szkoda, że tak mało (nie pogniewałabym się, gdyby było go więcej).
Był też taki moment, kiedy wyczuwałam w tych perfumach coś "zielonego" (jakby miętę) i trzeba przyznać, że to ładnie komponowało się z kadzidłem, ale były to tylko "przebłyski".
Jak na razie to dla mnie najbardziej noszalny zapach z tej serii. Początkowo "nieco ekscentryczny", z czasem łagodnieje i jakoś tak miękko układa się na skórze. Projekcja raczej umiarkowana, delikatniejsza niż w przypadku wspomnianej Padpy, ale plus za cynamon i to drewienko, które przychodzi w bazie. Całkiem miłe perfumy i powiedziałabym, że taki rzeczywiście uniseks - bez przechyłów w którąkolwiek stronę. Kto suchy, wytrawny orient lubić, powinien spróbować. Ja "jestem na TAK".)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Donna Karan Black Cashmere Serge Lutens Fille en Aiguilles Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Parfum d`Empire Ambre Russe Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano Black Tourmaline Cartier Le Baiser Du Dragon Comme des Garcons Black L`Artisan Parfumeur Timbuktu Hermes Hermessence Ambre Narguile Etro Etra Etro Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Comme des Garcons Wonderwood Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu L`Artisan Parfumeur Dzongkha L`Artisan Parfumeur Safran Troublant Lubin Idole Eau de Parfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk Lubin Idole