Marki » C » aromatyczno - fougere « Grupy

Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa marki Comme des Garcons to aromatyczno - fougere perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Perfumy zawierają takie składniki, jak gałka muszkatołowa, przyprawy, czerwona pomarańcza, papryczka chili, cytryna, pomidor, szafran, dzięgiel i kardamon.

Gałka muszkatołowa Przyprawy Czerwona pomarańcza Papryczka chili Cytryna Pomidor Szafran Dzięgiel Kardamon

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa by Comme des Garcons.

Cacharel Pour Homme

Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa Recenzje Perfum

ela812
ela812

Pewnie nie jestem obiektywna, bo już na sam dźwięk słów "przyprawy korzenne" mocno się rozmarzam i odpływam (czyżby echa jakiegoś poprzedniego wcielenia? ;-) ), ale Harissa uwiodła mnie od pierwszej chwili. Głównie za sprawą właśnie gałki muszkatołowej i kardamonu. Dałabym głowę, że i goździk w formie przyprawy cały czas jest tam obecny, a za nim wprost przepadam.
Kiedy na początku wplatają się cytrusy, zapach pobrzmiewa dla mnie jakimś dobrej klasy detergentem i bardzo mi się to w nim podoba. Właściwie każdy etap tego zapachu mi przypasował mocno i jedyne, co mogę mu zarzucić, to niewielka projekcja. Przyprawy zazwyczaj bardzo dają po nosie i nie każdy to lubi, a tu akurat są dość ciche.
Gdyby nie ta przyskórna projekcja i fakt, że zapach powoli zachodzi za horyzont sprzedaży, nie miałabym nic przeciwko, żeby być i pachnieć taką piernikowo-świąteczną dziewczyną ;-))

Izabela
Izabela

Harissa to przyprawa o ostrym smaku, która jest mieszanką papryczki chili, czosnku, kuminu, papryki, soli i kolendry.
Zatem nazwa sugerowałaby zapach piekielnie ostry, kręcący w nosie. Tymczasem na mnie to głównie gałka muszkatołowa. Początkowo jest mocno okraszona sokiem z cytrusów, przez co ma koloński wydźwięk.
W miarę upływu czasu zapach traci swoją kolońskość, ewoluuje w kierunku zapachu przyprawowego. Ale nie oczekujcie wielkiego kopa.
Harissa to zapach bardzo noszalny. Ich atutem jest czas - im dłużej trwają na skórze, tym stają się piękniejsze. Gdzieś w tle przebija się zapach pomidora oraz papryczki. Nie wiem jak to możliwe, że perfumy naszpikowane przyprawami mogą dać taki fajny efekt? W każdym razie CdG ten sekret posiedli.

Beata Maria
Beata Maria

Harissa.... fantazja... nawet jak wymawia się tę nazwę już coś się zmienia w otoczeniu:-). Intrygujący i niezwykle optymistyczny zapach. Moc przypraw ale nie wiercą w nosie, działają jednak magnetycznie. Można wąchać i wąchać....Klimat orientalnego bazaru jest wyczuwalny ale nie przesadzony. W zasadzie poszczególnych składników nie wyczuwam, a na pewno nie pomidora! Odbieram ten zapach jako znakomitą całość.Niezwykle odziałowuje na podświadomość- nie sposób pominąć czerwień w stroju gdy nosi się Harissę :-). Energia, moc, odmienność, przyciąganie-świetny zapach. Flakonik typowy dla czerwonej serii. Trwałość około 5 godzin, na odzieży dłużej. Projekcja na długość ramion.

justyna.neyman
justyna.neyman

Harissa zajmuje szczególne miejsce w moim zapachowym zbiorku ulubionych perfum. Przede wszystkim jako zapach optymistyczny i dodający energii.
Zaczęłam od końca - rzeczywiście, przyprawowiec pełną gębą, nietypowy, bo słodycz nadana Harissie przez czerwone składniki, nieco musująca (piekąca - nie, tak bym nie powiedziała) i aromat pieprzu są wręcz obezwładniające - wszystko kipi, lśni, jest dynamiczne. Ma coś dziwacznego, apteczną nutkę, jakby słodki kurz (zaleta z mojego punktu widzenia).
Początkowo myślałam, że słabym punktem H. jest trwałość - ale zmieniłam zdanie. Kiedy nos "nauczy się" rozpoznawać charakterystyczną harissową nutkę, okazuje się, że ona trwa i trwa.
Wg mnie zapach jest świetnie skomponowany, oryginalny, rozweselający i efektowny. Na początku słodko - musujący (bez grama tzw. "dziewczęcości"), potem pieprzny, z goryczką. Wciąż bardzo aromatyczny. ZAWADIACKI, tak.
A jednak...nie mam go w "kolekcji", z powodu... być może śmiesznego - za bardzo mnie absorbuje. Może przez swego rodzaju szpiczastość?
Oczywiście - to się może zmienić.
Tylko... czy chcę się przyzwyczajać do takiego zapachu? Czy nie milej przywdziewać ów klejnocik od czasu do czasu, do czego nie trzeba mieć całego flakonu?
Na razie nie mam odpowiedzi.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Jeden z moich ulubionych zapachów. Nietypowy. Dla miłośnika/miłośniczki zapachów przyprawowych, ziołowych, cierpkich. Pobudzający kubki smakowe i w ogóle pobudzający do życia po całości. Początkowo wyczuwalna lekka orientalna słodycz. Może jest to aromat oryginalnej pasty harissa? Potem pieprz, pieprz, jeszcze raz pieprz - wybuchowy jak proch strzelniczy - zmiękczony sokiem z papryki. Mnóstwo powiewów powietrza. Wolność i swoboda.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Comme des Garcons Black Nasomatto Absinth Profumum Roma Acqua di Sale Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Amouage Memoir Man Nasomatto Black Afgano Comme des Garcons Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Rhubarb Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Profumum Roma Victrix Olivier Durbano Jade 2 2 Olivier Durbano Black Tourmaline Serge Lutens L'Eau Froide Hermes Hermessence Ambre Narguile L`Artisan Parfumeur Timbuktu Escentric Molecules Molecule 01 Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Serge Lutens Feminite du Bois The Vagabond Prince Enchanted Forest