Marki » C » kwiatowo - zielone « Grupy

Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus marki Comme des Garcons to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Perfumy zawierają takie składniki, jak bambus, czerwone jagody, dzięgiel, nasiona selera i różowy pieprz.

Bambus Czerwone jagody Dzięgiel Nasiona selera Różowy pieprz

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus by Comme des Garcons.

Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus Recenzje Perfum

Kage
Kage

Dzieciaki ze wsi nauczyły mnie jeść kłącza tataraku.
Stołowaliśmy się na malutkiej wysepce otoczonej szuwarami, na którą przechodziło się po zwilgotniałej, chyboczącej desce. Najsmaczniejsze okazy rosły w wodzie, nieco dalej od błotnistego brzegu. Płukaliśmy je z rzecznego mułu i dobieraliśmy się do ich najdelikatniejszej, białej części. Wcinaliśmy tę zieleninę jak króliki bo nikt nam nie powiedział, że w dużej ilości może zaszkodzić. Potem wszystko pachniało tatarakiem.

A czy Calamus tak pachnie? Na początku owszem - gorzkawo, aromatycznie, zielono, świeżo. Jednak po chwili nie umiem już odróżnić - czy to nadal tatarak, czy już rabarbar z cukrem? Nie przypominam sobie aby surowe kłącza były takie słodkie.
Po słodkim rabarbarze nadchodzi etap Klasycznej Wody Kolońskiej, nieco mdłej - i tu pełna zgoda, to czyjś ojciec woła nas na obiad ;)

Reasumując rozwój tych perfum niespecjalnie mnie zachwyca. Może są dzięki temu bardziej perfumeryjne i noszalne, ale tracą początkową oryginalność. Niemniej warto było poznać tego zielonego cudaka.

Arttemiss
Arttemiss

"Jak powiewny liść ajeru,
Lekko wiatrem kołysana;"
wyłoniła się Goplana. Z toni i u Słowackiego rzecz jasna. Goplana, istota nadprzyrodzona, królowa jeziora, lekka jak uginający się na wietrze calamus. Calamus, Acorus calamus, tatarak zwyczajny... Oczywiście to niemożliwe, że Bertrand Duchaufour komponował te perfumy z myślą o słowiańskiej wróżce z utworu polskiego romantyka, ale lubię myśleć, że tak być mogło, jakkolwiek nie było by to naiwne...

Błędnym jest myślenie, że kłącze tataraku pachnie szlamem, jeziorną, zastałą wodą, albo innym paskudztwem. Tatarak ma zapach jednoznacznie zielony, gorzkawy, aromatyczno-ziołowy, jest (o czym dziś już się nie pamięta) rośliną jadalną i jako taki gościł na staropolskich stołach (zainteresowanych odsyłam do "Compendium medicum auctum", gdzie dowiedzą się, jak przyrządzić tatarskie ziele w cukrze i zaserwować oryginalny, barokowy deser). (...) I właśnie kłączem tataraku vel tatarskim zielem vel ajerem pachnie, zgodnie z nazwą, commedegarsonowski Calamus. Młodymi, zgniatanymi listkami, zielnie, olejkami eterycznymi, lekko kamforowo. Do tego, ale NIEZNACZNIE: świeżym bambusem, dzięgielem, różowym pieprzem. A do tataraku wracając - to bardzo ciekawy składnik, naturalnie o ile lubi się nuty zielone...

Calamus CdG dla facetów wydaje mi się oryginalnym, całorocznym zapachem, a dla kobiet perfumami na późną wiosnę i lato, jeżeli np. nie przepadają za typowymi świeżymi zapachami. A dla nimf, boginek leśnych i wodnych, pań jeziora, damskich bytów nadprzyrodzonych i magicznych to nawet na cały rok. Trwałość i projekcja: przeciętne. Zapach: absolutnie nie przeciętny.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Przypomina mi zapach papieru. Pociągający.
Edit: W noszeniu zapach cichy i uspokajający, jasnozielony i skromny. Nazywa się "tatarak", ale nie ma w nim NIC z kłącza tataraku, żadnej wilgotnościi podobnych skojarzeń. Jest suchy w wyrazie. Dobry przyjaciel, taki nieekstrawagancki, pod warunkiem, że się lubi nietypowe zapachy, zapachy, które nie muszą być "ładne".
Edit. Podobno cypriol daje tę papirusową suchą nutę.

Niby zielony, ale jednocześnie nieco mleczny jak sok z przełamanej łodygi. Jest w nim dziwna, mdląca i nieprzyjemna, mączna słodycz. Nie podoba mi się – na szczęście był słabo wyczuwalny i bliskoskórny.

Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus by Comme des Garcons 4.13 out of 5 based on 10 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons Series 1 Leaves: Calamus marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Black Fendi Fendi Theorema Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Palisander Donna Karan Black Cashmere Givenchy Organza Indecence Slumberhouse Norne Slumberhouse Jeke Olivier Durbano Jade Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Cacharel Gloria Annayake Miyako Escentric Molecules Molecule 01 Norma Kamali Incense Cartier Le Baiser Du Dragon L`Artisan Parfumeur Dzing! Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Mauboussin Histoire d`Eau L`Artisan Parfumeur Piment Brulant L`Artisan Parfumeur Safran Troublant